Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:30

με τις 2 τελευταιες απαντησεις με αποστομοσατε εχετε δικιο !!!!! ......... χαχαχαχαχχα



( φυσικα με δοση χιουμορ ) !!!!!!!

apple και παλι apple !! συμφωνω !!!! αντε να δουμε καμια μεγαλυτερη οθονη ομως........ γιατι η εποχη των 3.5 περασε .... και κουρασε... οπως εγινε και στην περιπτωση μου ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:35

Ακριβως...για εμενα πχ οσα ειπες δεν ειναι πολυ σημαντικα
Μου αρεσει το itunes που περα απο το ποσο σας δυσκολευει ολους κραταει ενα backup για το παραμικρο...που ειναι oργανομενο και που δεν χρειαζονται 1002 προγραματα για να ripαρεις ενα CD ή να κατεβαζεις εφαρμογες/μουσικη κλπ
Επισης με το κλειδωμα του bluetooth εγω βρηκα την ησυχια μου..."στειλε μου τραγουδι, στειλε τις χ φωτος" :P χαχαχ

ΥΓ
Αφησατε το flash τωρα και αρχισατε με το bluetooth και το itunes?
Φιλικα


το bluetooth ειναι ενα απο τα πολλααααα +++ που εχουνε τα αντροιντ !

ειναι μια ελλεινη τεχνολογια που μισω ! απαρχαιομενη ! την οποια ακομα και αυτην την εχει κλειδωμενη η αππλε !

και δεν ειναι τυχαια κλειδωμενη !! γιατι μιλαμε για ενα Γενικα Κλειδωμενο λειτουργικο ! το να σου στειλει καποιος ενα αρχειο μουσικης ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ :huh: θελει ενα ματσο περαιτερω προγραμματισμους και δρομολογισεις για να γινει αυτο....... αν τα κανανε ολα αυτα θα βλεπαμε ποσο LAGy θα ητανε το IOS. ......

παρολλα αυτα το iphone ειναι ο Βασηλιας στις 3.5 ιντσες.............. ! αυτο να λεγετε !

Τελευταία επεξεργασία από: Sectoras, 22/07/2012 - 11:37


#198   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:35

με τις 2 τελευταιες απαντησεις με αποστομοσατε εχετε δικιο !!!!! ......... χαχαχαχαχχα



( φυσικα με δοση χιουμορ ) !!!!!!!

apple και παλι apple !! συμφωνω !!!! αντε να δουμε καμια μεγαλυτερη οθονη ομως........ γιατι η εποχη των 3.5 περασε .... και κουρασε... οπως εγινε και στην περιπτωση μου ....

με τις 2 τελευταιες απαντησεις με αποστομοσατε εχετε δικιο !!!!! ......... χαχαχαχαχχα



( φυσικα με δοση χιουμορ ) !!!!!!!

apple και παλι apple !! συμφωνω !!!! αντε να δουμε καμια μεγαλυτερη οθονη ομως........ γιατι η εποχη των 3.5 περασε .... και κουρασε... οπως εγινε και στην περιπτωση μου ....


εδω θα συμφωνισω μαζι σου..!!ας ελπισουμε στο 5αρι να δουμε κατι αλλο..κατι καινουργιο-καινοτομο.......ειδωμεν....

#199   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:42

εδω θα συμφωνισω μαζι σου..!!ας ελπισουμε στο 5αρι να δουμε κατι αλλο..κατι καινουργιο-καινοτομο.......ειδωμεν....


κοιτα απο οσο πιστευω θα δουμε μια μακροστενη οθονη 3.9-4 ιντσες 4 πυρινο και ισως με λιγο μεγαλυτερη Ραμ .... ισως και οχι .... και απο εκει και περα Ios 6 που ξερουμε τι νεο φερνει..... διλαδη δεν βλεπω μεγαλες αλλαγες Δυστηχος για αλλη μια φορα !!! βεβαια ανυπομονω να το δω και φυσικα να το παρω καποια Στιγμη !!!

#200   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:46

το bluetooth ειναι ενα απο τα πολλααααα +++ που εχουνε τα αντροιντ !

ειναι μια ελλεινη τεχνολογια που μισω ! απαρχαιομενη ! την οποια ακομα και αυτην την εχει κλειδωμενη η αππλε !

και δεν ειναι τυχαια κλειδωμενη !! γιατι μιλαμε για ενα Γενικα Κλειδωμενο λειτουργικο ! το να σου στειλει καποιος ενα αρχειο μουσικης ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ :huh: θελει ενα ματσο περαιτερω προγραμματισμους και δρομολογισεις για να γινει αυτο....... αν τα κανανε ολα αυτα θα βλεπαμε ποσο LAGy θα ητανε το IOS. ......

παρολλα αυτα το iphone ειναι ο Βασηλιας στις 3.5 ιντσες.............. ! αυτο να λεγετε !


Δεν ειναι αυτος ο λογος που ειναι κλειδωμενο...ειναι για λογους πειρατιας
Αγοραζω πχ ενα τραγουδι απο το itunes €0.79...και στο στελνω εσενα με bluetooth free και εσυ σε αλλον αυτος σε αλλον και παει λεγοντας και παντα δωρεαν ομως!!

#201   djtakis

djtakis

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/07/2012 - 11:59

Δεν ειναι αυτος ο λογος που ειναι κλειδωμενο...ειναι για λογους πειρατιας
Αγοραζω πχ ενα τραγουδι απο το itunes €0.79...και στο στελνω εσενα με bluetooth free και εσυ σε αλλον αυτος σε αλλον και παει λεγοντας και παντα δωρεαν ομως!!


Δε νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος. Και με τις φωτογραφίες; Κι αυτές πειρατικές είναι; Αν θέλανε μπορούσαν να βάλουν κλείδωμα στα τραγούδια που να απαγορεύει να σταλεί αλλού. Όχι όμως γενικό κλείδωμα του bluetooth.

#202   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/07/2012 - 12:04

Δε νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος. Και με τις φωτογραφίες; Κι αυτές πειρατικές είναι; Αν θέλανε μπορούσαν να βάλουν κλείδωμα στα τραγούδια που να απαγορεύει να σταλεί αλλού. Όχι όμως γενικό κλείδωμα του bluetooth.

Τις φωτογραφιες τις στελνεις απλα στο iPhone με drag n drop απο το PC απευθειας , χωρις iTunes
Δε χρειαζεσαι bluetooth

#203   djtakis

djtakis

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/07/2012 - 12:06

Τις φωτογραφιες τις στελνεις απλα στο iPhone με drag n drop απο το PC απευθειας , χωρις iTunes
Δε χρειαζεσαι bluetooth


Εντάξει, γίνεται. Απλά είπα στη περίπτωση που δεν έχεις pc μπροστά σου.

#204   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 22/07/2012 - 12:14

Παιδιά η Apple πάντα έτσι ήτανε κ δεν νομίζω να αλλάξει. Από τα πρώτα χρόνια κ στα mac το λογισμικό της ήτανε πάντοτε κλειδωμένο. Οπότε όποιος αγοράζει προιόντα της καλό θα είναι να ενημερώνεται.

Επίσης, σε ότι αφορά την μεταφορά αρχείων οκ για όποιον ανταλλάζει με φίλους του αρχεία είναι ένα θεμα. Εμένα, δεν με απασχολεί πάντως.

Το itunes παιδιά είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ πρόγραμμα μουσικής. Τέλειο!!! Άψογη οργάνωση, rating, ιστορικό, smart playilsts κ τώρα με το cloud το θεωρώ μακράν το καλύτερο. Είναι όμως πολυ μπέρδεμα. Αυτό να λέγεται! Αν δεν σου εξηγήσει κάποιος τη λογική του κ πως λειτουργεί πάει θα το μισήσεις. Ας ελπίσουμε να το βελτιώσουνε κ άλλο.

#205   antR20

antR20

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:32

Δε νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος. Και με τις φωτογραφίες; Κι αυτές πειρατικές είναι; Αν θέλανε μπορούσαν να βάλουν κλείδωμα στα τραγούδια που να απαγορεύει να σταλεί αλλού. Όχι όμως γενικό κλείδωμα του bluetooth.


Βασικα....θελουν να ειναι σταθεροι στις αποφασεις τους...ειπαν οχι στο bluetooth απο την αρχη και παρεμεινε ετσι...
Αν γινοταν αυτο που λες θα τους κραζατε διπλα γιατι θα ειχαν ξεκλειδωτες τις φωτο και κλειδωμενα τα υπολοιπα :D

Και εμενα με προβληματισε ο περιορισμος αλλα με το που πηρα iphone δεν μου ελειψε καθολου :)

#206   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:39

Και εγω καπος ετσι το βλεπω :)
Ξερωγω δεν ειναι και παραλογο αυτο που λες ...

#207   djtakis

djtakis

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:41

Κοίτα, ούτε εμένα μου έλειψε, αλλά δε νομίζω να τους έκραζε κανένας, αν βάζαν το "πνευματικά δικαιώματα" σαν δικαιολογία. Απ' την άλλη συμφωνώ μαζί σου ότι θέλουν να μένουν σταθεροί σε αυτά που λένε.

#208   toxos73

toxos73

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 13:50

Δεν ειναι αυτος ο λογος που ειναι κλειδωμενο...ειναι για λογους πειρατιας
Αγοραζω πχ ενα τραγουδι απο το itunes €0.79...και στο στελνω εσενα με bluetooth free και εσυ σε αλλον αυτος σε αλλον και παει λεγοντας και παντα δωρεαν ομως!!


Ααα δηλαδη για αυτο γινεται ε; Δηλαδη στο pc που εχω 30κ mp3 μεσω itunes δεν μπορω να τα περασω και να εχω στο κινητο μονο πειρατικα; ή δεν μπορω να συνδεθω σε 10 iphone με το κωδικο μου και να περασω ,το τραγουδι που εχω πληρωσει ΜΙΑ φορα, σε 10 συσκευες.

Αυτα ειναι μ@λ@ες. Οπως και για την ηχογραφηση κλησης που εχει και το s3 και ολα σχεδον τα android, για την apple ειναι παρανομο. Λες και δεν μπορω αν θελω να κανω ποστια να χρησιμοποιησω εξωτερικη ηχογραφηση. Ρε δεν γαμ.....αστε λεω γω.

Θελω να υπενθυμισω οτι εχω το 4s και αν εξαιρεσουμε αυτα που ειπα σε προηγουμενο ποστ, ειμαι 1000% ευχαριστημενος. Αυτο που μου κανει ομως εντυπωση ειναι αυτο που θα πω παρακατω:

α) Βλεπω πολλους οταν ειναι να πουμε για το iphone δεν παραδεχονται οτι εχει και αυτο οπως ολα στην ζωη, καποια μελανα σημεια. Παραδεχτειτε καποια πραγματα. Ειναι πιο ωριμο.

β) Αναφερονται οι περισσοτεροι εδω μεσα λες και το iphone ειναι καμια γκομενα, κανα μελος της οικογενειας τους, κανα κατοικιδιο. Χαλαρωστε λιγο. Και εγω το χρησιμοποιω συνεχεια, και εγω το προσεχω, αλλα οχι και ετσι...

Υ.Γ.
α)Πολλοι αγοραζουν το iphone γιατι τους αρεσει το design ή θεωρούν οτι "πεφτουν" οι γκομενες αν το εχουν.

β)Σε πολλους αρεσει η ποιοτητα τους σε hardware & software. Σε αυτους ανηκω και εγω. Παρολες τις αντιρησεις μου σε μερικα θεματα.

γ)Το λυπηρο ομως ειναι οτι υπαρχει και μια μεγαλη ομαδα ανθρωπων που και σκ..τα να βαλει στο επομενο iphone η apple θα τρεξουν σαν τα προβατα να το παρουν. Εγω ημουν σε αυτη την ομαδα, ευτυχως ομως νομιζω οτι ξυπνησα.

Υ.Γ.2 εγω ποτε δεν λεω ποτε. Οι αποψεις μου ειναι αυτες οπως σκεφτομαι τωρα. Μπορει σε 3 μηνες να δω το iphone5 και να το υποστηριξω πιο πολυ απο οποιονδηποτε αλλον εδω μεσα.

#209   greekamaki

greekamaki

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 14:19

Mικρες διαφορες

#210   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2012 - 14:27

Ας πω και εγω την αποψη μου σαν κατοχος του gs3 πλεον και πρωην κατοχος ολων των iphone.
Καθε μερα που περναω μαζι του, το μαθαινω και το δουλευω ολο και πιο ευκολα.
Τις δυνατοτητες του για να τις δεις πραγματικα πρεπει να το εχεις για μερες.
Δεν θελω να μπω σε μια τετοια διαδικασια συγκρισης με το iphone, θα πω ομως οτι καθε μερα που περνα το αγαπας ολο και περισσοτερο. Τελος, μπορω να πω με βεβαιοτητα, κατα την αποψη μου, οτι αυτη τι στιγμη ειναι το καλυτερο τηλεφωνο (σε αποκριση, ταχυτητα, λειτουργιες, μπαταρια, οθονη, χαρακτηριστικα).
Αξιζει τα λεφτα του πραγματικα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες