Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα σε ακουστικό και μικρόφωνο


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2008 - 22:47

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω το 3g 2.1 jailbreak με Ελληνικά κλπ κλπ... Σήμερα λοιπόν συνειδητοποίησα ότι ακουστικό και μικρόφωνο δεν δουλεύουν κατά τη διάρκεια μιας κλήσης! Έτσι ξαφνικά! Το παράξενο είναι ότι σε ανοιχτή ακρόαση ή με το handsfree δεν έχω πρόβλημα... Έκανα restore αλλά τίποτα. Να σημειώσω ότι είναι το δεύτερο τηλέφωνο, το πρώτο το έστειλα πίσω 3 μέρες αφού το αγόρασα γιατί τα έπαιξε η οθόνη (πριν ένα μήνα αυτό :(....). Τι προτείνετε? Τα έχω πάρει με αυτή την κατάσταση >:(... Thanks

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ToroLoco

ToroLoco

    Member

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2008 - 10:59

Δεν έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το πρόβλημα με το ακουστικό?

Το έπαθε και ένας γνωστός μου και του βγάζει σαν να έχει συνδεδεμένα πάντα τα σκουστικά.

Επίσης όταν βάλει τα ακουστικά αρχίζει αυτόματα να παίζει μουσική και αν την σταματήσεις και βγάλεις τα ακουστικά ξαναρχίζει να παίζει μουσική χωρίς να ακούγεται βέβαια τίποτα.

Για δώστε κανένα hint μήπως το πάθουμε και έμεις...

#3   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2008 - 12:11

Αυτό που έπαθε ο γνωστός σου μάλλον έχει να κάνει με την υποδοχή των ακουστικών. Για κάποιο λόγο το iPhone δεν καταλαβαίνει ότι έχουν βγει τα ακουστικά... Διάβασα κάπου ότι μπορεί να διορθωθεί βάζοντας και βγάζοντας τα ακουστικά μερικές φορές λίγο απότομα. Εμένα δεν ξέρω τι είχε πάθει... Μάλλον κάτι άλλο έπαιζε γιατί η ανοιχτή ακρόαση δούλευε κανονικότατα. Διορθώθηκε μετά από 2 :o :o restore. Ελπίζω να μην το ξαναπαρουσιάσει :-\ :-\ :-\

#4   ToroLoco

ToroLoco

    Member

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2008 - 12:34

Μπα νομίζω ότι είναι το ίδιο πρόβλημα. Και σε εκείνον παίζει το μεγάφωνο.

Το δοκίμασα να βάλω και να βγάλω τα ακουστικά, αλλά χωρίς καμία τύχη. Επίσης δοκίμασα να φυσήξω στο ηχείο, αλλά και πάλι καμία τύχη. Reset με το ίδιο αποτέλεσμα και soft reset το ίδιο.





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες