Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Downgrade σε παλαιότερες εκδόσεις στο iPad 2, iPad 3 και iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
313 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/05/2012 - 13:10

9A406

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 13:12

Δηλαδη δεν υπαρχει μελλοντικο προβλημα στο μη να μην μπορει να γινει downgrade το firmware modem σε μελλοντικο jailbreak οποιασδηποτε iOS version????



Το Jailbreak δεν επιρρεάζεται από την Baseband!

H Baseband σε ενδιαφέρει μόνο αν ειπναι κλειδωμένο το iPhone!

#183   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/05/2012 - 13:13

9A406


μπραβο ρε φιλε εισαι αστερι!.ευχαριστω!

#184   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 12/05/2012 - 13:18

δωστε μου ενα λινκ να κατεβασω την 9Α406 για το 4s διοτι δεν υπαρχει στο φορουμ...ευχαριστω..


οριστε φιλε μου

http://cydiahelp.com...mware-download/

Το Jailbreak δεν επιρρεάζεται από την Baseband!

H Baseband σε ενδιαφέρει μόνο αν ειπναι κλειδωμένο το iPhone!


ενταξει νικολη.δεν το ηξερα.Χιλια ευχαριστω !!!!!!!!!!!!!!!απο την στιγμη που δεχεται την ελληνικη sim ειναι καi factory unlocked. !με το συγκεκριμενο εργαλειο μπορουμε να κανουμε και jailbreak?.

#185   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 13:20

οριστε φιλε μου

http://cydiahelp.com...mware-download/

ενταξει νικολη.δεν το ηξερα.Χιλια ευχαριστω !!!!!!!!!!!!!!!απο την στιγμη που δεχεται την ελληνικη sim ειναι καi factory unlocked. !με το συγκεκριμενο εργαλειο μπορουμε να κανουμε και jailbreak?.



Με το συγκεκριμένο οδηγό μπορείς να κάνεις downgrade αλλά μετά με το ίδιο redSn0w μπορείς να κάνεις Jailbreak σε iOS 5.0.1

#186   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:01

Λοιπόν. Έχω δοκιμάσει σε τρία διαφορετικά PC, μες την απόγνωση έστησα και virtual machine τα Lion και δοκίμασα εκεί. Κάθε μα κάθε φορά, αφού κάνει το restore σε hacked 5.1.1 και ξεκινήσει το κανονικό downgrade, κολλάει στο "Flashing NOR" και μένει εκεί. Κοντεύω να τρελαθώ και έχω αρχίσει να σκέφτομαι πως φταίει αποκλειστικά και μόνο το iPad μου. Πριν λίγο βέβαια μου απάντησε κάποιος στο blog της iPhoneDev (όχι δικός τους, απλός χρήστης) και μου είπε ότι έχει το ίδιο θέμα. Καμιά ιδέα; Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, και έχω κάνει καμιά πενηνταριά restore στο μηχάνημα από χθες, θα το διαλύσω στο τέλος.... iPad 2, 32GB, WiFi-3G (iPad2,2). Τώρα δοκιμάζω να ξανακατεβάσω το IPSW της 5.0.1 μήπως κάτι είναι λάθος εκεί, αν και δε το νομίζω....

#187   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:06

Λοιπόν. Έχω δοκιμάσει σε τρία διαφορετικά PC, μες την απόγνωση έστησα και virtual machine τα Lion και δοκίμασα εκεί. Κάθε μα κάθε φορά, αφού κάνει το restore σε hacked 5.1.1 και ξεκινήσει το κανονικό downgrade, κολλάει στο "Flashing NOR" και μένει εκεί. Κοντεύω να τρελαθώ και έχω αρχίσει να σκέφτομαι πως φταίει αποκλειστικά και μόνο το iPad μου. Πριν λίγο βέβαια μου απάντησε κάποιος στο blog της iPhoneDev (όχι δικός τους, απλός χρήστης) και μου είπε ότι έχει το ίδιο θέμα. Καμιά ιδέα; Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, και έχω κάνει καμιά πενηνταριά restore στο μηχάνημα από χθες, θα το διαλύσω στο τέλος.... iPad 2, 32GB, WiFi-3G (iPad2,2). Τώρα δοκιμάζω να ξανακατεβάσω το IPSW της 5.0.1 μήπως κάτι είναι λάθος εκεί, αν και δε το νομίζω....



Κατέβασε το νέο redSn0w, πήγαινε μέσω iTunes σε iOS 5.1.1 και μετά προσπάθησε να κάνεις Downgrade σε iOS 5.0.1

#188   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:19

Κατέβασε το νέο redSn0w, πήγαινε μέσω iTunes σε iOS 5.1.1 και μετά προσπάθησε να κάνεις Downgrade σε iOS 5.0.1


Το έχω κάνει γύρω στις 10 φορές μέχρι τώρα..!

#189   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:22

Το έχω κάνει γύρω στις 10 φορές μέχρι τώρα..!


Έχεις τα SHSH της 5.1;

#190   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:27

Ναι. Λες να δοκιμάσω να πάω 5.1;

#191   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:31

Ναι. Λες να δοκιμάσω να πάω 5.1;


Αν και το iOS 5.1 υπογράφεται ακόμα από την Apple, δοκίμασε να πας σε iOS 5.1 μέσω της διαδικασίας του redSn0w για να δεις αν επιτευχθεί!

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 12/05/2012 - 14:31


#192   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:31

Να κανω μια ερωτηση;Εχω iPhone 4s 5.0.1 jb και εχω κρατησει τα shsh...Μπορω να το παω στην 5.1.1 και απο εκει να το κανω downgrade για να γινει ενα καθαρο restore που νομιζω οτι το χρειαζεται ή οχι;

#193   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:33

Να κανω μια ερωτηση;Εχω iPhone 4s 5.0.1 jb και εχω κρατησει τα shsh...Μπορω να το παω στην 5.1.1 και απο εκει να το κανω downgrade για να γινει ενα καθαρο restore που νομιζω οτι το χρειαζεται ή οχι;


Αν πιστεύεις πως χρειάζεται ένα Restore για να καθαρίσει, τότε κράτησε ένα χειροκίνητο Backup(για Επαφές, Ημερολόγια, Σημειώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iCloud) και μετά κάνεις Downgrade(δεν χρειάζεται να πας σε iOS 5.1.1, το κάνει το redSn0w μόνο του).

Μετά το Restore θα πατήσεις στο iTunes "Set up as new" και στο iPhone "Διαμόρφωση ως νέο"!

#194   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:42

Αν πιστεύεις πως χρειάζεται ένα Restore για να καθαρίσει, τότε κράτησε ένα χειροκίνητο Backup(για Επαφές, Ημερολόγια, Σημειώσεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το iCloud) και μετά κάνεις Downgrade(δεν χρειάζεται να πας σε iOS 5.1.1, το κάνει το redSn0w μόνο του).

Μετά το Restore θα πατήσεις στο iTunes "Set up as new" και στο iPhone "Διαμόρφωση ως νέο"!


Ωραια,ευχαριστω πολυ!Και κατι ακομα για να σιγουρευτω οτι εχω τα σωστα shsh...μου λεει iPhone 4.1 model,αυτο ειναι το 4s σωστα;

#195   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 14:44

Ωραια,ευχαριστω πολυ!Και κατι ακομα για να σιγουρευτω οτι εχω τα σωστα shsh...μου λεει iPhone 4.1 model,αυτο ειναι το 4s σωστα;


Ναι, αυτό είναι το iPhone 4S.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)