Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με την Sim


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   deathsoldier

deathsoldier

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 12:11

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω ....Εχω ενα iphone και πριν κάνω update λειτουργουσε κανονικα μετα όμως τελος μου λεει ενα μύνημα "the sim card in this iphone does not appear to be supported iphone" εκανα update μς το καινούργιο itune 9.0. Εχω κάνει τα παντα Jailbreak ola pwn κτλ..καμια ιδέα..δεν ξέρω καν τι firmware εχω,τα έχω καταιβάσει όλα ...το μοντελο ειναι το Α1203.....

Αντε ρε παιδια βάλτε μαζι ενα χεράκι να ξεμπερδέψουμε...

ΑΑΑΑ μην ξεχάσω έχω και Linux αν χρειαστεί τίποτα....

Περιμένω καμια ιδέα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2009 - 12:44

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω ....Εχω ενα iphone και πριν κάνω update λειτουργουσε κανονικα μετα όμως τελος μου λεει ενα μύνημα "the sim card in this iphone does not appear to be supported iphone" εκανα update μς το καινούργιο itune 9.0. Εχω κάνει τα παντα Jailbreak ola pwn κτλ..καμια ιδέα..δεν ξέρω καν τι firmware εχω,τα έχω καταιβάσει όλα ...το μοντελο ειναι το Α1203.....

Αντε ρε παιδια βάλτε μαζι ενα χεράκι να ξεμπερδέψουμε...

ΑΑΑΑ μην ξεχάσω έχω και Linux αν χρειαστεί τίποτα....

Περιμένω καμια ιδέα

το iphone απο που το εχεις παρει; εαν το εχεις παρει απο εδω θα βγαλεις ακρη, ..εαν ειναι απο εξωτερικο δεν εχει βγει unlock και δεν ξερουμε ποτε θα βγει :)

#3   deathsoldier

deathsoldier

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 18:31

το πειρα απο ενα φιλο μου που μενει στην κυπρο.απο που θα μαθω οτι το κινητο ειναι απο εξωτερικο?

απο πισω απο την συσκευη γραφει:made in california

Τελευταία επεξεργασία από: deathsoldier, 13/10/2009 - 18:34.


#4   deathsoldier

deathsoldier

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 23:15

το πειρα απο ενα φιλο μου που μενει στην κυπρο.απο που θα μαθω οτι το κινητο ειναι απο εξωτερικο?

απο πισω απο την συσκευη γραφει:assembled in China

Κταλαωα και το Firmware πρεπει να ειναι το "iPhone1,1_3.1_7C144_Restore" αυτο δέχτηκε το itunes και εκανε ξανα restore οποτε λογικα αυτο ειναι το Firmware

Τελευταία επεξεργασία από: deathsoldier, 13/10/2009 - 23:16.


#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1,440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 13/10/2009 - 23:46

Κταλαωα και το Firmware πρεπει να ειναι το "iPhone1,1_3.1_7C144_Restore" αυτο δέχτηκε το itunes και εκανε ξανα restore οποτε λογικα αυτο ειναι το Firmware


Δυστυχως δν εχει βγει ακομα unlocker που να ειναι compatible με την καινουργια baseband που αναβαθμισε η αγαπημενη μας Apple... οποτε το κινητο σου θα παραμεινει Locked ... (Δλδ δν εχεις Τηλεφωνο + Mobile Internet) αλλα απο οτι διαβασα αν κανεις Jailbreak μπορεις τουλαχιστον να το χρησιμοποιεις για τα υπολοιπα apps του ...

περιμενεις ... ας ελπισουμε οτι θα βγει καινουργιο Ultrasnow απο την Dev_Team :excl:

#6   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/10/2009 - 23:57

τ κινητο τ οποιο εχεις ειναι 2g αν εχει αυτη την Firmware που δινεις, θα κατεβασεις ενα custom της 3.1.2 κ θα τ φτιαξεις.. εγω κατεβασα απο εδω τ custom κ μου δουλεψε αψογα με την πρωτη My link

Τελευταία επεξεργασία από: minakiii, 14/10/2009 - 00:01.


#7   deathsoldier

deathsoldier

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 09:47

Το καταιβάζω και μετα το κανω ινσταλλ μεσω itunes??

και μετα κανω τα γνωστα με τα προγραμματα??

Yπάρχει περίπτωση να κάνω με κάτι Downgrade να τελειώνουμε???


Δώστε μου ενας το msn να συνενοηθουμε γιατι απο εδω δεν βγαζουμε ακρη...μην ανυσηχειται απο υπολογιστη και ψαξιμο στο ιντερνετ γωριζω καλα αφου αυτο σπουδαζωω...Οποτε δεν θα σας σπάσω τα νευρα..:D :D

Τελευταία επεξεργασία από: deathsoldier, 14/10/2009 - 09:56.


#8   deathsoldier

deathsoldier

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 10:10

Το καταίβασα αλλα μου λεει το μύνημα "the iphone could not be restored an unknown error occurred 1604"

Yπάρχει περίπτωση να κάνω με κάτι Downgrade να τελειώνουμε???


Δώστε μου ενας το msn να συνενοηθουμε γιατι απο εδω δεν βγαζουμε ακρη...μην ανυσηχειται απο υπολογιστη και ψαξιμο στο ιντερνετ γωριζω καλα αφου αυτο σπουδαζωω...Οποτε δεν θα σας σπάσω τα νευρα..:D :D

#9   deathsoldier

deathsoldier

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 22:48

OK εντάξει μετα απο λιγες προσπάθειεσ το εκανα εγκατασταση το αρχεειο ...μπήκα στο μενου αλλα τωρα δεν εχω σήμα...??

Τελευταία επεξεργασία από: deathsoldier, 14/10/2009 - 22:49.





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες