Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα με DiskAID και Jailbroken iPhone με blackra1n


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:36

καλησπερα σε ολους ...εκανα jaikbroken το κινιτο μου χτες με 100% επιτυχεια...αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα πηγα να συνδεθω με το DiskAID για να βαλω καποιους ηχουσ και καποια αρχεια word και μου ειπε οτι η συσκευει μου δεν ειναι jaikbroken ενω εχω cydia και ερφαρμογες απο αυτο οπως το ifile..κατεβασα το ringtone 3 για να μετατρεψω ηχους και να μπορω να τους βαλω στο κινητο,αλλα αφου τους μετατρεπει δεν μπαινουν στους ηχους για να τα επιλεξω?τι μπορει να φταει..α οταν ανοιγω το diskaid πρεπει να εχω και το i-tune ανοιχτο...(παλια δεν το ειχα)...ευχαριστω προκαταβολικα :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:38

καλησπερα σε ολους ...εκανα jaikbroken το κινιτο μου χτες με 100% επιτυχεια...αλλα αντιμετοπιζω ενα προβλημα πηγα να συνδεθω με το DiskAID για να βαλω καποιους ηχουσ και καποια αρχεια word και μου ειπε οτι η συσκευει μου δεν ειναι jaikbroken ενω εχω cydia και ερφαρμογες απο αυτο οπως το ifile..κατεβασα το ringtone 3 για να μετατρεψω ηχους και να μπορω να τους βαλω στο κινητο,αλλα αφου τους μετατρεπει δεν μπαινουν στους ηχους για να τα επιλεξω?τι μπορει να φταει..α οταν ανοιγω το diskaid πρεπει να εχω και το i-tune ανοιχτο...(παλια δεν το ειχα)...ευχαριστω προκαταβολικα :rolleyes:

υπάρχει ολόκληρο τόπικ αλλά βαριέμαι να βρώ το link. Κατέβασε από cydia to afc2 service. Το πρόβλημα είναι πως με το blackra1n απενεργοποιείται το service αυτό και δεν μπορείς να "δείς" το root από diskaid κλπ.

ΕDIT το βρήκα : http://www.iphonehel...b-afc2-service/

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 14/10/2009 - 17:41


#3   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2009 - 17:57

σ ευχαριστω πολυ ...θα το δοκιμασω αυριο




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες