Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/09/2012 - 11:58

apple σημαινει αξιοπιστια και αυτο δεν πρεπει να το ξεχναμε ... μια ιος συσκευη θα σου κρατησει πολυ περισσοτερο απο οποιαδηποτε android και σε θεμα software και hardware ...


Εξαρταται αν ειναι να εχω υποστηριξη, αλλα μην εχω χαρακτηριστικα, επειδη η apple θελει να πουλησει τις πιο νεες συσκευες. Και αν η συσκευη το σηκωνει? οπως το iphone4 το siri στα χακαρισματα που του εκαναν. Η να μην σχολιασω το θεμα ipad2 που δε θα εχει πληρη υποστηριξη χαρακτηριστικων οπως το νεο, ενω δεν υπολειπεται σε θεμα δυναμης πουθενα. Για αυτο να λεμε παλι καλα που υπαρχει και το παρον φορουμ τελικα...

Για αυτο που λες ειπα τη λυση παραπανω, google branded συσκευη. Το nexus s του εδωσαν αναβαθμιση και το θεωρουσαν οι περισσοτεροι αδυνατο να γινει... Ετσι οπως δειχνει η google δεν ειχε ποτε προθεση να σταματησει να υποστηριζει τις συσκευες τις παραπανω απο 18 μηνες. Εξαλλου οι προγραμματιστες στην google δεν ειναι ιδιοι σε αριθμο και εμπειρια με αυτους των εταιριων (samsung, lg, htc, κλπ).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 01/09/2012 - 12:02

το note προσωπικα μου φαινεται δυσχρηστο καθως ειναι πραγματικα τεραστιο...
δηλαδη προτιμω το ''μικρο'' iphone 4 μου παρα να εχω ενα μινι ταμπλετ στα χερια μου..

#258   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/09/2012 - 12:08

Πραγματικα συγκρινεις απο αποψη μεγεθους οθονης τα 2 ακρα της αγορας αυτη τη στιγμη... Μολις βγει το νεο iphone δε θα ανηκει στην ιδια κατηγορια με το σημερινο.

Για αυτο λεω συγκεκριμενα για το νοτε. Ειναι τοσο ειδικη συσκευη που ακομα και εμενα με 4,65 μου φαινεται μεγαλο. Απο την αλλη, επειδη ειναι τοσο ξεχωριστο εχει αποκτησει φανατισμενο κοινο (δες σε myphone.gr)

#259   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 01/09/2012 - 12:10

Εξαρταται αν ειναι να εχω υποστηριξη, αλλα μην εχω χαρακτηριστικα, επειδη η apple θελει να πουλησει τις πιο νεες συσκευες. Και αν η συσκευη το σηκωνει? οπως το iphone4 το siri στα χακαρισματα που του εκαναν. Η να μην σχολιασω το θεμα ipad2 που δε θα εχει πληρη υποστηριξη χαρακτηριστικων οπως το νεο, ενω δεν υπολειπεται σε θεμα δυναμης πουθενα. Για αυτο να λεμε παλι καλα που υπαρχει και το παρον φορουμ τελικα...

Για αυτο που λες ειπα τη λυση παραπανω, google branded συσκευη. Το nexus s του εδωσαν αναβαθμιση και το θεωρουσαν οι περισσοτεροι αδυνατο να γινει... Ετσι οπως δειχνει η google δεν ειχε ποτε προθεση να σταματησει να υποστηριζει τις συσκευες τις παραπανω απο 18 μηνες. Εξαλλου οι προγραμματιστες στην google δεν ειναι ιδιοι σε αριθμο και εμπειρια με αυτους των εταιριων (samsung, lg, htc, κλπ).

συμφωνω και επαυξανω...εννοειται πως ο Α4 σηκωνει και σιρι και πλοηγηση και τα παντα οπως και ο Α5 ολες τις λειτουργιες του καινουργιου ipad αλλα τι να κανουμε δυστυχως η apple αποφασισε να αλλαξει πολιτικη ΑΝ δεν ηταν ετσι απο παντα και απλα εμεις δεν το ειχαμε παρει χαμπαρι...

#260   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2012 - 13:17

PhoneBuff ειναι και οχι iPhone φιλε
Τετοιες ιδεες μονο εσεις εχετε...εκλεισε τους επεξεργαστες με καποιο τροπο για να το περασει το iphone...ΕΛΕΟΣ

η διφορα ειναι στο οτι το πρωτο βιντεο το s3 φοραγε 4.0.3 ενω μετα 4.0.4 που ειναι σαν ταχυτητες και αυτονομια μπαταριας μερα με την νυχτα.

#261   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:07




Xaxax η πρωτη φωτο ειναι θεικη

#262   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:07

Το ποσταρα πριν σε αλλο νημα,

Ανακαμψη στις πωλησεις εξαιτιας της δικης: http://www.forbes.co...of-smartphones/

Κατεθεσε σημερα η apple αγωγη κατα των s3 και note στην αμερικη: http://arstechnica.c...-s-iii-from-us/


#263   petris22top

petris22top

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:07

μν λεμε οτι θελουμε το galaxy s3 ειναι πολυ ανωτερο ασ ξεκολησουμε λιγο ολοι εμεις οι iphonakides..!!εγω εχω και τα 2 και αδιφηλονικητα ο γαλαξιας ειναι τιτανοτεραστιος!!!δεν εχει περιορισμους εισαι ελευθερος με το κινητο..!!οσο για τις οθονες εκει το iphone δεχνει παιδακι μπροστα στο galaxy...!!

#264   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:19

ερωτηση : δοκιμασες το σ3?

αμέ μια εβδομάδα!... και αποφάσισα ότι θέλω κινητό και παρέμεινα στο iphone... μέχρι και ο ανιψιός μου 10 χρονών με έβρισε γιατί δεν μπορούσε να το λειτουργήσει με ευκολία!

#265   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:23

Έχεις νομίζω λάθος κριτήρια αξιολόγησης,,,
Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά επιδόσεις κτλ... αλλά και το brand, image, αξία μεταπώλησης κτλ..
πχ το iPhone άνετα είναι μία ferrari dino του 1972... ενώ το Galaxy είναι μία Alfa Romeo 2000 GTV του 1972.
Καταλαβαίνεις τη διαφορά?
και τα δύο εξίσου γρήγορα, βγήκαν την ίδια χρονιά αλλά η ferrari κοστίζει σήμερα 400000ευρώ, ενώ η alfa 20000...

αν ξαναβρισεις θα γινουμε απο 2 χωρια χωριατες...ακου αλφα το S3

#266   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:25

Φιλε κινητα ειναι...
Δεν ειναι ουτε αυτοκινητα, ουτε αεροπλανα, ουτε μηχανακια...

Και οι εποχες αλλαζουν γιατι και μια cls amg σημερα δε πουλιεται μεταχειρισμενη στην ελληνικη αγορα στην καμια, δε παει να εκανε και 200κ ευρω καινουργια.

Δε μπορω να καταλαβω πως τα συγκρινεται αυτα μεταξυ τους.



#267   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:28

Συμπεράσματα μετα απο 240 post:

1) γυρω στα 150 post με διαμαχες τυπου: εγω την εχω μεγαλυτερη - εσυ πιο γρηγορη κλπ κλπ.

2) απ την στιγμη που μπαινει ενα θεμα και εχει ενα ( VS ) δεν γινεται να μην υπαρξει η αντιπαραθεση.. (λανθασμενη βεβαια 100%).

3) δεν μου αρεσει ο τροπος των ifan με τον οποιο αντιμετωπιζουν τους χρηστες αλλων συσκευων. ειναι κατι που παρατηρω αρκετο καιρο τωρα,
εκφρασεις τυπου: "αφου πηρες s2-s3 τι θες εδω? " ειναι λαθος τροπος προσεγγισης... γιατι διωχνουμε καποια μελη που ενδεχομενος ενδιαφερονται γενικοτερα για την τεχνολογια και αυτο που καταφερνουμε λεγοντας: "το iphone ειναι η καλυτερη συσκευη που υπαρχει" ειναι να μην μπορουμε να κανουμε ενα διαλογο ωστε να μαθουμε και να δωσουμε γνωσεις.

4) ειναι κριμα ενα δυνατο forum σαν το iphonehellas να μην ειναι το κεντρο τεχνολογικης ενημερωσης και να εχει μελη που χαλανε την εικονα του με συμπεριφορες fanboys- girls και δεν το αφηνουν να εξελιχθει.

5) και αυτο το θεμα ειχε τη νηματικη εξελικη οπως και το 50% περιπου των post του forum (70% αερολογιες - 30% ενημερωση).


6) τελος μια απορια που μου εχει δημιουργηθει απο τα ποστ του τελευταιου 2μηνου:
πως γινεται τα ατομα που κατακρινουν το υποτιθεμενο σχημα του νεου iphone να κατακρινουν και το σχημα του gs3 πχ :huh:

δηλαδη.. δεν θελουν μακροστενη οθονη... αλλα δεν θελουν και την αναλογικη αυξηση... τι θελουν αραγε :huh:


μήπως η apple ξέρει πολύ καλά τι κάνει τελικά και η αύξηση μόνο του μήκους της οθόνης (αν είναι έτσι τελικά) ειναι η εναρξη μιας νεας μοδας στα κινητα :huh:

αδερφέ είσαι εκτός τόπου και χρόνου... άντε πήγαινε σε φόρουμ του Παναθηναϊκού και πες υπερ του Ολυμπιακού και απέτησε εκεί να σέβονται όλοι την γνώμη των άλλων για να μην διώχνουμε μέλη! Εμείς εδώ γουστάρουμε iphone... έχουμε άποψη και παραδείγματα... το να μου λες να σεβαστώ αυτόν που έχει μια γκουμούτσα την οποία την έχει αντιγράψει από "εμένα" και να είναι και πιο αργό και να μην μπορείς να του αλλάξεις theme και να μην μπορείς να του κάνει jailbreak να κατεβάσεις ότι θες να το δοκιμάσεις και μετά να το αγοράσεις και 10000000 άλλα πράγματα που δεν έχει ιδέα και ούτε φαντάζεται οι χρήστης της samsung... είναι εντελώς κουφό! Δεν μπορείς λοιπόν να έχεις αξίωση σε καθαρά site για iphone να μου λες να σεβαστώ τον αντιγραφέα του...για να μην τον χάσω από μέλος... ας μαζευτούν οι 10 άνθρωποι στην Ελλάδα επιτέλους να κάνουν ένα forum για samsung και να μπαίνουμε εμείς να τους πρήζουμε τα συκώτια... αλλά δεν το κάνουν γιατί ξέρουν Α δεν έχουν κινητά και Β δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς με το φορουμ τους ούτε οι ίδιοι!!! 10 άνθρωποι είναι όλοι και όλοι που τους αρέσουν οι αηδίες!

#268   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 01/09/2012 - 14:47

αδερφέ είσαι εκτός τόπου και χρόνου... άντε πήγαινε σε φόρουμ του Παναθηναϊκού και πες υπερ του Ολυμπιακού και απέτησε εκεί να σέβονται όλοι την γνώμη των άλλων για να μην διώχνουμε μέλη! Εμείς εδώ γουστάρουμε iphone... έχουμε άποψη και παραδείγματα... το να μου λες να σεβαστώ αυτόν που έχει μια γκουμούτσα την οποία την έχει αντιγράψει από "εμένα" και να είναι και πιο αργό και να μην μπορείς να του αλλάξεις theme και να μην μπορείς να του κάνει jailbreak να κατεβάσεις ότι θες να το δοκιμάσεις και μετά να το αγοράσεις και 10000000 άλλα πράγματα που δεν έχει ιδέα και ούτε φαντάζεται οι χρήστης της samsung... είναι εντελώς κουφό! Δεν μπορείς λοιπόν να έχεις αξίωση σε καθαρά site για iphone να μου λες να σεβαστώ τον αντιγραφέα του...για να μην τον χάσω από μέλος... ας μαζευτούν οι 10 άνθρωποι στην Ελλάδα επιτέλους να κάνουν ένα forum για samsung και να μπαίνουμε εμείς να τους πρήζουμε τα συκώτια... αλλά δεν το κάνουν γιατί ξέρουν Α δεν έχουν κινητά και Β δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς με το φορουμ τους ούτε οι ίδιοι!!! 10 άνθρωποι είναι όλοι και όλοι που τους αρέσουν οι αηδίες!




εκτος τοπου και χρονου σιγουρα δεν ειμαι... γιατι υποτιθεται πως δεν εχω μπει σε ενα οπαδικο forum ομαδας αλλα σε ενα τεχνολογικο forum... οι διαφορες ειναι τεραστιες αλλα απ ολα οσα εγραψες φαινεται οτι δεν μπορεις να καταλαβεις τις διαφορες τους...

χαιρομαι για την αποψη σου μιας και επαληθευει ολα οσα γραφω... αντικειμενικοτατος, ιχνος υπερβολης, ευγενικος πανω απ ολα!

#269   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/09/2012 - 15:04

αδερφέ είσαι εκτός τόπου και χρόνου... άντε πήγαινε σε φόρουμ του Παναθηναϊκού και πες υπερ του Ολυμπιακού και απέτησε εκεί να σέβονται όλοι την γνώμη των άλλων για να μην διώχνουμε μέλη! Εμείς εδώ γουστάρουμε iphone... έχουμε άποψη και παραδείγματα... το να μου λες να σεβαστώ αυτόν που έχει μια γκουμούτσα την οποία την έχει αντιγράψει από "εμένα" και να είναι και πιο αργό και να μην μπορείς να του αλλάξεις theme και να μην μπορείς να του κάνει jailbreak να κατεβάσεις ότι θες να το δοκιμάσεις και μετά να το αγοράσεις και 10000000 άλλα πράγματα που δεν έχει ιδέα και ούτε φαντάζεται οι χρήστης της samsung... είναι εντελώς κουφό! Δεν μπορείς λοιπόν να έχεις αξίωση σε καθαρά site για iphone να μου λες να σεβαστώ τον αντιγραφέα του...για να μην τον χάσω από μέλος... ας μαζευτούν οι 10 άνθρωποι στην Ελλάδα επιτέλους να κάνουν ένα forum για samsung και να μπαίνουμε εμείς να τους πρήζουμε τα συκώτια... αλλά δεν το κάνουν γιατί ξέρουν Α δεν έχουν κινητά και Β δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς με το φορουμ τους ούτε οι ίδιοι!!! 10 άνθρωποι είναι όλοι και όλοι που τους αρέσουν οι αηδίες!


Αλλος ειναι εκτος τοπου και σιγουρα δεν ειναι ο "αδερφος" σου. Για πραγματα που δεν ξερουμε καλυτερα να μη μιλαμε: αργο?δεν αλλαζει themes? To καλυτερο ...θελει jb? προφανως δεν εχεις μεγαλη ιδεα για κατι αλλο περα του ιος και συνεπως να μιλας μονο για αυτο που ξερεις καλυτερα. Απορω κιολας πως το κρατησες μια βδομαδα προσπαθωντας να του κανεις jb.

Το οτι υπαρχουν εδω μεσα ανθρωποι που εχουν μια συσκευη ή περισσοτερες τελειως "ξενες" για σενα και θες να τους διωξεις, επειδη γουσταρεις, στο τελος δε θα μεινει κανενας να σου απανταει στα προβληματα που ενδεχομενος θα αντιμετωπισεις με το ios 6,7 κλπ. Δες ποσοι απο τους "παπουδες" με τα παμπολα μηνυματα, εχουν πλεον το "αλλο" στις συσκευες. Μερικοι εχουν και στα 2 το "αλλο" και συνεχιζουν να βοηθουν χωρις ιχνος προκαταληψης. Στη τελικη γουσταρουν γιατι δεν εχουν οικονομικα προβληματα και δεν τους απασχολουν καν μεταπωλητικες σκεψεις και αλλαζουν συνεχως προιοντα επειδη γουσταρουν να δοκιμαζουν.

Το οτι δεν υπαρχουν φιλαθλοι που ποσταρουν σε αλλες ομαδες, ειναι γιατι υπαρχουν ατομα σαν εσενα που παντα χαλανε το παιχνιδι και κανουν επεισοδια. Και στη τελικη το νημα απο χρηστη του φορουμ δημιουργηθηκε, στην κατηγορια vs και λεει ο καθενας την γνωμη του. Αν δεν την δεχεσαι δε πρεπει να περνας τοσο προσωπικα στην επιθεση, ποσο μαλιστα οταν με αυτα που γραφεις θα θεωρησει ο αλλος οτι δεν εχεις ιδεα για το αλλο λειτουργικο.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 01/09/2012 - 15:14


#270   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 01/09/2012 - 15:13

αδερφέ είσαι εκτός τόπου και χρόνου... άντε πήγαινε σε φόρουμ του Παναθηναϊκού και πες υπερ του Ολυμπιακού και απέτησε εκεί να σέβονται όλοι την γνώμη των άλλων για να μην διώχνουμε μέλη! Εμείς εδώ γουστάρουμε iphone... έχουμε άποψη και παραδείγματα... το να μου λες να σεβαστώ αυτόν που έχει μια γκουμούτσα την οποία την έχει αντιγράψει από "εμένα" και να είναι και πιο αργό και να μην μπορείς να του αλλάξεις theme και να μην μπορείς να του κάνει jailbreak να κατεβάσεις ότι θες να το δοκιμάσεις και μετά να το αγοράσεις και 10000000 άλλα πράγματα που δεν έχει ιδέα και ούτε φαντάζεται οι χρήστης της samsung... είναι εντελώς κουφό! Δεν μπορείς λοιπόν να έχεις αξίωση σε καθαρά site για iphone να μου λες να σεβαστώ τον αντιγραφέα του...για να μην τον χάσω από μέλος... ας μαζευτούν οι 10 άνθρωποι στην Ελλάδα επιτέλους να κάνουν ένα forum για samsung και να μπαίνουμε εμείς να τους πρήζουμε τα συκώτια... αλλά δεν το κάνουν γιατί ξέρουν Α δεν έχουν κινητά και Β δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανείς με το φορουμ τους ούτε οι ίδιοι!!! 10 άνθρωποι είναι όλοι και όλοι που τους αρέσουν οι αηδίες!


αν καταλαβα καλα λες οτι το s3 ειναι πιο αργο,οτι δεν μπορεις να του αλλαξεις θεμα,δεν μπορεις να του κανεις jb και αλλα 10000000 που δεν μπορει ενω μπορει το iphone...

καταλαβα καλα αυτο εννοεις??






η δευτερη φωτο τη λεει στην apple και οχι στη samsung.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες