Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9,340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/07/2012 - 13:17

Σου ειχε κολλησει ποτε η αστεια μνημη 512?

εμενα το 4 χωρις τζουμπου κρασαρε και εκανε respring..οταν πηγα στα δεδομένα που πανε στην apple ελεγε low memory...ειχα 2 gps ανοιχτα και 2 παιχνιδια βαρια θυμαμαι στο παρασκηνιο και facebook και καποιες αλλες εφαρμογες...
οποτε θεωρω οτι δεν ειναι και απιθανο να μην φτασουν τα 512

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2012 - 13:27

Εμενα παντως με ανοιχτο navigon να τρεχει πισω,google maps,πολλα παιχνιδια τα οποια ποτε δεν τα κλεινω εκτος απο οταν το φορτιζω που κλεινω τα παντα,δεν μου εχει κρασαρει ποτε.Τωρα δεν ξερω.Σε ολα τα iphone λογικο ειναι οτι καποιο θα κρασαρει αλλα αυτο δεν παει να πει οτι δεν φτανουν τα 512.Η διαχειρηση μνημης που κανει το iphone ειναι αναγνωρισμενη απο ολες τις εταιριες,κατι που τα αλλα smart phones δεν μπορουν να κανουν ή το κανουν σε πολυ μικροτερο βαθμο.

#138   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 15/07/2012 - 13:35

Σου ειχε κολλησει ποτε η αστεια μνημη 512?


Γιατί είδες πουθενά 4 οθόνη???
Και ναι μου είχε κολλήσει πολλές φορές!!

Εμενα παντως με ανοιχτο navigon να τρεχει πισω,google maps,πολλα παιχνιδια τα οποια ποτε δεν τα κλεινω εκτος απο οταν το φορτιζω που κλεινω τα παντα,δεν μου εχει κρασαρει ποτε.Τωρα δεν ξερω.Σε ολα τα iphone λογικο ειναι οτι καποιο θα κρασαρει αλλα αυτο δεν παει να πει οτι δεν φτανουν τα 512.Η διαχειρηση μνημης που κανει το iphone ειναι αναγνωρισμενη απο ολες τις εταιριες,κατι που τα αλλα smart phones δεν μπορουν να κανουν ή το κανουν σε πολυ μικροτερο βαθμο.


Φίλε μου η διαχείριση είναι τρομερή δεν έχει να ζηλέψει πλέον το Android τίποτα όμως αλλάξανε τα δεδομένα αλλά........Με 4 οθόνη αλλάζουνε πολλά!!! Δεν είναι χαζοί που κρατάνε τόσα χρόνια 3.5 ίντσες.....


#139   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2012 - 13:36

Δεν εγραψα εγω κατι για 4 οθονη που προσωπικα δεν θελω ενα κινητο παντοφλα,τουλαχιστον τα μεχρι τωρα σχεδιαστηκα δεδομενα.Ωραια,ας περιμενουμε τοτε να δουμε ποσες φορες θα κολλησουν και τα αλλα,αμα κολλησε το iphone πολλες φορες.

#140   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 15/07/2012 - 13:48

Δεν εγραψα εγω κατι για 4 οθονη που προσωπικα δεν θελω ενα κινητο παντοφλα,τουλαχιστον τα μεχρι τωρα σχεδιαστηκα δεδομενα.Ωραια,ας περιμενουμε τοτε να δουμε ποσες φορες θα κολλησουν και τα αλλα,αμα κολλησε το iphone πολλες φορες.


Καμιά φίλε μου καμιά το Άντροιντ έχει φτάσει σε τρομερό επίπεδο διαχείρισης μνήμης!!!
Δεν ξέρω αν είσαι εδώ η κάπου αλλού αλλά το 5αρι δεν θα βγει με 3.5 αλλά θα έχει το ίδιο μέγεθος το σίγουρο είναι ότι δεν θα έχει ίδια μνήμη και επεξεργαστές κάνε υπομονή και θα το δεις κάποτε κάποιοι κορόιδευαν ότι να βάλουνε 800επεξεργαστεσ για να σηκώσει το Άντροιντ αλλά κοίτα να δεις που και τα iphone γίνανε πολυπυρινα

#141   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1,128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2012 - 14:00

Φυσικα και τα iphone θα γινουν πολυ-πυρινα η τεχνολογια εξελισσεται,αλλα ενα πολυ-πυρινο iphone με 1GB μνημη και με την διαχειρηση που κανει το iphone θα μπορει να εχεις τα παντα ανοιχτα.Τελος για το αν το 5 θα ειναι σαν το S3 σε θεμα design,δηλαδη το αν για να παρεις τηλεφωνο θα πρεπει με το ενα χερι αν το κρατας και με το αλλο να να πατας τα κουμπια θα εχω μερικες επιφυλαξεις...

#142   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2012 - 14:03

Φυσικα και τα iphone θα γινουν πολυ-πυρινα η τεχνολογια εξελισσεται,αλλα ενα πολυ-πυρινο iphone με 1GB μνημη και με την διαχειρηση που κανει το iphone θα μπορει να εχεις τα παντα ανοιχτα.Τελος για το αν το 5 θα ειναι σαν το S3 σε θεμα design,δηλαδη το αν για να παρεις τηλεφωνο θα πρεπει με το ενα χερι αν το κρατας και με το αλλο να να πατας τα κουμπια θα εχω μερικες επιφυλαξεις...

Δεν ειναι χαζη η apple να φτιαξει ταμπλετο-τηλεφωνο σαν το κακασχημο s3.

#143   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1,121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 15/07/2012 - 14:18

Δεν ειναι χαζη η apple να φτιαξει ταμπλετο-τηλεφωνο σαν το κακασχημο s3.


οκ απο ποιοτητα και σχεδιασμο σιγουρα θα ειναι πολυ διαφορετικο οπως παντα !!
το s3 λενε οτι ειναι φτιαγμενο για ανθρωπους...εγω που εχω κανονικο χερι δεν μπορουσα να το δουλεψω με το ενα με καμια δυμαμη...χαχαχαχ :P

#144   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/07/2012 - 14:42

Δεν ειναι χαζη η apple να φτιαξει ταμπλετο-τηλεφωνο σαν το κακασχημο s3.


Ταμπλετοτηλεφωο θεωρείται το note , το s3 το δημιούργησε η Samsung θεωρω, γιατί ήθελε να συνδυάσει όλα τα καλα που κυκλοφορούν μέχρι στιγμής σε ένα κινητό (οθόνη, πολλούς πυρήνες κτλ).
Προσωπικά δεν μου αρέσει κι το θεωρώ μεγάλο, αλλα δεν θα με χάλαγε το iPhone ν ήταν μερικές ιντσες πιο μεγάλο.

#145   dimkar18

dimkar18

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/07/2012 - 16:21

Τα νέα αποτελέσματα από glbenchmark:

Σύγκριση iPhone 4s, SGS2, SGS3 ( όσο και αν η σύγκριση μοιάζει αδόκιμη ανάμεσα σε συσκευές με διαφορετικό Os)

http://www.glbenchma...i9100 Galaxy S2

#146   Paxman18

Paxman18

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Twitter:@MixalisPaxMan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/07/2012 - 03:23

Λοιπον ειχα το 4s και πλεων το Galaxy s3 Η αληθεια ειναι οτι με κουρασε το 4s και λεω με κουρασε απο θεμα μικρης οθονης και μονο... παιρνεις smartphone και τοσο γραγορο και ακριβο για να σερφαρεις με την ανεση σου... με το 4s εβγαζα τα ματια μου... ειναι καθαρα λοιπον υποκειμενικο πιο ειναι το καλυτερο κινητο. Τα ειχα και τα δυο στα χερια μου και τα τεσταρα αρκετα και κατεληξα οτι με βολευει ο Γαλαξιας... Σε καποιους αρεσει που ειναι πιο μαζεμενο το 4s εγω ανηκω στους αλλους... ελπιζοντας το 5 να ειναι στα μετρα μου...
Φιλικα Μιχαλης

#147   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2012 - 06:54

Λοιπον ειχα το 4s και πλεων το Galaxy s3 Η αληθεια ειναι οτι με κουρασε το 4s και λεω με κουρασε απο θεμα μικρης οθονης και μονο... παιρνεις smartphone και τοσο γραγορο και ακριβο για να σερφαρεις με την ανεση σου... με το 4s εβγαζα τα ματια μου... ειναι καθαρα λοιπον υποκειμενικο πιο ειναι το καλυτερο κινητο. Τα ειχα και τα δυο στα χερια μου και τα τεσταρα αρκετα και κατεληξα οτι με βολευει ο Γαλαξιας... Σε καποιους αρεσει που ειναι πιο μαζεμενο το 4s εγω ανηκω στους αλλους... ελπιζοντας το 5 να ειναι στα μετρα μου...
Φιλικα Μιχαλης

Το εχω πει κι αλλού.. Δεν συγκρίνονται τα 2 τηλέφωνα γιατί είναι άλλη κατηγορία καθαρά και μόνο από την διαφορά μεγέθους. Αν κάποιος θέλει την οθόνη του γαλαξία η επιλογη είναι μονόδρομος όπως και αν κάποιος θέλει κάτι μικρότερο.. Εμένα με βόλεψε ο γαλαξίας άλλους όχι.. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: timi, 20/07/2012 - 06:55.


#148   Dimitrismpower

Dimitrismpower

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2012 - 15:34

Προς το παρον θεωρω οτι το S3 ειναι ξεκαθαρα το καλυτερο κινητο σην αγορα. Και δεν παιζει ρολο μονο το ενα κλασμα του δευτερολεπτου που μπορει να χρειαστεί παραπάνω για να ανοιξει μια εφαρμογή (ενω σε κάποια αλλη φυσικα μπορεέι να το κερδίσει συτο το κλασμα). Πρεπει να δει κανεις όλο το πακέτο. Μολις βγει το iphone 5, τοτε θα υπαρχει νοημα συγκρισης.

#149   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1,046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/07/2012 - 16:15

το θεμα δεν ειναι τοσο η διαφορα ταχυτητας οσο το κλειστο λειτουργικο του iphone. Για συντομευσεις κ για να διευκοληνεις την ζωη σου πρεπει να το κανεις j/b αλλιως βασανιζεσαι τζαμπα, ενω το android τα εχει ολα αυτα σε stock μορφη

#150   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/07/2012 - 16:28

Παλικάρια είμαι κάτοχος iPhone 4 και iPad 2, και τώρα έγινα κάτοχος και του Galaxy s3. Λοιπόν, αυτό που έχω να πω, είναι ότι η Apple με κούρασε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με τα κλειδώματά της, και δεν μπορούσα να κάνω ούτε τα βασικά.. Είναι δυνατόν να μην μπορώ να κατεβάσω ένα τραγούδι από το internet και να μην μπορώ να το ακούσω από το iPod γιατί έπρεπε να το περάσω από το iTunes? Ήμαρτον. Αυτό το ψεύτικο multitask που ανοίγω να ακούσω τραγούδι από το youtube ( και αυτό αν ήταν σε flash γραμμένο δεν το έπαιζε ) και μόλις έκλεινα τον safari για να διαβάσω κάτι άλλο έκλεινε και η μουσική? Ποιά εμπειρία λοιπόν αποκομμίζω? Ποιό multitask? Ή εν έτη 2012 να μην μπορώ να δω σελίδες που είναι γραμμένες σε flash? Τραγικό!!! Και επιτέλους αυτό το interface στην iσυσκευή, δεν μπορείς να το αλλάξεις ρε αδερφέ αν το βαρέθηκες? Μόνο τετραγωνάκια από εφαρμογές έχεις και τίποτε άλλο. Ενώ με το android κάνεις παπάδες.... Μην μιλήσω για bluetooth γιατί έχει εξαντληθεί το θέμα. Και προκαλώ όποιον θέλει, να δει πώς παίζουν τα 1080 mkv αρχεία ( και όχι μόνο ), από τον native player και να σοκαριστεί.
Αυτά και άλλα πολλά που πρέπει να γράφω μέχρι αύριο....

Και κάτι τελευταίο... Οι περισσότεροι προγραμματιστές που ασχολούνται με σοβαρό tweaking, απαξιούν τις iσυσκευές ( δες xda developers ), ενώ με το iphone ασχολούνται κυρίως λίγοι πιτσιρικάδες που κοιτάζουν να βγάζουν και κάνα φράγκο από τα jailbreak.... Σορρυ αν γίνομαι σκληρός, αλλά έτσι είναι....

Τελευταία επεξεργασία από: codmdantes, 20/07/2012 - 16:33.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες