Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τρελή χρέωση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 15:55

Παιδια καλησπερα
εχθες χρησιμοποιησα το iphone μου το εδωσε ενας φιλος
εχω wind
σημερα οταν ξυπνησα προσπαθησα να παρω ενα τηλεφωνο
και διαπιστωσα πως η γραμμη μου ειχε φραγη μιλησα με την wind και
μου ειπαν πως εκαναν φραγη γιατι διαπιστωσαν μια μεγαλη κινηση απο την γραμμη μου
σε κλησεισ wap (καπως ετσι )
και οτι εχω χρεωθει με 2100 € καλα ακουσατε μεσα σε μια μερα
πως γινεται αυτο ρε παιδια χωρις να κατεβασω κατι απο το νετ και χωρις να προσπαθησω να πραγματοποιησω
συνδεση στο ιντερνετ και χωρις να με αφηνει να ανοιξω εφαρμογες που αφορουν ιντερνετ να με χρεωσει με αυτο
το τεραστιο ποσο ?

τι θα κανω τωρα βοηθεια εχει καποιος αναλογο προβλημα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 31/07/2009 - 17:20

Μα το iphone δεν υποστηρίζει wap... Εκτός και αν έτσι λέγονται οι κλήσεις που κάθε φορά κατεβάζεις κάτι... Αλλά δεν νομίζω πως παίζει και πολύ αυτο.. ψάξ' το λίγο το θέμα.. Βρωμοδουλειές θα σου έκαναν.. :/ :S:S:S

#3   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 31/07/2009 - 18:02

εχει ομως gprs μηπως Ξεχασες το safari ανοιχτω >>?

#4   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 18:10

ρε παιδια δεν ξερω τι να σας πω αφου ακομα κ οταν προσπαθοτσα να ανοιξω το safari για να συνδεθω μου εβγαζε πως δεν υπαρχει συνδεση internet και πως δεν μπορει να ανοιξει ο safari...

να τον ξεχασα ανοιχτο οχι δεν νομιζω εκτος κ αν τρεχει χωρις να φενεται στην οθονη οτι ειναι ανοιχτος, μπορει να γινει κατι τετοιο?

#5   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 31/07/2009 - 19:00

τρεχει back round αλλα αν δεν εχεις βαλει ρυθμισεις apn τοτε δεν ειναι αυτο και εχει γινει λαθος

#6   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 19:09

KAI πως θα το αποδειξω οτι εχει γινει λαθος?

να ρωτησω και κατι αλλο απο την στιγμη που δεν μπαινει στο ιντερνετ οταν προσπαθω παραδειγμα να μπω,
πως γινεται να με χρεωσει ενα τοσο μεγαλο ποσο και μαλιστα οταν προσπαθει απλα να κανει συνδεση και χωρις να κατεβασω κατι ?

με λιγα λογια ακομα και apn να βαλω απλα σε χρεωνει μονο και μονο οταν ειναι ανοιχτοσ ο browser?

πως θα δω αν τρεχει backround καποιο προγραμμα>?

#7   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 19:16

ακομα μια ερωτηση υπαρχει τροποσ να δω αν εχει κανει ληψη αρχειων η δεδομενων απο το ιντερνετ?

#8   serwish

serwish

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2009 - 20:53

ακομα μια ερωτηση υπαρχει τροποσ να δω αν εχει κανει ληψη αρχειων η δεδομενων απο το ιντερνετ?



πήγενε ρηθμύσεις->Γενικά->Χρήση-> και δες κάτω κάτω δεδομένα κινητού δικτύου αν έχεις δεχθεί λήψη η αποστολή δεδομένων!!!

#9   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 21:08

πήγενε ρηθμύσεις->Γενικά->Χρήση-> και δες κάτω κάτω δεδομένα κινητού δικτύου αν έχεις δεχθεί λήψη η αποστολή δεδομένων!!!


TO κοιταξα αυτο που λες και μου λεει 0 byte και στα απεσταλμενα και στα ληφθεντα αυτο σημαινει πως ειναι καποια αποδηξη οτι λεω αληθεια?
γιατι απο την wind μου ειπαν πως θα πρεπει να περιμενουμε το λογαριασμο για να δουν τι εχει χρεωθει κ αν οντως δεν εχει γινει καποια ληψη απο το νετ προς το κινητο τοτε πιστευουν πως θα γινει πιστωσει στο λογαριασμο.

επισης μου ειπαν πως και αλλοι χρηστες ειχαν το ιδιο προβλημα και οτι ειναι προβλημα του iphone η της wind (η και των δυο οταν λειτουργουν μαζι)

υπατχει ομως περιπτωση να πληρωσω και τοσα λεφτα??

πειτε βρε παιδια ειναι εφικτο να γινει μια τοσο μεγαλη χρεωση μεσα σε μια ημερα χωρις να κατεβασεις κατι ?

#10   serwish

serwish

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:15

λοιπον φίλε μου εφόσον δεν έχει γίνει λήψη δεδομένον απο το τηλ δεν συντρέχει λόγο ανησυχίας είμαι σίγουρος οτι είναι κάποιο λάθος!!!
αν και να φανταστεις αν πραγματικά κάτι κατέβαζες για 2100 ευρώ με την τιμή που έχει το 1mb έπρεπε να έιχες φτάσει τα 30giga δεδομένων!!! που πήγαν τα υπόλοιπα δεδομένα μιας και το τηλ χωράει μέχρι 16??? αιωρούντε στον αέρα??? είναι πολύ τραγικό αυτό που σου συμβένει!!! στη θέση σου μετά τη λήξη του συμβάντος θα τους έκανα μύνηση!!!

#11   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:23

λοιπον φίλε μου εφόσον δεν έχει γίνει λήψη δεδομένον απο το τηλ δεν συντρέχει λόγο ανησυχίας είμαι σίγουρος οτι είναι κάποιο λάθος!!!
αν και να φανταστεις αν πραγματικά κάτι κατέβαζες για 2100 ευρώ με την τιμή που έχει το 1mb έπρεπε να έιχες φτάσει τα 30giga δεδομένων!!! που πήγαν τα υπόλοιπα δεδομένα μιας και το τηλ χωράει μέχρι 16??? αιωρούντε στον αέρα ??? είναι πολύ τραγικό αυτό που σου συμβένει!!! στη θέση σου μετά τη λήξη του συμβάντος θα τους έκανα μύνηση!!!


Για αυτο που λες ετσι το σκεφτικα κ εγω,,
αυτο που με ανησηχει περισοτερο ειναι οτι εστω και μπηκε στο ιντερνετ ο σαφαρι υπαρχει περιπτωση να χρεωνει οση ωρα ειναι συνδεδεμενος χωρις να κατεβαζει κατι??

#12   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:30

Για αυτο που λες ετσι το σκεφτικα κ εγω,,
αυτο που με ανησηχει περισοτερο ειναι οτι εστω και μπηκε στο ιντερνετ ο σαφαρι υπαρχει περιπτωση να χρεωνει οση ωρα ειναι συνδεδεμενος χωρις να κατεβαζει κατι??


αυτό που λές δεν γίνεται ούτε μία στο εκατομμύριο...οσο και να είσαι μέσα 2.100 ευρω ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΡΕΩΘΗΣ,απλα πάς στην wind και τους κατεβάζεις μερικά μπινελίκια.και εκτός απο τα μπινελίκια τους τραβάς και μία μήνυση..


λίγο λογικλη θέλει,αυτο το ποσό είναι αδιανόιτο

#13   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:30

για εχεις 2100 ευρώ λογαρισμο θα πρεπει να εχεις καταιβασει ολο server του rapidshare και της google δλδ αμετριτα gb...

ezgif_com_crop_2.gif


#14   jpalks

jpalks

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2009 - 22:57

Ανακουφηστικα λιγο ρε παιδια προσ το παρον τουλαχιστον γιατι ποιος ξερει τι αλλο θα μου πουν απο βδομαδα σημερα με πηρε ενας τυπος απο wind και μου ελεγε οτι δεν γινεται να χρεωθει μονο του και να συνδεθει μονο του ειναι σαν να εχω εικονα σε τηλεοραση χωρις να εχω βαλει κερεα,
μετα μου ελεγε αν εχω mms στο τηλ γιατι του ειπα πως τις ρυθμησεις που περασα ηταν για τα mms και μου ελεγε οτι δε γινεται να εχει mms το σιγκεκριμενο τηλ μονο αν του περασεισ καποιο προγραμμα και το ξεκλιδωσεις ολοκληρη ανακριση σας λεω.

και αν τους κανω μυνηση ρε παιδια κατα ποσο θα ειναι με το μερος μου ο νομος τι θα πω δλδ (εαν τελικα δεν πληρωσω καποιο ποσο)?

#15   serwish

serwish

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2009 - 23:00

ρώτα στην προστασία του καταναλωτή

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες