Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικά με downgrade σε 3.0 os iphone 3g


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   BLOCK

BLOCK

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2009 - 10:10

Έχω ένα 3g με την 3.0 έκδοση αγορασμένο από Ελλάδα (ξεκλειδωμένο) , κάποια στιγμή είχα βάλει την 3.1 με αποτέλεσμα να αναβαθμίστέι το modem σε 05.11.07 . Έιδα ότι υπάρχει τρόπος να υποβαθμίσω το modem σε 04.26.08 .

Για να το κάνω 8α πρέπει με τον fuzzyband τρόπο να πάω στην 3.1 ?
Βλέπω ότι γίνεται πολλές συζυτήσεις για downgrade , ο λόγος του downgrade ποιός είναι για μένα που έχω ελληνικό ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2009 - 11:01

Δεν σε απασχολεί το ζήτημα για 2 λόγους, όπως είπες είναι ξεκλείδωτο και επιπλέον και το 5.07.11 ξεκλειδώνει με το blacksn0w.

Επίσης που είδες πως μπορείς να πάς από το baseband 5 στο 4? Έχω την εντύπωση πως δεν είναι εφικτό, μπορείς απλά να αναβαθμίζεις το firmware χωρίς να αναβαθμίζεις to baseband (pwnage tool) αλλά μέχρι εκεί. Αλλά και να ήταν δυνατόν δεν θα σου το πρότεινα καθώς έχεις καλές πιθανότητες να το brickαρεις. Τα περισσότερα προβλήματα/brickαρίσματα σε όλα τα κινητά συμβαίνουν συνήθως κατά την διαδικασία αλλαγής του baseband.

#3   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 16/11/2009 - 15:03


Βλέπω ότι γίνεται πολλές συζυτήσεις για downgrade , ο λόγος του downgrade ποιός είναι για μένα που έχω ελληνικό ?


Δν σου χρειαζεται σε καμια περιπτωση. Προτείνω update σε 3.1.2 OS , στο καπακι κατεβάζεις το Blackra1n Και το κανεις jailbreak Και εισαι κυριλε! Ακομα και Κλειδωμενη να ειναι η συσκευη σου (Αγορασμενο απο εξωτερικο με Αναβαθμιση λογισμικου ) υπαρχει το Blacksnow που δίνει την λυση.

Μαλλον μπερδευτηκες με το νεο bootroom στα iphone. εκεινο ειναι κατι αλλο και δν εχει βρεθει λυση φυσικα !




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες