Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:12

εσεις που τα λετε δοκιμασατε galaxy s3?? ασε το βιντεο στημενο η οχι δεν με ενδιαφερει απλα πηγενετε σε ενα καταστημα και δοκιμαστε και τα 2 και αν μην μεινετε απιστευτα ενθουσιασμενοι με το σ3 και την ταχυτητα του τι να πω. εχω 4ς και γουσταρω και εγω αππλε αλλα η samsung με το σ3 αλλαξε τα δεδομενα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:17

εσεις που τα λετε δοκιμασατε galaxy s3?? ασε το βιντεο στημενο η οχι δεν με ενδιαφερει απλα πηγενετε σε ενα καταστημα και δοκιμαστε και τα 2 και αν μην μεινετε απιστευτα ενθουσιασμενοι με το σ3 και την ταχυτητα του τι να πω. εχω 4ς και γουσταρω και εγω αππλε αλλα η samsung με το σ3 αλλαξε τα δεδομενα.

και τωρα θα ερθει η apple με το new iphone και θα τα ξανααλαξει ...

Τελευταία επεξεργασία από: mike1919, 31/08/2012 - 22:17


#228   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:20

εσεις που τα λετε δοκιμασατε galaxy s3?? ασε το βιντεο στημενο η οχι δεν με ενδιαφερει απλα πηγενετε σε ενα καταστημα και δοκιμαστε και τα 2 και αν μην μεινετε απιστευτα ενθουσιασμενοι με το σ3 και την ταχυτητα του τι να πω. εχω 4ς και γουσταρω και εγω αππλε αλλα η samsung με το σ3 αλλαξε τα δεδομενα.


η αληθεια ειναι οτι οταν καποιος ειναι απολυτος τοτε σιγουρα δεν εχει πιασει καν τη συσκευη στα χερια του... ειτε κραζει το s3 ειτε κραζει το iphone... οι περισσοτεροι απλα παπαγαλιζουν αυτα που διαβαζουν αριστερα και δεξια

#229   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:33

πρώτα από όλα... ας αφήσει τα κινητά η samsung και ας επικεντρωθεί κάπου που έχει επιτυχία, γιατί χρωστάει και ένα δις δολάρια και πρέπει να τα συγκεντρώσει σιγά σιγά για να έχουμε ένα ΑΚΟΜΑ καλύτερο iphone 6 !!! γιαυτό... όσοι νομίζουν ότι η samsung βγάζει κινητά, ας παίρνει μόνο samsung γιατί το R&D τμήμα της apple έχει ανάγκη τα λεφτά τους!

#230   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:34

ναι αυτο ενοω και εγω. δεν γινετε χωρις να το δοκιμασεις απλα απο βιντεο να λες οτι νανε. δοκιμασα και τα 2 και πραγματικα το σ3 ειναι τελειο. και το ξαναλεω εχω 4ς αλλα δεν ειμαι απολυτος σε αυτο που εχω.

#231   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:34

εσεις που τα λετε δοκιμασατε galaxy s3?? ασε το βιντεο στημενο η οχι δεν με ενδιαφερει απλα πηγενετε σε ενα καταστημα και δοκιμαστε και τα 2 και αν μην μεινετε απιστευτα ενθουσιασμενοι με το σ3 και την ταχυτητα του τι να πω. εχω 4ς και γουσταρω και εγω αππλε αλλα η samsung με το σ3 αλλαξε τα δεδομενα.

εχω κανει ακριβως αυτο το πραγμα σε μαγαζι...σαφως και ειναι γρηγορο το σ3 υπαρχει ομως ενα αλλα....οτι δεν θα γινει iphone..σαν λειτουργικο ειναι ιεροσυλια να τα συγκρινουμε ..οσο για τα ms που ειναι πιο γρηγορο το σ3 δεν ενδιαφερει σχεδον κανεναν απο οσους το εχουν..

#232   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:35

πρώτα από όλα... ας αφήσει τα κινητά η samsung και ας επικεντρωθεί κάπου που έχει επιτυχία, γιατί χρωστάει και ένα δις δολάρια και πρέπει να τα συγκεντρώσει σιγά σιγά για να έχουμε ένα ΑΚΟΜΑ καλύτερο iphone 6 !!! γιαυτό... όσοι νομίζουν ότι η samsung βγάζει κινητά, ας παίρνει μόνο samsung γιατί το R&D τμήμα της apple έχει ανάγκη τα λεφτά τους!



ερωτηση : δοκιμασες το σ3?

#233   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:39

εχω κανει ακριβως αυτο το πραγμα σε μαγαζι...σαφως και ειναι γρηγορο το σ3 υπαρχει ομως ενα αλλα....οτι δεν θα γινει iphone..σαν λειτουργικο ειναι ιεροσυλια να τα συγκρινουμε ..οσο για τα ms που ειναι πιο γρηγορο το σ3 δεν ενδιαφερει σχεδον κανεναν απο οσους το εχουν..


ποιος μιλισε για ταχυτητα??
η ταχυτητα σε αυτο το επιπεδο ειναι αμελητεα... η μηπως πιστευεις οτι το νεο iphone θα ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το s3?
πλεον μεγαλυτερη σημασια εχει τι μπορεις να κανεις με το ενα και τι με το αλλο... καποια πραγματα που κανει το s3 το iphone δε μπορει ουτε με jb...
ο καθενας ζυγιζει τα αρνητικα και τα θετικα της συσκευης και αναλογα πραττει...

#234   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:41

εχω κανει ακριβως αυτο το πραγμα σε μαγαζι...σαφως και ειναι γρηγορο το σ3 υπαρχει ομως ενα αλλα....οτι δεν θα γινει iphone..σαν λειτουργικο ειναι ιεροσυλια να τα συγκρινουμε ..οσο για τα ms που ειναι πιο γρηγορο το σ3 δεν ενδιαφερει σχεδον κανεναν απο οσους το εχουν..


μα και εγω ακομα εχω iphone 4s ο λογος ειναι app store , ios . αλλα γενικα η samsung το σ3 to εκανε τοσο καλο που το σκεφτομαι να το παρω. και οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω η ταχυτητα δεν ειναι ΤΟ συμαντικο. εγω βλεπω αυτα τα facilities που του εβαλε η samsung .

#235   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:41

πρώτα από όλα... ας αφήσει τα κινητά η samsung και ας επικεντρωθεί κάπου που έχει επιτυχία, γιατί χρωστάει και ένα δις δολάρια και πρέπει να τα συγκεντρώσει σιγά σιγά για να έχουμε ένα ΑΚΟΜΑ καλύτερο iphone 6 !!! γιαυτό... όσοι νομίζουν ότι η samsung βγάζει κινητά, ας παίρνει μόνο samsung γιατί το R&D τμήμα της apple έχει ανάγκη τα λεφτά τους!


το ενα δις ειναι ψυχουλα για μια εταιρια που ασχολειτε μεχρι και με ναυπηγεια....το θεμα ειναι τι θα κανει η samsung απο εδω και περα και πως θα αντιδρασει

#236   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:45

μα και εγω ακομα εχω iphone 4s ο λογος ειναι app store , ios . αλλα γενικα η samsung το σ3 to εκανε τοσο καλο που το σκεφτομαι να το παρω. και οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω η ταχυτητα δεν ειναι ΤΟ συμαντικο. εγω βλεπω αυτα τα facilities που του εβαλε η samsung .

εγω θα προτεινα να περιμενεις να δεις και το επομενο μηλαρακι και μετα περνεις την αποφαση σου...

#237   giannos92

giannos92

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/08/2012 - 22:48

εγω θα προτεινα να περιμενεις να δεις και το επομενο μηλαρακι και μετα περνεις την αποφαση σου...



αυτο κανω φιλε μου. αλλα η αππλε δεν ειναι οπως παλια για εμενα. δεν κανει το μπαμ τωρα . δεν βγαζει αυτη κατι ξεχωριστο ακολουθαει τον ανταγωνισμο.

#238   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/08/2012 - 23:38

το s3 σκοτωνει σε σχεση με το υπαρχον 4s. τα εχω κ τα δυο κινητα. στο 4s παλευεις με j/b κ κανεις καθε μηνα restore, ενω στο s3 τα εχεις ολα αυτα σε stock μορφη. Αν απο εκει κ περα αν κανεις κ root, πας σε αλλο επιπεδο κ πρεπει να εισαι γνωστης σε πολλα πραγματα, για να μην καταστρεψεις το κινητο, κ να το φερεις στα μετρα σου! Δεν ξερω με το καινουριο iphone τι θα γινει, αλλα ξερω σιγουρα πως το λογισμικο της apple θα παραμεινει το ιδιο, κλειστο, χωρις widgets μονο με τα βασικα, κ ολοι θα περιμενουμε να κανουμε j/b, οοοοποτε βγαινει (που αν βγει τετραπυρηνο iphone, θα βγαινει ενα- κ αμα- τον χρονο)

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 31/08/2012 - 23:39


#239   samsavas

samsavas

    iPH Contributor

  • 1.262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nooberpr

Δημοσίευση 01/09/2012 - 00:24

Οκ παιδια..
Ναι φαινεται πολυ δυνατο το Galaxy +φονω..
Αλλα μεχρι εκει..
Εξωτερικα ειναι χαλια..
πραγματικα δινεις 600+ ευρω για ενα πλαστικο της πλακας?

#240   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/09/2012 - 00:41

Οκ παιδια..
Ναι φαινεται πολυ δυνατο το Galaxy +φονω..
Αλλα μεχρι εκει..
Εξωτερικα ειναι χαλια..
πραγματικα δινεις 600+ ευρω για ενα πλαστικο της πλακας?


ενω το να δινεις 660+ και να εχεις ενα χρονο εγγυηση ειναι καλυτερο??

για ακομα μια φορα θα πω οτι ΟΛΑ εχουν τα θετικα και τα αρνητικα... καμια συσκευη δεν ειναι τελεια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες