Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως αγοράζω εφαρμογή από το Appstore χωρίς κάρτα;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   apopsi21

apopsi21

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Twitter:@afanas21
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/11/2009 - 18:55

παιδιά γεια σας θελω να μου πειτε αν ξερετε πως μπορω να αγορασω ενα app απο το apple store χωρις να εκθεσω την πιστωτικη μου?το θεμα ειναι οτι θα μου πειτε να κανω μια προπληρωμενη καρτα αλλα ποιος να; τρεχει στην τραπεζα! απλα λεω μηπως μπορω να το κανω μεσα απο το καταστημα της apple demo store που ειναι στο κολωνακι?
δηλαδη να τους πληρωσω το app και να μου το κατεβασουν η να μου δωσουν καποιο κωδικο για να το παρω?
το ξερω ειναι ελαφρος χαζο :blink: αυτο που ζηταω αλλα αν γινετε γιατι οχι? :rolleyes:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 19/11/2009 - 19:44

παιδιά γεια σας θελω να μου πειτε αν ξερετε πως μπορω να αγορασω ενα app απο το apple store χωρις να εκθεσω την πιστωτικη μου?το θεμα ειναι οτι θα μου πειτε να κανω μια προπληρωμενη καρτα αλλα ποιος να; τρεχει στην τραπεζα! απλα λεω μηπως μπορω να το κανω μεσα απο το καταστημα της apple demo store που ειναι στο κολωνακι?
δηλαδη να τους πληρωσω το app και να μου το κατεβασουν η να μου δωσουν καποιο κωδικο για να το παρω?
το ξερω ειναι ελαφρος χαζο :blink: αυτο που ζηταω αλλα αν γινετε γιατι οχι? :rolleyes:


Δεν γίνεται.
Αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λές πως θα "εκθέσεις την πιστωτική σου". Η "έκθεση" δεν είναι και τόσο διαφορετική με το να πας σε ένα κατάστημα ρούχων, να αγοράσεις ένα παντελόνι και να πληρώσεις με την πιστωτική σου. Ίσα - ίσα, που πιθανότατα είναι πιο ασφαλές να εμπιστευτείς την πιστωτική σου στην Apple απο τον τυχαίο x πωλητή ενός καταστήματος...

#3   apopsi21

apopsi21

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Twitter:@afanas21
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/11/2009 - 20:45

Δεν γίνεται.
Αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λές πως θα "εκθέσεις την πιστωτική σου". Η "έκθεση" δεν είναι και τόσο διαφορετική με το να πας σε ένα κατάστημα ρούχων, να αγοράσεις ένα παντελόνι και να πληρώσεις με την πιστωτική σου. Ίσα - ίσα, που πιθανότατα είναι πιο ασφαλές να εμπιστευτείς την πιστωτική σου στην Apple απο τον τυχαίο x πωλητή ενός καταστήματος...

:unsure: εχεις δικιο αλλα ξερεις ειναι ο φοβος με τοσα που εχουν γινει αλλα απο την αλλη μαλλον εχεις δικιο. :blush:
μια και ξερεις απο αυτα το εορτολογιο αξιζει? :unsure: τις λες να το βαλω?
σε ευχαριστω παντως για την βοηθεια :P

#4   Apollonios

Apollonios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 11:26

Φίλε μου, είχα και γω αυτήν την απορία. Πήγα στο app store demo και δυστυχώς μου είπαν ότι αυτοί δεν πουλάνε gift cards όπως τα app store στη αμερική. Το μόνο που θα μπορούσες να κανείς αν θέλεις να αποφύγεις τη διαδικασία της πιστωτικής είναι να πεις κάποιον που έχει eBay να σου αγοράσει μια. Ή αν έχεις κάποιον γνωστό από Αμερική να σου στείλει από εκεί.

Τελευταία επεξεργασία από: Apollonios, 20/11/2009 - 11:27


#5   Spirou

Spirou

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/11/2009 - 11:43

Ρε παιδια χαλαρωστε...δεν ειμαστε ολοι guru τις τεχνολογιας....
Πιστευω παντως οτι δεν γινεται να κανεις αγορες χωρις VISA..

#6   Alk1S

Alk1S

    iPH Enthousiast

  • 1.098 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Alk1S

Δημοσίευση 20/11/2009 - 11:51

Μπορείς να βγάλεις μία PrePaid (προπληρωμένη) κάρτα και να κάνεις τις συναλλαγές σου. Λειτουργεί σαν Visa, απλά δεν μπορείς να κάνεις αγορές εάν δεν έχεις χρήματα στην κάρτα και επίσης δεν μπορείς να έχεις αρνητικό υπόλοιπο. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: alkis, 20/11/2009 - 11:51


#7   Spirou

Spirou

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/11/2009 - 11:54

Μπορείς να βγάλεις μία PrePaid (προπληρωμένη) κάρτα και να κάνεις τις συναλλαγές σου. Λειτουργεί σαν Visa, απλά δεν μπορείς να κάνεις αγορές εάν δεν έχεις χρήματα στην κάρτα και επίσης δεν μπορείς να έχεις αρνητικό υπόλοιπο. ;)


Ναι, ναι πολυ καλο και αυτο..το εχω κανει, ειναι κατι σιγουρο και απλο!

#8   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 20/11/2009 - 12:42

ε μα ρε παιδια ωρες ωρες πνηγεστε σε μια κουταλια νερο ..... prepaid μονη λυση και να στη κλεψουνε αποκλειεται να σας παρουν παρα μονο το ποσο που εχετε μεσα

Τελευταία επεξεργασία από: oneiroparmenos, 20/11/2009 - 12:43


#9   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 12:58

ε μα ρε παιδια ωρες ωρες πνηγεστε σε μια κουταλια νερο ..... prepaid μονη λυση και να στη κλεψουνε αποκλειεται να σας παρουν παρα μονο το ποσο που εχετε μεσα


+ του ότι δν υπαρχει περίπτωση να βάλετε πάνω απο 10 ευρω την φορα... (εκτος αν αγοράσετε κανα Πλοηγητη - 50Ε εως 100Ε)
όποτε σιγα τα λεφτα που θα σας πάρουνε .. εγω συγκεκριμένα κάνω αυτο.. Αγοράζω από το Itunes αυτα που θέλω και όταν μου στείλουν την απόδειξη και στην συνέχεια μου στείλουν οτι υπάρχει ένα χρεωμένο υπόλοιπο που δν εχει πληρωθεί μπαίνω στην τράπεζά μου και βάζω ακριβως το ποσό που χρειάζεται !!! So easy! Και η φόρτιση ειναι 1E + Κάθε φορα !

#10   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:13

+ του ότι δν υπαρχει περίπτωση να βάλετε πάνω απο 10 ευρω την φορα... (εκτος αν αγοράσετε κανα Πλοηγητη - 50Ε εως 100Ε)
όποτε σιγα τα λεφτα που θα σας πάρουνε .. εγω συγκεκριμένα κάνω αυτο.. Αγοράζω από το Itunes αυτα που θέλω και όταν μου στείλουν την απόδειξη και στην συνέχεια μου στείλουν οτι υπάρχει ένα χρεωμένο υπόλοιπο που δν εχει πληρωθεί μπαίνω στην τράπεζά μου και βάζω ακριβως το ποσό που χρειάζεται !!! So easy! Και η φόρτιση ειναι 1E + Κάθε φορα !



+1

πιστεύω πως αυτή είναι η καλύτερη λύση !!!

#11   apopsi21

apopsi21

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Twitter:@afanas21
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 20/11/2009 - 17:59

+1

πιστεύω πως αυτή είναι η καλύτερη λύση !!!



οκ παιδια ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

#12   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 741 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 20/11/2009 - 18:23

τωρα που κοιτουσα στο itunes δεν εβλεπα την prepaid card που ειναι αυτη? κ ποια ειναι τα Εληνικα itunes? τα itunes που εχω στο pc μου τι ειναι αυτα? εγω πχ θελω να αγωραζω απο το αμερικανικο... [οταν καποιος δεν γνωριζει ρωταει γιαυτο κ ρωταω]

#13   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 18:37

τωρα που κοιτουσα στο itunes δεν εβλεπα την prepaid card που ειναι αυτη? κ ποια ειναι τα Εληνικα itunes? τα itunes που εχω στο pc μου τι ειναι αυτα? εγω πχ θελω να αγωραζω απο το αμερικανικο... [οταν καποιος δεν γνωριζει ρωταει γιαυτο κ ρωταω]


Prepaid Card δν υπάρχει μέσα στο Itunes ουτε στο AppStore. Για να εκδόσεις μια κάρτα προπληρωμένη θα πρέπει να πας σε μία τράπεζα και να σου την εκδώσουν εκεί! Εγώ πήρα από Τράπεζα Πειραιώς, οι οποίοι μου δώσανε και δυνατότητα να διαχειρίζομαι την κάρτα μέσω λογαριασμού του Internet ! Όποτε κάθε φορά που θέλω να την φορτώσω τραβάω από τον λογαριασμό μου σε αυτήν και τέλος! Η διαδικασία μαζί με την επιβεβαίωση δεν κρατάει παραπάνω από 5 λεπτά ;)

Επίσης από το itunes μπορεις να αλλαξεις το Store. Νομίζω πως αναλογα με την χώρα που επιλέγεις στον λογαριασμο σου στο αντιστοιχο Store βρισκεσαι . νομίζω πως είναι στην αρχικη σελιδα του Store κάτω κάτω .. δν εχω itunes για να σου πω ακριβως




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες