Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   greekamaki

greekamaki

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 14:28

Βγηκε το s3 6 μηνες μετα
Αρα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1,121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 14:29

Ααα δηλαδη για αυτο γινεται ε; Δηλαδη στο pc που εχω 30κ mp3 μεσω itunes δεν μπορω να τα περασω και να εχω στο κινητο μονο πειρατικα; ή δεν μπορω να συνδεθω σε 10 iphone με το κωδικο μου και να περασω ,το τραγουδι που εχω πληρωσει ΜΙΑ φορα, σε 10 συσκευες.

Αυτα ειναι μ@λ@ες. Οπως και για την ηχογραφηση κλησης που εχει και το s3 και ολα σχεδον τα android, για την apple ειναι παρανομο. Λες και δεν μπορω αν θελω να κανω ποστια να χρησιμοποιησω εξωτερικη ηχογραφηση. Ρε δεν γαμ.....αστε λεω γω.

Θελω να υπενθυμισω οτι εχω το 4s και αν εξαιρεσουμε αυτα που ειπα σε προηγουμενο ποστ, ειμαι 1000% ευχαριστημενος. Αυτο που μου κανει ομως εντυπωση ειναι αυτο που θα πω παρακατω:

α) Βλεπω πολλους οταν ειναι να πουμε για το iphone δεν παραδεχονται οτι εχει και αυτο οπως ολα στην ζωη, καποια μελανα σημεια. Παραδεχτειτε καποια πραγματα. Ειναι πιο ωριμο.

β) Αναφερονται οι περισσοτεροι εδω μεσα λες και το iphone ειναι καμια γκομενα, κανα μελος της οικογενειας τους, κανα κατοικιδιο. Χαλαρωστε λιγο. Και εγω το χρησιμοποιω συνεχεια, και εγω το προσεχω, αλλα οχι και ετσι...

Υ.Γ.
α)Πολλοι αγοραζουν το iphone γιατι τους αρεσει το design ή θεωρούν οτι "πεφτουν" οι γκομενες αν το εχουν.

β)Σε πολλους αρεσει η ποιοτητα τους σε hardware & software. Σε αυτους ανηκω και εγω. Παρολες τις αντιρησεις μου σε μερικα θεματα.

γ)Το λυπηρο ομως ειναι οτι υπαρχει και μια μεγαλη ομαδα ανθρωπων που και σκ..τα να βαλει στο επομενο iphone η apple θα τρεξουν σαν τα προβατα να το παρουν. Εγω ημουν σε αυτη την ομαδα, ευτυχως ομως νομιζω οτι ξυπνησα.

Υ.Γ.2 εγω ποτε δεν λεω ποτε. Οι αποψεις μου ειναι αυτες οπως σκεφτομαι τωρα. Μπορει σε 3 μηνες να δω το iphone5 και να το υποστηριξω πιο πολυ απο οποιονδηποτε αλλον εδω μεσα.


Ετσι για αρχη σε ευχαριστω πολυ για το καλα σου λογια....
Νε ρε φιλος να τα περασεις τα πειρατικα οκ! Αλλα επιδη τα αγορασμενα δεν θελουν να τα μεταφερουν τζαμπα και να γινει το ιδιο το itunes πιρατικο προγραμμα πανε και τα υπολοιπα "μεσα"....και ο κωδικος ουτε κολπο ειναι ουτε bug-ετσι σχεδιαστικε να ειναι για δικη μας ευκολια, αν εχεις 10 συσκευες no prob αν εμπιστευεσαι 10 τυπους να βαλεις τον δικο σου λογαριασμο παλι nο prob γι αυτους
Παρανομη ειναι η ηχογραφηση και διωκεσε ποινικα αν ηχογραφησεις καποιο χωρις συγκαταθεση κι επισης το δηκαστηριο δεν αναγνωριζει ηχογρφησεις ως τεκμηρια και μαρτηριες
Αν χρησιμοποιησεις κασετοφωνακι δεν εχει σχεση με την apple ΟΥΤΕ θα σου πουν το οτιδηποτε φτανει να μην ηχογραφας με τη συσκευη τους την κληση απευθειας!

Επισης σε πολλα τοπικς αν διαβασες προσωπικα παραδεχομαι ολα τα κουσουρια του μηλου...αν θες να στα απαρηθμησω τωρα γιατι τιποτα δεν ειναι τελειο και δεν κοροιδευομαστε, αν το ειπες για εμενα!

Οσο αφορα το β δεν καταλαβα που το πας :D

Τι σημασια εχει αν κρατας iphone ή 3310 για μια γκομενα οεο;

Για το γ τι να πω....υπαρχουν και τετοιοι

ΥΓ 1
Παρα τους περιορισμους κανεις δεν μας λεει τι μουσικη θα βαλουμε....απλα οτι αγοραζουμε απο το itunes λογικο ειναι να μην το διαμοιραζουμε τζαμπα, ουτε μας κρατανε αν θελουμε να ηχογραφησουμε με κασετοφωνο ή αλλη συσκευη κλπ
Ειναι προσωπικο θεμα του καθενος

ΥΓ 2
Ηρεμησε λιγο οπως ειμαστε και εμεις και σε παρακαλω προσεξε λιγο τι λες γιατι δεν σου ειπαμε και τιποτα!

#213   greekamaki

greekamaki

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 14:30

:)

#214   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2012 - 15:15

Πάντως παιδιά λυπαμαι που το λέω αλλά ώρες ώρες εδώ μέσα ή επιχειρηματολογια πάει περίπατο.. Εγώ πριν από πόσα posts είπα ότι έχω το s3 και είναι πολύ καλό και βρέθηκαν άτομα να μου πούν τα απίστευτα, καμία σχέση με την λογική που έχει στα τελευταία posts.. Και επίσης posts του στυλ "εδώ είναι iphonehellas.gr πηγαίνετε αλλού αν δεν σας αρεσει"?? Δηλαδή εδώ mods δεν έχει?? Οπότε ή είναι απόντες ή συμφωνούν με τέτοιες απόψεις..??

#215   toxos73

toxos73

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 15:17

Ρε παιδια εγω μιλαω για καποια πραγματα που οι αλλες εταιριες το παρεχουν. Δηλαδη το drag n drop σε τραγουδια, φωτος, βιντεος το βλεπω σαν χρυσο. Δεν μπορω να καταλαβω την φιλοσοφια του itunes οσο και αν το εχω προσπαθησει. Μονο το drag n drop στην μουσικη (μεσω itunes) μπορεσα και απο εκει και επειτα, για τις φωτογραφιες εχω κατεβασει app και τις περναω μεσω itunes, για τα βιντεο το ιδιο.

ΥΓ 2
Ηρεμησε λιγο οπως ειμαστε και εμεις και σε παρακαλω προσεξε λιγο τι λες γιατι δεν σου ειπαμε και τιποτα!


Δεν ξερω τι με επιασε και απαντησα σε εντονο τονο. Σορυ αν προσβαλα καποιον :)

#216   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1,121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/07/2012 - 15:21

Ρε παιδια εγω μιλαω για καποια πραγματα που οι αλλες εταιριες το παρεχουν. Δηλαδη το drag n drop σε τραγουδια, φωτος, βιντεος το βλεπω σαν χρυσο. Δεν μπορω να καταλαβω την φιλοσοφια του itunes οσο και αν το εχω προσπαθησει. Μονο το drag n drop στην μουσικη (μεσω itunes) μπορεσα και απο εκει και επειτα, για τις φωτογραφιες εχω κατεβασει app και τις περναω μεσω itunes, για τα βιντεο το ιδιο.



Δεν ξερω τι με επιασε και απαντησα σε εντονο τονο. Σορυ αν προσβαλα καποιον :)


Δεν πειραζει φιλε...
Σε καταλαμβαινω...με πιανει και εμενα καποτε :D χαχαχαχ


#217   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 22/07/2012 - 17:57

Δεν ειναι αυτος ο λογος που ειναι κλειδωμενο...ειναι για λογους πειρατιας
Αγοραζω πχ ενα τραγουδι απο το itunes €0.79...και στο στελνω εσενα με bluetooth free και εσυ σε αλλον αυτος σε αλλον και παει λεγοντας και παντα δωρεαν ομως!!


δεν ειναι λογο πειρατιας !! απο την στιγμη που μπορεις να περασεις μεσα απειρα τραγουδια απο το Itunes...... και το bluetooth δεν ειναι μονο για μεταφορα τραγουδιων αλλα μεταφωρα Γενικων αρχειων ..... τα οποια ΠΟΥ θα πανε ? ελα ντε.......

#218   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 13:44

ονειρα...........το τσουρεκι

#219   antR20

antR20

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/07/2012 - 20:50

Και κατι τελευταιο
Αναφερομαι κυριως στα πολυ προβατα
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1343242242.951033.jpg   71.42KB   39 downloads

Μπεεεεεε....

#220   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1,121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 25/07/2012 - 21:30

δεν ειναι λογο πειρατιας !! απο την στιγμη που μπορεις να περασεις μεσα απειρα τραγουδια απο το Itunes...... και το bluetooth δεν ειναι μονο για μεταφορα τραγουδιων αλλα μεταφωρα Γενικων αρχειων ..... τα οποια ΠΟΥ θα πανε ? ελα ντε.......


Τι εννοεις που θα πανε;:P

Και κατι τελευταιο
Αναφερομαι κυριως στα πολυ προβατα
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1343242242.951033.jpg   71.42KB   39 downloads

Μπεεεεεε....


:D :D

#221   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/08/2012 - 15:02

Καλα τραβηγμενο μου φαινεται, οχι οτι το "εστησαν" αλλα αντικειμενικα ειναι πολυ γρηγορη συσκευη το σ3. Μηπως δεν ειναι αυτο με τον τετραπυρηνο της σαμσουγκ και ειναι αυτο με την παραπανω ραμ και αλλο επεξεργαστη, εκδοση us? γιατι βλεπω και το μαυρο και τοτε δεν υπηρχε μαυρο χρωμα, πριν 10 μερες ανακοινωσε περισσοτερα χρωματα μεταξυ και το μαυρο του σ3 του universal η samsung.

Οπως και να εχει, ολα αυτα παρελθον μετα το project buffer του android 4.1.1! Εδω σε παλιο μονοπυρηνο κινητο με 512 ραμ (που στο android εχει τεραστια σημασια η ραμ) απλα δε καθυστερει πουθενα, ουτε στο ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων, ουτε στο scrollaρισμα και γενικα και την εναλλαγη γραφικων.

#222   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 16:17

Καλα τραβηγμενο μου φαινεται, οχι οτι το "εστησαν" αλλα αντικειμενικα ειναι πολυ γρηγορη συσκευη το σ3. Μηπως δεν ειναι αυτο με τον τετραπυρηνο της σαμσουγκ και ειναι αυτο με την παραπανω ραμ και αλλο επεξεργαστη, εκδοση us? γιατι βλεπω και το μαυρο και τοτε δεν υπηρχε μαυρο χρωμα, πριν 10 μερες ανακοινωσε περισσοτερα χρωματα μεταξυ και το μαυρο του σ3 του universal η samsung.

Οπως και να εχει, ολα αυτα παρελθον μετα το project buffer του android 4.1.1! Εδω σε παλιο μονοπυρηνο κινητο με 512 ραμ (που στο android εχει τεραστια σημασια η ραμ) απλα δε καθυστερει πουθενα, ουτε στο ανοιγμα κλεισιμο εφαρμογων, ουτε στο scrollaρισμα και γενικα και την εναλλαγη γραφικων.

μην λες για στημένα,πες ότι το iphone είναι το καλύτερό:P

#223   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2,323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/08/2012 - 16:24

κλασεις ανωτερο ειναι το iphone...να δουμε και το καινουργιο..

#224   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3,006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/08/2012 - 17:07

κλασεις ανωτερο ειναι το iphone...να δουμε και το καινουργιο..


εεεεεετσι...και λιγα λες...............

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 31/08/2012 - 17:07.


#225   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2,323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/08/2012 - 17:28

εεεεεετσι...και λιγα λες...............

πιστευω πως το καινουργιο θα τα γονατισει ολα.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες