Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 3 ψήφοι

Διαθέσιμα τα PwnageTool, redsn0w και ultrasn0w για το untethered jailbreak και unlock του iOS 5.1.1 από την Dev-Team


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
190 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2012 - 13:39

Θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν κάνει untethered jailbreak με redsn0w στο 5.1.1 αν συνεχίζει το θέμα με τα λευκά εικονίδια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 08/06/2012 - 14:09

Θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που έχουν κάνει untethered jailbreak με redsn0w στο 5.1.1 αν συνεχίζει το θέμα με τα λευκά εικονίδια.


Συνεχίζει κανονικότατα.... :(

#78   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2012 - 14:48

Συνεχίζει κανονικότατα.... :(


Μάλιστα...
Θα διορθωθεί κάποια στιγμή, που θα πάει :)
Ευχαριστώ για την απάντηση.

#79   gregoryael

gregoryael

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 10/06/2012 - 14:11

Παιδιά θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση. Έχω ένα iPhone4s σε iOs5.0.1 jailbroken και επειδή τώρα τελευταία μου φαίνετε ότι έχει αρχίσει να τρώει κάτι ψιλοκολλήματα και χάνει που και που και το σήμα του μιας και είναι σε built 9A405, σκέφτομαι να του κάνω restore και set up as new σε iOs5.1.1 και jailbreak. Λοιπόν αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μετά το update και το jailbreak θα πρέπει να στήσω όλο το iPhone από την αρχή ή απλά μπορώ να κάνω restore from backup. Θα μεταφέρω σκουπίδια από το προηγούμενο jailbreak ή δεν υπάρχει θέμα μιας και θα είναι ήδη ξανά jailbroken το iPhone; Ευχαριστώ. :)

#80   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/06/2012 - 14:17

Παιδιά θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση. Έχω ένα iPhone4s σε iOs5.0.1 jailbroken και επειδή τώρα τελευταία μου φαίνετε ότι έχει αρχίσει να τρώει κάτι ψιλοκολλήματα και χάνει που και που και το σήμα του μιας και είναι σε built 9A405, σκέφτομαι να του κάνω restore και set up as new σε iOs5.1.1 και jailbreak. Λοιπόν αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μετά το update και το jailbreak θα πρέπει να στήσω όλο το iPhone από την αρχή ή απλά μπορώ να κάνω restore from backup. Θα μεταφέρω σκουπίδια από το προηγούμενο jailbreak ή δεν υπάρχει θέμα μιας και θα είναι ήδη ξανά jailbroken το iPhone; Ευχαριστώ. :)


αν ειναι ελληνικο κρατα backup πρωτα.μετα κατεβαζεις την ipsw 5.1.1 απο εδω βαζεις το κινητο dfu(πατας μαζι power και home button για 10 δευτερολεπτα και μετα αφηνεις το power button και συνεχιζεις να πατας το home button για αλλα 10 δευτερολεπτα(μαυρη οθονη))και τη περνας με shift και restore.μετα set up as new για να μην περασουν σκουπιδια απο το προηγουμενο jb.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 10/06/2012 - 14:21


#81   gregoryael

gregoryael

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 10/06/2012 - 14:28

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. :)

#82   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/06/2012 - 14:30

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. :)


οτι απορια εχεις ρωτας.

τιποτα να'σαι καλα. :)

#83   assos10

assos10

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:01

καλημερα παιδια!μπορει καποιος να μου πει την διαδικασια για το jb;εχω κατεβασει το redsnow τωρα κατεβαζω απο itunes και την 5.1.1.Εχω 3gs στην 5.0.1 jb....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

#84   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:04

καλημερα παιδια!μπορει καποιος να μου πει την διαδικασια για το jb;εχω κατεβασει το redsnow τωρα κατεβαζω απο itunes και την 5.1.1.Εχω 3gs στην 5.0.1 jb....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Αν ειναι ελληνικο το κινητο κρατα backup πρωτα.Mετα κατεβαζεις την ipsw 5.1.1 απο εδω βαζεις το κινητο dfu(πατας μαζι power και home button για 10 δευτερολεπτα και μετα αφηνεις το power button και συνεχιζεις να πατας το home button για αλλα 10 δευτερολεπτα(μαυρη οθονη))ανοιγεις itunes και περνας την 5.1.1 που κατεβασες πατωντας το shift και restore.Μετα το restore θα επιλεξεις set up as new.

Μετα κανεις jb με το redsn0w 0.9.14b2

#85   Folemac

Folemac

    iPH Enthousiast

  • 414 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:35

Nα σημειώσουμε πως με το 0.9.12b1 δε χρειάζεται DFU για Α5.

δηλαδή iPad 2/3 και iPhone 4s ?? γιουπιιιι... Η τώρα δεν υσχει ? ποια είναι η τελευταία έκδοση redsn0w ?

Τελευταία επεξεργασία από: Folemac, 07/07/2012 - 11:38


#86   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:37

δηλαδή iPad 2/3 και iPhone 4s ?? γιουπιιιι.


Ουτε τα υπολοιπα ειναι απαραιτητο να μπουνε dfu αλλα αν θες μπορεις να τα βαλεις.

#87   assos10

assos10

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:38

Αν ειναι ελληνικο το κινητο κρατα backup πρωτα.Mετα κατεβαζεις την ipsw 5.1.1 απο εδω βαζεις το κινητο dfu(πατας μαζι power και home button για 10 δευτερολεπτα και μετα αφηνεις το power button και συνεχιζεις να πατας το home button για αλλα 10 δευτερολεπτα(μαυρη οθονη))ανοιγεις itunes και περνας την 5.1.1 που κατεβασες πατωντας το shift και restore.Μετα το restore θα επιλεξεις set up as new.

Μετα κανεις jb με το redsn0w 0.9.14b2

Back up κανω στο icloud η στο pc;

#88   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:40

Back up κανω στο icloud η στο pc;


Σωσε στο icloud τις επαφες που ειναι ευκολο γιατι με το outlook θα μπλεξεις και τα υπολοιπα στο pc.Για τις επαφες αν θες κατεβαζεις το my contacts backup απο appstore (free) και τις στελνεις στο mail σου.Μετα το restore ανοιγεις το mail και τις περνας.

#89   assos10

assos10

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:57

Σωσε στο icloud τις επαφες που ειναι ευκολο γιατι με το outlook θα μπλεξεις και τα υπολοιπα στο pc.Για τις επαφες αν θες κατεβαζεις το my contacts backup απο appstore (free) και τις στελνεις στο mail σου.Μετα το restore ανοιγεις το mail και τις περνας.

να ρωτησω και κατι ασχετο;οταν κανω sync στις φωτο μετα στο κινητο μου βγαζει 2 φορες τις φωτο 1 σαν βιβλιοθηκη και 1 οπως τον φακελο που ειχα επιλεξει....γιατι και πως διαγραφω το ενα απο τα 2;Ευχαριστω...

#90   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 07/07/2012 - 11:59

να ρωτησω και κατι ασχετο;οταν κανω sync στις φωτο μετα στο κινητο μου βγαζει 2 φορες τις φωτο 1 σαν βιβλιοθηκη και 1 οπως τον φακελο που ειχα επιλεξει....γιατι και πως διαγραφω το ενα απο τα 2;Ευχαριστω...


Δεν μπορεις να τον διαγραψεις αυτο το φακελλο.Δεν καταλαμβανουν διπλο χωρο.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 07/07/2012 - 12:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες