Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Apple iPhone 4S VS Samsung Galaxy S3 ( Speed Test )


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
391 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:19

δεν μπορω να καταλαβω πως η διαφορα 1-2 δευτερολεπτων κανει πιο ευκολη την ζωη μας, την αληθινη ζωη μας!!
ναι, μου αρεσει η ταχυτητα, οταν την συγκρινω πχ με το iphone 4s και το htc touch (4 years ago) - με το samsung galaxy S3 και το iphone 2g.
tests ταχυτητας τυπου 4s/S3/new iphone, προσωπικα δεν θα ειναι κριτηριο συσκευης για μενα.


μα αυτο λεμε βρε αδερφε... δεν ειναι μονο η ταχυτητα οι διαφορες ειναι αλλου.
ουτε το iphone 5 θα ειναι αισθητα πιο γρηγορο απο το s3... οι διαφορες στη ταχυτητα ειναι πλεον αμελητεες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:22

μα αυτο λεμε βρε αδερφε... δεν ειναι μονο η ταχυτητα οι διαφορες ειναι αλλου.
ουτε το iphone 5 θα ειναι αισθητα πιο γρηγορο απο το s3... οι διαφορες στη ταχυτητα ειναι πλεον αμελητεες.


δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω που εφτασε η κουβεντα σε 17 σελιδες, σταθηκα μονο στην αρχη του ποστ με το βιντεο και τις ταχυτητες.!
οτι δεν ειναι,προσωπικα μιλαω, κριτηριο αυτο, τα κοντινα δευτερολεπτα.! ;)

#333   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:27

το τοπικ πρεπει να γινει μετονομασια...
parafron vs Godfather..

για μενα νικητης ο parafron = galaxy s3
οταν βγει το iphone 5 θα το μελετησω καλα..αν ομως εχει τους ιδιους περιορισμους και κλειδωματα οπως την ιδεολογια του Godfather λεω να μην το παρω!!

ΕΛΕΟΣ...... :P

ετσι για να μπουμε στο θεμα..
κατοχος και των δυο συσκευων
και galaxy s3 και iphone 4s...
και ναι δεν εχω παροπιδες...ειναι ταχυτερο το galaxy s3 με καλυτερη μπαταρια και δεν μου βγαινουν τα ματια στην οθονη..!
στο μονο που υστερει γαλαξιας ειναι η φωτεινοτητα και ορατοτητα κατω απο τον ηλιο οπου την νικη παιρνει το 4S..
και ναι περισσοτερο λατρευω το galaxy s3...οποτε το iphone παει για πουλημα..!
βεβαια για να παρω το επομενο iphone 5...ειμαι κολλημενοσ??οχι αλλα λεμε αληθειες και μαρεσει το iphone..αλλα μεχρι στιγμης με κερδισε ο γαλαξιας!

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 02/09/2012 - 00:29


#334   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:30

δεν ειχα το κουραγιο να διαβασω που εφτασε η κουβεντα σε 17 σελιδες, σταθηκα μονο στην αρχη του ποστ με το βιντεο και τις ταχυτητες.!
οτι δεν ειναι,προσωπικα μιλαω, κριτηριο αυτο, τα κοντινα δευτερολεπτα.! ;)


ανεφερα σε ενα ποστ τα σημεια που ειναι καλυτερο το s3 και το ιδιο εκανε και ο mark αναφεροντας τα υπερ και κατα και των δυο συσκευων

στο σημειο που φτασαμε η ταχυτητα ειναι το τελευταιο που παιζει ρολο μιας και ολες οι high συσκευες πετανε και οι διαφορες τους ειναι ναχαμε να λεμε.

#335   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:36

ανεφερα σε ενα ποστ τα σημεια που ειναι καλυτερο το s3 και το ιδιο εκανε και ο mark αναφεροντας τα υπερ και κατα και των δυο συσκευων

στο σημειο που φτασαμε η ταχυτητα ειναι το τελευταιο που παιζει ρολο μιας και ολες οι high συσκευες πετανε και οι διαφορες τους ειναι ναχαμε να λεμε.


ετσι ακριβως όπως το λες! ;)

#336   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:38

Οι ταχύτητες και οι πυρήνες είναι για τα fanboys...

Αναρτημένη εικόνα


#337   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:41

Οι ταχύτητες και οι πυρήνες είναι για τα fanboys...


ψεμματα λες.. το ξερω !! :P

#338   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:42

Όχι γιατι να λέω ψέματα;;;

Αναρτημένη εικόνα


#339   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/09/2012 - 00:58

Όχι γιατι να λέω ψέματα;;;


γιατι χρειαζεσαι κατι ισχυρο για αυτο εδω --->Physics is the universe’s operating system

πολυπυρηνο μυαλο με δεκαδες χιλιαδες αστερες για ενεργεια...καποιοι το εχουν αναγκη για να το λειτουργησουν σωστα και να αποκαλυψουν θαυματα που δεν γνωριζουμε!

ενω καποιοι..αρκουνται στα απλα μαθηματικα δημοτικου...ε αυτοι δεν θα πανε μπροστα :P :P :P

Υ.Γ με καλη διαθεση και με δοση χαβαλε να σπασει το ξυλο εδω μεσα ;)

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 02/09/2012 - 00:59


#340   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2012 - 01:02

Έχω διαβάσει όλο το thread, και ανέφερα την άποψή μου σε κάποια σελίδα... Σας παραθέτω ένα βιντεο του καινούριου Note 2, το οποίο έχει περίπου ίδια χαρακτηριστικά με το Galaxy S3.. Δείτε το παρακαλώ και συγκρίνετε όχι την συσκευή, αλλά το λειτουργικό, με το ios, και πείτε την αλήθεια αν μπορείς να κάνεις τέτοια πράγματα σε οποιαδήποτε iσυσκευή... Υπόψιν πως αυτά είναι λίγα από τα καινούρια χαρακτηριστικά που θα προστεθούν στη νέα αναβάθμιση του s3 λειτουργικού ( jelly bean )... Οι υπόλοιπες διαφορές όπως ράδιο, bt, flash, wi - di direct, nfc, s-beam κτλ. έχουν ήδη αναφερθεί!! Πείτε μου λοιπόν ποια σύγκριση υπάρχει στο iPhone που μόνο εικονίδια βλέπεις, και στο s3 που είναι σα να έχεις πραγματικό υπολογιστή στα χέρια σου???
Ορίστε και το βίντεο, και θα ήταν καλό να το δείτε για να δείτε τί χάνετε οι fanboys....


#341   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/09/2012 - 01:19

Έχω διαβάσει όλο το thread, και ανέφερα την άποψή μου σε κάποια σελίδα... Σας παραθέτω ένα βιντεο του καινούριου Note 2, το οποίο έχει περίπου ίδια χαρακτηριστικά με το Galaxy S3.. Δείτε το παρακαλώ και συγκρίνετε όχι την συσκευή, αλλά το λειτουργικό, με το ios, και πείτε την αλήθεια αν μπορείς να κάνεις τέτοια πράγματα σε οποιαδήποτε iσυσκευή... Υπόψιν πως αυτά είναι λίγα από τα καινούρια χαρακτηριστικά που θα προστεθούν στη νέα αναβάθμιση του s3 λειτουργικού ( jelly bean )... Οι υπόλοιπες διαφορές όπως ράδιο, bt, flash, wi - di direct, nfc, s-beam κτλ. έχουν ήδη αναφερθεί!! Πείτε μου λοιπόν ποια σύγκριση υπάρχει στο iPhone που μόνο εικονίδια βλέπεις, και στο s3 που είναι σα να έχεις πραγματικό υπολογιστή στα χέρια σου???
Ορίστε και το βίντεο, και θα ήταν καλό να το δείτε για να δείτε τί χάνετε οι fanboys....

φιλε μου ομως το ios μπορει να το δουλεψει και το ανηψι μου :P. Ετσι δε λεν ολοι?ολοι εχουν απο ενα ανηψι που δουλευει ios :P

#342   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2012 - 01:28

φιλε μου ομως το ios μπορει να το δουλεψει και το ανηψι μου :P. Ετσι δε λεν ολοι?ολοι εχουν απο ενα ανηψι που δουλευει ios :P


Σίγουρα το ios, είναι το πιο εύκολο λειτουργικό, αλλά ένας γκατζετάκιας (όπως είμαστε οι περισσότεροι σε αυτό το forum), κοιτάζει πολλά παραπάνω από το να παίξει ένα παιχνίδι ή να πάρει ένα τηλέφωνο... Και πλέον είναι εμφανές το τί μπορείς να κάνεις με το ios και τί με το android....

#343   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 02/09/2012 - 03:34

Είπα πως δεν θα ξανά απαντήσω εδώ μετά από δύο ποστ που έκανα νωρίτερα αλλά θα το κάνω.Λοιπόν όπως προείπα είμαι εδώ και κάτι μήνες χρήστης s iii μετά από χρόνια apple..Παιδιά ο κόσμος που θα μπει εδώ δεν πρέπει να βλέπει αυτή την εικόνα καφροτηλεφωνακηδων όπως ξαναπα.Άλλωστε πως θα πείσεις κάποιον να μπει στην μεγάλη οικογένεια χωρίς ίχνος σεβασμού και επιχειρηματολογίας? Όπως και να χει όμως το s3 είναι μακράν πληρέστερο και δυνατότερο άσχετα με το τι μας κάνει καλύτερα στα χέρια η στο γούστο. Από σήμερα λοιπόν έβαλα αγγελία ανταλλαγής για να ξαναγυρίσω στο iphone ...Ο λόγος ξέρετε ποιος είναι ?? Ότι ασχολούμαι ΌΛΗ μέρα με το κινητό...Αλλάζω ρομς κάνω ένα σωρό πράγματα και πίστευα ότι αυτά τα είχα ξεπεράσει...Δεν το ξαναζω να είμαι σαν πρεζακι τηλεφώνων.Οπότε νομίζω πως είμαι πολύ αντικειμενικός λέγοντας την γνώμη μου για αυτό το vs .

#344   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.754 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2012 - 05:08

Για να μην τρελλαθουμε κιολας...αυτο το βιντεο δειχνει οτι το συγκεκριμενο τηλ ειναι και υπολογιστης?Δωστο δωρο στον οποιοδηποτε πολυασχολο ανθρωπο και θα δεις για ποτε θα το βαλει στην ακρη.Μεγαλη σπαζοκεφαλια δειχνει και σιγουρα πρεπει να ασχολεισαι ολη μερα με δαυτο για να το αξιοποιησεις.
Κατα τα αλλα εντυπωσιακοτατο,μου αρεσουν τα μπιχλιμπιδια που εχει και που τα περισσοτερα δεν αμφιβαλλω οτι μπορει να χρησιμευσουν καποια στιγμη αλλα αν θες και 3 λεπτα για να σκεφτεις πως θα κανεις κατι τοτε μας πιασανε.
Ειλικρινα μου αρεσε αλλα σορρυ δεν μπορω να το συγκρινω με το τερας απλοτητας που ειναι το iphone.Aν με ρωταγες παντως ποιο θα επαιρνα στις διακοπες μαζι μου μαλλον το samsung θα προτιμουσα :rolleyes:

ΥΓ φακελο για τα ρουχαλακια της γκομενας? :P

#345   antonisss

antonisss

    iPH Elite Poster

  • 2.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/09/2012 - 06:47

Έχω διαβάσει όλο το thread, και ανέφερα την άποψή μου σε κάποια σελίδα... Σας παραθέτω ένα βιντεο του καινούριου Note 2, το οποίο έχει περίπου ίδια χαρακτηριστικά με το Galaxy S3.. Δείτε το παρακαλώ και συγκρίνετε όχι την συσκευή, αλλά το λειτουργικό, με το ios, και πείτε την αλήθεια αν μπορείς να κάνεις τέτοια πράγματα σε οποιαδήποτε iσυσκευή... Υπόψιν πως αυτά είναι λίγα από τα καινούρια χαρακτηριστικά που θα προστεθούν στη νέα αναβάθμιση του s3 λειτουργικού ( jelly bean )... Οι υπόλοιπες διαφορές όπως ράδιο, bt, flash, wi - di direct, nfc, s-beam κτλ. έχουν ήδη αναφερθεί!! Πείτε μου λοιπόν ποια σύγκριση υπάρχει στο iPhone που μόνο εικονίδια βλέπεις, και στο s3 που είναι σα να έχεις πραγματικό υπολογιστή στα χέρια σου???
Ορίστε και το βίντεο, και θα ήταν καλό να το δείτε για να δείτε τί χάνετε οι fanboys....

Και δεν μου λες εσυ το note αυτο το πραγμα βγενει σε 46 νουμερο ;;καλημεραα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες