Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/07/2012 - 16:58

Χαχα ωραίος, μεγεια!! Δοκίμασε το mx player αν θες για player και επίσης αν κάνεις root δοκίμασε την Omega.. Φυσάει!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 20/07/2012 - 22:43

Παλικάρια είμαι κάτοχος iPhone 4 και iPad 2, και τώρα έγινα κάτοχος και του Galaxy s3. Λοιπόν, αυτό που έχω να πω, είναι ότι η Apple με κούρασε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με τα κλειδώματά της, και δεν μπορούσα να κάνω ούτε τα βασικά.. Είναι δυνατόν να μην μπορώ να κατεβάσω ένα τραγούδι από το internet και να μην μπορώ να το ακούσω από το iPod γιατί έπρεπε να το περάσω από το iTunes? Ήμαρτον. Αυτό το ψεύτικο multitask που ανοίγω να ακούσω τραγούδι από το youtube ( και αυτό αν ήταν σε flash γραμμένο δεν το έπαιζε ) και μόλις έκλεινα τον safari για να διαβάσω κάτι άλλο έκλεινε και η μουσική? Ποιά εμπειρία λοιπόν αποκομμίζω? Ποιό multitask? Ή εν έτη 2012 να μην μπορώ να δω σελίδες που είναι γραμμένες σε flash? Τραγικό!!! Και επιτέλους αυτό το interface στην iσυσκευή, δεν μπορείς να το αλλάξεις ρε αδερφέ αν το βαρέθηκες? Μόνο τετραγωνάκια από εφαρμογές έχεις και τίποτε άλλο. Ενώ με το android κάνεις παπάδες.... Μην μιλήσω για bluetooth γιατί έχει εξαντληθεί το θέμα. Και προκαλώ όποιον θέλει, να δει πώς παίζουν τα 1080 mkv αρχεία ( και όχι μόνο ), από τον native player και να σοκαριστεί.
Αυτά και άλλα πολλά που πρέπει να γράφω μέχρι αύριο....

Και κάτι τελευταίο... Οι περισσότεροι προγραμματιστές που ασχολούνται με σοβαρό tweaking, απαξιούν τις iσυσκευές ( δες xda developers ), ενώ με το iphone ασχολούνται κυρίως λίγοι πιτσιρικάδες που κοιτάζουν να βγάζουν και κάνα φράγκο από τα jailbreak.... Σορρυ αν γίνομαι σκληρός, αλλά έτσι είναι....



και κατι ακομα πιο απλο μιας και εγω ειμαι 1 εβδομαδας Αντροιντακιας πλεον !!! εστειλα σημερα απλουστατα με bluetooth φωτογραφιες σε κατι Αρχαιες συσκευες που ειχανε καποιοι φιλοι και οι φωτογραφιες και πηγανε αλλα και ανοιγανε κανονικα στα κινητα τους.... αν ειναι δυνατον .... διλαδη ειχα ξεχασει πως ειναι να εχεις μια συσκευη και να μπορεις να κανεις τοσα πολλα ! μακαρι εκει στην αππλ να ξεκολλησει το μυαλο τους καποια στιγμη και να φτιαξουνε ενα ανοιχτω λειτουργικο ! οπως το αντροιντ αλλα με τα χαρακτηριστικα τις αππλ......... και ας κρατησουνε και την ποιοτητα τους ψηλα ! τοτε πιστευω οτι θα εχει το 100% των πωλησεων ...... αλλα καποια μυαλα ειναι αγηρηστα.......

#153   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 20/07/2012 - 23:16

Αυτό να θεωρεί κάποιος ότι η αποψή του ειναι κ "αντικειμενικη".....

#154   Paxman18

Paxman18

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Twitter:@MixalisPaxMan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/07/2012 - 01:29

Πραγματικα πραγματα που μου ειχαν ληψει τοσο καιρο που ειχα 4.s και τα ευχαριστιεμε στον Γαλαξια μου τωρα
1.Ανταλλαγη αρχειων με bluetooth καθως και η συνδεδη με το στερεοφωνικο αυτοκινητου μου καθοτι εχει Bt και με το 4 s πηγαινε χαμενο
2. Επιτελους Μπορω να κανω την οθονη μου οπως μου αρεσει με οτι widget θελω
3. Γλιτωσα απο το σπαστικο itunes
4.κατεβαζω απο το κινητο το MKV η οτι αλλο φορματ (μεσο torrent app οποτε κατεργησα το πισι που εμενε ανοιχτο για downloads) και μαντεψε παιζει χωρις convert,itunes και αλλα τετοια φακιρικα...
5.Και καλυτερο... βαρεθηκα την ρομ μου? Την αλλαζω βαζω πιο γρηγορη πιο αργη αλλα ποζερικη αναλογα με τα γουστα μου...
Οσο για την οθοναρα μου μιλισα και πιο πανω ειναι οτι καλυτερο για εμενα...
Ελπιζω να ξυπνισει η απλ γρηγορα γιατι αλλος εχει το ονομα και αλλος εχει την χαρη που λεει και ο λαος...
Υ.Γ. Γραφω απο τον γαλαξια την γνωμη μου τοσο ανετα και γρηγορα που πραγματικα με το 4 s που ειχα εβγαζα τα ματια μου..
Φιλικα Μιχαλης

#155   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4,524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 21/07/2012 - 04:59

Πραγματικα πραγματα που μου ειχαν ληψει τοσο καιρο που ειχα 4.s και τα ευχαριστιεμε στον Γαλαξια μου τωρα
1.Ανταλλαγη αρχειων με bluetooth καθως και η συνδεδη με το στερεοφωνικο αυτοκινητου μου καθοτι εχει Bt και με το 4 s πηγαινε χαμενο
2. Επιτελους Μπορω να κανω την οθονη μου οπως μου αρεσει με οτι widget θελω
3. Γλιτωσα απο το σπαστικο itunes
4.κατεβαζω απο το κινητο το MKV η οτι αλλο φορματ (μεσο torrent app οποτε κατεργησα το πισι που εμενε ανοιχτο για downloads) και μαντεψε παιζει χωρις convert,itunes και αλλα τετοια φακιρικα...
5.Και καλυτερο... βαρεθηκα την ρομ μου? Την αλλαζω βαζω πιο γρηγορη πιο αργη αλλα ποζερικη αναλογα με τα γουστα μου...
Οσο για την οθοναρα μου μιλισα και πιο πανω ειναι οτι καλυτερο για εμενα...
Ελπιζω να ξυπνισει η απλ γρηγορα γιατι αλλος εχει το ονομα και αλλος εχει την χαρη που λεει και ο λαος...
Υ.Γ. Γραφω απο τον γαλαξια την γνωμη μου τοσο ανετα και γρηγορα που πραγματικα με το 4 s που ειχα εβγαζα τα ματια μου..
Φιλικα Μιχαλης

Νταξ ρε παιδια, μας πεισατε, το S3 ειναι ετη φωτος μπροστα απο την εποχη του γιατι εχει bluetooth, widget και δε χρειαζεται iTunes. Το ερωτημα ειναι γιατι μας πρηζετε ετσι ασυστολα; Τι διαολο μερισμα απο τα κερδη της samsung παιρνετε;
Εχει καταντησει βαρετο το ποσταρισμα απο τους android users που συνεχως μου υπενθυμιζει ποσο καλυτερο ειναι το κινητο τους απο το δικο μου!
Αυριο πρωι πρωι ολοι για ψωνια!!!Παμε για γαλαξια και μετα ασυστολη κριτικη στα forum των Apple -users , ετσι για να γουσταρουμε

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 21/07/2012 - 05:00.


#156   antR20

antR20

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2012 - 08:58

Νταξ ρε παιδια, μας πεισατε, το S3 ειναι ετη φωτος μπροστα απο την εποχη του γιατι εχει bluetooth, widget και δε χρειαζεται iTunes. Το ερωτημα ειναι γιατι μας πρηζετε ετσι ασυστολα; Τι διαολο μερισμα απο τα κερδη της samsung παιρνετε;
Εχει καταντησει βαρετο το ποσταρισμα απο τους android users που συνεχως μου υπενθυμιζει ποσο καλυτερο ειναι το κινητο τους απο το δικο μου!
Αυριο πρωι πρωι ολοι για ψωνια!!!Παμε για γαλαξια και μετα ασυστολη κριτικη στα forum των Apple -users , ετσι για να γουσταρουμε


Πεστα χρυσοστομε
Ολοι πλεον μας τα κανουνε οπως του ελεφαντα και απλα λενε τη γνωμη τους
Πολυ κομπλεξικοι μαζευτικαν σε αυτο το φορουμ δυστυχως
Το galaxy ειναι καλυτερο...το iphone ειναι μηδεν...εγω ομως δεν μπορω να πω οτι η απομιμηση τους ειναι μηδεν γιατι θα πεσουν ολοι οι κομπλεξικοι fandroids πανω μου
Εεε ρε που καταντησαμε


#157   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2012 - 09:10

Το παιδί είναι χρήστης idevices και απλά πήρε ένα s3 και του άρεσε πολύ.. Οπότε μπήκε στο φόρουμ κι έγραψε κι έγινε αυτόματα κομπλεξικός?? Εγώ προτείνω να ζητήσει συγνώμη που τόλμησε να αναφέρει κάποια αυτονόητα για αυτόν πράγματα :blink:

#158   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1,121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/07/2012 - 09:10

Βασικα στο φορουμ μας ολοι μπορουν να εκφραστουν ελευθερα σχετικα με ολα εκτος απο εμας...που οταν λεμε τη γνωμη μας οπως και εκεινους ειμαστε φανατισμενοι κολημενοι και fanboys
Τι κανει ο παπάς στο τζαμί οεο;




#159   antR20

antR20

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2012 - 09:14

Τι καταντια...χαχαχα ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΟ iPhone και την Apple...η γνωμη μου μωρε...εγω αποφασιζω για τη γνωμη μου...οποιος μου φερει αντιρηση ειναι κολλημενος και πολυ φανατικος...ετσι γουσταρω!! Ααα και fanboy
Επισης θεωρω αντιγραφη την παντοφλαρα σας και οσο γελια οσο και εσας

#160   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2012 - 09:37

Βασικα στο φορουμ μας ολοι μπορουν να εκφραστουν ελευθερα σχετικα με ολα εκτος απο εμας...που οταν λεμε τη γνωμη μας οπως και εκεινους ειμαστε φανατισμενοι κολημενοι και fanboys
Τι κανει ο παπάς στο τζαμί οεο;

Μακάρι να είχαν όλοι εδώ μέσα το επίπεδο και την κρίση σου γιατί όπως βλέπεις....δεν!

#161   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3,006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/07/2012 - 11:16

Τι καταντια...χαχαχα ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΟ iPhone και την Apple...η γνωμη μου μωρε...εγω αποφασιζω για τη γνωμη μου...οποιος μου φερει αντιρηση ειναι κολλημενος και πολυ φανατικος...ετσι γουσταρω!! Ααα και fanboy
Επισης θεωρω αντιγραφη την παντοφλαρα σας και οσο γελια οσο και εσας


εσενα πρεπει να σου εφαγε τη γκομενα κορεατης....

#162   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 21/07/2012 - 11:58

Αυτό να θεωρεί κάποιος ότι η αποψή του ειναι κ "αντικειμενικη".....


ανικειμενικη αποψη η προσωπικη αποψη του καθε ενος που κανει Συγκριση στης συσκευες χωρις τις παροπιδες των περισσοτερων εδω ! και βασικα ΕΧΟΝΤΑΣ και τις 2 συσκευες ! και οχι οι τυπικες απαντησεις καποιον καλλημενων ! που απλα δεν θελουνε να δεχτουνε οτι υπαρχει κατι πολυ καλυτερο !!! και ναι οσο περνανε οι μερες και οσο τεσταρω την συσκευη μου σε σχεση με iphone 4s δεν υπαρχει καμια επαφη σε κανεναν τομεα ! και φυσικα οσοι φιλοι μου συνεχιζουνε να το βλεπουνε απλα αρχιζουνε να ψαχνουνε για ανταλλαγη και αυτοι !! αν αυτο δεν λεει κατι σε καποιους πριν πουνε την κοτσανα τους ας δουλεψουνε 2-3 μερες την συσκευη και μετα να εχουνε αποψη !

Νταξ ρε παιδια, μας πεισατε, το S3 ειναι ετη φωτος μπροστα απο την εποχη του γιατι εχει bluetooth, widget και δε χρειαζεται iTunes. Το ερωτημα ειναι γιατι μας πρηζετε ετσι ασυστολα; Τι διαολο μερισμα απο τα κερδη της samsung παιρνετε;
Εχει καταντησει βαρετο το ποσταρισμα απο τους android users που συνεχως μου υπενθυμιζει ποσο καλυτερο ειναι το κινητο τους απο το δικο μου!
Αυριο πρωι πρωι ολοι για ψωνια!!!Παμε για γαλαξια και μετα ασυστολη κριτικη στα forum των Apple -users , ετσι για να γουσταρουμε


και τη σε πειραζει εσενα ?? τι σε καιει ?? η συγκρισεις ετσι ειναι και ετσι πρεπει να γινοντε !!! και να ακουγοντε οι γνωμες συνεχεια !!!

και προσεξε.... εγω δηλωνω κολλημενος iphonakias !!!........ αλλα τα καινουργια τερατα ειναι οντως πολυυυυυυ μπροστα......

Πεστα χρυσοστομε
Ολοι πλεον μας τα κανουνε οπως του ελεφαντα και απλα λενε τη γνωμη τους
Πολυ κομπλεξικοι μαζευτικαν σε αυτο το φορουμ δυστυχως
Το galaxy ειναι καλυτερο...το iphone ειναι μηδεν...εγω ομως δεν μπορω να πω οτι η απομιμηση τους ειναι μηδεν γιατι θα πεσουν ολοι οι κομπλεξικοι fandroids πανω μου
Εεε ρε που καταντησαμε


καλα εσενα το ποστ ειναι 100% λαθος :huh: τι αποψη ειναι αυτη ?? που ειναι το προβλημα σου εσενα ?? ειδατε λοιπον .....οταν βγαινει κατι καλυτερο απο το iphone σας ξυνηζετε αμεσως και απαντατε με τετοια ποστ !??
μιλας για κομπλεξικους οταν πολοι απαντανε χωρις καν να μπορουνε να κανουνε την συγκρισει εχοντας δει μονο απο φωτογραφιες τα αντροιντ ?
το γκαλαξυ ειναι ΟΝΤΩΣ καλυτερο απο το iphone 4s δεν ειπε κανεις οτι το iphoenειναι μηδεν ! ειναι ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ πολυ καλο ...................... και στις 3.5 ινστες ειναι ο βασηλιας........
ο καθε ενας μπορει να πει την γνωμη του αρκει να ΕΧΕΙ γνωμη ! και οχι να εχει δει βιντεο στο youtube και 2-3 φωτογραφιες........

Τι καταντια...χαχαχα ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΟ iPhone και την Apple...η γνωμη μου μωρε...εγω αποφασιζω για τη γνωμη μου...οποιος μου φερει αντιρηση ειναι κολλημενος και πολυ φανατικος...ετσι γουσταρω!! Ααα και fanboy
Επισης θεωρω αντιγραφη την παντοφλαρα σας και οσο γελια οσο και εσας


πολυ σωστη αποψη !!! κανεις ετσι και στα αυτοκινητα ?οτι ναναι................







και για εσας που γραφετε αυτα τα παραξενα !!! κοιταχτε σε πιο ΤΟΠΙΚ εισαστε !!!!!!


iPhone, iPad, iPod Touch vs Άλλες συσκευές


μηπως να το καταργησουμε γιατι.......... το iphone ειναι η καλυτερη συσκευη και ΔΕΝ υπαρχει αλλο κινητο και ειναι ντροπη να γινετε συγκριση με οποιαδιποτε αλλη συσκευη μπλα μπλα μπλα μπλα ...................

Τελευταία επεξεργασία από: Sectoras, 21/07/2012 - 12:00.


#163   afea2012

afea2012

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/07/2012 - 12:03

το καλυτερο τεστακι το κανεις ο ιδιος και εχεις και αποψη που δεν στην αλλαζει κανεις.
παιρνεις το μηλαρακι και πας σε ενα καταστημα οπιοδηποτε κινητης τηλεφωνιας και το κανεις μονος σου ελευθερα και χωρις κοπο.θα λυσεις καθε απορια χωρις να εχεις αναγκη κανενα βιντεακι.
υπαρχουν ελευθερες συσκευες στα καταστηματα να κανεις το τεστακι.

#164   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 21/07/2012 - 12:05

Παντως καλο το s3 το πηρε φιλος προσωπικα δεν μου κανει λογω μεγεθους αλλα να λεμε και καποια αρνητικα.Φορτωσε ο φιλος live wallpaper και το κινητο lagare.Σιγουρα δεν φταιει το hardware αλλα το software οπως ειχε συμβει και στο ξεκινημα του note.Kλασικη samsung.

#165   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 21/07/2012 - 12:10

το καλυτερο τεστακι το κανεις ο ιδιος και εχεις και αποψη που δεν στην αλλαζει κανεις.
παιρνεις το μηλαρακι και πας σε ενα καταστημα οπιοδηποτε κινητης τηλεφωνιας και το κανεις μονος σου ελευθερα και χωρις κοπο.θα λυσεις καθε απορια χωρις να εχεις αναγκη κανενα βιντεακι.
υπαρχουν ελευθερες συσκευες στα καταστηματα να κανεις το τεστακι.


να γιατι ωγαινουνε λανθασμενες αποψεις !!! φιλε μου ΔΕΝ γινοντε ετσι τα τεστ !!! αν δεν εχεις την συσκευη 2-3 μερες ΔΕΝ μπορεις να εχεις σωστη αποψη !!! εγω ειχα τις συσκευες 3 μερες για να μπορεσω να συνηθησω το Android και να μπορεσω να κανω σωστα ΤΕΣΤ !!! με 10-20 λεπτα δεν βγαζεις γνωμη εκτος απο την εξωτερικη εμφανιση και μονο .........

Παντως καλο το s3 το πηρε φιλος προσωπικα δεν μου κανει λογω μεγεθους αλλα να λεμε και καποια αρνητικα.Φορτωσε ο φιλος live wallpaper και το κινητο lagare.Σιγουρα δεν φταιει το hardware αλλα το software οπως ειχε συμβει και στο ξεκινημα του note.Kλασικη samsung.


ναι σιγουρα !!! εννοειτε !! οτι και θα λαγκαρει και θα κανει και αλλα πολλα !! δεν μιλαμε για την ΤΕΛΕΙΑ συσκευη !! δεν υπαρχει η τελεια συσκευη !!


το τοπικ ειναι απλα γενικη συγκριση μεταξυ συσκευων ! εγω οταν πηρα το HTC ONE X (το αντιστοιχο του galaxy s3 διλαδη ) εκανα 3 μερες να συνηθησω και να μπω στο νοημα του αντροιντ "ξανα" κλεινοντας περιπου 1.5 βδομαδα με αυτο μπορω πολυ αντικειμενικα να πω οτι δεν προκειτε να ξανα γυρναγα σε καμια περιπτωση σε iphone ....... ( οπως εχω ξαναπει μεχρι να βγει το 5ari που θα εχει και οθοναρα οποτε θα το παρω με τα 1000 γιατι ειμαι και κολλημενος iphonakias !!!!!!!!)

Τελευταία επεξεργασία από: Sectoras, 21/07/2012 - 12:14.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες