Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τιμές iPhone 5 στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:26

Επίσης η αντιπαραβολή της Ferrari που την έχουν 100 στην Ελλάδα και κάνει από 200.000$ και πάνω με ένα κινητό είναι άτοπη και άκυρη.
Ένα προϊόν που παράγεται κατά εκατομμύρια δεν μπορεί να έχει υψηλό κόστος παραγωγής, πολύ υψηλή τιμή.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:43

ναι μεν αλλα.....

συγκρινεις τη Ferrari που σε ολη της την ιστορια εχει πουλησει 130.000 αυτοκινητα, με το iphone που προσδοκει να σπαει τις πωλησεις παντα ?
ή να το πω κι αλλιως, συγκρινεις εναν περιορισμενο αριθμο παραγωγης καθε χρονο, με χειροποιητα μερη, με την μαζικη παραγωγη κινας ?
αγοραζει ενα 15χρονο φερραρι ?

κ κατι ακομη, ολοι που παραπονιομαστε για τις νεες τιμες, μην ξεχνας πως εχουμε ηδη παρει καποιο απο τα τελευταια devices

Επίσης η αντιπαραβολή της Ferrari που την έχουν 100 στην Ελλάδα και κάνει από 200.000$ και πάνω με ένα κινητό είναι άτοπη και άκυρη.
Ένα προϊόν που παράγεται κατά εκατομμύρια δεν μπορεί να έχει υψηλό κόστος παραγωγής, πολύ υψηλή τιμή.


αυτο ακριβως !!

η φερραρι εν τη γεννεση της προκειται για ενα προϊον ελιτ
και αυτο προδιοριζεται οχι μονο απο την τιμη της αλλα κυριως απο τον αριθμο παραγωγης της

οχι ομως το iphone,
γιαυτο υπαρχει η μαζικη παραγωγη και η τρελλη προωθηση με καθε μεσον και σε καθε ευκαιρια

να θυμησω πως, αντιθετα με το market positioning στην ελλαδα,
στην αμερικη τα idevices απευθυνονται στον μεσο πολιτη, αντε κ λιγο ψηλοτερα
πες στον αμερικανο να δωσει 1000$, για iphone κ περιμενε απαντηση
(αλλα εμεις οι ελληνες ειμαστε πιο large)

#153   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:52

Τοπικ: τιμές iPhone 5 στην Ελλάδα.
Μέσα στο τοπική Φεράρι. Το ένα κ το αυτό.

#154   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:56

Λεγοντας πως η apple ειναι η ferrari των κινητων εννοειται πως δαπανοντας ενα ποσο εχεις σχεδιασμο,ποιοτητα,διαρκεια και επιδοσεις μιας ferrari και οχι πχ ενος οποιουδηποτε αλλου supercar.Γιατι το να αγορασεις ενα αλλο smartphone,tablet πρεπει να διαθεσεις ενα αξιοσεβαστο ποσο οπως το να αγοραζεις ενα αλλο supercar και οχι fiat.

#155   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:00

Έχω 3GS και iPad 2, και θέλω να πάρω το iPhone 5 (μετά απο 3 χρόνια, θέλω καινούργια συσκευή). 740 ευρώ για μια συσκευή που περίμενα να κοστίζει 670 (όχι οτι τα 670 είναι λίγα, μη τρελαθούμε), είναι πολλά. Πάρα πολλά. Ειδικά όταν βλέπει κανείς πόσο πωλείται η συσκευή σε άλλες χώρες της Ευρώπης, αντιλαμβάνεται πως κάτι δεν πάει καλά στο όλο σκηνικό. Και εκεί που σκέφτομαι τι διάολο θα κάνω, έρχεται η Microsoft με τα Windows 8. Έλεγα να μην κάνω αναβάθμιση φέτος στο PC μου (πενταετίας μηχάνημα), μιας και είχα προγραμματίσει την αγορά smartphone για το 2012. Και όντως, δεν θα κάνω αναβάθμιση. Αλλά όταν είδα στο GMail το μήνυμα της Microsoft που έλεγε "πάρε τα Windows 8 Pro Upgrade με 30 ευρώ και προσφορά τσάμπα το Media Center", τα χτύπησα επιτόπου. Και τώρα έχω ένα μηχανάκι πενταετίας με φρέσκο λειτουργικό που πετάει, και θα το κρατήσω έτσι για τουλάχιστον μια χρονιά ακόμα. Και σκέφτομαι πως τα Lumia που θα έρθουν την επόμενη - μεθεπόμενη εβδομάδα (820 - 920) θα είναι φτηνότερα απο το iPhone 5, και θα φοράνε Windows 8. Και μπαίνω σε σκέψεις. Πολλές σκέψεις...

#156   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:02

Κι εγώ αν άλλαζα το 4S(που δεν το αλλάζω γιατί δεν υπάρχει λόγος) θα κοίταζα προς 920 μεριά αν είχε λογική τιμή. Αν περιμένεις και 1-2 μήνες και δεν το πάρεις release date θα το βρεις πολύ φτηνότερα.

Το μόνο κακό του 920 είναι το βάρος αλλά συνηθίζεται.

Αναρτημένη εικόνα


#157   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.725 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:03

Καλή η σκέψη σου Tillter αλλά τα windows phone θελούν πολύ δουλειά ακόμα κατ'εμε.

#158   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:05

Και το iPhone 2G ήθελε δουλειά ακόμα αλλά κάποιοι(πολλοί) το πήραν..:)

Αναρτημένη εικόνα


#159   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:08

Το W8 εχοντας δουλεψει ενα HTC Titan ειχε πολυ smooth αισθηση απλως εχει πιο φτωχο store σε σχεση με appstore/playstore αλλα ισως αυτο διορθωθει με το καιρο.Αποτελουν ομως καλη εναλλακτικη λυση αν θεωρειται υψηλη η τιμη του iphone5.

#160   xaidosd

xaidosd

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:38

εγω ενα πραγμα θα πω!739 να ειναι οι ωρες τοθ cook και τον μεσαζοντων!ευχαριστω τον εαυτο μου που μπορω να ζησω και χωρις 5αρι!οποιος τα εχει με γεια του με χαρα του να παει να τα σκασει για να συνεχισει η μητερα apple να τον κοροιδευει και να του πουλαει οτι μ@λ@κι@ γουσταρει καθως ξερει οτι υπαρχουν ανθρωποι που θα πανε να το αγορασουν!μου φαινεται πλεον εξαιρετικα αισχρο και προκλιτικο να πας να δωσεις 740 ευρω για ενα κινητο και μετα να πας στον βενζινα και να του λες φουλαρε το 5 ευρω να βγεις σαββατοβραδυ με αλλα 5 ευρω στην τσεπη!αυτος ο υλισμος μασ εφτασε εδω ποθ μασ εφτασε!οταν ενα εκκατομυριο κοσμος στην Ελλαδα ειναι ανεργος και τρεχει στα συσητεια για να φαει ενα κομματι ψωμι μου φαινεται πολυ τραγικο να κανει καποιος σκοπο τησ ζωης του να μαζεψει τοσα λεφτα για να παρει απλα ενα κινητο!δε προσπαθω να το παιξω ηθικος απλα καλο θα ειναι να ξυπνησουμε λιγο και να μην τρωμε οτι σαπιοφρουτο μας προσφερουν με μονο σκοπο το κερδος!αυτα τα ολιγα....

#161   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:50

Παιδιά χωρίς πλάκα, μας τα έχετε κάνει τσουρέκια με την τιμή.....Είναι δυνατόν ο άλλος να έχει τα 700€ και να κολλήσει στα 40€? Δεν μιλάω γι'αυτούς που κάνουν το σκ@τ() τους παξιμάδι για να το πάρουν, και μαζεύουν μήνες τα λεφτά,αλλά για αυτούς που πραγματικά έχουν.Δεν τους ενδιαφέρει αυτή η διαφορά,πιστέψτε με....

#162   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:55

Παιδιά χωρίς πλάκα, μας τα έχετε κάνει τσουρέκια με την τιμή.....Είναι δυνατόν ο άλλος να έχει τα 700€ και να κολλήσει στα 40€? Δεν μιλάω γι'αυτούς που κάνουν το σκ@τ() τους παξιμάδι για να το πάρουν, και μαζεύουν μήνες τα λεφτά,αλλά για αυτούς που πραγματικά έχουν.Δεν τους ενδιαφέρει αυτή η διαφορά,πιστέψτε με....


Και γιατι να μιλαμε για τους λιγους και οχι για τους πολλους?Ολοι στο iphonehellas λεφταδες ειναι?

#163   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:59

Παίδες εάν δεν πετύχω καλή επιδότηση από voda, δεν υπάρχει περίπτωση να τους χαραμίσω τα λεφτάκια μου για ένα γαμωτηλέφωνο...Ότι και να μου πείτε είναι τρελό να δώσει κάποιος ένα τόσο μεγάλο ποσό για να το αγοράσει .Απευθύνομαι στον μέσο καταναλωτή και όχι στους <πολλάν έχοντες...> Γνωρίζοντας μάλιστα ότι σε 6 μήνες περίπου θα σκάσει το 5S ή όπως αλλιώς θα το λένε τότε, εσύ δόλιε μεροκαματιάρη θα ξαναμπείς πάλι στο ίδιο τρυπάκι για νέα αγορά τηλεφώνου με άλλο ένα ζεστο 700+ άρι...

#164   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 22:10

Και γιατι να μιλαμε για τους λιγους και οχι για τους πολλους?Ολοι στο iphonehellas λεφταδες ειναι?



Δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους δυστυχώς :( Κανονικά αυτοί που δεν μπορούνε, πρέπει να πάνε σε άλλο κατασκευαστή δυστυχώς,γιατί η Apple είναι πολύ ακριβή,και θα γίνει ακόμα ακριβότερη στο μέλλον....
Φυσικά αν θέλουν ντε και καλά Iphone επειδή είναι γαμάτο,μη μας πρήζουν κιόλας για την τιμή....καταντάει κουραστικό! :)

#165   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 22:15

Ότι να ναι. Και απορούμε μετά πως φτάσαμε εδώ, με τόση υπεροψία και αλαζονεία.
Και μένα με κουράζει να πληρώνω φόρους για να πηγαίνουν στη σταθεροποίηση του τραπεζοπιστωτικού συστήματος επειδή κάποιοι σαν εσένα ήθελαν να το παίξουν νεόπλουτοι και έπαιρναν καταναλωτικά αφειδώς
και στο τέλος δεν τα πλήρωναν αλλά επειδή ήταν μικρό το ποσό τους τρέχουν στα δικαστήρια ακόμα και δεν τους κάνουν κατασχέσεις.
Κι εμένα με επηρεάζει λοιπόν αυτή η σπατάλη και αφού τους πληρώνω θα λέω ότι θέλω και θα κρίνω όσο θέλω γιατί ποτέ δεν πήρα δάνειο και ποτέ δεν άφησα απλήρωτη οφειλή. Τώρα όμως εγώ που ήμουν συνεπής
αναγκάζομαι να πληρώσω τους νεόπλουτους και τους καβαλημένους.

Φιλικά ε

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 28/10/2012 - 22:15

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες