Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Οδηγός εγκατάστασης θεμάτων (iPhone Themes)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/01/2012 - 02:25

Πρόσεξε να είναι png η φωτογραφία μη βάλεις από απροσεξία τπτ άλλο και ψάχνεσαι.Επίσης για να δεις τη διαφορά στο Κινητό θέλει respring...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   iMIXALIS

iMIXALIS

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/01/2012 - 02:48

το εκανα τελικα παιδια μεσω winscp κιολας.σας ευχαριστω παρα πολυ..

#243   puntoelx16v

puntoelx16v

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2012 - 10:44

Παιδια προσπαθησα να κατεβασω το winterboard απ το cydia αλλα βγαζει κατι κοκκινα γραμματα και επειδη δν συγκρατησα τι ελεγε ακριβως,θυμαμαι πως εγραφε οτι πρεπει να το εγκαταστησω χειροκινητα...εχω Iphone 3Gs iOS 5 jb...

#244   puntoelx16v

puntoelx16v

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2012 - 12:30

ρε παιδια δν μπορω να βρω ενα θεμα σωστο για Iphone 3Gs free.....κανα site ξερετε?

#245   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 31/01/2012 - 12:41

στο cydia εχει της παναγιας τα ματια κ μαλιστα κατηγοριοποιημένα
θα σου λεγα κιολας να το ψαξεις πριν ξεκινησεις (κ χαθεις εκει στην θαλασσα των themes)
ο θειος γουγλης ειναι φιλος μας
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#246   bellu7

bellu7

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 15:52

Πηγαινεις στη διαδρομη var/stash/themes και αντιγραφεις καπου στον υπολογιστη σου τον φακελο του θεματος.
Μεσα στον φακελο υπαρχει ενας αλλος με την ονομασια bundles. Εκει μεσα υπαρχουν και αλλοι φακελοι αρκετοι οι οποιοι οι περισσοτεροι ειναι εικονιδια.
Οτι βλεπεις που εχει οτιδηποτε αλλο απο εικονιδιο το διαγραφεις, και φυσικα διαγραφεις και οτιδηποτε αλλο εκτος του αρχικου φακελου bundles.
Τον αντιγραφεις ξανα στη διαδρομη var/stash/themes και τον ενεργοποιεις με το winterboard.

Μήπως ξέρεις (ή κάποιος άλλος) πως μπορώ να διώξω το slider που μου βγάζει στη lockscreen όταν έχω το omega?? έχω και το lockscreen hide και το no slide to unlock αλλά και πάλι μου βγάζει το slider του θέματος

#247   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2012 - 16:01

πηγαινε εδω OmegaHD.theme\Bundles\com.apple.TelephonyUI και μετονομασε τον τελευταιο φακελο σε κατι αλλο πχ com.apple.TelephonyUI-alt η διεγραψε τον.
Αλλιως βαλε μια ξεχωριστη slider πανω απο το θεμα στη winterboard ωστε να φαινεται αυτη και οχι του Omega HD

#248   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/02/2012 - 14:43

Καλησπέρα χρονιά πολλά καλή σαρακοστή , παρακαλώ θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως φτιάχνω δικό μου Dock.png και Statusbar.png.
Αν κατάλαβα είναι πολλά "png" για την Statusbar. Για τα Dock. πως γίνετε αν θέλω ας πούμε 4 (ραφια)?
Σας ευχαριστώ

#249   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 15:29

το ιδιο png ειναι για τη statusbar απλα θελεις 3 ιδια με διαφορετικη ονομασια το καθενα.(640x40)
για το dock θελεις ενα png με ονομα SBDockBG@2x.png(640x90 συνηθως).Το βρισκεις η το φτιαχνεις και το βαζεις στη διαδρομη του θεματος Bundles/com.apple.Springboard

#250   gabriella

gabriella

    iPH Enthousiast

  • 577 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/02/2012 - 15:53

το ιδιο png ειναι για τη statusbar απλα θελεις 3 ιδια με διαφορετικη ονομασια το καθενα.(640x40)
για το dock θελεις ενα png με ονομα SBDockBG@2x.png(640x90 συνηθως).Το βρισκεις η το φτιαχνεις και το βαζεις στη διαδρομη του θεματος Bundles/com.apple.Springboard


Ουφφ, μου φαίνεται δύσκολο, έκανα ένα θέμα, απλό βεβαία το περίεργο είναι ότι δεν μου πήγαν τα εικονίδια που έφτιαξα. (59χ59) πήγε μόνο ένα εικονίδιο.
Θα ξανά διαβάσω τον οδηγό. Που θα μου πάει.. θα μάθω !

#251   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2012 - 16:29

οταν θες να φτιαξεις κατι δικο σου κανεις κατι πολυ απλο.Κατεβαζεις ενα θεμα για το 4 και ios5 και το εχεις σαν οδηγο σε οτι και να κανεις.Οτι δουλευει στο θεμα θα δουλεψει και σε αυτο που θα φτιαξεις εσυ.Ευκολο ειναι,δοκιμασε το.Εξαλλου εχοντας στον υπολογιστη μας ενα ολοκληρωμενο θεμα καταλαβαινουμε καλυτερα τι κανουμε κερδιζοντας πολυ και σε χρονο.

Εdit: οι διαστασεις του εικονιδιου που εφτιαξες πχ ειναι λαθος(αν ελεγες και για που το θες θα ηταν καλυτερα)

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 28/02/2012 - 16:31


#252   paidaldo_7

paidaldo_7

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2012 - 15:48

Καλησπερα στη παρεα του iphone!Εχω το iphone 3g με 4.2.1 & modem 06.15.00! χρησιμοποιουσα την εφαρμογη iphone explorer για να συνδεω το κινητο και να κανω αλλαγες σε θεματα.Οποτε καταφερα να φτιαξω ενα δικο μου θεμα με mix απο θεματα που κατεβαζα απο cydia. Τωρα ομως δε μου λειτουργει και δε μπαινει στους φακελους. Απλα τωρα μου δειχνει μονο APPS & MEDIA.Ξερετε κανενα αλλο προγρομμα που να ανοιγει ολους τους φακελους?'Η πρεπει να κανω κατι μεσω cydia με καποιο προγραμμα?

ευχαριστω

#253   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/02/2012 - 15:54

Δοκίμασε τα iFunBox & iSpirit.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#254   paidaldo_7

paidaldo_7

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/02/2012 - 16:04

Δοκίμασε τα iFunBox & iSpirit.



Εχω macbook υπολογιστη αλλα θα τα δοκιμασω τωρα σε windows υπολογιστη του σπιτιου και σας ενημερωνω.

Ευχαριστω πολυ

#255   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/02/2012 - 16:12

Για το Mac, το DiskAid.

Επίσης το iFunBox υποστηρίζει πλέον Mac.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 26

0 μέλη, 26 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες