Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λιγη βοηθεια Jailbreaking 05.11.07 firmware


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanos23

thanos23

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 05:22

καλησπεριζω ομαδα ειμαι καινουργιος στο site, θα ηθελα την σωστη καθοδηγηση απο καποιον ο οποιος να ξερει 100% την ολη διαδικασια για jailbreak.
Ξερω υπαρχουν 1000 posts και σελιδες για αυτο το θεμα, απλα επειδη εδωσα πολλα λεφτα για να παρω επιτελους αυτο το κινητο (32αρι) θα ηθελα καποιος να μου στειλει σε mail η εδω πως ακριβως θα το κανω, η εκδοση του κινητου ειναι 3.1.2 και το firmware modem 05.11.07,εδω ειναι που κολαω,σε οτι site το εχω ψαξει μιλανε για 3.1 firmware και κατι τετοια, αλλος μου ειπε να το κανω restore και θα παει μονο του 3.1 το θεμα ειναι επειδη εχω περασει καποια ωραια appl μεσα μην κανω restore τσαμπα.Αυτα, αν μπορει καποιος να βοηθησει, ευχαριστω προκαταβολικα.

Iphone 3gs 32g
windows vista pc

Τελευταία επεξεργασία από: thanos23, 20/11/2009 - 05:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 12:49

καλησπεριζω ομαδα ειμαι καινουργιος στο site, θα ηθελα την σωστη καθοδηγηση απο καποιον ο οποιος να ξερει 100% την ολη διαδικασια για jailbreak.
Ξερω υπαρχουν 1000 posts και σελιδες για αυτο το θεμα, απλα επειδη εδωσα πολλα λεφτα για να παρω επιτελους αυτο το κινητο (32αρι) θα ηθελα καποιος να μου στειλει σε mail η εδω πως ακριβως θα το κανω, η εκδοση του κινητου ειναι 3.1.2 και το firmware modem 05.11.07,εδω ειναι που κολαω,σε οτι site το εχω ψαξει μιλανε για 3.1 firmware και κατι τετοια, αλλος μου ειπε να το κανω restore και θα παει μονο του 3.1 το θεμα ειναι επειδη εχω περασει καποια ωραια appl μεσα μην κανω restore τσαμπα.Αυτα, αν μπορει καποιος να βοηθησει, ευχαριστω προκαταβολικα.

Iphone 3gs 32g
windows vista pc


Καλημέρα απο εμένα και καλως μας ήρθες. Καταρχάς η διαδικασία του jailbreak υποστηρίζει πλήρως την 3.1.2 και για τα Κινητά αγορασμένα απο Ελλαδα και για τα κλειδωμένα! Επομένως δεν χρειάζεται κανένα restore για να γυρίσεις στην 3.1 - κάτι βέβαια το οποίο δεν γίνεται - αλλά αντιθέτως να τρέξεις ένα πρόγραμμα και το jailbreak θα γίνει σε λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα!!! Το Jailbreak tool το οποίο λειτουργεί για αυτό το Firmware είναι το Blackra1n του GeoHot.

Η διαδικασία είναι απλή! Κατεβάζεις το Blackrain από αυτό το Site: Blackra1n.com (Εσύ που έχεις Windows Vista κατεβάζεις την έκδοση απο αριστερά στο Παράθυρο!

Και στην συνέχεια ακολουθείς την διαδικασία στον οδηγό αυτόν!!!
Παράβλεψε τα σχετικά με την εκδοση των Windows που έχεις γιατί πλέον έχει βγει νέα έκδοση που υποστηρίζει όλες τις εκδοσεις των Windows !!

Αν βεβαια παρατηρήσεις οτι το κινητό σου μετά απο επανεκκίνηση μπαινει σε recovery mode ( είναι η εικονα με το USB με το itunes ) τότε σημαίνει ότι έχεις το νέο bootroom και συγκεκριμένα για να ανοίξεις το κινητό σου πρέπει κάθε φορα να τρέχεις το Jailbreak. Περισσότερες πληροφορίες εδω!

#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2009 - 12:55

Kαι μια ενημερωτικη κυριος παρατηρηση στον τιτλο σου.

Λιγη βοηθεια Jailbreaking 05.11.07 firmware


Το 05.11.07 ειναι η baseband της συσκεης και οχι το firmware.Το firmware ειναι το OS 3.1.2

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 20/11/2009 - 12:55

ezgif_com_crop_2.gif


#4   thanos23

thanos23

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2009 - 13:52

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για την βοηθεια ξεκιναω τωρα την διαδικασια ελπιζω να πανε ολα καλα , ευχαριστω και παλι

#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 21/11/2009 - 14:03

Kαι μια ενημερωτικη κυριος παρατηρηση στον τιτλο σου.



Το 05.11.07 ειναι η baseband της συσκεης και οχι το firmware.Το firmware ειναι το OS 3.1.2


Η αλήθεια είναι παντως πως μέσα στο κινητο το γράφει 5.11.07 Firmware Modem ! Kαι εγώ είχα μπερδευτεί !

#6   geomyk

geomyk

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2009 - 17:52

Αν σε περιπτωση που θελω για καποιο διαστημα να μην χρησιμοποιω το iphone με jailbreak,κανοντας restore μετα θα δουλευει κανονικα?,το λεω γιατι σε καποια ποστ λενε πως μετα το restore το iphone δεν ανοιγε..Επισης,μετα αν ξανααποφασισω να κανω jailbreak θα μπορω κανονικα,ετσι?

Τελευταία επεξεργασία από: geomyk, 21/11/2009 - 17:52


#7   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2009 - 17:59

Και στα δυο ερωτήματα σου η απάντηση είναι ναι.

#8   geomyk

geomyk

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2009 - 18:06

Και στα δυο ερωτήματα σου η απάντηση είναι ναι.


Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση :)

#9   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2009 - 18:12

Παρακαλώ.

το λεω γιατι σε καποια ποστ λενε πως μετα το restore το iphone δεν ανοιγε.


Όσο γι'αυτο , συμβαίνει παρά πολύ σπάνια και όταν είχε γίνει κάτι λάθος στην εγκατάσταση.

#10   geomyk

geomyk

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2009 - 18:27

Ευχαριστω και παλι,με καλυψες πληρως




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες