Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Τα δικά σας Top Tweaks


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
195 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   antonis29

antonis29

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/06/2012 - 09:57

ρε παιδια μια βοηθεια αν ξερει καποιος. θελω να αλλαξω το μονοτονο ασπρο φοντο στις επαφες τις ρυθμισεις το ημερ στα e-mail κλπ.υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   winer

winer

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/07/2012 - 21:50

ρε παιδια μια βοηθεια αν ξερει καποιος. θελω να αλλαξω το μονοτονο ασπρο φοντο στις επαφες τις ρυθμισεις το ημερ στα e-mail κλπ.υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο???


Αν εισαι jailbreak πολυ απλα βαλε θεμα απο cydia.

Τα δικα μου ειναι τα εξης:

Aloud: Διαβαζει οτι ειδοποιησεις δεχεσαι οπως μηνυματα,mail,facebook τα παντα στα ελληνικα και οχι μονο.

Phone Buzzer: Δονειται οταν απαντηθει η κληση που καλειται ωστε να μην το κρατας στο αυτι ωσπου να απαντησει ο αλλος.

Pwntunes: Βλεπει το iphone σαν σκληρο δισκο και μπορεις να περασεις μουσικη ευκολα και φωτογραφιες κατευθειαν στο camera roll η οτι αλλο αρχειο θες.

Swipebright: Αυξομειωνεις την φωτεινοτητα με κινηση που επιλεγεις (swipe) η με πληκτρα.


Προσθετω και το lettore (free) το οποιο δινει την δυνατοτητα να εχουμε παντα την αναγνωση στο safari και οχι σε οποιες σελιδες θελει αυτος.

Τελευταία επεξεργασία από: winer, 16/07/2012 - 21:52


#48   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2012 - 00:32

Pwntunes
quickdo
dock

#49   s1phone

s1phone

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 19:20

Ενα tweak παιδες που βαζει αυτοματα τους κωδικους απο το facebook πχ απο το app store Κλπ? Καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν το θυμαμαι...

#50   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/07/2012 - 19:24

Ενα tweak παιδες που βαζει αυτοματα τους κωδικους απο το facebook πχ απο το app store Κλπ? Καπου το ειχα διαβασει αλλα δεν το θυμαμαι...

Passwordpilot αλλα ειναι μονο για τους κωδικους στο appstore απ'οσο ξερω.

#51   biggystylezzz

biggystylezzz

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:40

Αν και ολο και υπαρχουν απο εδω κ απο εκει διαφορα θεματα με αναλογο περιεχομενο....
Ας πω και εγω καποια δικα μου..

Zephyr... Εχετε δεν εχετε προβλημα με το home button, βαλτε το. Με λιγα λογια multitasking gestures στο iphone στην καλυτερη τους μορφη.
Closeenhancer... Διαχειριση των εφαρμογων στην multitasking bar με πολυ ευκολο τροπο. Επισης κλεισιμο ολων με παρατεταμενο πατημα του home button.
iCleaner... Εξοικονομηστε χωρο διαγραφοντας αρκετα σκουπιδια.. Απαραιτητο.
Gridlock... Βαλτε οπου θελετε τα εικονιδια σας χωρις τον περιορισμο της apple για αυτοματη διαταξη το ενα μετα το αλλο
NCSettings... Ισως η καλυτερη εναλλακτικη του sbsettings. Καλο με αρκετους διακοπτες και ωραιο κ απλο σχεδιασμο. Ταιριαζει πολυ ομορφα και στo springboard μεσω dashboardX.
Folderenhancer... Το καλυτερο tweak για να μπορεσουμε να προσθεσουμε παραπανω απο 12 εικονιδια σε καθε φακελο. Μπορουμε να προσθεσουμε πολλα περισσοτερα σε σελιδες, μπορουμε να βαλουμε φακελο η φακελους μεσα σε καποιον φακελο και επισης η ταχυτητα με την οποια ανοιγουν οσα κ αν εικονιδια προσθεσουμε ειναι μεγαλυτερη ακομα και απο τους απλους φακελους του iOS.
Bulletin... Ενεργοποιηση του notification center στην lockscreen. Μπορει για τις ειδοποιησεις καθαρα να μην ειναι τοσο χρησιμο, αν εχετε ομως αρκετα widgets εκει τοτε σιγουρα θα σας φανει χρησιμο.
Applocker... Κλειδωστε εφαρμογες, φακελους. Απλο, χωρις προβλημα, με sbs toggle και συντομευση μεσω activator για γρηγορη ενεργοποιηση/απενεργοποιηση. Ισως το καλυτερο πλεον στο ειδος του.
Zeppelin... Το καλυτερο εργαλειο που υπαρχει για αλλαγη των carrier logos. Πααααρα πολλα πακετα εχουν κυκλοφορησει στο cydia για να βρουμε οποιο logo μας αρεσει.
Themeiconmaker... Θα το εκτιμησουν αρκετα αυτοι που τους αρεσει να βαζουν θεματα στο iphone τους
Springtomize 2... Τα παντα ολα με λιγα λογια. Απαραιτητο για καθε συσκευη χωρις δευτερη σκεψη.
Protube... Πολυ καλη εφαρμογη για το youtube. Επιλογη για κατεβασμα των βιντεο σε mp4 και mp3 μορφη.
Speed intensifier η fakeclockup... Σχεδον απαραιτητη για παλιοτερες συσκευες που δεν την πολυπαλευουν.. Ουσιαστικα φορτωνει πιο γρηγορα τα γραφικα και μας δινει την ψευδαισθηση οτι το κινητο μας ξαφνικα ψιλοαναστηθηκε.....
F.lux... Κανει καλο στα ματια, καποιοι λενε οτι βοηθαει και στην αυπνια. Εμενα στην αυπνια δεν μπορω να πω οτι βοηθησε, αλλα ξεκουραζει τα ματια αρκετα το βραδυ.
Xbackup... Backup των πακετων του cydia και των repos που εχετε προσθεσει. Για να μην παλευεται μια ωρα μετα απο restore να τα προσθετετε και να τα κανετε εγκατασταση ξανα...
Colorkeyboard... Αλλαξτε το πληκτρολογιο του iOS. Πολλα θεματα εχει ηδη μεσα, μπορειτε να κατεβασετε κ αλλα επισης απο το cydia αλλα και πολλα που περιεχονται ηδη μεσα σε αλλα θεματα που κατεβαζουμε
Swipeback... Αντι να πατας το "back" στις εφαρμογες η οπουδηποτε αλλου, απλα κανεις swipe απο τα αριστερα προς τα δεξια.
Multiiconmover... Μεταφερετε ευκολα και γρηγορα πολλες μαζι εφαρμογες σε οποια σελιδα θελετε η μεσα σε φακελους.
Deck... Πλαγιο κρυφο μενου που εμφανιζεται με ενα swipe στην status bar προς τα αριστερα και εχει πολλες επιλογες μεσα, οπως τους γνωστους διακοπτες (wifi, 3G κτλ) αλλα και διαφορα αλλα που μπορουμε να προσθεσουμε εμεις, ακομα κ συντομευσεις εφαρμογων.

το springtomize 2 σε πιο ρεπο ειναι?

#52   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:40

το springtomize 2 σε πιο ρεπο ειναι?


Στο repo του BigBoss.

#53   biggystylezzz

biggystylezzz

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:42

και γενικα πως βρισκουμε τα ρεπο απο ολλα αυτα στην ενοτιτα?

Στο repo του BigBoss.

το εχω το μπιγκ μπος αλα μου ζηταει να πληροσω ειναι μπλε.

#54   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:43

και γενικα πως βρισκουμε τα ρεπο απο ολλα αυτα στην ενοτιτα?


Τα περισσότερα tweaks, αν όχι όλα βρίσκονται στα προεγκατεστημένα repos που έχει το Cydia.

Άρα ανοίγεις το Cydia, πας στην "Αναζήτηση", γράφεις το όνομα του tweak και το βρίσκεις. ;)

το εχω το μπιγκ μπος αλα μου ζηταει να πληροσω ειναι μπλε.


Είναι από τα επί πληρωμή tweaks.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 27/07/2012 - 20:44


#55   biggystylezzz

biggystylezzz

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2012 - 20:55

Τα περισσότερα tweaks, αν όχι όλα βρίσκονται στα προεγκατεστημένα repos που έχει το Cydia.

Άρα ανοίγεις το Cydia, πας στην "Αναζήτηση", γράφεις το όνομα του tweak και το βρίσκεις. ;)



Είναι από τα επί πληρωμή tweaks.

και πως βρεισκεις αυτα που ειναι τα πλειρομενα,χωρις να τα πληρωσεις

#56   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/07/2012 - 22:49

Αυτό που δεν έχω καταλάβει εξαρχής είναι το εξής: υπάρχει tweak που δεν υπάρχει στα repo του cydia και υπάρχουν στα πειρατικά repos; Δηλαδή ότι εφαρμογή/tweak φτιάχνεται μπαίνει πρώτα στα επίσημα ρεπος και μετά στα σπασμένα; Αυτή είναι η διαδικασία;

Και επίσης ποια είναι τα επίσημα ρέπος του cydia? Το big boss και ποια αλλα;

#57   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/07/2012 - 22:57

Αυτό που δεν έχω καταλάβει εξαρχής είναι το εξής: υπάρχει tweak που δεν υπάρχει στα repo του cydia και υπάρχουν στα πειρατικά repos; Δηλαδή ότι εφαρμογή/tweak φτιάχνεται μπαίνει πρώτα στα επίσημα ρεπος και μετά στα σπασμένα; Αυτή είναι η διαδικασία;

Και επίσης ποια είναι τα επίσημα ρέπος του cydia? Το big boss και ποια αλλα;

Ε ναι ρε συ.. Αν δεν κυκλοφορησει κατι επισημα, πως θα το βρει να το σπασει ο αλλος και να το ανεβασει στο repo του;
Οτι γινεται και με το appstore-installous δηλαδη..
Τωρα ναι υπαρχουν και καποια πακετα που δεν υπαρχουν -πλεον- στα επισημα γιατι ειχαν κυκλοφορησει λιγο και για διαφορους λογους κατεβηκαν απο το cydia (τα επισημα repo), υπαρχουν καποια λιγα που εχουν κυκλοφορησει αποκλειστικα σε πειρατικα και υπαρχουν και αλλα τα οποια ναι μεν ειναι επισημες κυκλοφοριες αλλα δεν κυκλοφορουν συνηθως στα γνωστα και επισημα repo του cydia, αλλα στα repo των δημιουργων τους (πχ kuaidial, iphonedelivery η το repo του petrich)
Τα επισημα repo ειναι αυτα που υπαρχουν μεσα στο cydia με το που κανεις jailbreak.

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 27/07/2012 - 22:58


#58   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/07/2012 - 23:05

Ναι ρωτάω απλά γιατί το είχα δώσει σε άλλον να μου το σπάσει...

#59   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/07/2012 - 23:08

Ναι ρωτάω απλά γιατί το είχα δώσει σε άλλον να μου το σπάσει...

Οκ. Τα επισημα repo που υπαρχουν ηδη μεσα ειναι τα Bigboss, Telesphoreo, Dev team, Μodmyi, MacCiti.

#60   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/07/2012 - 23:10

Τα telephoreo και macciti δε μου λένε τπτ...
Δα να μη τα έχω δει ποτε στο cydia

Ευχαριστώ πάντως!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Fade2Black, 27/07/2012 - 23:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες