Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Βοήθεια για iPhone 2G


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   adblue

adblue

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2009 - 15:04

παιδιά είμαι πολύ καινουργιος και θα ήθελα μια μεγαλη βοήθεια.Ευχαριστω
εχω ενα iPhone 2g και εκανα update στο 3.1 απο το itunes. Μου βγαζει slide for emergency σε πολλές γλώσσες κζι το καλώδιο του iPhone το ομποιο μου το δειχνει να συνδέεται με το itunes πανω στην οθόνη του iPhone . Κάνω συνδεση με το itunes και μου δειχνει the sim card inserted in thhis iPhone does not appear to be supported. only compatible sim cards from a supoported carrier may be used to activate iphone. Please insert the sim card that came with your iphone or visit a supported carrier's store to receive a replacement sim card. Βάζω τη sim μου στο iphone μου και πανω αριστερα αναγνωριζει το carrier μου εδώ στην κυπρο αλλά μου λέει slide for emergency σε πολλες γλωσσες ακομα ...

Τι κανώ?....παιδιά βοήθεια....
είμαι χωρις κινητό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 13/10/2009 - 15:07

παιδιά είμαι πολύ καινουργιος και θα ήθελα μια μεγαλη βοήθεια.Ευχαριστω
εχω ενα iPhone 2g και εκανα update στο 3.1 απο το itunes. Μου βγαζει slide for emergency σε πολλές γλώσσες κζι το καλώδιο του iPhone το ομποιο μου το δειχνει να συνδέεται με το itunes πανω στην οθόνη του iPhone . Κάνω συνδεση με το itunes και μου δειχνει the sim card inserted in thhis iPhone does not appear to be supported. only compatible sim cards from a supoported carrier may be used to activate iphone. Please insert the sim card that came with your iphone or visit a supported carrier's store to receive a replacement sim card. Βάζω τη sim μου στο iphone μου και πανω αριστερα αναγνωριζει το carrier μου εδώ στην κυπρο αλλά μου λέει slide for emergency σε πολλες γλωσσες ακομα ...

Τι κανώ?....παιδιά βοήθεια....
είμαι χωρις κινητό


απο που το κινητο ???

#3   adblue

adblue

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2009 - 15:08

απο κύπρο to αγόρασα ...στο κουτί γράφει made in california μπορεί να είναι και αμερικάνικο?

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 13/10/2009 - 15:32

απο κύπρο to αγόρασα ...στο κουτί γράφει made in california μπορεί να είναι και αμερικάνικο?


μου φενεται φιλε μου πως ειναι locked...δλδ παιζει μονο με την καρτα της ΑΤ&Τ... απο αμερικη ... δυστυχως κλειδωθηκε... ειχες Jb πριν ? μηπως ειχες τρεξει το Ultrasnow ?? (Unlock??)

#5   iceberg

iceberg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 15:44

Για να δουλέψει ξανά το κινητό σου χρειάζεται να τρέξεις το redsnow.
Ακολούθησε τις οδηγίες του forum.
My link

#6   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:00

τ 2g ειναι κλειδωμενα, οταν κανεις jb του κανεις μαζι κ unlock ... τωρα εσυ που εχεις την 3.1 περασμενη δε ξερω τ γινετε...

#7   iceberg

iceberg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:24

Για την αποφυγή παρερμηνειών, θα πρέπει να κάνεις την εξής διαδικασία:

1) Συνδέεις το κινητό στο pc και από iTunes πατάς Shift + Restore. Επιλέγεις το firmware iPhone1,1_3.0.1_7A400_Restore.ipsw
2) Αφού τελειώσει το Restore αποσυνδέεις το κινητό και κλείνεις το iTunes.
3) Εκτελείς το redsnow σύμφωνα με τις οδηγίες που δώσαμε και όταν σου ζητήσει firmware επιλέγεις το iPhone1,1_3.0_7A341_Restore.ipsw

Τα firmwares που αναφέρονται μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ

#8   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:27

Για την αποφυγή παρερμηνειών, θα πρέπει να κάνεις την εξής διαδικασία:

1) Συνδέεις το κινητό στο pc και από iTunes πατάς Shift + Restore. Επιλέγεις το firmware iPhone1,1_3.0.1_7A400_Restore.ipsw
2) Αφού τελειώσει το Restore αποσυνδέεις το κινητό και κλείνεις το iTunes.
3) Εκτελείς το redsnow σύμφωνα με τις οδηγίες που δώσαμε και όταν σου ζητήσει firmware επιλέγεις το iPhone1,1_3.0_7A341_Restore.ipsw

Τα firmwares που αναφέρονται μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ


μετα απο την 3.1 θα μπορεσει να τ γυρισει σε 3.0 χωρις να του βγαλει error?

#9   iceberg

iceberg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:29

Θα μπορέσει διότι στα 2G το update δεν κάνει παράλληλα και update στη baseband.

#10   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:36

αα ευχαριστω δεν τ ηξερα, παω να τ δοκιμασω κ γω

#11   panosg1977

panosg1977

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:45

παιδιά είμαι πολύ καινουργιος και θα ήθελα μια μεγαλη βοήθεια.Ευχαριστω
εχω ενα iPhone 2g και εκανα update στο 3.1 απο το itunes. Μου βγαζει slide for emergency σε πολλές γλώσσες κζι το καλώδιο του iPhone το ομποιο μου το δειχνει να συνδέεται με το itunes πανω στην οθόνη του iPhone . Κάνω συνδεση με το itunes και μου δειχνει the sim card inserted in thhis iPhone does not appear to be supported. only compatible sim cards from a supoported carrier may be used to activate iphone. Please insert the sim card that came with your iphone or visit a supported carrier's store to receive a replacement sim card. Βάζω τη sim μου στο iphone μου και πανω αριστερα αναγνωριζει το carrier μου εδώ στην κυπρο αλλά μου λέει slide for emergency σε πολλες γλωσσες ακομα ...

Τι κανώ?....παιδιά βοήθεια....
είμαι χωρις κινητό


Θέλει μία κάρτα SIM τής AT&T (οποιαδήποτε) για να ενεργοποιηθεί, ακολούθως jailbreak και μετά unlock. Το 2G δεν κλειδώνει μετά από αναβάθμιση στην 3.1 ή στην 3.1.2 καθώς δεν αναβαθμίζεται η baseband.

#12   iceberg

iceberg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 16:55

Δεν χρειάζεται κάρτα της AT&T ούτε activation. Όταν το iTunes ζητάει activation απλά ακολουθούμε το βήμα 2 με οποιαδήποτε simcard.

#13   adblue

adblue

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2009 - 17:39

ευχαριστω παιδιά
νομίζω ότι κατάλαβα

#14   iceberg

iceberg

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/10/2009 - 19:40

Αφού είσαι στην οθόνη με το καλώδιο σημαίνει ότι είσαι σε restore mode.
Συνέδεσε το κινητό στο pc και άνοιξε το iTunes. Λογικά θα σου πει ότι εντόπισε iPhone σε restore mode και πρέπει να γίνει restore για να μπορέσει να το διαχειριστεί.
Απλά μην πατήσεις μόνο το κουμπί restore αλλά Shift + Restore. Με αυτό τον τρόπο θα σου ζητήσει να του πεις που θα βρει το firmware για το Restore. Επέλεξε το firmware που δώσαμε πριν στο link και κάνε το Restore.
Εάν τα καταφέρεις ως εδώ ενημέρωσέ μας να σε βοηθήσουμε για το επόμενο βήμα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες