Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

θα βγει JB για τα νεα 3gs?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 18/11/2009 - 01:01

ξερει κανεις τι γινετε με τα 3gs που δεν σπανε?εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει κατι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2009 - 10:00

ξερει κανεις τι γινετε με τα 3gs που δεν σπανε?εχω ψαξει αλλα δεν εχω βρει κατι.

Όχι σύντομα...

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  geo.jpg   7,03KB   33 λήψεις


#3   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 18/11/2009 - 10:06

αν το σπασω & κλεισει μετα πρεπει αναγκαστικα restore & τα χανω ολα ή τρεχω το blackrain & ειμαι οκ?

Τελευταία επεξεργασία από: theoss, 18/11/2009 - 10:06


#4   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 18/11/2009 - 11:48

λοιπον εβαλα to winterboard sto 3gs ekava reboot & αντι για ρεστορ ανοιξα το blackrain & πατησα να βρεξει,ολα μια χαρα δεν εχασα τιποτα & το winterboard eivαι στην θεση του,απλα αν σου κλεισει εξω θα πρεπει να πασ σπιτι να το ξαναβρεξεις,εμενα το 3g μια φορα μου χει κλεισει απο μπαταρια.

#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 14:04

λοιπον εβαλα to winterboard sto 3gs ekava reboot & αντι για ρεστορ ανοιξα το blackrain & πατησα να βρεξει,ολα μια χαρα δεν εχασα τιποτα & το winterboard eivαι στην θεση του,απλα αν σου κλεισει εξω θα πρεπει να πασ σπιτι να το ξαναβρεξεις,εμενα το 3g μια φορα μου χει κλεισει απο μπαταρια.


Όντως έτσι λειτουργεί σύμφωνα με τα λεγόμενα του GeoHot. Απλά με το reboot χάνεται το jailbreak(Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ) και αν το ανοίγεις με το Blackrain είσαι οκ. Ένας φίλος μου είναι έτσι και τον ενοχλεί αφόρητα... Μένει μόνο να το αποδεχθεί και να περιμένει μήπως καταφέρουν και κάνουν κάτι - πράγμα χλωμό.

#6   sjonjon

sjonjon

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Twitter:@sjonjon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/11/2009 - 14:26

Με κάθε επιφύλαξη...κατι σαν να ψήνεται προς chronic dev μεριά....
σίγουρα κάποια στιγμή θα βγάλουν semi-tethered και έχουν γίνει καποιες νύξεις και για untethered....Ακόμα πάντως και αν ισχύει (για το untethered) θα αργήσει...βλ κυκλοφορία νέου iphone...

#7   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 18/11/2009 - 14:29

Με κάθε επιφύλαξη...κατι σαν να ψήνεται προς chronic dev μεριά....
σίγουρα κάποια στιγμή θα βγάλουν semi-tethered και έχουν γίνει καποιες νύξεις και για untethered....Ακόμα πάντως και αν ισχύει (για το untethered) θα αργήσει...βλ κυκλοφορία νέου iphone...


Εγώ είμαι σίγουρος πως το κρατάνε γιατί φοβούνται... Γιαυτό και δίνουν την προσωρινή λύση μέχρι να βγει κάτι άλλο από την apple και να το δώσουν! Δείτε τι έγινε με το JB Της 3.1! Πόσο περιμέναμε και ύστερα έγινε σε 2 μέρες....

#8   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 19/11/2009 - 04:01

παντοσ & ετσι δεν με ενοχλει γτ ετσι & αλλιος δεν το κλεινα & ποτε αντε να αφηνα μια φορα τον μηνα να κλεισει απο μπαταρια επιτειδες,το σπαστικο ειναι οταν περνας κατι που θελει reboot,μακαρι να το φτιαξουν βεβαια γτ δεν ειναι & οτι καλυτερο συναιχεια να του κανεις αυτη την διαδικασια




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες