Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/07/2012 - 16:33

Εγώ έχω μόνιμα τουλάχιστο 15 εφαρμογές και τρέχει απρόσκοπτα. Τόσες έτρεχα και στο note και τις ίδιες σε s2 και φυσικά τις ίδιες πριν από αυτά και σε iphoneς που είχα διάφορα.. Το android από 2.3.3 και μετά δεν έχει κανένα θέμα. Θα συμφωνήσω ότι στις 3,5" το iphone είναι βασιλιάς όπως και θα είναι το επόμενο Iphone στις 4" ή στις όσες πάει.. Ακομα και τότε όμως ξαναλέω δεν θα συγκρίνονται άμεσα αφού είναι διαφορετικές συσκευές εντελώς με άλλα λογισμικά και άλλη νοοτροπία.. Εμένα δεν με βολεύει το ios πλέον τι να κάνω?? Έχω ipod touch, έχω mac book κι εχω το στολίδι μου το imac27 αλλά για κινητό το s3 δεν το διαπραγματευομαι :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 21/07/2012 - 17:31

Πραγματικά χωρίς νόημα η κουβέντα... Εγώ να δεχθώ οτι το S3 ή κάποια άλλη συσκευή που δεν γνωρίζω είναι καλύτερη από τη συσκευή μου το iphone 4s. Πραγματικά είναι πιθανόν να είναι στο σύνολό της μια άλλη συσκευή με τεχνικά χαρακτηριστικά κ μαζί με ένα λογισμικό πολύ ανώτερο του iphone. Εεεεεεε και;;;; Εμάς μας αρέσει το iphone!

Δηλαδή είναι απλό, το γράφει κ η ταμπέλα στην είσοδο "iphone-hellas"! Είναι σαν να πηγαίνεις στο σύλλογο οδηγών Χ μάρκας αυτοκινήτου κ να λες αφού γραφτείς στο σύλλογο κ πας σε μια συνάντησή τους "είστε όλοι χαζοί, εγώ οδηγώ το Ψ που είναι καλύτερο". Ποιος είναι ο λάθος -δεν θέλω να χαρακτηρίσω; Φιλικά πάντα.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 21/07/2012 - 17:32


#183   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 21/07/2012 - 17:46

Πραγματικά χωρίς νόημα η κουβέντα... Εγώ να δεχθώ οτι το S3 ή κάποια άλλη συσκευή που δεν γνωρίζω είναι καλύτερη από τη συσκευή μου το iphone 4s. Πραγματικά είναι πιθανόν να είναι στο σύνολό της μια άλλη συσκευή με τεχνικά χαρακτηριστικά κ μαζί με ένα λογισμικό πολύ ανώτερο του iphone. Εεεεεεε και;;;; Εμάς μας αρέσει το iphone!

Δηλαδή είναι απλό, το γράφει κ η ταμπέλα στην είσοδο "iphone-hellas"! Είναι σαν να πηγαίνεις στο σύλλογο οδηγών Χ μάρκας αυτοκινήτου κ να λες αφού γραφτείς στο σύλλογο κ πας σε μια συνάντησή τους "είστε όλοι χαζοί, εγώ οδηγώ το Ψ που είναι καλύτερο". Ποιος είναι ο λάθος -δεν θέλω να χαρακτηρίσω; Φιλικά πάντα.


το foroum μπορει να λεγετε iphonehellas αλλα δεν αναφερει πουθενα οτι πρεπει να μιλαμε μονο για iphone και οτι δεν πρεπει να κατηγορουμε πραγματα που δε μας αρεσουν.... επισης το συγκεκριμενο τοπικ ειναι VS οποτε ΝΑΙ θα αναφερθει και το ανδροιδ εκτος αν θελετε να κανετε συγκρισεις αλλα να μπαινουν μονο iphone fans και να λενε ποσο καλυτερο ειναι το μηλο.

#184   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/07/2012 - 18:15

Εχασα επεισοδια παλι; :P
Πολλους δεν μας χαλα να ειμαστε τεχνολογικο φορουμ αλλα οπως ειπε και ο φιλος οσο το λεμε iphonehellas....θα κυριαρχει η apple οπως και να εχει...εννοω οτι οσο καλυτερες συσκευες και να βγουν η apple θεωρετε παντα "ΤΟΡ"...
Φυσικα δεν μου πεφτει λογος και ουτε εχω προβλημα....και μακαρι να μπορουσα να εχω και s3 και 4s ταυτοχρονα....επελεξα το 4s ομως!! :D

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 21/07/2012 - 18:16


#185   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 21/07/2012 - 23:31

Κουβέντα να γίνεται... να'χουνε να λέμε. Απλά να μην προσβάλλει ο ένας τον άλλον εδώ μέσα. Αυτό δεν είναι ωραίο. Ήδη σε αυτό το topic δδιαγράφηκαν δύο σχόλια.

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 21/07/2012 - 23:32


#186   toxos73

toxos73

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/07/2012 - 23:54

Αυτος ο γαμ...νος συγχρονισμος με το iTunes σου επιτρεπει ενα μονιμο backup της συσκευης στον υπολογιστη σου.
Δεν ειναι και λιγο...απλα συνδεεις ενα οποιοδηποτε iPhone και μετατρεπεται στο δικο σου ταχιστα.


Γινεται να παω σε μια φιλη αν δεν εχω jb συσκευη και να μου περασει καμια 10αρια τραγουδακια και τις φωτογραφιες απο τις διακοπες μας χωρις να χρειαζεται να εχει itunes (γιατι αυτη δεν εχει iphone και δεν θελει να το εγκαταστησει) ?

#187   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 00:50

Τα iphone εχουν το πιο ευκολο περιβαλον που εχει κυκλοφορησει ποτε για κινητη συσκευη.
Aυτη ειναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ...
Μπορειτε να πειτε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αλλο επιχειρημα αλλα αυτο δε μπορει κανεις να το αμφισβητησει.

Επισης ειναι πολυ γρηγορο σε σχεση παντα και με το λειτουργικο.
Ειδικα αν του βαλεις και το Fakeclockup το κινητο Π-Ε-Τ-Α-ΕΙ....
Το 4s ειδικα παει σφαιρα με το fakeclockup...

Εχω 2πυρινο android ( LG P990 ) και το iphone 4s και το lag-αρισμα του LG δε παλευεται.Ακομα και με την gingerbread που θεωρειται ελαφρια μου εχει βγαλει την πιστη.
Ενω στο iphone ολα κυλανε σαν το νερο.Δεν εχει κοληματα,lags και σπασιματα καθε φορα που πας να ανοιξεις κατι ...

Το κακο της apple ειναι το itunes οπου για να το χρησιμοποιησει καποιος ειναι δυσκολο αν δε ξερει.
Πολυ δυσκολο οχι απλα δυσκολο.
Βεβαια υπαρχουν προγραμματα οπως το copytrans που μπορεις να περνας τραγουδια κτλ με απλο drag and drop ...

Αυτα τα ολιγα...
Μπορειτε να με πειτε apple fan boy αλλα οσα γραφω παραπανω ειναι η αληθεια.

Τελευταία επεξεργασία από: georgebest2, 22/07/2012 - 00:51


#188   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/07/2012 - 04:08

Γινεται να παω σε μια φιλη αν δεν εχω jb συσκευη και να μου περασει καμια 10αρια τραγουδακια και τις φωτογραφιες απο τις διακοπες μας χωρις να χρειαζεται να εχει itunes (γιατι αυτη δεν εχει iphone και δεν θελει να το εγκαταστησει) ?

Δε με εχει απασχολησει, δε μου χρειαζεται, αλλα νομιζω πως γινεται με καποια apps που μετατρεπουν το τηλ. σε USB Stick

#189   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 09:00

Γινεται να παω σε μια φιλη αν δεν εχω jb συσκευη και να μου περασει καμια 10αρια τραγουδακια και τις φωτογραφιες απο τις διακοπες μας χωρις να χρειαζεται να εχει itunes (γιατι αυτη δεν εχει iphone και δεν θελει να το εγκαταστησει) ?


Βασικα με τις φωτο που ειναι πιο προσωπικες υπαρχει πλεον το bump για ολες τα smartphones αλλα και για τον υπολογιστη :)
Τα τραγουδια δεν τοσο δυσκολο ειναι να τα βρεις απο μονος σου...ειτε απο YouTube ειτε απο itunes κλπ...

#190   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 22/07/2012 - 09:27

Σύμφωνω με ένα φιπλο ότι το iOS είναι το πιο εύχρηστο λογισμικό. Τα πάντα είναι απλά. Επίσης ειμαι αξεπέραστη πατέντα της Apple για την οθόνη αφής. Δεν συγκρίνεται το άγγιγμα με άλλες συσκευές.

Το μεγάλο πλεονέκτημα που ταυτοχρόνως είναι κ μειονέκτημα -δικοπο μαχαίρι- είναι το κλειστό λογισμικό. Έχεις μια-δυό συσκευές που το λογισμικό τους επιτρέπει να κάνουν 2-3 πράγματα με πολύ συγκεκριμένο τροπο κ το αποτέλεσμα είναι υψηλές αποδόσεις σε τχύτητα κ ποιότητα στις εφαρμογές. Από την άλλη το android που είναι πιο ανοικτό λογισμικό δεν μπορεί να φτάσει τα επίπεδα απόδοσης του iOS καθώς υπάρχουν εκατοντάδες διαφορετικές συσκευές που το τρέχουν. Σίγουρα σε ένα κινητο 700€ θα πετάει όμως σε ένα κινητό 200€ θα πηγαίνει χάλια.

Αυτό που λέτε όλοι για την παραμετροποίηση της εμφάνισης του iOS, δηλαδή "βαρέθηκα τα τετραγωνάκια με τα apps, θέλω να το αλλάξω όπως μ' αρέσει" έχει να κάνει με το shell του λογισμικού. Είναι σχετικά εύκολο να γίνει αυτό από την ίδια την Apple κ πραγματικά απορώ γιατί δεν το κάνει. Υποθέτω θα το κάνει όταν αναγκαστεί από τον ανταγωνισμό.

#191   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/07/2012 - 10:33

Αυτοτο πιο ευχρηστο λογισμικο ειναι καραμελιτσα.δεν ισχυει κ τοσο.η χρηση του itunes δε το κανει τοσο ευχρηστο.μια τεραστια σπαζοκεφαλια.κοινως ειναι πολυ σπασαρχ...

#192   toxos73

toxos73

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 10:44

Τα τραγουδια δεν τοσο δυσκολο ειναι να τα βρεις απο μονος σου...ειτε απο YouTube ειτε απο itunes κλπ...


Χαιρω πολυ. Εγω ειπα κατι συγκεκριμενο ως παραδειγμα. Αν ειναι itunes και bump κλπ κλπ, ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.
Ενα android απεναντιας το συνδεεις στον υπολογιστη και drag n drop παρναω τα ΠΑΝΤΑ.

Συμφωνω οτι το ios το θεωρω πολυ πιο ευκολο, σταθερο, γρηγορο κλπ κλπ, ενω το android δεν το γουσταρω και το εχω ξαναδηλωσει αυτο, αλλα ρε παιδια σε θεματα μεταβιβασης αρχειων το γαμ....σανε το θεμα.

Ακουστε τι μου ετυχε με εναν φιλο που εχει μια ζωη sony erricsson , nokia αντε και κανα smartphone τυπου zte. Ειμασταν εγω αυτος και 2 φιλοι του. Ακουγαμε κατι τραγουδια απο το τηλ μου και μου λεει "κατσε να ανοιξω το bluetooth να μου στειλεις κανα κομματι". Του λεω οτι το bluetooth ειναι κλειδωμενο και δεν μπορω να στειλω με bluetooth σε αλλη συσκευη. Τα γελια ακουστηκαν σε ολη την πολυκατοικια. "καλα μου λεει, αυτο το κανει και ενα κινητο των 30€ και δεν το κανει ενα των 700€"?

Μετα κοιταγαμε κατι φωτος απο ενα παρτυ και μου λεει "βαλε το κινητο σου να στις περασω". Του λεω "δεν γινεται ετσι γιατι πρεπει να εχεις στο pc σου itunes και να συγχρονισουμε το φακελο με το κινητο μου κλπ. Οποτε πεταγεται ενας απο την παρεα που ειχε android και μου λεει "μηπως πρεπει να εχεις και διπλωμα για να μεταφερεις αρχεια; Αντε πετα την παντοφλα. Εχω ενα android και στελνω οτι γουσταρω, οπου γουσταρω, οπως γουσταρω χωρις κανενα περιορισμο".

Τοτε που συναιβει αυτο τα smartphones ηταν κατι sony xperia, samsung omnia κλπ. Οποτε με τον οποιο περιορισμο επεμενα στο μηλαρακι. Τωρα ομως ξυπνησα και με τις τηλεφωναρες που εχουν βγει, δεν θα ακολουθησω τα τερτιπια της apple.

*Τα παραπανω ειναι οι προσωπικοι λογοι που με κανουν να σκεφτομαι να φυγω απο την apple. Για πολλους μπορει να μην ειναι σημαντικοι...


#193   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:11

Χαιρω πολυ. Εγω ειπα κατι συγκεκριμενο ως παραδειγμα. Αν ειναι itunes και bump κλπ κλπ, ζησε μαη μου να φας τριφυλλι.
Ενα android απεναντιας το συνδεεις στον υπολογιστη και drag n drop παρναω τα ΠΑΝΤΑ.

Συμφωνω οτι το ios το θεωρω πολυ πιο ευκολο, σταθερο, γρηγορο κλπ κλπ, ενω το android δεν το γουσταρω και το εχω ξαναδηλωσει αυτο, αλλα ρε παιδια σε θεματα μεταβιβασης αρχειων το γαμ....σανε το θεμα.

Ακουστε τι μου ετυχε με εναν φιλο που εχει μια ζωη sony erricsson , nokia αντε και κανα smartphone τυπου zte. Ειμασταν εγω αυτος και 2 φιλοι του. Ακουγαμε κατι τραγουδια απο το τηλ μου και μου λεει "κατσε να ανοιξω το bluetooth να μου στειλεις κανα κομματι". Του λεω οτι το bluetooth ειναι κλειδωμενο και δεν μπορω να στειλω με bluetooth σε αλλη συσκευη. Τα γελια ακουστηκαν σε ολη την πολυκατοικια. "καλα μου λεει, αυτο το κανει και ενα κινητο των 30€ και δεν το κανει ενα των 700€"?

Μετα κοιταγαμε κατι φωτος απο ενα παρτυ και μου λεει "βαλε το κινητο σου να στις περασω". Του λεω "δεν γινεται ετσι γιατι πρεπει να εχεις στο pc σου itunes και να συγχρονισουμε το φακελο με το κινητο μου κλπ. Οποτε πεταγεται ενας απο την παρεα που ειχε android και μου λεει "μηπως πρεπει να εχεις και διπλωμα για να μεταφερεις αρχεια; Αντε πετα την παντοφλα. Εχω ενα android και στελνω οτι γουσταρω, οπου γουσταρω, οπως γουσταρω χωρις κανενα περιορισμο".

Τοτε που συναιβει αυτο τα smartphones ηταν κατι sony xperia, samsung omnia κλπ. Οποτε με τον οποιο περιορισμο επεμενα στο μηλαρακι. Τωρα ομως ξυπνησα και με τις τηλεφωναρες που εχουν βγει, δεν θα ακολουθησω τα τερτιπια της apple.

*Τα παραπανω ειναι οι προσωπικοι λογοι που με κανουν να σκεφτομαι να φυγω απο την apple. Για πολλους μπορει να μην ειναι σημαντικοι...


Ακριβως...για εμενα πχ οσα ειπες δεν ειναι πολυ σημαντικα
Μου αρεσει το itunes που περα απο το ποσο σας δυσκολευει ολους κραταει ενα backup για το παραμικρο...που ειναι oργανομενο και που δεν χρειαζονται 1002 προγραματα για να ripαρεις ενα CD ή να κατεβαζεις εφαρμογες/μουσικη κλπ
Επισης με το κλειδωμα του bluetooth εγω βρηκα την ησυχια μου..."στειλε μου τραγουδι, στειλε τις χ φωτος" :P χαχαχ

ΥΓ
Αφησατε το flash τωρα και αρχισατε με το bluetooth και το itunes?
Φιλικα




#194   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:25

APPLE και παλι APPLEEEE...!!!

ΤΕΛΟΣ

#195   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:28

APPLE και παλι APPLEEEE...!!!

ΤΕΛΟΣ


+100000000000••
:P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες