Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Οδηγός εγκατάστασης θεμάτων (iPhone Themes)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   akis23

akis23

    iPH Contributor

  • 1.302 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 20/07/2012 - 17:53

Abstractious ανοιξα το cydia πηγα θεματα ολοκληρωμενα και το κατεβασα!! ειναι απο modmyi

φιλε μου πρεπει να φυγω sorry πιστευω να βρεις ακρη,αν δεν τα καταφερεις στηλε pm

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   stratos1988

stratos1988

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/07/2012 - 17:58

Abstractious ανοιξα το cydia πηγα θεματα ολοκληρωμενα και το κατεβασα!! ειναι απο modmyi

φιλε μου πρεπει να φυγω sorry πιστευω να βρεις ακρη,αν δεν τα καταφερεις στηλε pm


Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! Αν δεν βρω άκρη θα σου στείλω!!

#333   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:46

Καταρχάς συγχαρητήρια και από μένα για τον οδηγό είναι πολύ καλός!

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι... Κατέβασα το ZUI Prime και θέλω να αλλάξω τη φωτογραφία από την κάμερα. Κατέβασα από τα σάιτ με τα εικονίδια που δίνεται στο πρώτο ποστ μία εικονίτσα για την κάμερα και την έβαλα στο φάκελο κάμερα και άλλαξα και τις τρεις εικονίτσες που έχει εκεί μέσα με την κατάιδια ονομασία (τα 2χ από ότι κατάλαβα γιατί έχω 4s). Δυστυχώς δεν άλλαξε αλλά παρέμεινε η ίδια. Νωρίτερα είχα κανει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με το Bitesms και το εικονίδιο του είχε αλλάξει κανονικά με αυτό που έβαλα. Στην κάμερα γιατί όχι;;; Τι μπορεί να φταίει; Μήπως πρέπει να αλλάξω και τα εικονίδια που δεν είναι 2χ;;;

#334   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:55

Και κάτι άλλο... Στο φάκελο Folders δεν έχει όλες τις εφαρμογές. Θέλω να αλλάξω το εικονίδιο του Dropbox και Dropbox φάκελο δε βρίσκω. Πώς το κάνω;;;;

#335   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:17

Ακυρο αυτό με την camera, τα έβαζα σε άλλο φάκελο. Την βρήκα τη λύση... Αλλά η προηγούμενη ερώτηση ισχύει...

ps. Δε μπορώ να κάνω edit στο προηγούμενο μήνυμα μου να μη δημιουργώ συνέχεια καινούρια;;;

#336   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:35

στον Bundles φτιαχνεις φακελο με ονομα com.getdropbox.Dropbox και ονομα εικονιδιου Icon-iPhone4.png η αλλιως στον Folders φτιαχνεις φακελο με ονομα Dropbox.app και βαζεις μεσα εικονιδιο με το ιδιο ονομα οπως στο αλλο

#337   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:41

στον Bundles φτιαχνεις φακελο με ονομα com.getdropbox.Dropbox και ονομα εικονιδιου Icon-iPhone4.png η αλλιως στον Folders φτιαχνεις φακελο με ονομα Dropbox.app και βαζεις μεσα εικονιδιο με το ιδιο ονομα οπως στο αλλο


Δηλαδή για κάθε εφαρμογή που θέλω να αλλάξω το εικονίδιο μπορεί να βρίσκεται είτε στο Bundle είτε στο Folders ε; Δεν έχει σημασία που;

Ο φάκελος com.getdropbox.Dropbox υπήρχε τελικά αλλά η φωτογραφία που έβαλα δεν περνάει στο κινητό... Στο winscp μου τη δείχνει κανονικά αλλά στο κινητό όχι... Το όνομα είναι αυτό που μου είπες... Τι μπορεί να φταίει;

Και κάτι άλλο... Ο φάκελος που έχει τις φωτογραφίες μου ποιος είναι; Τον ψάχνω μισή ώρα για να τον αλλάξω και δεν μπορώ να τον βρω...

#338   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:14

δες αν εβαλες σωστα το ονομα πρωτον...κανονικα πρεπει να βαλεις τετραγωνη φωτο 120χ120 ωστε να τη μετατρεψει το θεμα(αληθεια ποιο θεμα εχεις) και δευτερο μολις το κανεις αυτο πας winterboard ξευσεκαρεις θεμα σου και ξανατσεκαρεις και respring.

ΥΓ σε μετονομασιες κλπ αποφευγετε winscp....προτιματε καλωδιο και ifunboxοειδη
com.apple.mobileslideshow

Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 10/08/2012 - 18:15


#339   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:33

Το ZUI Prime έχω θέμα. Το όνομα είναι αυτό που είπαμε. Η φωτογραφία είναι 64x64 όπως διάβασα στην πρώτη σελίδα του θέματος. Δεν είδα κάτι για 120x120 πουθενά. Πάντως είναι σίγουρα τετράγωνη... Το περίεργο είναι ότι δεν διατηρεί την εικόνα του θέματος για το Dropbox αλλά βάζει την κλασσική εικόνα του Dropbox με το μπλε κουτάκι.. Δεν ξέρω..

Το ifunbox το έκανα search στο cydia και δεν το έβρισκα πουθενά... Είναι σε κανά ασυνήθιστο repo που δε το έχω;

Και μήπως θυμάσαι αυτό που σε ρώτησα για τις φωτογραφίες που μπορώ να τις βρω;;;


Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση πάντως..

Α συγνώμη μου το έχεις απαντήσει το τελευταίο μου διέφυγε!

#340   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:33

Το ZUI Prime έχω θέμα. Το όνομα είναι αυτό που είπαμε. Η φωτογραφία είναι 64x64 όπως διάβασα στην πρώτη σελίδα του θέματος. Δεν είδα κάτι για 120x120 πουθενά. Πάντως είναι σίγουρα τετράγωνη... Το περίεργο είναι ότι δεν διατηρεί την εικόνα του θέματος για το Dropbox αλλά βάζει την κλασσική εικόνα του Dropbox με το μπλε κουτάκι.. Δεν ξέρω..

Το ifunbox το έκανα search στο cydia και δεν το έβρισκα πουθενά... Είναι σε κανά ασυνήθιστο repo που δε το έχω;

Και μήπως θυμάσαι αυτό που σε ρώτησα για τις φωτογραφίες που μπορώ να τις βρω;;;


Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση πάντως..

Α συγνώμη μου το έχεις απαντήσει το τελευταίο μου διέφυγε!


Ifunbox

Ειναι προγραμμα για το pc και οχι για το κινητο.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 10/08/2012 - 18:35


#341   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:36

Ευχαριστώ πολύ θα το κατεβασω μόλις ξανά βρω wifi γιατί τώρα είμαι χωρίς.
Ευχαριστώ και πάλι!

#342   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:39

ifunbox...προγραμμα για το pc για να συνδεεις το iphone και να μπαινεις στα αρχεια του τηλ.
Η πρωτη σελιδα ειναι προιστορικη και κακως υπαρχει...θελει ανανεωση.
Το Zui εχει ηδη μια εικονα μεσα οποτε αν θες να την αλλαξεις απλα βαλε αυτη που θες στη θεση της με τις ιδιες διαστασεις και το ιδιο ονομα.Αυτη που εχει ηδη εκει η σβηστη η μετονομασε την

#343   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:40

Ναι αυτο έκανα ως τώρα και άλλαξε έτσι 3-4 (πχ mail camera bitesms) χωρίς κανένα πρόβλημα... Ξαφνικά με το Dropbox δεν δούλεψε...

#344   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 18:45

θα δουλεψει...μην ξεχνας ποτε να ξετσεκαρεις το θεμα και να το ξανατσεκαρεις.Και δες με iFile αν μεσω Winscp πηρε σωστα το ονομα ιδιως εκει που εχει κεφαλαιο I

#345   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/08/2012 - 19:17

Μπαααα... Τα έκανα όλα αυτά... Και το θέμα ξετίκαρα και το ξανατίκαρα... Και από το iFile το έλεγξα και το όνομα είναι σωστό.. Αλλά τπτ.. Θα το ξαναδώ μόλις θα έχω wifi, θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω τη φωτογραφία δε γίνεται αλλιώς... Δεν ξέρω μήπως φταίει και αυτό που μου είπες για 120x120... Ίσως δοκιμάσω να αλλάξω και το μέγεθος της τι να πω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)