Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Οδηγός εγκατάστασης θεμάτων (iPhone Themes)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
814 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   Docman

Docman

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/02/2013 - 13:13

συνηθως ναι, θελει 2 εικονιδια
οχι ομως ολες οι εφαρμογες
επισης εξαρταται αν λεμε για εφαρμογες του AppStore και εφαρμογες του Cydia, εχουν διαφορα
για να εισαι πιο σιγουρος, κατεβασε το AppInfo, που θα σου δινει τετοιες πληροφοριες

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!Καμια ιδεα για το Auxo δεν εχουμε ε?!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/02/2013 - 13:43

δυστυχως δεν ξερω κατι

#588   insomniacc

insomniacc

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/02/2013 - 13:48

Πολυ Χρησιμο:D

#589   panoskon

panoskon

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/02/2013 - 11:20

καλημέρα. μολισ εκανα jailbreak την συσκευή μου 3g, και προσπαθώ να περάσω θέματα, και μεσω cydia αλλά και μέσω της διαδικασίας που περιγράφεται στην αρχή του post.
ενώ όλα πάνε καλά με την εγκατάσταση των θεμάτων και την ενεργοποίηση τους με το winterboard, δυστυχως δε μου αλλάζει κανένα εικονίδιο παρα μόνο το wallpaper και to lockscreen...
γιατί συμβαίνει αυτό?πως διορθώνεται? είμαι rookie στο αθλημα, οπότε please help!!!

#590   panoskon

panoskon

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 11/02/2013 - 14:38

καλημέρα. μολισ εκανα jailbreak την συσκευή μου 3g, και προσπαθώ να περάσω θέματα, και μεσω cydia αλλά και μέσω της διαδικασίας που περιγράφεται στην αρχή του post.
ενώ όλα πάνε καλά με την εγκατάσταση των θεμάτων και την ενεργοποίηση τους με το winterboard, δυστυχως δε μου αλλάζει κανένα εικονίδιο παρα μόνο το wallpaper και to lockscreen...
γιατί συμβαίνει αυτό?πως διορθώνεται? είμαι rookie στο αθλημα, οπότε please help!!!

Ακυρο παιδια το βρηκα!

#591   diamspiliot

diamspiliot

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/02/2013 - 10:57

Πολύ χρήσιμος οδηγός για εμάς τους ''φρέσκους'' στο JB.Συγχαρητήρια σε όλους τους δημιουργούς και σε αυτούες που μας βοηθούνε με τις γνώσεις τους....

#592   diamspiliot

diamspiliot

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/02/2013 - 12:10

Πολύ χρήσιμος οδηγός για εμάς τους ''φρέσκους'' στο JB.Συγχαρητήρια σε όλους τους δημιουργούς και σε αυτούες που μας βοηθούνε με τις γνώσεις τους....

Να ρωτήσω εκτός απο τον οδηγό αυτό μέσω ssh, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να περνάμε ολοκληρωμένα θέματα μέσω winterboard και που τα βρίσκουμε ή πως καταλαβαίνουμε οτι ένα θέμα είναι ολοκληρωμένο;
Χθες πειραματιστηκα και κατεβασα θεματα SD για 3gs απο cydia , με τη υπόδειξη του spiros23, τα ενεργοποίησα μέσω winterboard και γιναν μπαχαλο το κινητο.
Πχ εβαλα turbo slider για το κλειδωμα-ξεκλειδωμα και δε μου το εμφάνιζε ποτέ, εβαλα waterapple και τα ιδια πάλι.
Τι πρέπει να κάνω; οτι πιο απλό αν γίνεται....

#593   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/02/2013 - 12:19

Να ρωτήσω εκτός απο τον οδηγό αυτό μέσω ssh, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να περνάμε ολοκληρωμένα θέματα μέσω winterboard και που τα βρίσκουμε ή πως καταλαβαίνουμε οτι ένα θέμα είναι ολοκληρωμένο;
Χθες πειραματιστηκα και κατεβασα θεματα SD για 3gs απο cydia , με τη υπόδειξη του spiros23, τα ενεργοποίησα μέσω winterboard και γιναν μπαχαλο το κινητο.
Πχ εβαλα turbo slider για το κλειδωμα-ξεκλειδωμα και δε μου το εμφάνιζε ποτέ, εβαλα waterapple και τα ιδια πάλι.
Τι πρέπει να κάνω; οτι πιο απλό αν γίνεται....

Καλημέρα,
Με τα θέματα να ξέρεις ότι είναι λίγο μπέρδεμα οι συμβατότητες.. Αλλάζουν από συσκευή σε συσκευή αλλά αλλαγές έχουμε και από έκδοση σε έκδοση.
Τα περισσότερα (πόσο μάλλον τα παλιότερα θέματα για 3G/3GS) έχουν να αναβαθμιστούν κάτι χρόνια, οπότε καταλαβαίνεις ότι μέσα στο cydia θα βρεις ένα μπάχαλο και πρέπει να το ψάξεις πολύ και να κάνεις δοκιμές για να βρεις αυτό που είναι συμβατό με την συσκευή σου και εμφανίζεται ολοκληρωμένο.
Όπως και να χει πάντως ότι και να αλλάξει ένα θέμα και να τα κάνει μπάχαλο, απενεργοποιείς τα πάντα από το winterboard και το κινητό επιστρέφει στην κατάσταση που ήταν πριν.

#594   diamspiliot

diamspiliot

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/02/2013 - 12:23

Καλημέρα,
Με τα θέματα να ξέρεις ότι είναι λίγο μπέρδεμα οι συμβατότητες.. Αλλάζουν από συσκευή σε συσκευή αλλά αλλαγές έχουμε και από έκδοση σε έκδοση.
Τα περισσότερα (πόσο μάλλον τα παλιότερα θέματα για 3G/3GS) έχουν να αναβαθμιστούν κάτι χρόνια, οπότε καταλαβαίνεις ότι μέσα στο cydia θα βρεις ένα μπάχαλο και πρέπει να το ψάξεις πολύ και να κάνεις δοκιμές για να βρεις αυτό που είναι συμβατό με την συσκευή σου και εμφανίζεται ολοκληρωμένο.
Όπως και να χει πάντως ότι και να αλλάξει ένα θέμα και να τα κάνει μπάχαλο, απενεργοποιείς τα πάντα από το winterboard και το κινητό επιστρέφει στην κατάσταση που ήταν πριν.

να 'σαι καλά Σπύρο,αλλά σαν νέος στο JB, οχι στην ηλικία, προσπαθώ να το διαμορφώσω κάπως που να με ικανοποιεί λίγο,αλλά δε τα καταφέρνω.Ας ελπίσω οτι θα με βοηθήσει ο γιος μου,που έχει χρόνο και ασχολείται με αυτά.

#595   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/02/2013 - 12:25

Υπάρχει κάπου πακέτο εικονιδίων για το Jaku? Θέλω ν'αλλάξω όλα τα εικονίδια για να είναι ομοιόμορφα :)

#596   Marios30

Marios30

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/02/2013 - 13:17

Εβαλα το z|ui και μου ειπανε οτι εχει και custom dial pad αλλα δε το βλεπω. Πρεπει να πειραξω κατι οπως την καμερα και τις φωτογραφιες για να το δω;

#597   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/02/2013 - 14:36

Εβαλα το z|ui και μου ειπανε οτι εχει και custom dial pad αλλα δε το βλεπω. Πρεπει να πειραξω κατι οπως την καμερα και τις φωτογραφιες για να το δω;

Τι έκδοση είσαι; Πιθανόν να υπάρχουν αλλαγές και να υπάρχουν ασυμβατότητες.

#598   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 15:18

υπαρχουν αλλαγες για το dialer...δες στο Bundles\com.apple.mobilephone και φτιαχνοντας αντιγραφα δωσε αυτα τα ονοματα

addContactButton-normal-568h@2x~iphone.png
addContactButton-pressed-568h@2x~iphone.png
callButton-normal-568h@2x~iphone.png
callButton-pressed-568h@2x~iphone.png
deleteButton-normal-568h@2x~iphone.png
deleteButton-pressed-568h@2x~iphone.png
dialerView-normal-568h@2x~iphone.png
dialerView-pressed-568h@2x~iphone.png
lcdView-incall-normal-568h@2x~iphone.png
lcdView-incall-pressed-568h@2x~iphone.png
lcdView-normal-568h@2x~iphone.png
lcdView-pressed-568h@2x~iphone.png

#599   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 12/02/2013 - 15:51

Ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος για το Jaku. Δε μου αλλάζει σε iphone5 ούτε το πληκτρολόγιο ούτε τα μενού(ρυθμίσεις, μηνύματα κτλ). Είναι γενικά έτσι ή απλά παίζει θέμα ασυμβατότητας?

#600   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/02/2013 - 16:04

Ειναι θεμα αναβαθμισης του θεματος...θα ολοκληρωθει συντομα γιατι το θεμα εχει μεγαλο club

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες