Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Αγαπημενες Τηλεοπτικες Σειρες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5163 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2866   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 13/01/2017 - 15:45

Επιτέλους...
Homeland..

Same Sh1t...Different Day

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2867   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2017 - 23:41

Έχει βγει το 1ο επ. εδώ και μια βδομάδα.. :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2868   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:09


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2869   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:10

To Twin Peaks για να το παρακολουθήσουμε θα πρέπει να έχουμε δει και τα παλιά ή όχι;



#2870   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/01/2017 - 13:57

To Twin Peaks ρε γαμωτο είχα επιχειρήσει πριν καμία διετία να το ξεκινήσω αλλα με κούρασε το πρώτο επεισόδιο που ήταν και μεγάλο και το έκλεισα. Ίσως να ήταν και θέμα timing αλλα δεν κατάφερα δυστυχώς να προχωρήσω. Και είχα ψηθεί με το σενάριο.

Τις μέρες αυτές τελειώνω το Fargo δεύτερο κύκλο. Πραγματικά μια από τις πιο άρτιες σειρές που έχω δει. Θεϊκό μαύρο χιούμορ, απίστευτη μουσική, σκηνογραφία, σκηνοθεσία, σενάριο τα πάντα όλα. 10/10 από μένα. Βασικά 10/10 ο πρώτος κύκλος και 9/10 ο δεύτερος. Και ο Μαλβο στον πρώτο κύκλο ίσως από τους αγαπημένους μου χαρακτηρες σε σειρά εβερ. Βλέπω με ενθουσιασμό οτι στον τρίτο κύκλο θα παίζει ο McGregor. Τι καλύτερο;


Επίσης τελείωσα κάποια επεισόδια που μου είχαν απομείνει από τη τρίτη σεζόν του Black mirror. Επίσης επική σεζόν. Ένα κ ένα όλα τα επεισόδια. Το White Christmas για το οποίο όλοι μου έλεγαν ίσως ήταν το λιγότερο αγαπημένο μου. Λίγο πιο αργό από αυτα της τρίτης σεζον κ σε σημεία βαρέθηκα. Θεϊκό επίσης και το 1x03, αλλα και τα 2x01, 2x02 (που θύμισε λίγο ταινία purge). Εχει μπει στο all time favorite list από σειρές.

Στα επόμενα που θα δω ειναι η 2η σεζόν missing που πληροφορίες λένε οτι ειναι καλύτερη από την πρώτη, μετά Goliath, και φυσικά Taboo. Α και να τελειώσω και με το This is us που επίσης μ αρέσει πολυ!

Ταυτόχρονα σε πιο χαλαρούς ρυθμούς ξεκίνησα το Peaky Blinders το οποίο παρότι ειναι παραγωγαρα δεν ξέρω αν θα το ολοκληρώσω γιατι η θεματολογία δε με ψήνει ιδιαίτερα. Ποτέ δεν ήμουν τρελός φαν των σειρών εποχής. Και επίσης και το 11.22.63 το οποίο μετά από 2 επεισόδια έχω θετικές εντυπώσεις και θέλω να δω τι γίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Fade2Black, 14/01/2017 - 13:59


#2871   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:21

Το Twin Peaks αν εξαιρέσεις τα τελευταία επ. της 2ης σαιζόν που χάνεται λίγο η μπάλα και λόγω απουσίας του Lynch, είναι απο τις κορυφαίες σειρές όλων των εποχών.

 

Έδειξε το δρόμο για τη συνέχεια σε όλους.

 

Για μαύρο καθρέφτη τα 'χουμε πει και πιο πίσω.. Αριστούργημα απλά. Αν και σε αυτή τη σαιζόν έκανε μια μικρή κοιλιά.

 

To Fargo πάλι, θεωρώ τη 2η σαιζόν καλύτερη απο τη 1η.

 

"By the order of the Peaky Blinders..!" Μη την αφήσεις τη σειράρα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2872   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/01/2017 - 14:41

 

 

 

 

"By the order of the Peaky Blinders..!" Μη την αφήσεις τη σειράρα.

Συμφωνώ απόλυτα!!!



#2873   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/01/2017 - 23:46

To Twin Peaks για να το παρακολουθήσουμε θα πρέπει να έχουμε δει και τα παλιά ή όχι;

Ναι και κυρίως τη ταινία που βγήκε μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2874   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/01/2017 - 01:28

To Twin Peaks ρε γαμωτο είχα επιχειρήσει πριν καμία διετία να το ξεκινήσω αλλα με κούρασε το πρώτο επεισόδιο που ήταν και μεγάλο και το έκλεισα. Ίσως να ήταν και θέμα timing αλλα δεν κατάφερα δυστυχώς να προχωρήσω. Και είχα ψηθεί με το σενάριο.

Τις μέρες αυτές τελειώνω το Fargo δεύτερο κύκλο. Πραγματικά μια από τις πιο άρτιες σειρές που έχω δει. Θεϊκό μαύρο χιούμορ, απίστευτη μουσική, σκηνογραφία, σκηνοθεσία, σενάριο τα πάντα όλα. 10/10 από μένα. Βασικά 10/10 ο πρώτος κύκλος και 9/10 ο δεύτερος. Και ο Μαλβο στον πρώτο κύκλο ίσως από τους αγαπημένους μου χαρακτηρες σε σειρά εβερ. Βλέπω με ενθουσιασμό οτι στον τρίτο κύκλο θα παίζει ο McGregor. Τι καλύτερο;


Επίσης τελείωσα κάποια επεισόδια που μου είχαν απομείνει από τη τρίτη σεζόν του Black mirror. Επίσης επική σεζόν. Ένα κ ένα όλα τα επεισόδια. Το White Christmas για το οποίο όλοι μου έλεγαν ίσως ήταν το λιγότερο αγαπημένο μου. Λίγο πιο αργό από αυτα της τρίτης σεζον κ σε σημεία βαρέθηκα. Θεϊκό επίσης και το 1x03, αλλα και τα 2x01, 2x02 (που θύμισε λίγο ταινία purge). Εχει μπει στο all time favorite list από σειρές.

Στα επόμενα που θα δω ειναι η 2η σεζόν missing που πληροφορίες λένε οτι ειναι καλύτερη από την πρώτη, μετά Goliath, και φυσικά Taboo. Α και να τελειώσω και με το This is us που επίσης μ αρέσει πολυ!

Ταυτόχρονα σε πιο χαλαρούς ρυθμούς ξεκίνησα το Peaky Blinders το οποίο παρότι ειναι παραγωγαρα δεν ξέρω αν θα το ολοκληρώσω γιατι η θεματολογία δε με ψήνει ιδιαίτερα. Ποτέ δεν ήμουν τρελός φαν των σειρών εποχής. Και επίσης και το 11.22.63 το οποίο μετά από 2 επεισόδια έχω θετικές εντυπώσεις και θέλω να δω τι γίνεται


Sent from my iPad using Tapatalk


Για το 11.22.63
Εχοντας διαβασει και το βιβλιο χανει αρκετα η σειρα. Ειναι μια πααααρε πολυ γρηγορη περιληψη. Να προσθεσω ομως και οτι το βιβλιο επισης ειναι μακροσκελες και θεωρω τραβηγμενο απο τα μαλλοαβσε διαρκεια. Επαναλαμβανεται και μπορεις να προβλεψεις τη συνεχεια σε αρκετα σημεια. Εχει παντως φοβερη φωτογραφια και μουσικη.

#2875   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 15/01/2017 - 09:05

Για το 11.22.63
Εχοντας διαβασει και το βιβλιο χανει αρκετα η σειρα. Ειναι μια πααααρε πολυ γρηγορη περιληψη. Να προσθεσω ομως και οτι το βιβλιο επισης ειναι μακροσκελες και θεωρω τραβηγμενο απο τα μαλλοαβσε διαρκεια. Επαναλαμβανεται και μπορεις να προβλεψεις τη συνεχεια σε αρκετα σημεια. Εχει παντως φοβερη φωτογραφια και μουσικη.


Καλύτερα σου δείχνω κάτι στα γρήγορα αλλά πολύ καλά στημένο από σενάριο και σκηνοθεσία, παρά να σε κουράζει με Κοιλιές και επαναλήψεις που πραγματικά κουράζουν ! Πολύ μου άρεσε το 11.22.63!

Εντάξει και αγαπημένος χαρισματικός James Franco!!!


On_7+

@CaLi@


#2876   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/01/2017 - 13:10

Μιας και είπαμε για Fargo πιο πάνω με Freeman κτλ, τσεκάρετε ASAP το StartUp. Πολύ καλές ερμηνείες με το στόρυ να κορυφώνεται επ. με επ. Και αυτό στις εκπλήξεις του '16 μαζί με το Goliath.

 

StartUp-TV-show-on-Crackle-season-1-canc


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2877   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/01/2017 - 13:11

Απλα μου ελλειψαν καποιες σκηνες που με βαση τα οσα εδωσε η σειρα σας αποτελεσμα θα ταν τρομερες αν τις βλεπαμε.

#2878   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2017 - 20:59

Παιδιά γνωρίζετε εαν το Σέρλοκ που δείχνει το OTECinema σήμερα αμέσως μετά την Αμερική έχει υπότιτλους; Έστω αγγλικούς;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2879   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/01/2017 - 21:16

Παιδιά γνωρίζετε εαν το Σέρλοκ που δείχνει το OTECinema σήμερα αμέσως μετά την Αμερική έχει υπότιτλους; Έστω αγγλικούς;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εννοείται ότι έχει


Sent from my iPad using Tapatalk

#2880   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 16/01/2017 - 02:30

2 λεπτά διάλειμμα ο ΟΤΕ ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνουμε να πάμε
Για το τρίτο και τελευταίο επεισόδιο τι να πω τώρα; κρίμα που τελειώνει η σεζόν και μάλλον και η σειρά γενικότερα.
ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 16/01/2017 - 02:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες