Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγυηση ,απορια....


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   korle

korle

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2009 - 05:41

έχω στειλει το iphone μου 3g 16gb το οποιο αγοαρασα απο οτε shop.εχοθν περασει ηδη 2 βδομαδες και εχω μια μπακαντελα για τηλεφωνο προσωρινα...το iphone ειχε προβλημα με wifi, δεν επαιρνε ip.ξερεται αν θα γινει επισκευη η αντικατασταση?ποσο καιρο θα κανει? ανυπομονω για νεα. ευχαριστω προκαταβολικα

λετε να παρουν χαμπαρι οτι ηταν jailbroken???και να χαθει η εγγυηση?εχω κανει recovery βεβαια δε νομιζω να φενεται ...εσεις τι λετε?

sorry restore ενοουσα.. :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 29/10/2009 - 09:39


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2009 - 08:04

Όχι ... δε θα φαίνεται αν εχεις κάνει ρεστορε

#3   saoul

saoul

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2009 - 12:59

τελικα πολλα iphone εχουν προβλημα με το wifi.το ιδιο και το δικο μου.το εστειλα στην vodafone και ως δια μαγειας βρηκαν "υγρασια" στην πλακετα και μου ζητησαν 195 ευρω για ολικη αντικατασταση.γραφτηκα στο φορουμ μονο και μονο για να δω αν ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα και ανακαλυψα οτι πολλοι πηραν την ιδια απαντηση απο την vodafone!!παντως σε ενα καταστημα γερμανος που ρωτησα για αλλαγη της συνδεσης μου και αγορα του iphone 3GS μου ειπε ενας υπαλληλος οτι ειχε το ιδιο προβλημα και η εταιρεια του το αντικατεστησε με ενα καινουργιο χωρις καμια χρεωση!!(του ειχαν βρει υγασια στην πλακετα).
ποιος μας δουλευει δεν ξερω......

#4   johnkozani

johnkozani

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2009 - 13:56

Πλάκα κάνεις??? Δηλαδή εγώ που το έχω στείλει το iphone 3g στη vodafone (no wifi,bluetooth ύστερα απο επίσημο update)και το περιμένω, για υγρασια θα με πουνε? Και να φανταστείς 1 βδομαδα το κράτησα, του κουτιού είναι και μυρίζει καινουργιλα!!

#5   johnkozani

johnkozani

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2009 - 12:39

Μετά απο επικοινωνία με τη vodafone (έχω στείλει το 3g για service λόγω γκριζαρισμένου wifi,bluetooth) με είπαν οτι είναι για αναβάθμιση λογισμικού! Άλλωστε τι έκδοση θα βάλουν? (τους το έχω στείλει με 3.1.2 και 5.χ.χ). Μπορούν να βάλουν παλαιότερη? Όταν το αγόρασα πριν ένα μήνα είχε την 2.2 νομίζω...

#6   korle

korle

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2009 - 22:29

ειμαι πολυ καντεμης τελικα..οπως το εστειλα μου το εστειλαν...δεν εκαναν απολυτος τιποτα.βλεπω μονο ενα update το firmwire και το προβλημα παραμενει.αντε παλι τα ιδια.αυριο το ξαναστελνω με μια αναφορα μαζι.γιατι θποθετω δεν τον ειδαν καν.σου λεει με ενα update ua einai komple..τι να πο ρε γαμωτο,ανευθυνοι!

#7   korle

korle

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2009 - 18:04

τελικα το iphone τελος!!!!
το τηλεφωνο το εχω 6 μηνες.κλασικα εχει ξεκουμπουσει ανιπαισθητα το καπακι απο τοτε που το πηρα στο πλαι...οι τυποι ισχυρινται πως εχει πεσει κατω και δεν εχω εγγυηση.η λυση ειναι να παρω καινουργιο(υπενθυμιζω πως το προβλημα ηταν το wifi εδω και δυο βδομαδες μετα απο jailbreak και restore.κατα τ αλλα ηταν μια χαρα) παντος τοση μεγαλη εταιρια και ειναι κω..γυφτοι.τι να πω..κριμα. Ας μην ειχε το iphone η apple και θα πουλαγε πατατες στου ρεντη...

#8   aeras69

aeras69

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2009 - 22:31

τελικα πολλα iphone εχουν προβλημα με το wifi.το ιδιο και το δικο μου.το εστειλα στην vodafone και ως δια μαγειας βρηκαν "υγρασια" στην πλακετα και μου ζητησαν 195 ευρω για ολικη αντικατασταση.γραφτηκα στο φορουμ μονο και μονο για να δω αν ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα και ανακαλυψα οτι πολλοι πηραν την ιδια απαντηση απο την vodafone!!παντως σε ενα καταστημα γερμανος που ρωτησα για αλλαγη της συνδεσης μου και αγορα του iphone 3GS μου ειπε ενας υπαλληλος οτι ειχε το ιδιο προβλημα και η εταιρεια του το αντικατεστησε με ενα καινουργιο χωρις καμια χρεωση!!(του ειχαν βρει υγασια στην πλακετα).
ποιος μας δουλευει δεν ξερω......

κι εγω το ιδιο προβλημα εχω τι εκανες τελικα saoul ??? :(




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες