Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τιμές iPhone 5 στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.766 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/10/2012 - 20:49

αν μπορεις σε παρακαλω, εξηγησε μου, τι επιδοτηση περιμενεις οτι μπορεις να πετυχεις ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2012 - 20:55

Τι 660 τι 760 αυτός που είναι να το πάρει θα το χτυπήσει έτσι και αλλιώς.
Και για να προλάβω κάποιους που δεν συμφωνούν : ΠΕΡΗΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ !!!!

#48   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:00

Παιδιά καλά τα iphone και τα γουστάρουμε αλλά σε αυτή την φάση χωρίς καλή επιδότηση είναι λαλακια κάποιος απλά να το πάρει απλά και μόνο για να μοστράρει το 5αρι....ειδικά αν έχεις το 4s 739 πάει πολύ μάλλον παραπάνω απο το επιτρεπτό όριο για όλους μας....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#49   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:10

καλα ο νοεμβριος ειναι σιγοθροσ......αλλα και 739....ας ειχε 699....ειναι ψυχολογικο αν εχει το 7 μπροστα

η πληροφόρηση που έχω από Κωτσόβολο μιλάει για 699

#50   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:10

Πάντως στην Αμερική εκτός από το ότι η τιμή έμεινε ίδια με συμβόλαιο (λογικό όπως ανακοινωθηκε και στο event) η τιμή έμεινε ίδια και σαν σκέτη συσκευή. 649 δολλάρια + φόρο είχε το 4s και ακριβώς τόσο έχει και το 5.


Αν ισχύσει το 740....Μετά θα λένε γιατί δεν πούλησε Ευρώπη όπως πέρυσι.

Οι άλλοι τρέχουν (ανταγωνισμός) και ρίχνουν τις τιμές μόνοι τους επειδή δεν πουλάνε ή έχουν εσωτερικό ανταγωνισμό με τις πολλές συσκευές τους (χωρια υπηρεσieς δώρο πχ dropbox).

Το θέμα είναι ότι πριν δεν υπήρχαν ούτε τα νόκια, ουτε τα lg, ουτε τα htc στο σημείο που υπάρχουν σήμερα. Κανονικά έπρεπε να κράταγε ίδιες τις τιμές η apple, να πούλαγε με μικρότερο κέρδος στην Ευρώπη ή να φρόντιζε το θέμα κάπως εξαιτίας της ισοτιμίας. Γιατί τώρα εκτός Αμερικής αρκετοί θα το σκεφτούν και όχι δε θα το πάρουν. Να πουλάς κάτι που δεν έχει κανένας όσο να'ναι οκ -iphone πριν λίγο καιρό-, αλλά να πουλάς σήμερα smartphone εκει που παίζει τρελός ανταγωνισμός θέλει και marketing. Τελευταία αναρωτιέμαι πόσο το έχουν ακόμα και αν σκέφτονται τις μελλοντικές πωλήσεις τους σε άλλες αγορές, έχουν επαναπαυτεί από τα λεφτά στα ταμεία.

Η επιδότηση δεν έχει τόσο σημασία, γιατί αν το θες πολύ θα το πάρεις. Εξάλλου και τα άλλα ακριβά του ανταγωνισμού κάνουν 600-699ευρώ όλα στους παρόχους ή στις συνεργαζόμενες αλυσίδες (πλαίσιο πχ). Το θέμα είναι όμως ότι στις μισές χώρες στην ευρώπη κάνει αρκετά περισσότερα σε σημείο που θα το σκεφτείς αν έχεις το 4s, για να κάνεις την μετάβαση φέτος. Δηλαδή σου έκαναν μετατροπή την τιμή απο $$ σε ευρώ, στην αύξησαν απο πάνω κιόλας, δεν λογάριασαν καθόλου τον ανταγωνισμό και περιμένουν να τους πεις και ευχαριστώ που θα στο φέρουν? Φοβάμαι πως τους μήνες μετά την κυκλοφορία στις ευρωπαϊκές χώρες, δε θα πουλήσουν πολλά τεμάχια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα φταίει η κρίση, αν οι άλλοι (ανταγωνισμός) ανεβάζουν πωλήσεις. Ελπίζω να μη δω μόνο μετά ειδήσεις "πεσμένες πωλήσεις σε Ευρωπαϊκή αγορά η Apple" και ψάχνουν τους λόγους στo cupertino .Πραγματικά δε θυμάμαι ξανά τέτοια αύξηση στην τιμή παλιότερα στην ευρώπη.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 18/10/2012 - 21:11


#51   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:13

Τίποτα παραπάνω δεν προσφέρει για μένα. Και το 4S υπερκοστολογημένο ήταν κατά την άποψή μου.
Στην Αμερική η τιμή σύμφωνα με την Apple δεν άλλαξε αλλά άλλαξε η ισοτιμία οπότε μάλλον λόγω αυτής η αύξηση τιμής.

Πάντως για μένα σε τέτοιους καιρούς 739 είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..Δεν αξίζει κανείς να τα δώσει για κάτι τόσο αναλώσιμο.

4inc Desplay
2x Faster from iPhone 4S
Aluminium and Glass
New Design
Slim
πολύ ελαφρύ !!
4G LTE
Μεγαλύτερη ανάλυση !
A6 CPU
Faster Graphics.
More Battery Mah
Lightning Connector
Laughter Speakers
και άλλα πόσα !! features !

#52   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:19

Σιγουρα το iphone 5 ειναι καλυτερο απο το 4s κανενας δεν μπορει να το αμφισβητησει αυτο αλλα επισης εχει και καποια θεματα που κανονικα δεν επρεπε να υπαρχουν με την κατασκευη του.Ο καθενας αναλογα με τις αναγκες του κρινει και αποφασιζει.Παντως και για μενα το 4s ειναι σαφως πιο ποιοτικο αφου ειναι ολο γυαλι και οποιος το εχει στην κατοχη του διαθετει ενα ολοκληρωμενο κινητο.

#53   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:29

4inc Desplay
2x Faster from iPhone 4S
Aluminium and Glass
New Design
Slim
πολύ ελαφρύ !!
4G LTE
Μεγαλύτερη ανάλυση !
A6 CPU
Faster Graphics.
More Battery Mah
Lightning Connector
Laughter Speakers
και άλλα πόσα !! features !


Ναι πολλά παραπάνω μιας και το iPhone 4S είναι
πολύ αργό και υπάρχουν εφαρμογές που δεν τρέχουν καλά σ αυτό
το αλουμίνιο είδαμε τελικά πόσο καλό ήταν έτσι όπως το έκαναν
πιο ελαφρύ είναι νέο χαρακτηριστικό. Δλδ το 4S ήταν ογκόλιθος. Μάλιστα
4G LTE δεν έχεις ακόμα Ελλάδα κι αν δε δουλέψει και ποτέ
Η Μεγαλύτερη ανάλυση έχει να κάνει με τις παραπάνω ίντσες,η ποιότητα απεικόνισης είναι σχεδόν ίδια
Πιο γρήγορα γραφικά; Πάλι που θα τα χρησιμοποιήσεις;
Το More Battery MAH δεν ισχύει. Λιγότερα έχει. Αυτός από τον οποίο το αντέγραψες δεν το κοίταξε σωστά
Το Ligntning είναι νέο χαρακτηριστικό; Γιατί τι παραπάνω προσφέρει από το 30-pin? Πιο όμορφο ε;
Πιο ισχυρό ηχείο τι να το κάνω; Αν θέλω να ακούσω μουσική έχω ηχοσύστημα. Και το 4S μια χαρά ήχο έχει.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 18/10/2012 - 21:31

Αναρτημένη εικόνα


#54   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:32

Στην Ελλάδα κ μόνο εδω έπρεπε να πωλειται 600 ευρω..!!
Αυτα που ζητάνε εδω για μας αυτήν την εποχή δεν δίνονται..!! Κ αν περιμένετε επιδοτήσεις των 400 ευρω ξεχάστε τέως εκτός κ αν εχετε καμία 10 γραμμές μαζεμενες..!!

Οπότε μείνετε με ότι εχετε..!!

#55   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:35

Ρε εμένα μου αρέσει πολύ περισσότερο απο το 4ς, Ασε που θεωρώ ότι το αλουμίνιο είναι καλύτερο υλικό από το γυαλί και ότι το σχέδιο του 5 είναι συνολικά καλύτερο. Μόνο η μεγάλη οθόνη είναι βελτίωση και τα χρώματά της απίστευτα σε σχέση με ότι παίζει.

Απλώς το θέμα είναι ότι ζει σε σφαίρα φαντασίας η apple, λες και δεν γνωρίζει τι γίνεται ευρώπη... και δε θα με πείραζε αν δεν υπήρχε ανταγωνισμός, αλλά από την στιγμή που υπάρχει δεν μπορείς να πεις ότι δε τα ήθελε μετά. Δε μιλάμε για Ελλάδα μόνο (που δεν λογαριάζει κανένας), αλλά γενικά Ευρώπη που βλέπει και ο άλλος τιμές αυξημένες στην χώρα του, αλλά τώρα έχει και εναλλακτικές προτάσεις. Θυμάμαι εποχές iMac g3 επειδή ακριβώς δεν λογάριαζαν τους άλλους και έβαζαν τιμές όπου να'ναι και όσο να'ναι. Δεν έχουν φτάσει σε τέτοιο σημείο ακόμα αλλά αν συνεχίζουν θα το ΞΑΝΑκαταφέρουν και αυτό.

#56   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:44

Ναι πολλά παραπάνω μιας και το iPhone 4S είναι
πολύ αργό και υπάρχουν εφαρμογές που δεν τρέχουν καλά σ αυτό
το αλουμίνιο είδαμε τελικά πόσο καλό ήταν έτσι όπως το έκαναν
πιο ελαφρύ είναι νέο χαρακτηριστικό. Δλδ το 4S ήταν ογκόλιθος. Μάλιστα
4G LTE δεν έχεις ακόμα Ελλάδα κι αν δε δουλέψει και ποτέ
Η Μεγαλύτερη ανάλυση έχει να κάνει με τις παραπάνω ίντσες,η ποιότητα απεικόνισης είναι σχεδόν ίδια
Πιο γρήγορα γραφικά; Πάλι που θα τα χρησιμοποιήσεις;
Το More Battery MAH δεν ισχύει. Λιγότερα έχει. Αυτός από τον οποίο το αντέγραψες δεν το κοίταξε σωστά
Το Ligntning είναι νέο χαρακτηριστικό; Γιατί τι παραπάνω προσφέρει από το 30-pin? Πιο όμορφο ε;
Πιο ισχυρό ηχείο τι να το κάνω; Αν θέλω να ακούσω μουσική έχω ηχοσύστημα. Και το 4S μια χαρά ήχο έχει.

έχει αρκετά νέα χαρακτηριστικά τώρα αν σε καλύπτει εσένα και το 4S οκ !!! όσο για της εφαρμογές είναι γιατί δεν είναι όλες σχεδιασμένες για το 5αρακι !! οπότε θέλουν και λίγο χρόνο για να τελειοποιηθούν ! και προφανώς είναι το 5αρακι πολύ καλύτερο από το 4S αν ήταν το ίδιο πράγμα δεν υπήρχε λόγος υλοποίησης

#57   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:51

Η οθόνη είναι αλλαγή σίγουρα αλλά κάποια χαρακτηριστικά "νέα" απλά δεν είναι αλλαγές γιατί δεν αλλάζουν τίποτα στην ουσία. Νέο χαρακτηριστικό για μένα δεν είναι ένας πιο ψηλά χρονισμένος επεξεργαστής,ούτε 4G όταν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.
Νέο χαρακτηριστικό είναι καθετί που δεν υπήρχε στο παλιό.

έχει αρκετά νέα χαρακτηριστικά τώρα αν σε καλύπτει εσένα και το 4S οκ !!! όσο για της εφαρμογές είναι γιατί δεν είναι όλες σχεδιασμένες για το 5αρακι !! οπότε θέλουν και λίγο χρόνο για να τελειοποιηθούν ! και προφανώς είναι το 5αρακι πολύ καλύτερο από το 4S αν ήταν το ίδιο πράγμα δεν υπήρχε λόγος υλοποίησης

Εσένα δεν σε καλύπτει δλδ το 4S? Γιατί τι νέο θα κάνεις με το 5; Σοβαρευτείτε ρε νέα παιδιά.

Αναρτημένη εικόνα


#58   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:52

Η οθόνη είναι αλλαγή σίγουρα αλλά κάποια χαρακτηριστικά "νέα" απλά δεν είναι αλλαγές γιατί δεν αλλάζουν τίποτα στην ουσία. Νέο χαρακτηριστικό για μένα δεν είναι ένας πιο ψηλά χρονισμένος επεξεργαστής,ούτε 4G όταν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.
Νέο χαρακτηριστικό είναι καθετί που δεν υπήρχε στο παλιό.


Εσένα δεν σε καλύπτει δλδ το 4S? Γιατί τι νέο θα κάνεις με το 5; Σοβαρευτείτε ρε νέα παιδιά.

Έχει πολλά νέα χαρακτηριστικά φίλε μου !!!

#59   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:53

Έχει πολλά νέα χαρακτηριστικά φίλε μου !!!


Εγώ στη θέση σου θα το παιρνα με κάρτα Yuna και θα χα το κεφάλι μου ήσυχο !

#60   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 18/10/2012 - 21:54

κολλάει σαν φούστhς το φορουμ σήμερα ή είναι ιδέα μου??

Το συγκεκριμένο θέμα απλά δεν ανανεώνεται

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες