Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ipod touch Jailbreak & AppSync


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   frygania

frygania

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2009 - 21:40

Καλησπέρα παιδιά,
πρόσφατα απέκτησα ένα ipod touch 2G.
Καταρχήν, δεν ήξερα που να ποστάρω, μιας κ σχεδόν παντού βλέπω για iphone και δεν βρίσκω κάποιο άλλο φόρουμ σχετικό με τη συσκευή μου.
Μετά από αρκετές προσπάθειες κατάφερα να το κάνω jailbreak με το blackra1n. Μετά όμως άδικα επιχείρησα να περάσω το AppSync for OS 3.1.2 (η έκδοση που έχω). Συνέχεια μου έβγαζε error messages παρόλο που ακολούθησα πιστά οδηγίες που βρήκα στο ίντερνετ. Το κλείνω και σαν το ανοίγω μετά διαπιστώνω ότι το jailbreak έχει.. εξαφανιστεί!!
Δεν αντέχω άλλο να ξανακάνω από την αρχή πάλι αυτή τη διαδικασία. Γνωρίζει κανείς τι φταίει;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 17/11/2009 - 22:09

Απο ότι θυμάμαι ο λογος που ισχυει αυτο ειναι γιατι στο iptouch 2G υπαρχει το νεο bootroom και το Jailbreak γινεται tethered δλδ καθε φορα που κανεις επανεκκινηση θα χάνεται το Jailbreak Και θα πρεπει να το ξανακανεις .. νομιζω δν ειμαι σιγουρος

#3   frygania

frygania

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2009 - 22:34

Απο ότι θυμάμαι ο λογος που ισχυει αυτο ειναι γιατι στο iptouch 2G υπαρχει το νεο bootroom και το Jailbreak γινεται tethered δλδ καθε φορα που κανεις επανεκκινηση θα χάνεται το Jailbreak Και θα πρεπει να το ξανακανεις .. νομιζω δν ειμαι σιγουρος

Αν όντως είναι όπως το λές, τι θα πρέπει δλδ να κάνω; Να περιμένω να βγεί κάποιο Jailbreak για το συγκεκριμένο bootroom που προφανώς έχω;; Δεν έχω καμμία όρεξη να έχω το άγχος μη τελειώσει η μπαταρία και καθε τρεις κ λίγο να κάνω όλη αυτή τη βαβούρα...
Σπάσιμο πάντως!

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 17/11/2009 - 23:10

Αν όντως είναι όπως το λές, τι θα πρέπει δλδ να κάνω; Να περιμένω να βγεί κάποιο Jailbreak για το συγκεκριμένο bootroom που προφανώς έχω;; Δεν έχω καμμία όρεξη να έχω το άγχος μη τελειώσει η μπαταρία και καθε τρεις κ λίγο να κάνω όλη αυτή τη βαβούρα...
Σπάσιμο πάντως!


Ναι αν Δν εχεις κουραγιο περιμενε οντως μηπως βγαλουνε για το καινουργιο bootroom !!! Ακομα ειναι νωρις αλλα οσο θα παιρνει ο κοσμος κινητα με το νεο bootroom θα απαιτουν ενα exploit για αυτο για να μην γινεται καθε φορα αυτο !!! Αν θελεις πανε στην ενοτητα με το Blackrain και διαβασε για το IPT θα λεει λεπτωμερως ! Αν θελεις πανε και στην σελιδα του GEOHOTZ.
Blackra1n.com

Σου παραθετω τα λογια του ιδιου:

If your ipt2/3GS/ipt3 is rebooting into recovery after running blackra1n, this isn't a bug. It's a feature. You need to run blackra1n every time to boot it. This 'feature', called tethered jailbreak, is enabled by upgrades Apple made to the bootrom and the fact ipt3 uses nand flash.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες