Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Η super μπαταρια iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 741 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 03/09/2012 - 02:17

Παιδια λοιπόν εχω βρει μια μπαταρια replacement για το 4 με 2430mAH στο ebay ... Με 9€ σκεφτομαι να το παρω.. 16 μηνες μπαταρια εχω τωρα.. ευχαριστημενος ειμαι αλλα λεω να την ανανεωσω δυναμηκα σχεδον δυπλη απο αυτη που εχουμε ηδη.. Τι λετε.; Τι πρωτεινετε.;; οποιος εχεις καποια εμπειρια ας μ πει ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 03/09/2012 - 02:18

Ecell αυτός που πουλάει τη μπαταρία απο eBay?golden κάπως τη λέει;;;

Αναρτημένη εικόνα


#3   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 03/09/2012 - 02:32

Από προσωπική εμπειρία πάντα οι μπαταρίες που είναι τόσο φθηνές στο eBay είναι μάπα.αδειάζουν πολύ πιο γρήγορα κι ας είναι μεγαλύτερες και έχουν το ένα τέταρτο σε διάρκεια ζωής αποτι οι γνήσια. Αν θες παρολαυτα να πάρεις από εκεί πάρε μια πιο ακριβή.

#4   xaidosd

xaidosd

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 03/09/2012 - 02:35

κανουν δουλεια τα περισσοτερα mah η μπα?γιατι απο οτι διαβαζω και απο τις λιγες γνωσεις πανω στο θεμα δεν εχει μεγαλη διαφορα!εκτος αυτου επδ ενδιαφερομαι και εγω για μπαταρια για το 4αρι μου!θελω να βρω εναν αξιοπιστο πωλητη απο ebay γιατι ακουγονται διαφορα οτι στελνουν παλιες μπαταριες κια λιγο τον εχω εναν φοβο!

#5   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 772 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 03/09/2012 - 02:44

Εάν είναι καλής ποιότητας η μπαταρία και είναι περισσότερα μιλιαμπερ κάνει δουλειά.εφόσον αυξάνεται η χωρητικότητα της μπαταρίας είναι λογικό. Το θέμα είναι να βρεις καλής ποιότητας μπαταρία γιατί αλλιώς και 10000 μιλιαμπερ να πάρεις θα αδειάζει γρηγορότερα και από την μαμά. Τώρα για έμπιστο πωλητή θέλει ψάξιμο. Εγώ σε 5 που αγόρασα ξεχωριστούς ήταν ψιλομαπα αλλά κοίταζα και τις πιο οικονομικές. Την τελευταία φορά που αντί για 4 έδωσα 18 ευρώ μου βγήκε άψογη. Ήταν όμως ίδιας χωρητικότητας. Συμπέρασμα... θέλει ψάξιμο και λίγα παραπάνω ευρώ.

#6   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 03/09/2012 - 04:11

Σε αυτό τον άτιμο ντουνια ότι πληρώνεις περνεις πάντως καλύτερα να πάρεις ότι κοντινότερο στην original γιατί διαφορετικά μπορεί να μπερδεύεται και το software όταν υπολογίζει πόσο ποσοστό της μπαταρίας έχεις

#7   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/09/2012 - 05:42

Απόψη μου είναι να διαβάσεις τις αρνητικές κριτικές που θα έχει αρκετές πιστεύω ο πωλητής. Παλιότερα είχα αγοράσει απλές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες από ebay και ήταν χάλια. Έβγαλαν υγρά και μου έκαναν ζημία. Άποψή μου είναι να μείνεις μακριά απο φθηνές κινεζιές του ebay. Η πιθανότητα είναι μεγάλη να μετανιώσεις για την αγορά που έκανες.

#8   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/09/2012 - 05:52

Ένας πωλητής ας πούμε που βρήκα γρήγορα στο ebay ο kknsell που πουλάει την υπερ μπαταρία 2430MAH High Capacity Gold Replacement Battery for Apple iPhone 4 4G του γράφουν στα αρνητικά σχόλια τα παρακάτω: Remove sticker, Says made in china, Horrible quality.
Item doesn't charge. Very unhappy, postage took its time.
Poorly machined 3rd-party battery caused damage to my iPhone 4 battery connector
2430 mAh should last longer than my 1500 mAh, but drains faster. Not satisfied.
the battery capacity was about half of the promised(very weak)
Και αυτά στις δύο πρώτες σελίδες των αρνητικών σχολίων

#9   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 03/09/2012 - 07:57

Να βρεις να πάρεις ΟΕΜ απο πωλητή που έχει πούλησει πολλές.Ο Ecell έχει αυτές τις golden που είναι lipo κι όχι lion και φυσικα δεν κάνουν δουλειά και μπορει να έχεις πρόβλημα στο τηλέφωνο.Εχει πολλές κακές κριτικές αν γράψεις το όνομα του στο Google. Μεγαλύτερο ρόλο παίζει η καμπύλη φόρτισης-εκφορτισης και μετα η χωρητικότητα...

Αναρτημένη εικόνα


#10   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 03/09/2012 - 09:51

Κατα την προσωπικη μου εμπειρια για τοσο μεγαλη διαφορα -1000 mah παραπανω- μην περιμενετε να βρειτε κατι αντικειμενικο. Παλιοτερα οσες golden ειχα δοκιμασει σε 4 (και γνωστοι μου) απλα ηταν απογοητευση απο την αρχη και οσες ειχαν τουλαχιστον καλη αποκριση στην αρχη ευκολα την εχαναν αργοτερα. Εχει ξαναφερθει αντιστοιχο θεμα σε παλιοτερα νηματα. Πολλοι reseller πουλανε τις ηδη υπαρχουσες μπαταριες με αλλα sticker κολλημενα και απλα θεωρουν οτι με τους κυκλους φορτισης που εχουν κανει ανταποκρινονται σαν 2000 mah... Προφανως για αυτο εχουν και το new other χαρακτηρισμο..

Απλως να ξερετε οτι απο 1480mah σε 2430mah η διαφορα μεγεθους θα ειναι τεραστια στην μπαταρια. Στο παρον κινητο μου που βγαινει με 1750 και βγαζει η εταιρια και επισημα 2000mah μπαταρια απλα με την 2 δεν κλεινει το καπακι της συσκευης και χρειαζεται αλλο...μονο για 250mah δηλαδη η διαφορα μεγεθους ειναι μεγαλη. Συνεπως για 1000 παραπανω να περιμενετε αντικειμενικα οτι αν ειναι ιδια τεχνολογιας με την παλια θα εχει πολυ μεγαλυτερο μεγεθος.

Το να παρεις golden και να περιμενεις να σου βγαλει πολυ παραπανω ειναι με αυτην την αποψη θεμα τυχης. Στις 3 που θα δοκιμασεις θα σου ερθει και μια καλη, καπως ετσι εμενα μου ειχε τυχει. Καλυτερα να παρετε καινουργια μπαταρια λιθιου απο την αρχη, την κανονικη, αν κανετε καλους κυκλος φορτισης στην αρχη δε θα εχετε προβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 03/09/2012 - 09:57


#11   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/09/2012 - 10:23

Μήν αγοράσεις μου έκαψε ένα παλιό τριάρι που έιχα αντίστοιχη φθηνή μπαταρία !!!

#12   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 741 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 03/09/2012 - 11:38

Ναστε καλα παιδια ... ευχαριστω πολυ.!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες