Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με μπαταρια 4s (5.1.1)-(εχω διαβασει ολα τα παλια ποστς)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:05

PS: Μην μπεις ούτε στο wifi σου!
Άστο 20' χωρίς να πειράξεις τίποτα, και δες χρόνους. μετά βάλε SIM, κάνε restart, φόρτισε 100%, βγάλε, άσε 30' και δες χρόνους. Αν δεν είναι ίδιοι, και είναι φυσιολογικοί (1 λεπτό χρήση, 30 αναμονή) τότε βγάλε sim, μπες wifi, κάνε restart, φόρτισε 100%, βγάλε, άσε πάλι 30' και δες χρόνους!

Ουσιαστικά να αποκλείσουμε ότι φταίνε WiFi - Sim!


Οκ σε ευχαριστω, ταλαιπωρια σκετη, αλλα απο οτι φαινεται πρεπει να το κανω !!! πφφφφ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   JimKarvo

JimKarvo

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:08

Κάντο κάποια στιγμή που θα έχεις και άλλες δουλειές να κάνεις.. Μπορείς αντι για μισάωρο να το αφήσεις και τέταρτο, αλλά πρέπει να το κάνεις.. Μπορεί ακόμα και το router σου να φταίει!

#18   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:13

Κάντο κάποια στιγμή που θα έχεις και άλλες δουλειές να κάνεις.. Μπορείς αντι για μισάωρο να το αφήσεις και τέταρτο, αλλά πρέπει να το κάνεις.. Μπορεί ακόμα και το router σου να φταίει!


Επειδη ειναι η δουλεια μου (προγραμματιστης - τεχνικος υπολογιστων) νομιζω οτι ειναι λιγο δυσκολο να φταιει το ρουτερ μου, διοτι η συσκευη μου το κανει αυτο απο τοτε που την αγορασα, πριν 1,5 μηνα, και εχω συνδεθει σε διαφορα wifi και τυπους routers, λογω οτι ελειπα 3 εβδομαδες σε διακοπες....οποτε λιγο χλωμο να φταιγανε ολα τα routers. Παντως σε ευχαριστω και εσενα για τον χρονο σου...Θα δοκιμασω οτι μου ειπες...

#19   JimKarvo

JimKarvo

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:22

Επειδή και εμένα αυτή είναι η δουλειά μου (Προγραμματιστής - Τεχνικός Τεχνολογίας Ιντερνετ), μην λες ποτέ, μέχρι να είσαι σίγουρος!

#20   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:24

Επειδή και εμένα αυτή είναι η δουλειά μου (Προγραμματιστής - Τεχνικός Τεχνολογίας Ιντερνετ), μην λες ποτέ, μέχρι να είσαι σίγουρος!



χαχαχαχα Ναι βρε συμφωνουμε, απλα πολυ σπανιο να συμβαινει με τοσα routers !!! Τεσπα :) καλο βραδυ...

#21   JimKarvo

JimKarvo

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:25

Τώρα που το ξαναδιαβάζω, να ξεκαθαρίσω ότι "δεν στην λέω".
Και ο καθένας κάπου είναι καλύτερος. Απλά μπορεί κάτι να κολλάει από το δικό σου WiFi, και μετά να το κρατάει και στα άλλα.. ;)

#22   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 03:30

Τώρα που το ξαναδιαβάζω, να ξεκαθαρίσω ότι "δεν στην λέω".
Και ο καθένας κάπου είναι καλύτερος. Απλά μπορεί κάτι να κολλάει από το δικό σου WiFi, και μετά να το κρατάει και στα άλλα.. ;)



Οχι βρε καμια παρεξηγηση, εγω εκανα το ποστ ζητωντας βοηθεια....ισα ισα !!!

#23   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/08/2012 - 08:25

το Phantom Usage είναι ένα μεγάλο θέμα. κάνε μια αναζήτηση google κ σε apple forum κ θα φρικάρεις. εμένα μου εμφανίστηκε ξαφνικά στο 4s 5.0.1 και λύθηκε μετά από ένα απλό restore στην 5.1. στο ενδιάμεσο είχα 2-3 μήνες που πάλευα να βρω τι το προκαλεί. αυτό που είδα από τα log files είναι ότι το κινητό ξύπναγε από ένα baseband event κάθε 30 δευτερόλεπτα όταν δεν το χρησιμοποιούσα. κάποιοι το φτιάξανε αλλάζοντας sim. εμένα δεν έφτιαξε . αλλά όσο το είχα σε flight mode δεν έγραφε χρόνο χρήσης. Επίσης κάτι είχε να κάνει με την θερμοκρασία γιατί όταν το κράταγα πάνω από 30+ (την θερμοκρασία την έβλεπα από την μπαταρία με το battery info lite) πάλι δεν έγραφε χρόνο χρήσης. Κουλά όλα αυτά αλλά συμβαίνουν

κάνε δοκιμές κ πες μας

#24   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 12:12

το Phantom Usage είναι ένα μεγάλο θέμα. κάνε μια αναζήτηση google κ σε apple forum κ θα φρικάρεις. εμένα μου εμφανίστηκε ξαφνικά στο 4s 5.0.1 και λύθηκε μετά από ένα απλό restore στην 5.1. στο ενδιάμεσο είχα 2-3 μήνες που πάλευα να βρω τι το προκαλεί. αυτό που είδα από τα log files είναι ότι το κινητό ξύπναγε από ένα baseband event κάθε 30 δευτερόλεπτα όταν δεν το χρησιμοποιούσα. κάποιοι το φτιάξανε αλλάζοντας sim. εμένα δεν έφτιαξε . αλλά όσο το είχα σε flight mode δεν έγραφε χρόνο χρήσης. Επίσης κάτι είχε να κάνει με την θερμοκρασία γιατί όταν το κράταγα πάνω από 30+ (την θερμοκρασία την έβλεπα από την μπαταρία με το battery info lite) πάλι δεν έγραφε χρόνο χρήσης. Κουλά όλα αυτά αλλά συμβαίνουν

κάνε δοκιμές κ πες μας


ok

#25   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 13:43


@ ilionmelegos21 μολις ξεκινησα το shift + restore στην 5.1.1. Αντε να δουμε...


#26   mpan1

mpan1

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 30/08/2012 - 13:53

Καλησπέρα σε ολους!
Θα ανφέρω και εγω το ίδιο προβλημα με την μπαταρία!Θα προττείνατε την αλλαγή της με νεα?
(Εκτός απο τις διαδικασίες phantom κτλ)

Ευχαριστώ

#27   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/08/2012 - 14:01

Καλησπέρα σε ολους!
Θα ανφέρω και εγω το ίδιο προβλημα με την μπαταρία!Θα προττείνατε την αλλαγή της με νεα?
(Εκτός απο τις διαδικασίες phantom κτλ)

Ευχαριστώ

Και εσενα οι χρονοι χρησης και αναμονης ειναι οι ιδιοι?

#28   stelicovits

stelicovits

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 14:02

Καλησπέρα σε ολους!
Θα ανφέρω και εγω το ίδιο προβλημα με την μπαταρία!Θα προττείνατε την αλλαγή της με νεα?
(Εκτός απο τις διαδικασίες phantom κτλ)

Ευχαριστώ


Προφανως και οχι, διοτι δεν αφορα αποκλειστικα την μπαταρια. Ακομα και καινουργια να βαλεις μπορει να εχεις ακριβως τα ιδια προβληματα....Ειναι συνδυασμος πραγματων...

#29   pantelis97

pantelis97

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/08/2012 - 14:05

φιλε μου παρε μια κενουρια μπαταρια απο ebay εχι γιρο στα 20ευρο

#30   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/08/2012 - 14:08

φιλε μου παρε μια κενουρια μπαταρια απο ebay εχι γιρο στα 20ευρο

Τι να την κανει?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες