Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Οδηγός εγκατάστασης θεμάτων (iPhone Themes)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   ekaradimos

ekaradimos

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Vagelis Karadimos

Δημοσίευση 11/05/2011 - 11:30

Πολύ καλός οδηγός

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   gmak

gmak

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2011 - 22:32

ας μου απαντησει καποιος σας παρακαλω...

ειτε βαζοντας μονος μου μεσω ifunbox...ειτε μεσω cydia...δεν μου εγκαθιστα ολοκληρα τα theme...στις περισσοτερες περιπτωσεις αλλαζει εικονιδια αλλα δεν αλλαζει wallpaper και αρχικο κλειδωμα...μου εμφανιζει τα δικα μου παντα..


τι κανω λαθος?

#168   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/05/2011 - 22:35

ας μου απαντησει καποιος σας παρακαλω...

ειτε βαζοντας μονος μου μεσω ifunbox...ειτε μεσω cydia...δεν μου εγκαθιστα ολοκληρα τα theme...στις περισσοτερες περιπτωσεις αλλαζει εικονιδια αλλα δεν αλλαζει wallpaper και αρχικο κλειδωμα...μου εμφανιζει τα δικα μου παντα..


τι κανω λαθος?

εχουν αλλαξει οι τροποι κωδικοποιησης των θεματων μετα την 4.2.1. ισως τα θεματα που κατεβαζεις να μην εχουν συμπεριλαβει τις αλλαγες αυτες.

#169   Nikos77

Nikos77

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/05/2011 - 23:50

Μπορει να μου πει καποιος πως αλλαζεις ονομασια μεσω iFile στα εικονιδια ωστε να προσαρμοζωνται ολα στο οποιοδηποτε θεμα περναω? Επειδη τα εικονιδια με ελληνικη ονομασια δεν αλλαζουν. Μενουν οπως ειναι και δεν θελω να γυρισω στα αγγλικα την γλωσσα του κινητου. (π.χ. το "Φωτογραφιες" να το κανω "Photos").

#170   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2011 - 23:04

Παιδια εχω ενα προβλημα.Εβαλα ενα θεμα και θελω να αλλαξω το εικονιδιο του messenger.Μου φαινεται παραξενο που το messenger δεν εχει φακελο πουθενα (com.yahoo.messenger) οπως εχουν ολα τα αλλα εικονιδια.Παω να τον δημιουργησω βαζω μεσα το εικονιδιο και δεν αλλαζει.
Παρατηρω επισης οτι σε αλλα εικονιδια υπαρχει το @2χ σε αλλα ειναι μονο .Png και αλλα εχει κανονικα το ονομα της εφαρμογης.Png
Παραξενα πραγματα... >:(

#171   QQTilt

QQTilt

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Twitter:@QQTilt
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/06/2011 - 01:40

Πώς μπορώ να προσθέσω wallpaper παιδιά? Κατέβασα μια εικόνα με το κατάλληλο μέγεθος και κατάληξη, την έκανα μέσω ssh copy στα wallpapers, αλλά δε μπορώ να τη βρω στο κινητό. Κάποια βοήθεια?

#172   stratagr

stratagr

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2011 - 09:11

καλημερα σε ολους!!
θα ηθελα να σας ρωτησω πως βαζουμε αυτα τα θεματα στο μηλοφωνο που ειναι οπως το htc η αλλα τετοιου ειδους θεματα που δεν ειναι μονο η αλλαγη των εικονων αλλα νομιζω πως θελουν και κατι αλλο!!κατεβαζουμε κατι απο cydia ?αν υπαρχει καποιος οδηγος!!!!σας ευχαριστω!!

#173   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/07/2011 - 12:33

Eδω που ποσταρες αν διαβασεις το πρωτο ποστ αυτου το τοπικ σου λεει τι χρειαζεσαι.Τα υπολοιπα που λεει δεν ισχυουν ποια.Το τι χρειαζεσαι ομως ειναι οκ.Τα θεματα ολα κατα τον ιδιο τροπο μπαινουν στο κινητο.Ετοιμασε το τηλεφωνο σου εσυ και οποιο σου αρεσει εδω ειμαστε.

#174   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 16:02

Παιδιά κατέβασα ένα theme από το cydia και το πέρασα μέσω winterboard, όμως δεν μου εμφάνιζε την εικόνα που είχα για lockscreen αλλά την κλασσική του iphone με την μπαταρία. Επέλεξα το "User Lock Background" το οποίο και έσυρα πάνω από το όνομα του theme, αλλά και πάλι το ίδιο. Καμιά ιδέα;

#175   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 14/07/2011 - 16:19

Οταν φορτιζει δε νομίζω οτι μπορείς να επεμβεις. Και χωρίς να βάλεις κάποιο θέμα δηλαδη παλι δε φαίνεται η μπαταρία;

#176   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/07/2011 - 16:25

Παιδιά κατέβασα ένα theme από το cydia και το πέρασα μέσω winterboard, όμως δεν μου εμφάνιζε την εικόνα που είχα για lockscreen αλλά την κλασσική του iphone με την μπαταρία. Επέλεξα το "User Lock Background" το οποίο και έσυρα πάνω από το όνομα του theme, αλλά και πάλι το ίδιο. Καμιά ιδέα;


Κατέβασες θέμα για να αλλάξεις τη μπαταρία όταν το φορτίζεις?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#177   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 18:13

Γράψτε λάθος, έχει δίκιο ο Jimmy08. Φόρτιζε την ώρα που άλλαξα το θέμα οπότε φαινόταν μόνο η μπαταρία. Τώρα είναι μια χαρά! :blush: :blush:
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

#178   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/07/2011 - 19:49

Ακόμα μία απορία τελικά! Το συγκεκριμένο θέμα, έχει δικούς του ήχους για τα πάντα. Κλείδωμα, ξεκλείδωμα, μήνυμα κτλ. Μέσω iFile μπορώ να τα σβήσω γιατί προτιμώ τα original της apple;

#179   zakvlassis

zakvlassis

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:53

Παιδιά καλησπέρα έβαλά το εξής θέμα,Συνημμένο αρχείο  CA2TT003.png   429,14KB   39 λήψεις και έχω 2 προβληματάκια, πρώτον δεν ξέρω πως βγαίνει το ξεκλειδ. που λέει κάτω δεξία και δεύτερον δε λειτουργουν οι ρυθμίσεις που έχω στο activators διότι μόλις ακουμπήσω την οθόνη κάτω αμέσως ξεκλειδώνει..Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

#180   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 18:55

To ξεκλείδωμα μπορείς να το αφαιρέσεις με το iFile.:-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες