Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με iphone 3gs kai Jb


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nega

nega

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 10:30

καλησπερα ,
εχω αγορασει ενα Iphone 3gs (cosmote αν πεζει ρολο)
εχει την εκδοση 3.1.2 και ειναι απο ελλαδα
διαβασα τους οδηγους εγκαταστασης JB κατεβασα το αρχειο (RC3 εκδοση) και το ετρεξα με admin mode και run in xp sp3 σε windows 7
ολα μου δουλεβουν ρολοι βαζω το cydia appsync κτλ κτλ το μονο ΜΕΓΑΛΟ προβλημα που εχω ειναι οτι εκλεισα το iphone οταν το ανοιξα παλι βγηκε το μνμ connect to itunes και εβαλε το τηλ σε recovery mode εχω κανει πανο απο 8 restore εχω δοκιμασει σχεδον καθε πιθανη λυση που γραφετε στο post με το JB , οποτε το κλεινω και το ανοιγω ζιταει συνδεση με itunes.. κατι διαβασα οτι αυτο συμβενει στα ipodtouch στο iphone ομως γιατι γινετε ? δηλαδη καθε φορα που θα πρεπει να κλεισω τη συσκευη θα πρεπει να εχω το pc η να ειμαι σπιτι για να μπορεσω να το κανω να δουλεψει ?

καμια ιδεα κανεις ?
ευχαριστω εκ τον προτερων

Τελευταία επεξεργασία από: nega, 13/11/2009 - 10:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2009 - 10:49

Φιλε μου αυτο γινετε επειδη το blackra1n οπως και ολα τα tool δεν υποστιριζουνε το καινουριο iBoot 359.3.2 που εχει βαλει η Apple στης καιινουριες σειρες iphone 3GS με αποτελεσμα να μην υποστοριζετε το untethered jailbreak.Δηλαδη το μονιμο jailbreak της συσκευης...Η προσορινη λυση στο προβλημα αυτο ειναι μολις κληνει η συσκευη σου απο μπαταρια να συνδεσεις το iphone στο pc και να τρεξεις παλι το blackra1n Καλο ειναι να μην τον αφηνεις να σβηνει για να μην μπενεις σε αυτη την διαδιακασια συνεχεια.Οπως επισεις να ΜΗΝ προσθεσεις κανενα προγραμα απο το cydia που απαιτει reboot της συσκευης.Πχ : το winderboard.


Tρεξε παλι το Blackra1n και θα ανοιγει η συσκευη κανωνικα.

ezgif_com_crop_2.gif


#3   nega

nega

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 10:53

το ξερω οτι θα ανοιξει αυτο κανω.. οταν το κλεινω απλα τρεχω παλι το jb ,το θεμα ειναι οταν μου ειμαι εκτος σπιτιου και πρεπει για καποιο λογο να το κλεισω η να παω καποιο ταξιδι .. εκει τι κανω ?? δεν γινετε να κρατισω το τηλεφωνο ανοιχτο συνεχεια.. η απλα δεν υπαρχει λυση για αυτο ?

#4   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/11/2009 - 11:01

Η μονη λυση λυση μεχρι στιγμης ειναι να εχεις τον νου σου στην μπαταρια του.Οπως επισεις να ΜΗΝ προσθεσεις κανενα προγραμα απο το cydia που απαιτει reboot της συσκευης.

ezgif_com_crop_2.gif


#5   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2009 - 12:35

Δεν επαναφέρεται στη προ JB κατάσταση με restore? Ασε και μόλις ήθελα να κάνω κι εγω JB το κινητό μου...καινούριο απο cosmote. Αν είναι να έχω πρόβλημα θα πρέπει να περιμένω. Πάντως δε το λέει παντού οτι υπάρχει θέμα με το νέο update και πολλοί θα το κάνουν και θα έχουν το ίδιο θέμα!

#6   tzina

tzina

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/11/2009 - 13:12

Κ γω το ιδιο προβλημα εχω αγορασμενο απο cosmote εδω κ 2 βδομαδεσ κ εχω το νου μου στη μπαταρια...κ μονο οταν ειμαι σπιτι βαζω εφαρμογες...υπομονη...κ εχε το σα 2ησυσκευη μεχρι να βρεθει λυση

#7   nega

nega

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 15:24

οποτε στην αναμονη.. αν καποιος βρει λυση παρακαλω ας κανει ενα post για εμας τους απεγνωσμενους :(

#8   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2009 - 17:01

Πάντως δε το λέει παντού οτι υπάρχει θέμα με το νέο update και πολλοί θα το κάνουν και θα έχουν το ίδιο θέμα!


Ο geohot το εχει πει ξεκαθαρα απο την πρωτη μερα που το εδωσε σε κυκλοφορια, ποσο πιο ξεκαθαρα επρεπε να το πει για να το καταλαβουν οι χρηστες...?

Just like underwear, passwords should be changed often...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες