Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πτωση μπαταριας και "περιεργα παρασιτα"


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 01:05

Τις τελευταιες 2 μερες επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια του iphone(6 ωρες πχ) χωρις να κανω καποια ιδιαιτερη χρηση του!Εκτος απο αυτο οταν εφαιρνα πολυ κοντα στην τηλοραση το iphone δημιουργουσε παρασιτα συνεχως...Μετα απο ενα restart τα παρασιτα αυτα εξαφανιστηκαν και μενει να δω αν και η μπαταρια κραταει οπως παλιοτερα!Τι λετε να εφταιγε?Παιζει να ετρεχε καποιο προγραμμα στο backround??? γιατι ελεγχα οτι wifi edge και location ηταν στο off!Επειδη εχω ακουσει και πολλα για χρεωσεις και αλλα απο κακοβουλο λογισμικο πως μπορω να τσεκαρω οτι ολα ειναι οκ?Ευχαριστω εκ των προτερων!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gimis69

gimis69

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 01:26

Τις τελευταιες 2 μερες επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια του iphone(6 ωρες πχ) χωρις να κανω καποια ιδιαιτερη χρηση του!Εκτος απο αυτο οταν εφαιρνα πολυ κοντα στην τηλοραση το iphone δημιουργουσε παρασιτα συνεχως...Μετα απο ενα restart τα παρασιτα αυτα εξαφανιστηκαν και μενει να δω αν και η μπαταρια κραταει οπως παλιοτερα!Τι λετε να εφταιγε?Παιζει να ετρεχε καποιο προγραμμα στο backround??? γιατι ελεγχα οτι wifi edge και location ηταν στο off!Επειδη εχω ακουσει και πολλα για χρεωσεις και αλλα απο κακοβουλο λογισμικο πως μπορω να τσεκαρω οτι ολα ειναι οκ?Ευχαριστω εκ των προτερων!

Κλεισε και απο ρυθμισεις--->Mail,επαφές.ημερολόγια---->μετάκληση--->Ώθηση. Κλείσε την ώθηση γιατί μάλλον προσπαθεί να πάρει δεδομένα για τα email aπό το δύκτιο της κινητής. Βάλτο χειροκίνητα.

#3   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/10/2009 - 01:41

Kαι εμένα στην 3.1.2 με το καλαμάκι την ρουφάει την μπαταρία. Όσο για τα παράσιτα είναι συνεχή...

#4   alexsoul

alexsoul

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 01:57

γιατι εμενα ???? αλκοολικο εχει καταντησει
μετα την 3.1.2 ρουφαειιιιιιι μπαταριααα λες και δεν υπαρχει αυριο...
ωραιαα....τωρα τι κανουμε ????

#5   Dimitris1986

Dimitris1986

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Twitter:@@mitsakos1986
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:mitsakospan

Δημοσίευση 14/10/2009 - 02:24

γιατι εμενα ???? αλκοολικο εχει καταντησει
μετα την 3.1.2 ρουφαειιιιιιι μπαταριααα λες και δεν υπαρχει αυριο...


xaxaxaxaxaxaxaxxa ελιωσα μιλαμε....

#6   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 14/10/2009 - 07:56

Εγώ πάλι έχω την αίσθηση ότι είναι ίδιο με την 3.0. Στην αρχή νόμιζα ότι τα πράγματα ήταν καλύτερα αλλά εν τέλει είναι το ίδιο! Βέβαια, είναι νωίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα... θέλουμε λίγο χρόνο να ρολάρει με το νέο OS!!!

#7   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 11:28

edit:ξεχασα να αναφερω οτι εχω την 3.0.1!Παντως μετα απο το restart δεν αντιμετωπιζω προβλημα!

#8   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 11:36

Δες αυτό είχα το ίδιο πρόβλημα

http://www.iphonehel...__fromsearch__1

#9   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 11:51

Δες αυτό είχα το ίδιο πρόβλημα

http://www.iphonehel...__fromsearch__1

φιλε διαβασα το topic αλλα να σου πω την αληθεια δεν εβγαλα ακρη!Παιζει δηλαδη να προσπαθουσε να συνδεθει το τηλεφωνο στο internet?Τα 800 Ε που εδωσες στη Wind ηταν λογω αυτου?Και μπορεις να με βοηθησεις λιγο με τα APN γιατι δεν εχω ιδεα...?Γενικα το 3G δεν το κλεινω ποτε αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι να συνδεθει στο Internet μονο του??Οταν αγορασα το iphone με ρωτησαν εκει στη vodafone αν θελω internet και τα σχετικα και τους ξεκαθαρισα πως οχι!Εχω αρχισει και τρομοκρατουμαι :o

#10   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:01

edit:τωρα τσεκαρα το ΑPN στο cellular data και υπηρχε ενας συνδεσμος της vodafone τον οποιο και εσβησα!Πως διαολο μπηκε???Να περιμενω να με ξυλωσουν στον επομενο λογαριασμο?

#11   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:07

Εγώ είμαι στην 3.1.2 και δεν έχω παρατηρήσει κάτι από αυτά που αναφέρετε. Εκτός ότι η μπαταρία είνια στα φυσιολογικά της επίπεδα, έχω και μερικά Mbs περισσότερη ελεύθερη μνήμη.

#12   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:16

Εγώ είμαι στην 3.1.2 και δεν έχω παρατηρήσει κάτι από αυτά που αναφέρετε. Εκτός ότι η μπαταρία είνια στα φυσιολογικά της επίπεδα, έχω και μερικά Mbs περισσότερη ελεύθερη μνήμη.



Σωστό, αυτό αποτελεί και δική μου παρατήρηση!!!

#13   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:17

Κοίτα φίλε μου εμένα η WIND με έγδυσε δε θέλω να σε φοβίσω..λογικά αν δεν έχεις μπει καθόλου internet μέσω 3g και αν δεν έχεις βάλει email δε νομίζω να έχεις πρόβλημα..

Εγώ προσωπικά είπα στη WIND να μου κλήσει τελείως την αποδοχή του Internet για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αν και μου είπαν ότι αν δεν εχω τις ρυθμήσεις στο APN (το APN είναι ο τρόπος που συνδέεται το κινητό με την εταιρεία σου) δε θα έχω πρόβλημα αλλά εγώ το έκοψα τελείως!

Δεν είναι απαραίτητο να έχεις χρεωθεί μπορείς να το τσεκάρεις βέβαια αυτό πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα Vodafone με ταυτότητα σου και να ρωτήσεις τι γίνετε και αν το κινητό σου έχει κάνει κινήσεις χρεώσεων προς internet!

Να φανταστείς ότι εμένα μου το έκοψαν γιατί λέγανε ότι έιχα κάνει τεράστια κίνηση στο internet και εγώ στη πραγματικότητα δεν έιχα κανει και κάτι σοβαρο!
(και οι μ@λ@κες δε μπορούσαν να το κόψουν στα 100 ευρώ έπρεπε να φτάσει 800 για να το κόψουν)

ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΟΨΑ ΤΕΛΕΙΩς ΤΗ ΠΑΡΟΧΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!

Να σου πω την αλήθεια και εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως δουλεύει το μόνο που ξέρω είναι ότι χρεώνει αν έχεις κάνει λάθος κινήσεις με ρυθμήσεις και τέτοια οπότε προσοχη!

ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΜΑΣ SITE ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ή ΚΑΠΟΙΟ PINNED POST ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗ ΠΑΡΟΧΗ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ MB ΣΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΟΥΣ!

#14   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:20

Σωστό, αυτό αποτελεί και δική μου παρατήρηση!!!


Φίλε μου εγώ με τη μπαταρία δεν έχω κανένα πρόβλημα ίσα ίσα να πω είναι και καλύτερα τώρα όσο για τα παράσητα έχω μια φορά το μισάωρο και για πολύ μικρο διάστημα των 2 δυτερολέπτων..

Βέβαι αυτά τα παράσητα τα ακούω καμια φορλα όταν ανοίγω το κινητό από το unlock screen και μπαίνω στο μενού..
Δε ξέρω γιατί τα έχω κλησει όλα email, edge , 3g όλα!

Και επίσης δε μπορώ να καταλάβω με τη κάρτα vodafone δε μου έβγαζε καθόλου το κυκλάκι στη Wind γιατί μου το έχει αφού τα έχω όλα κλειστα!??

#15   Giorgos7

Giorgos7

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2009 - 12:25

Φιλε σε ευχαριστω για την βοηθεια σου!Δεν μπορω να καταλαβω πως μπηκε αν μπηκε τελικα στο ιντερνετ!Με ενεργοποιημενο το 3G οποτε παω να ανοιξω το safari μου βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει ιντερνετ!Παιζει απλα να προσπαθουσε να μπει και να μην τα καταφερε???Ας το ελπισουμε...Παντως παω τωρα να τσεκαρω σε vodafone!Ευχαριστω και παλι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες