Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εγγυηση imac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
149 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:46

Να πας στο μαγαζί των απατεώνων και να ζητήσεις εγγράφως την απάντησή τους, όποια και να είναι αυτή. Ακόμα και το "σας ανανεώσαμε την εγγύηση, θεωρούμε ότι καλύψαμε την ανάγκη σας" να το έχεις εγγράφως.

Και ΦΥΣΙΚΑ πλέον άσε τα "εγώ θέλω μόνο το μηχάνημά μου καινούργιο". Πήγαν να σε εξαπατήσουν. Ή θα πας νομικά και θα πάρεις αποζημίωση ή θα συμβιβαστείτε μεταξύ σας. Να το τονίσεις αυτό στο κατάστημα και ΟΧΙ σε όποιον νάναι, στον διευθυντή ή σε κάποιον υπεύθυνο.

Να τους πεις το εξής:

"Μάλλον δεν έχετε κατανοήσει την σοβαρότητα των νομικών κυρώσεων των πράξεών σας. Επίσης μάλλον δεν εκφράζετε στο μέγιστο την επιθυμία σας να μου παρέχετε αποζημίωση ως πελάτη, τόσο για το προϊόν, όσο και για τον κόπο μου και για την εξαπάτησή μου. Θα σας δώσω μια ευκαιρία να ξανασκεφτείτε την θέση σας και να μου κάνετε μια πρόταση η οποία θα με πείσει να μην κινηθώ νομικά. Να σημειώσω εδώ πως μετά την τελευταία απαθέστατη απάντησή σας -ανανεώσαμε την εγγύησή σας- φυσικά και δεν μου αρκεί απλώς μια ολοκαίνουργια συσκευή, καθώς υποτιμήσατε και την νοημοσύνη μου εκτός από τα δικαιώματά μου."

Εγώ αυτά θα έλεγα. ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ

EDIT:

Επίσης, φιλική συμβουλή. Μπες και γράψε την περίπτωσή σου στο facebook τους, αν έχουν. Το τμήμα Marketing όλης της αλυσίδας σίγουρα δεν ξέρει την περίπτωσή σου μέχρι τώρα. Έτσι θα την μάθει και πλέον θα έχεις το ενδιαφέρον μεγαλύτερων κεφαλιών από τον κάθε υπαλληλίσκο

Τελευταία επεξεργασία από: gas4metal, 08/08/2012 - 14:52


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   soulis77

soulis77

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:soulis77

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:49

σωτο αυτο που ειπες μαλλον αυτο θα κανω.
Ακομα μια μερουλα υπομονη να δω τι θα μου πει η i-square μην χασω την υπομονη μου γιατι θα χασω το δικιο μου.

#123   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:51

Κι εγώ αυτο που λέει ο φίλος απο πάνω θα έκανα αλλα πρώτα θα εξακριβωνα ότι δε φταίει η Apple. Στην περίπτωση που σου έδωσαν μεταχειρισμένο θα απαιτούσα πίσω τα λεφτά μου κι όχι μηχάνημα προσαυξημενα με κανά 1000Ε.
Αλλιώς θα πήγαινα δικαστικά..

Αναρτημένη εικόνα


#124   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:52

Το θέμα ειναι αν σου πούλησαν μεταχειρισμένο - demo βασικα. Αν ναί τότε απλά θα πρέπει να εχει μια διαφορά η τιμή. Επίσης η εγγύηση ισχύει με την απόδειξη αγοράς, οπότε θέμα δε θα είχες ούτε και χαλάει ... τόσο γρήγορα ενα iMAC. Απο αυτό γράφω τώρα έχοντας κλείσει 1 χρόνο χωρίς το παραμικρό. Αν βγάλει κάτι θα το κάνει απτην αρχή. Μετά όλα είναι οκ.

#125   soulis77

soulis77

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:soulis77

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:52

Δηλαδη παω για macbook pro retina η αλλιως νομικα.

#126   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:54

Για τα λεφτά που αντιστοιχούν στο ρετινα θα πήγαινα εγώ...αλλιώς μήνυση...

Αναρτημένη εικόνα


#127   soulis77

soulis77

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:soulis77

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:54

Το ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα για αυτο εφυγα απο τα παραθυρα και πηρα imav.
Αλλα οπως ξαναειπα δεν ειναι θεμα εγγυησης.
Ειναι θεμα ποτε εγινε η ενεργοποιηση την οποια δεν την εκανα εγω.

#128   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:54

Κάτι άλλο, ακόμα και ανοιγμένο να ειναι ενα προιόν, δε παύει να ειναι καινούριο. Τί νομίζετε οτι τα κάνουν όσα επιστρέφουμε? Πχ μου φέρνει δώρο ενας ενα κινητο...το ανοίγω το χαζεύω και δε μου κάνει το συσκευαζω και το πάω πίσω. Το ελέγχουν και το ξαναπουλάνε.

#129   soulis77

soulis77

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:soulis77

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:55

μες το μυαλο μου εισαι. :P mark
Απλα τωρα θελει λιγο τρεξιμο

#130   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:57

Τρέξιμο ναι αλλα δεν θα εισαι μακακας...όπως θεωρούν πολλα καταστήματα τον πελάτη...

Κάτι άλλο, ακόμα και ανοιγμένο να ειναι ενα προιόν, δε παύει να ειναι καινούριο. Τί νομίζετε οτι τα κάνουν όσα επιστρέφουμε? Πχ μου φέρνει δώρο ενας ενα κινητο...το ανοίγω το χαζεύω και δε μου κάνει το συσκευαζω και το πάω πίσω. Το ελέγχουν και το ξαναπουλάνε.

Οτι δεν είναι σφραγισμένο είναι μεταχειρισμένο είτε για 10 λεπτά είτε για 2 μήνες είτε για 1 χρόνο...

Αναρτημένη εικόνα


#131   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:58

Κάτι άλλο, ακόμα και ανοιγμένο να ειναι ενα προιόν, δε παύει να ειναι καινούριο. Τί νομίζετε οτι τα κάνουν όσα επιστρέφουμε? Πχ μου φέρνει δώρο ενας ενα κινητο...το ανοίγω το χαζεύω και δε μου κάνει το συσκευαζω και το πάω πίσω. Το ελέγχουν και το ξαναπουλάνε.


Άλλο να το δω και άλλο να το χρησιμοποιήσω. Αν το χρησιμοποιήσω είναι μεταχειρισμένο. Ένα αμάξι με 1km στο κοντέρ είναι μεταχειρισμένο

#132   soulis77

soulis77

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:soulis77

Δημοσίευση 08/08/2012 - 14:58

Και αν καποιος ξερει να μου πει που μπορω να απευθηνθω για καταγγελια και τι χρειαζεται θα με βοηθουσε πολυ.

#133   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2012 - 15:05

Δεν θα φτάσεις στην καταγγελία εφόσον έχεις δίκιο. Το κατάστημα θα ξέρει ότι δεν το συμφέρει και κυρίως στην πλευρά της δυσφήμισης. Αρκεί να επιληφθεί του θέματος κάποιος υπεύθυνος και όχι κάποιος που κοιτάει να το καλύψει.

Πήγαινε και γράψε στο facebook τους που σου λέω "είμαι ο τάδε, πήρα μια συσκευή τάδε από το τάδε κατάστημα, την πλήρωσα για καινούργια και τελικά είχε ανοιχτεί και χρησιμοποιηθεί μήνες πριν. απλώς ήθελα να ενημερώσω τους ενδεχόμενους πελάτες να έχουν τον νου τους." να δεις τι έχει να γίνει. Προλαβαίνεις μέχρι τις 5 το απόγευμα που κλείνουν τα τμήματα Marketing :P ... Απλά κάποιοι θα τρέχουν πάνω κάτω το τελευταίο μισάωρο της βάρδιας χαχα

Edit: Πέρα από την πλάκα, δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου για το τι να κάνεις και πότε. Απλά έχω δει αντίστοιχες περιπτώσεις σε άλλη εταιρία να πανικοβάλλουν ολόκληρο το τμήμα Marketing για ώρες. Για ένα απλό Post στο Facebook

Τελευταία επεξεργασία από: gas4metal, 08/08/2012 - 15:09


#134   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/08/2012 - 15:11

Και αν καποιος ξερει να μου πει που μπορω να απευθηνθω για καταγγελια και τι χρειαζεται θα με βοηθουσε πολυ.


Αυτο που είπε ο gas είναι το καλύτερο.. Μπες στην επίσημη σελίδα τους στο FB και γραψ'τα όλα.. Εκεί να δεις τι έχει να γίνει..

Κάτι παρόμοιο είχε κάνει άλλο ένα μέλος στο Πλαίσιο.. Διαφορετικά υπάρχει και το ΙΝΚΑ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#135   soulis77

soulis77

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:soulis77

Δημοσίευση 08/08/2012 - 15:22

Εστειλα μνμ στο μηλο να μου πει την ip την οποια νεγινε ενεργοποιηση ο υπολογιστης γιατι θελω να κινηθω νομικα για απατη να δω τη θα απαντησουν και αυτοι.
Και του λεω ρε φιλε πας εσυ σε ενα σουπερ και σου δινουν χαλασμενο τυρι που θα πας να κανεοις παραπονα στο σουπερ που πηρες το τυρι η στην ετερεια που εκανε το τυρι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες