Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Οδηγός εγκατάστασης θεμάτων (iPhone Themes)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/02/2013 - 15:44

Παιδιά έβαλα το 14k HD στο 5αρι μου με ios6.1 και ενω μου το πέρασε κανονικά, κάποια από τα περιεχόμενά του δεν μου δουλεύουν, όπως το theme του keyboard, του dialer και της αριθμομηχανής. Πως μπορώ να τα ενεργοποιήσω κι αυτά;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 08/02/2013 - 18:29

Να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς , σε ποιο φάκελο βρίσκονται τα εικονίδια του twitter και με τι ονομασίες; γιατί μου έχει βάλει Custom απο ThemeIcon Maker και προσπαθώ να τα αλλάξω. Ευχαριστώ
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#573   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 19:25

Για το keyboard θελει colorkeyboard απο cydia αλλα λογω ελληνικης γλωσσας υπαρχει μεγαλος περιορισμος στα θεματα....μονο βασικες αλλαγες δηλ.
Τα υπολοιπα εχουν προβλημα ακομα νομιζω....γενικα δεν υπαρχει θεμα που να δουλευει 100%.

Panos->com.apple.Twitter/TwitterIcon@2x.png

#574   Docman

Docman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2013 - 23:26

Καλησπερα παιδια,εχω κατεβασει ενα πακετο με icons(εχει 300 icons μεσα) για να αλλαξω αυτα που χρησιμοποιει το θεμα μου.Τα κανω copy sto φακελο icons του θεματος μου και respring,αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα.Πρεπει ν αλλαξω ολα τους τα ονοματα(!) για να εφαρμοστουν?Και αν ναι,πως βρισκω το ονομα καθε εφαρμογης ωστε να γινει η δουλεια.Θελω να πω π.χ. για ν αλλαξω το εικονιδιο του facebook πρεπει να κανω τον τιτλο του καινουριου icon facebook.png και να το βαλω στον φακελο icons του θεματος που χρησιμοποιω?

Τελευταία επεξεργασία από: Docman, 08/02/2013 - 23:31


#575   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/02/2013 - 09:25

Καλησπερα παιδια,εχω κατεβασει ενα πακετο με icons(εχει 300 icons μεσα) για να αλλαξω αυτα που χρησιμοποιει το θεμα μου.Τα κανω copy sto φακελο icons του θεματος μου και respring,αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα.Πρεπει ν αλλαξω ολα τους τα ονοματα(!) για να εφαρμοστουν?Και αν ναι,πως βρισκω το ονομα καθε εφαρμογης ωστε να γινει η δουλεια.Θελω να πω π.χ. για ν αλλαξω το εικονιδιο του facebook πρεπει να κανω τον τιτλο του καινουριου icon facebook.png και να το βαλω στον φακελο icons του θεματος που χρησιμοποιω?


στο Winterboard σου, ειχες κ το Summerboard στην θεση on ;
για να δουλεψει ο φακελος Icons, ετσι πρεπει να ειναι ρυθμισμενο

#576   georgiosmass

georgiosmass

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/02/2013 - 09:43

παιδια για να αλλαξω θεμα στο κινητο πρεπει να το κανω με υπολογιστη οπως αναφερεται στην πρωτη σελιδα? η αυτο ισχυει για παλεοτερα ios.. και τα εικονιδια πως τα αλλαζω? ευχαριστω

#577   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/02/2013 - 09:49

παιδια για να αλλαξω θεμα στο κινητο πρεπει να το κανω με υπολογιστη οπως αναφερεται στην πρωτη σελιδα? η αυτο ισχυει για παλεοτερα ios.. και τα εικονιδια πως τα αλλαζω? ευχαριστω


θεματα μπορεις να βρεις σε καποιο site ή στο cydia
αν το θεμα που διαλεξεις ειναι συμφωνο με το ios που βρισκεσαι, το πιθανοτερο ειναι να μην χρειαστει να αλλαξεις εικονιδια, αλλα να γινουν οι αλλαγες αυτοματα

#578   georgiosmass

georgiosmass

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/02/2013 - 09:54

θεματα μπορεις να βρεις σε καποιο site ή στο cydia
αν το θεμα που διαλεξεις ειναι συμφωνο με το ios που βρισκεσαι, το πιθανοτερο ειναι να μην χρειαστει να αλλαξεις εικονιδια, αλλα να γινουν οι αλλαγες αυτοματα

μηπως ξερουμε και κανενα θεμα με εικονιδια για ios 6.1 σε 4s? ειχα κατεβασει ενα θεμα με 300 εικονιδια νομιζω αλλα δεν τα εβρισκα στο winderboard?

#579   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/02/2013 - 10:00

μηπως ξερουμε και κανενα θεμα με εικονιδια για ios 6.1 σε 4s? ειχα κατεβασει ενα θεμα με 300 εικονιδια νομιζω αλλα δεν τα εβρισκα στο winderboard?


σου απαντησα κ εκει που ρωτησες :)
για τους τα 300

#580   georgiosmass

georgiosmass

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/02/2013 - 10:02

ναι οντως.. βιαστηκα και δεν το παρατηρησα... συγνωμη και σε ευχαριστω πολυ!!!

#581   Docman

Docman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2013 - 12:33

στο Winterboard σου, ειχες κ το Summerboard στην θεση on ;
για να δουλεψει ο φακελος Icons, ετσι πρεπει να ειναι ρυθμισμενο


Το summerboard ειναι κανονικα on.Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα χρησιμοποιω το θεμα Boss.Πεταξα τα εικονiδια στον φακελο icons,εκανα reboot/respring αλλα τπτ.Τι κανω λαθος?Πρεπει να μετονομασω ολα τα εικονιδια?

#582   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/02/2013 - 12:40

Το summerboard ειναι κανονικα on.Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα χρησιμοποιω το θεμα Boss.Πεταξα τα εικονiδια στον φακελο icons,εκανα reboot/respring αλλα τπτ.Τι κανω λαθος?Πρεπει να μετονομασω ολα τα εικονιδια?


ναι, ονομασε τα οπως ακριβως τα βλεπεις στο springboard
προσοχη σε κενα, παυλες κτλ !!

#583   Docman

Docman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2013 - 12:47

ναι, ονομασε τα οπως ακριβως τα βλεπεις στο springboard
προσοχη σε κενα, παυλες κτλ !!

Κανω μια δοκιμη με ενα και επανερχομαι να σου πω.

#584   Docman

Docman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2013 - 12:58

ναι, ονομασε τα οπως ακριβως τα βλεπεις στο springboard
προσοχη σε κενα, παυλες κτλ !!

Εγινε..απλα πρεπει να βαλω το εικονιδιο 2 φορες.Την πρωτη πρεπει να το ονομασω app name.png και τη 2η app name@2x.png ,γτ αλλιως μου το βγαζε διπλασιο σε μεγεθος.Ισως γτ εξ αρχης τα εικονιδια ειναι 120x120!Βεβαια στο auxo στο multitasking χρησιμοποιειται ακομα το παλιο εικονιδιο.Ξερουμε τπτ και γι αυτο? :P

#585   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/02/2013 - 13:05

Εγινε..απλα πρεπει να βαλω το εικονιδιο 2 φορες.Την πρωτη πρεπει να το ονομασω app name.png και τη 2η app name@2x.png ,γτ αλλιως μου το βγαζε διπλασιο σε μεγεθος.Ισως γτ εξ αρχης τα εικονιδια ειναι 120x120!Βεβαια στο auxo στο multitasking χρησιμοποιειται ακομα το παλιο εικονιδιο.Ξερουμε τπτ και γι αυτο? :P


συνηθως ναι, θελει 2 εικονιδια
οχι ομως ολες οι εφαρμογες
επισης εξαρταται αν λεμε για εφαρμογες του AppStore και εφαρμογες του Cydia, εχουν διαφορα
για να εισαι πιο σιγουρος, κατεβασε το AppInfo, που θα σου δινει τετοιες πληροφοριες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες