Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Οδηγός εγκατάστασης θεμάτων (iPhone Themes)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 21/01/2012 - 00:47

αν και το θεμα υπαρχει μεσα στο winterboard,το επιλεγω,κανει επανεκκινηση αλλα δεν το περναει...γιατι????

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/01/2012 - 03:29

αν και το θεμα υπαρχει μεσα στο winterboard,το επιλεγω,κανει επανεκκινηση αλλα δεν το περναει...γιατι????

Λογικα ειτε δεν ειναι συμβατο το θεμα με την συσκευη σου (ειναι πχ για 3G/3GS) η ασυμβατοτητα με την εκδοση που εισαι (λιγοτερο πιθανο αφου το πιθανοτερο ειναι κατι εστω να αλλαζε)
Εκτος και αν εχεις κανει εσυ καποιο λαθος (το εχεις βαλει μεσα σε φακελο και αντιγραψες αυτον στο iphone κτλ)

#213   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 21/01/2012 - 08:28

Το ανεβασα στη διαδρομη για τα θεματα var/.....stash/ και το εβαλα εκει! Οχι ομως μεσα σε καποιο αλλο φακελο.

#214   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 21/01/2012 - 08:39

το θέμα μεσα στο τηλ φαινεται ως zipαρισμενο και οχι ως φάκελος.το αρχειο που βαζω μεσα εχει καταληξει theme.

Τελευταία επεξεργασία από: vasilakis13, 21/01/2012 - 08:39


#215   billytheking

billytheking

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/01/2012 - 10:42

Παιδιά καλημέρα σας και να' στε πάντα καλά και ορεξάτοι!!

Θα'θελα να ρωτήσω το εξής;

Εδώ και καιρό επεμβαίνω επιτυχώς στις αλλαγές των themes ακόμα και με συνδιασμούς από διάφορα themes.
H διαδρομή που ακολουθώ όμως για να επέμβω δια μέσω του iFunBox είναι: RawFileSystem/Library/Themes/
και όχι αυτή που δίνει ο οδηγός (Raw File System/private/var/stash/) !!!!

Τα πάντα δουλεύουν άψογα, αλλά ποια η διαφορά τελικά; :rolleyes:


Και μιας και μιλάμε για διαδρομές (offtopic) μήπως υπάρχει συγκεντρωμένη μια λίστα των roots του iPhone;

Ευχαριστώ παιδιά!!!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: billytheking, 21/01/2012 - 10:43


#216   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 22/01/2012 - 12:50

Μετά το πρόσφατο jb στο 4S , βλέπω οτι ότι θέμα και να βάλω το mail και το ipod παραμένουν τα παλιά εικονίδια ! Τί παίζει , ξέρει κανείς ? Εκανα μιά βόλτα στον κατάλογο των themes μέσω ssh , αλλά τίποτα περίεργο....Καμιά ιδέα ?

#217   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/01/2012 - 13:59

Μετά το πρόσφατο jb στο 4S , βλέπω οτι ότι θέμα και να βάλω το mail και το ipod παραμένουν τα παλιά εικονίδια ! Τί παίζει , ξέρει κανείς ? Εκανα μιά βόλτα στον κατάλογο των themes μέσω ssh , αλλά τίποτα περίεργο....Καμιά ιδέα ?

Νομιζω στο θεμα "αγαπημενα themes" στην εδω καρτελα, υπαρχουν οι απαντησεις για αλλαγες στις ονομασιες ωστε να εμφανιζονται σωστα.. Και στο iphone 4 ετσι ειναι, στο iOS5. Ριξε μια ματια εκει.. ;)

#218   morello

morello

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 14:38

παιδια να ρωτησω το εξης: κατεβασα ενα πολυ ωραιο θεμα απο cydia initsua z twilght hd και ενω ολα ειναι καλα εχω τις εξης 2 αποριες
1)γιατι στο lockscreen μου βγαζει να κανω slide to unlock ενω κανονικα το θεμα εχει customia ενα tap το οποιο απλα πατας και κανει unlock?
2)γιατι μου εχει κρατησει το σημα του wifi και της μπαταριας αλλα και το σημα του κινητου στα default και οχι σε αυτα που δινει το θεμα?
οποιος μπορει να με βοηθησει pls.
και κατι ασχετο ειχα βαλει παλια ενα wallpaper πως γινεται να το βγαλω ωστε να μενει μονο το custom theme στο wallpaper χωρις να εχει και την δικη μου εικονα?

#219   morello

morello

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:00

καμια ιδεα?

#220   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:07

παιδια να ρωτησω το εξης: κατεβασα ενα πολυ ωραιο θεμα απο cydia initsua z twilght hd και ενω ολα ειναι καλα εχω τις εξης 2 αποριες
1)γιατι στο lockscreen μου βγαζει να κανω slide to unlock ενω κανονικα το θεμα εχει customia ενα tap το οποιο απλα πατας και κανει unlock?
2)γιατι μου εχει κρατησει το σημα του wifi και της μπαταριας αλλα και το σημα του κινητου στα default και οχι σε αυτα που δινει το θεμα?
οποιος μπορει να με βοηθησει pls.
και κατι ασχετο ειχα βαλει παλια ενα wallpaper πως γινεται να το βγαλω ωστε να μενει μονο το custom theme στο wallpaper χωρις να εχει και την δικη μου εικονα?

Το θεμα ειναι σιγουρα συμβατο με την συσκευη σου και την εκδοση σου; Ελεγξες την συμβατοτητα οταν το κατεβασες;
Για την lockscreen, μηπως αφου εγκατεστησες το θεμα, στο winterboard υπαρχει ξεχωριστα η lockscreen (πχ. initsua z twiglight LS) το οποιο και πρεπει να ενεργοποιησεις;

#221   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:08

Επισης γραψε ποια συσκευη εχεις (αν ειναι οντως 3GS που γραφεις στο προφιλ) και σε ποια εκδοση εισαι..

#222   morello

morello

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:11

Το θεμα ειναι σιγουρα συμβατο με την συσκευη σου και την εκδοση σου; Ελεγξες την συμβατοτητα οταν το κατεβασες;
Για την lockscreen, μηπως αφου εγκατεστησες το θεμα, στο winterboard υπαρχει ξεχωριστα η lockscreen (πχ. initsua z twiglight LS) το οποιο και πρεπει να ενεργοποιησεις;


ειναι κανονικα συμβατη με το 4αρι μου.την αγορασα απο cydia πριν απο λιγο..
αν καποιος εχει χρησιμοποιησει το εν λογω θεμα θα εχει διαπιστωσει οτι παιζει θεμα με το slider.απο μινι ερευνα που εκανα googling πολυ προσπαθουν να βγαλουν το slider και να λειτουργει το tap..
iphone 4 5.0.1

Τελευταία επεξεργασία από: morello, 22/01/2012 - 15:11


#223   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:13

ειναι κανονικα συμβατη με το 4αρι μου.την αγορασα απο cydia πριν απο λιγο..
αν καποιος εχει χρησιμοποιησει το εν λογω θεμα θα εχει διαπιστωσει οτι παιζει θεμα με το slider.απο μινι ερευνα που εκανα googling πολυ προσπαθουν να βγαλουν το slider και να λειτουργει το tap..
iphone 4 5.0.1

Εμενα παντως σε iphone 4 και 5.0.1, μου λεει το συγκεκριμενο (iNitsua Z Twilight HD) οτι δεν ειναι συμβατο με την εκδοση iOS που ειμαι..

#224   morello

morello

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:15

Εμενα παντως σε iphone 4 και 5.0.1, μου λεει το συγκεκριμενο (iNitsua Z Twilight HD) οτι δεν ειναι συμβατο με την εκδοση iOS που ειμαι..


κοιτα ολο το θεμα εχει ενεργοποιηθει αρα φανταζομαι οτι θα ειναι συμβατη.(αν και το λεει και cydia).
τωρα ψαχνω λιγο λεπτομερειες να το κανω πιο ωραιο..(icons gia battery,wifi,σημα,κτλπ)

#225   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/01/2012 - 15:19

κοιτα ολο το θεμα εχει ενεργοποιηθει αρα φανταζομαι οτι θα ειναι συμβατη.(αν και το λεει και cydia).
τωρα ψαχνω λιγο λεπτομερειες να το κανω πιο ωραιο..(icons gia battery,wifi,σημα,κτλπ)

Δεν εχει σημασια αν εχει ενεργοποιηθει η οχι, ετσι κ αλλιως δεν υπαρχουν και τρελες διαφορες στη συμβατοτητα με τις εκδοσεις στην iOS4, απλα ολα αυτα τα προβληματακια που εχεις (δεν εμφανιζονται εικονιδια στην status bar, καποια εικονιδια που δεν αλλαζουν, lockscreen κτλ) εχουν να κανουν με το οτι δεν εχει αναβαθμιστει πληρως για iOS5.
Αυτο ειτε θα περιμενεις αναβαθμιση, η θα το επεξεργαστεις μονο σου οσο μπορεις για να λυθουν τα προβληματα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες