Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Genius


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Nasoulis

Nasoulis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 14:33

Παίδες η ερώτηση μου είναι η εξής: Γιατί το Genius δουλεύει σωστά μόνο στα ξένα τραγούδια και όχι και στα Ελληνικά? Χτές που ασχολήθηκα με την λίστα Genius το παρατήρησα. Πάντως αυτή η εφαρμογή δεν είναι και κακή.

αν ξέρει κάποιος καμιά πατέντα ::) <_< ...ας δώσει κάτι και σε μένα.

Τελευταία επεξεργασία από: aC3, 13/11/2009 - 01:54
Κεφαλαία σε πεζά


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Zvhs GR

Zvhs GR

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 15:31

Πρώτον για να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα, το genius δεν "διαβαζει" τα ιδια τα τραγουδια αλλα τους τιτλους αυτων αρα πρεπει να εχεις σωστα τα ονοματα. Δηλαδη track 1 και unknown2 δεν προκειται να δουλεψουν. Εγω που εχω ολα τα ελληνικα μου τραγουδια με λατινικους χαρακτηρες, το genious δουλευει αρκετα καλα. Νομιζω παντως οτι και με ελληνικους χαρακτηρες δουλευει. Αρκει να τα γραφεις οπως τα εχει και η apple στο store της.Δηλαδη μπορει να μην καταλαβει το giannis ploutarxos αλλα το yiannis ploutarxos να το δει μια χαρα. Ελπιζω να βοηθησα....

#3   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 07/11/2009 - 15:32

Παίδες η ερώτηση μου είναι η εξής: Γιατί το Genius δουλεύει σωστά μόνο στα ξένα τραγούδια και όχι και στα Ελληνικά? Χτές που ασχολήθηκα με την λίστα Genius το παρατήρησα. Πάντως αυτή η εφαρμογή δεν είναι και κακή.

αν ξέρει κάποιος καμιά πατέντα ::) <_< ...ας δώσει κάτι και σε μένα.


Δεν ξέρω κάποια πατέντα, αλλά θα σου δώσω μια συμβουλή: μη γράφεις με κεφαλαία...

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 14/11/2009 - 12:01


#4   Nasoulis

Nasoulis

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 16:13

βασεικα ολα τα τραγουδια που εχω.τα εχω κεφαλαια και ελληνικα.αλλα θα δοκιμασω να τα αντικαταστησω σε greeke lish.Αλλα αυτο ειανι ιδιαιτερο χρονοβορο.Σε ευχαριστω και συγνωμη για πριν για τα κεφαλαια μου .

#5   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 13/11/2009 - 01:56

Πρέπει να έχουν σωστό Metadata τα τραγούδια σου για να δουλέψει το Genius και να βρει Online ποια τραγούδια πάνε με ποια :S




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες