Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Downgrade σε παλαιότερες εκδόσεις στο iPad 2, iPad 3 και iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
313 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 12/05/2012 - 15:07

Ναι, αυτό είναι το iPhone 4S.


Ωραια,ευχαριστω πολυ!
Και κατι ακομα,αν αναβαθμισω στην 5.1.1 να δω πως ειναι πχ και θελω αυριο μεθαυριο να κατεβω στην 5.0.1 θα μπορω;Γιατι κατι ακουσα οτι δεν θα ειναι μονιμο αυτο το downgrade :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 15:11

Ωραια,ευχαριστω πολυ!
Και κατι ακομα,αν αναβαθμισω στην 5.1.1 να δω πως ειναι πχ και θελω αυριο μεθαυριο να κατεβω στην 5.0.1 θα μπορω;Γιατι κατι ακουσα οτι δεν θα ειναι μονιμο αυτο το downgrade :/


Αν κυκλοφορήσει νέο iOS δεν θα μπορείς να κάνεις Downgrade.(δεν χρειάζεται να πας στο νέο iOS για να σου κλείσει η πόρτα)

#198   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 12/05/2012 - 15:51

Ωραια,ευχαριστω πολυ!
Και κατι ακομα,αν αναβαθμισω στην 5.1.1 να δω πως ειναι πχ και θελω αυριο μεθαυριο να κατεβω στην 5.0.1 θα μπορω;Γιατι κατι ακουσα οτι δεν θα ειναι μονιμο αυτο το downgrade :/

Αν κυκλοφορήσει νέο iOS δεν θα μπορείς να κάνεις Downgrade.(δεν χρειάζεται να πας στο νέο iOS για να σου κλείσει η πόρτα)


Νικολη αυτο θελω να κανω ακριβως.απο την στιημη που εχω ολα τα shsh γιατι να μην γινεται?Δεν ξερω αμα το ειχες παρατηρησει,αλλα στο tiny umbrella στην εκδοση 5.0.1 σου εβγαζε b?δηλδη 5.0.1b

#199   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2012 - 16:00

Νικολη αυτο θελω να κανω ακριβως.απο την στιημη που εχω ολα τα shsh γιατι να μην γινεται?Δεν ξερω αμα το ειχες παρατηρησει,αλλα στο tiny umbrella στην εκδοση 5.0.1 σου εβγαζε b?δηλδη 5.0.1b


αυτη ειναι beta εκδοση μηπως ειχες βαλει καποια νωριτερα πριν την επισημη παρουσιαση της

#200   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/05/2012 - 16:26

Νικολη αυτο θελω να κανω ακριβως.απο την στιημη που εχω ολα τα shsh γιατι να μην γινεται?Δεν ξερω αμα το ειχες παρατηρησει,αλλα στο tiny umbrella στην εκδοση 5.0.1 σου εβγαζε b?δηλδη 5.0.1b


H b είναι η Α406.

Εσυ θέλεις τη 5.0.1.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#201   Konstantinosdj

Konstantinosdj

    iPH Addict

  • 851 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Konstantinosdj

Δημοσίευση 12/05/2012 - 16:41

η 5.01.b2 και 5.0.1b3 τι ειναι?ακολουθησα τον οδηγο για να παω στην 5.1 και αφου τελειωσε κανω ξανα το ιδιο για να παω στην 5.0.1 και εδω και 5 λεπτα εχει κολλησει και λεει working το redsnow και δεν υπαρχει καθολου προοδος στην μπαρα που εμφανιζει στο iphone

#202   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:00

Αν και το iOS 5.1 υπογράφεται ακόμα από την Apple, δοκίμασε να πας σε iOS 5.1 μέσω της διαδικασίας του redSn0w για να δεις αν επιτευχθεί!


Θα μας τρελάνει.... Στην 5.1 πήγε κανονικά απ' ότι φαίνεται, κάνει reboot τώρα..

Θα δοκιμάσω στα καπάκια να του ζητήσω 5.0.1... Για να δούμε..

#203   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:07

η 5.01.b2 και 5.0.1b3 τι ειναι?ακολουθησα τον οδηγο για να παω στην 5.1 και αφου τελειωσε κανω ξανα το ιδιο για να παω στην 5.0.1 και εδω και 5 λεπτα εχει κολλησει και λεει working το redsnow και δεν υπαρχει καθολου προοδος στην μπαρα που εμφανιζει στο iphone



Ποια SHSH έχεια από Tiny? To b είναι σκέτο ή έχει και νούμερα μετά!

Στο Cydia υπάρχαν τα SHSH?

#204   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:08

Δεν υπάρχει περίπτωση να σωσεις της 5.0.1.. Εκτός και αν την έχεις στο Cydia.

Θα μας τρελάνει.... Στην 5.1 πήγε κανονικά απ' ότι φαίνεται, κάνει reboot τώρα..

Θα δοκιμάσω στα καπάκια να του ζητήσω 5.0.1... Για να δούμε..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#205   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:09

Θα μας τρελάνει.... Στην 5.1 πήγε κανονικά απ' ότι φαίνεται, κάνει reboot τώρα..Θα δοκιμάσω στα καπάκια να του ζητήσω 5.0.1... Για να δούμε..



Αν πήγε μέσω του redSn0w, ίσως φταίει το αρχείο με τα SHSH ππυ έχεις. Από που το πήρες το αρχείο; Από Cydia ή από TU?

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 12/05/2012 - 17:10


#206   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:16

Πήγα κατευθείαν να το γυρίσω, κόλλησε φυσικά, αλλά παρατήρησα το εξής: σε αντίθεση με όλες τις προηγούμενες φορές, όταν πάτησα Remote, μου είπε ότι το Cydia δεν έχει shsh.... Είμαι σίγουρος όμως πως νωρίτερα σήμερα και χθες, επέλεξα remote και η διαδικασία ξεκίνησε.. Τα blobs που έχω local μου τα έστειλε το παλικάρι που μου πούλησε το iPad. Στο Verify του redsn0w πάντως μου λέει ότι υπάρχουν και τα 19 και ταιριάζουν με αυτό το ECID. Κατεβάζω τώρα tinyumbrella να τα ξαναπάρω αν είναι, μπας και παίζει κάτι από εκεί!

#207   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:20

Πήγα κατευθείαν να το γυρίσω, κόλλησε φυσικά, αλλά παρατήρησα το εξής: σε αντίθεση με όλες τις προηγούμενες φορές, όταν πάτησα Remote, μου είπε ότι το Cydia δεν έχει shsh.... Είμαι σίγουρος όμως πως νωρίτερα σήμερα και χθες, επέλεξα remote και η διαδικασία ξεκίνησε.. Τα blobs που έχω local μου τα έστειλε το παλικάρι που μου πούλησε το iPad. Στο Verify του redsn0w πάντως μου λέει ότι υπάρχουν και τα 19 και ταιριάζουν με αυτό το ECID. Κατεβάζω τώρα tinyumbrella να τα ξαναπάρω αν είναι, μπας και παίζει κάτι από εκεί!



Το θέμα είναι αν όντως έχει τα SHSH της 5.0.1! Εγώ με αυτά που λές, βλέπω πως κάτι παίζει με τα SHSH. Το παλικάρι το είχε κάνει Jailbreak ή εσύ;
Το νούμερο που υπάρχει στο αρχείο SHSH ταιριάζει με το ECID του iPad;

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 12/05/2012 - 17:20


#208   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:22

Στην 5.0.1 το είχε jailbreak, αλλά όταν κατάλαβε πως θα το δώσει πρόλαβε κι έκανε restore πριν τον σταματήσω!
Το ECID ταιριάζει απόλυτα και η διαδικασία ξεκινάει κανονικά.. Μάλλον κάτι παίζει με τα SHSH όμως την τύχη μου μέσα....! :\

#209   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:24

Στην 5.0.1 το είχε jailbreak, αλλά όταν κατάλαβε πως θα το δώσει πρόλαβε κι έκανε restore πριν τον σταματήσω!
Το ECID ταιριάζει απόλυτα και η διαδικασία ξεκινάει κανονικά.. Μάλλον κάτι παίζει με τα SHSH όμως την τύχη μου μέσα....! :



Από TU δοκίμασε να τα ξανασώσεις αλλά τικάροντας το "Request from Cydia"(λες πως τα είχε το Cydia, αλλά ίσως και να μην τα είχε αν το redSn0w δεν τα βρήκε :( )

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 12/05/2012 - 17:24


#210   GregKos

GregKos

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@gregkos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:GregKos

Δημοσίευση 12/05/2012 - 17:53

Παλεύω να πάρω shsh με το TU και μου λέει σε όλα "server is unavailable" :S Δεν το έχω ξαναδουλέψει ποτέ είναι η αλήθεια αλλά δε νομίζω πως κάνω κάτι λάθος.. Παίζει να έπεσε ο server του Cydia απ' τα μαζεμένα requests για blobs;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)