Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iPhone 4s ή htc one x?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
145 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 15/06/2012 - 01:52

Ακριβως.Τι νοημα εχει η συζητηση.Πηγαινε δωσε οσα λεφτα θες να παρεις μια παντοφλα που laggαρει.Ο μονος λογος που σινεχιζω να απανταω ειναι μην πιστεψει κανεις οτι η παντοφλα ειναι καλυτερη απο το iphone 4s JB και κλαιει τα λεφτα του.

καλυτερα να περιμένουν το 5ρι αν θελουν iphoni.δεν αξίζει αγορα τωρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2012 - 01:55

Γιατί δεν ανοίγουμε ένα άλλο τόπικ να τσακωθούμε με την ησυχία μας ρε παιδιά!ο άνθρωπος ρώτησε ποιά συσκευή να πάρει κ εμείς το γαμ....με κ ψόφησε!ας αναλάβουν οι admin να μας συνεφέρουν γιατί σε λίγο θα βγάλουμε και κουμπούρια να σκοτωθούμε!
Υγεία σημαίνει όχι μόνο στο σώμα αλλά κ στην ΨΥΧΗ παιδιά


Ειπε ο φιλος πριν για τις συσκευες του,απαντησαμε εμεις οτι αυτο δεν εχει ενδιαφερον και μας ειπε οτι το ειπε πανω στα νευρα του και το θεμα τελειωσε εκει.Δεν βλεπω κανεναν λογο να μπλεκουμε τις φτωχογειτονιες και ολο αυτο.

καλυτερα να περιμένουν το 5ρι αν θελουν iphoni.δεν αξίζει αγορα τωρα


Πιστευω οτι αμα το κανεις JB το κινητο μετα πεταει.Απο εκει και περα επιλογη του καθενα.

#93   pet31ros

pet31ros

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2012 - 01:58

Ειπε ο φιλος πριν για τις συσκευες του,απαντησαμε εμεις οτι αυτο δεν εχει ενδιαφερον και μας ειπε οτι το ειπε πανω στα νευρα του και το θεμα τελειωσε εκει.Δεν βλεπω κανεναν λογο να μπλεκουμε τις φτωχογειτονιες και ολο αυτο.

Εχε χαρη που δεν μπορω να εκφραστω εδω μεσα αλλιως θα σου εξηγουσα πολλα αλλα εισαι τοσο στοκος που απο το παραδειγμα που εφερα κολλησες στις φτωχογειτονιες και παω κ στοιχημα πως εισαι κ απο καμια Εκαλη εσυ οπως και πολλα αλλα ατομακια εδω μεσα...Πες στον admin λοιπον εδω μεσα να δει που μενω εγω κ που μενεις εσυ...Σαλιαρηδες εδω μεσα...

#94   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 15/06/2012 - 01:59

Πιστευω οτι αμα το κανεις JB το κινητο μετα πεταει.Απο εκει και περα επιλογη του καθενα.

ναι αλλα σε 5 μηνες θα παισει η αξια του ενω αν περιμένει παιρνει για 1 χρονο σιγουρα καινούριο κιν με τα ιδια λεφτα.

#95   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/06/2012 - 02:00

Εχε χαρη που δεν θελω να μου κλειδωσουν το προφιλ.Αλλιως θα σου απαντουσα εγω καταλληλα.Ας το κλειδωσουν το θεμα για θα μου κλειδωσουν το προφιλ.Μπαινει και γραφει την @@ ο καθενας εδω μεσα.Καληνυχτες.

#96   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2012 - 09:03

Απο ποτε δεν laggari το android?Εγω ολοι οι γνωστοι μου που ειχαν android ειχαν φαει τουλαχιστον 10lag και ψαχνοντουσαν για αλλαγη λογισμικου και αν τους καλυπτει μετα η εγγυηση.Ακομα βλεπω πολυ να λενε οτι το θελουν για note.Το κινητο δεν ειναι για να κρατας σημειωσεις και να μην χωραει να μπει στην τσεπη σου.Πριν παρω το iphone κοιταγα το galaxyS2.Τα κινητα δεν ειχαν καμια σχεση.Εκτος απο αυτα,αμα ειναι καθε λιγο και λιγακι να βγαζει ενα καινουργιο μοντελο,τι να το κανω?Τελος,εσυ ο ιδιος ειπες οτι δεν υπαρχουν εφαρμογες που χρησημοποιουν και τους 4 επεξεργαστες,τοτε τι διαφορα να δω?Και ακομα,εχω απειρα παιχνιδια στο κινητο και δεν κολλαει ποτε.Η Sams στο θεμα των κινητων ειναι πολυ πισω απο την apple.Εγω δεν συμφωνω σε πολλα πραγματα με την apple,αλλα δεν γινετε να μην αναγνωριζεις το ποσο μπροστα ειναι στον τομεα των κινητων.

Είναι θέμα γνώσεων και εμπειριών. Δεν λέω τι μου είπαν οι φίλοι μου, λέω τι είδα εγώ. Αφού οι φίλοι σου έψαχναν αν τους καλύπτει η... εγγύηση για το lag, μια χαρά είναι με τα iphone.
Προσωπικά έδωσα το iphone για το S2 και δεν το μετάνιωσα στιγμή.
Δεν ξέρω τι τσέπες έχετε, αλλά στις δικές μου χωράει μια χαρά το S3. Επιπλέον αν το κινητό δεν είναι για να κρατάς σημειώσεις, θα είχα ένα Nokia του 50ρικου.
Η Apple ήταν πολύ μπροστά στα κινητά. Αλλά αν δεν ήταν τα Android δεν θα βλέπαμε τόσα πολλές βελτιώσεις στο ios. Τώρα τελευταία φοβάμαι ότι αρχίζει να την χάνει λίγο τη μπάλα. Και το λέω με λύπη γιατί πολύ θα ήθελα να δω από αυτή ένα κινητό καλύτερο από το S3 σύμφωνα με τα δικά ΜΟΥ κριτήρια για να κάνω πάλι την αλλαγή.

#97   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 15/06/2012 - 09:26

Είναι θέμα γνώσεων και εμπειριών. Δεν λέω τι μου είπαν οι φίλοι μου, λέω τι είδα εγώ. Αφού οι φίλοι σου έψαχναν αν τους καλύπτει η... εγγύηση για το lag, μια χαρά είναι με τα iphone.
Προσωπικά έδωσα το iphone για το S2 και δεν το μετάνιωσα στιγμή.
Δεν ξέρω τι τσέπες έχετε, αλλά στις δικές μου χωράει μια χαρά το S3. Επιπλέον αν το κινητό δεν είναι για να κρατάς σημειώσεις, θα είχα ένα Nokia του 50ρικου.
Η Apple ήταν πολύ μπροστά στα κινητά. Αλλά αν δεν ήταν τα Android δεν θα βλέπαμε τόσα πολλές βελτιώσεις στο ios. Τώρα τελευταία φοβάμαι ότι αρχίζει να την χάνει λίγο τη μπάλα. Και το λέω με λύπη γιατί πολύ θα ήθελα να δω από αυτή ένα κινητό καλύτερο από το S3 σύμφωνα με τα δικά ΜΟΥ κριτήρια για να κάνω πάλι την αλλαγή.


σωστος και αντικειμενικοτατος

Εχε χαρη που δεν μπορω να εκφραστω εδω μεσα αλλιως θα σου εξηγουσα πολλα αλλα εισαι τοσο στοκος που απο το παραδειγμα που εφερα κολλησες στις φτωχογειτονιες και παω κ στοιχημα πως εισαι κ απο καμια Εκαλη εσυ οπως και πολλα αλλα ατομακια εδω μεσα...Πες στον admin λοιπον εδω μεσα να δει που μενω εγω κ που μενεις εσυ...Σαλιαρηδες εδω μεσα...


θα σου συνιστουσα να εκφραζεσαι λιγο πιο σωστα
εδω ειναι φορουμ με κανονες και οχι καφενειο

δεν εχω τιποτα μαζι σου αλλα αν συνεχισεις αυτο το υφος δεν ξερω αν θα κρατηθω και δε θα σε αναφερω

#98   Kostas992

Kostas992

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2012 - 10:01

Εγω πιστεύω ότι είναι ανάλογα με το τι χρήστης είσαι. Το iphone είναι ενα κινητό που για ένα απλό χρήστη είναι οτι καλύτερο υπάρχει (δεν lagari ποτέ είναι τέρμα γρήγορο) από την άλλη το htc one x και γενικά το android ειναι για ενα χρήστη που έχει περισσότερες απαιτήσεις από το κινητό του λόγω του οτι ειναι τέρμα παραμετροποιησημο και γενικά μπορείς να κανείς πραγματα που δεν τα κανεις με το iphone

όσων αφορά το μέγεθος το συνηθίζεις

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas992, 15/06/2012 - 10:03


#99   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2012 - 16:50

Δεν υπάρχει πλέον θέμα σύγκρισης.αυτή την στιγμή δεν αξίζει κάποιος να δώσει 600 συν ευρώ για iphone.ετοιμάζεται κι ν αντικαταστάτης.
Το one x επειδή το είχα κιόλας μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι κινητάρα.δεν με πούλησε πουθενά,πάει σφαίρα όταν κι όπου γουστάρεις εσύ.
Το sense επίσης είναι άπαιχτο.
Η οθόνη απλά απόλαυση,χώρια του ότι γουστάρεις να κάνεις πλοήγηση χωρίς να κάνεις τα χαζά zoom κι αριστερά και δεξιά πού πρέπει να κάνεις στο iphone για να διαβάσεις ένα κείμενο,έλεος.εδώ το κείμενο με ένα διπλό tap έρχεται στην φόρμά της οθόνης και είσαι πασάς.
Η κάμερα επίσης καλύτερή στο x,τραβάς και βίντεο και ταυτόχρονα βγάζεις και φωτογραφίες.ταχύτατη επίσης.
Φυσικά έχει και πληκτρολόγιό της προκοπής για να γράψεις ένα μήνυμα γρήγορα κι εύκολα χωρίς να κοιτάς,μόλις το συνηθίσεις.
Μέχρι πριν λίγους μήνες ήμουν κάργα κόλλημα στο iphone αλλά η εμπειρία χρήσης στα νέα κινητά τέρατα είναι πολύ ανώτερη πλέον.
Η φιλοσοφία της apple πλέον δεν μου πάει.έστω και jb να κάνω και πάλι έχω περιορισμούς σε κάποια θέματα πού θεωρώ άκυρα

#100   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 05/07/2012 - 12:14

ερωτηση φιλοι !!!

εχω ενα 4ς και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με one X ...... ποια η γνωμη σας ??

παλαιοτερα ειχα δοσει παλι ενα 4αρι που ειχα για να περασω σε optimus 2χ και μπορω να πω οτι δεν τρελαθηκα κιολας και ξαναγυρισα πισω......

το θεμα ειναι οτι το Χ ειναι πολυ ανωτερη συσκευη απο τις παλαιοτερες οπως και το Αντροιντ εχει εξελυχθει !

αξιζει να τονισω οτι θα το Ρουταρω κτλ κτλ Καστομ Ρομς καψιμο κτλ ........

το θεμα ειναι αν θα ξενερωσω η οχι ! το κινητο το χρισημοποιω συνεχεια και πιο πολυ για WEB εφαρμογες και πολυ λιγο για κινητο και οπως και να το κανουμε με 3.5 ιντσες εχω σπαστει,,,,,,,,,,,

#101   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/07/2012 - 13:16

ερωτηση φιλοι !!!

εχω ενα 4ς και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με one X ...... ποια η γνωμη σας ??

παλαιοτερα ειχα δοσει παλι ενα 4αρι που ειχα για να περασω σε optimus 2χ και μπορω να πω οτι δεν τρελαθηκα κιολας και ξαναγυρισα πισω......

το θεμα ειναι οτι το Χ ειναι πολυ ανωτερη συσκευη απο τις παλαιοτερες οπως και το Αντροιντ εχει εξελυχθει !

αξιζει να τονισω οτι θα το Ρουταρω κτλ κτλ Καστομ Ρομς καψιμο κτλ ........

το θεμα ειναι αν θα ξενερωσω η οχι ! το κινητο το χρισημοποιω συνεχεια και πιο πολυ για WEB εφαρμογες και πολυ λιγο για κινητο και οπως και να το κανουμε με 3.5 ιντσες εχω σπαστει,,,,,,,,,,,


Εγώ θα σου πω,για το root ,ότι δεν έχει βγει τρόπος ώστε να μην χάνεις την εγγύηση.Αν θες κάψιμο όπως λες και καστομιες,πάρε το s3.

#102   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 05/07/2012 - 14:00

Εγώ θα σου πω,για το root ,ότι δεν έχει βγει τρόπος ώστε να μην χάνεις την εγγύηση.Αν θες κάψιμο όπως λες και καστομιες,πάρε το s3.


συγκριτικα s3 vs one x ποιο ειναι καλυτερο γιατι απο οσο ειδα τα χαρακτηριστηκα τους ειναι ιδια Σχεδον ,...... με ενδιαφερει και η εμφανιση βεβαια !

ολα αυτα σε σχεση με το 4ς ?

#103   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/07/2012 - 14:16

συγκριτικα s3 vs one x ποιο ειναι καλυτερο γιατι απο οσο ειδα τα χαρακτηριστηκα τους ειναι ιδια Σχεδον ,...... με ενδιαφερει και η εμφανιση βεβαια !

ολα αυτα σε σχεση με το 4ς ?

Φιλε μου αν σου περισσευουν φραγκα πηγαινε η στο ενα η στο αλλο ετσι κι αλλιως ειτε σε ενα μηνα θα γυρισεις στο 4s η σε 4 μηνες στο καινουργιο iphone.Τωρα αν δεν σου περισσευουν φραγκα καλο θα ναι να περιμενεις μεχρι τον Οκτωβρη.Θα βγει καινουργιο iphone και λογικα καινουργιο nexus.

#104   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/07/2012 - 14:23

συγκριτικα s3 vs one x ποιο ειναι καλυτερο γιατι απο οσο ειδα τα χαρακτηριστηκα τους ειναι ιδια Σχεδον ,...... με ενδιαφερει και η εμφανιση βεβαια !

ολα αυτα σε σχεση με το 4ς ?


Πέρα από τα feature, τα χαρακτηριστικά, την ποιότητα κατασκευής κτλ, το S3 κάνει τη διαφορά όσον αφορά την ταχύτητα της συσκευής σε όλους τους τομείς. Έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια μου και μιλάω απο προσωπική εμπειρία.

Τελευταία επεξεργασία από: jonk, 05/07/2012 - 14:24


#105   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/07/2012 - 14:44

συγκριτικα s3 vs one x ποιο ειναι καλυτερο γιατι απο οσο ειδα τα χαρακτηριστηκα τους ειναι ιδια Σχεδον ,...... με ενδιαφερει και η εμφανιση βεβαια !

ολα αυτα σε σχεση με το 4ς ?


Το s3 έχει οθόναρα πραγματικά καμία σχέση με 4s και htc one x. Απο την άλλη το htc μου αρέσει περισσότερο εμφανισιακα(υποκειμενική άποψη) . Μόλο ταύτα δεν μπορείς να τα συγκρίνεις με το 4s λόγω του ότι το iPhone ειναι και ενός χρόνου κινητό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες