Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τιμές iPhone 5 στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   chrisgra2

chrisgra2

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/10/2012 - 21:48

Εγώ είμαι απο τους τυχερούς εχώ τρεις επιδοτήσεις και θα το παρω δωρεάν, το πρόβλημα είναι λευκό η μαύρο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   itaxionline

itaxionline

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Twitter:@iTaxi_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 21/10/2012 - 22:13

560 Ε ΛΕΥΚΟ 16 GB ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΙΛΟΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από: itaxionline, 21/10/2012 - 22:14


#123   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 21/10/2012 - 22:37

Καλησπερα,
Διαβαζω στα post αποψεις τυπου "οποιος εχει παιρνει, σταματηστε να κλαιγεστε" κτλ. Θεωρω οτι δεν ειναι εκει το θεμα. Το θεμα ειναι γιατι μια τετοια αυξηση? Οσο μικρη αγορα και αν ειναι η Ελλαδα (και καθε Ελλαδα), μια σοβαρη εταιρεια, οπως η apple, εχει κανει τους υπολογισμους της(forecasting) και γνωριζει τι πωλησεις περιμενει.

Οσες επιδοτησεις και να εχεις, παλι δινεις 70 ευρω παραπανω, χωρις να αιτιολογειται μια τετοια αυξηση, αφου σε αλλες χωρες η αυξηση ειναι μικροτερη.

Οπως και να εχει, καλες αγορες.

#124   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2012 - 22:51

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι κραζετε την Apple
Αυτη τα πουλαει οσο και πριν δυο χρονια(βλεπε US)
Tωρα αν εδω φτανουν σε αλλες τιμες ειναι ''αλλου παπα ιστορια''

#125   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/10/2012 - 22:51

Καλησπερα,
Διαβαζω στα post αποψεις τυπου "οποιος εχει παιρνει, σταματηστε να κλαιγεστε" κτλ. Θεωρω οτι δεν ειναι εκει το θεμα. Το θεμα ειναι γιατι μια τετοια αυξηση? Οσο μικρη αγορα και αν ειναι η Ελλαδα (και καθε Ελλαδα), μια σοβαρη εταιρεια, οπως η apple, εχει κανει τους υπολογισμους της(forecasting) και γνωριζει τι πωλησεις περιμενει.

Οσες επιδοτησεις και να εχεις, παλι δινεις 70 ευρω παραπανω, χωρις να αιτιολογειται μια τετοια αυξηση, αφου σε αλλες χωρες η αυξηση ειναι μικροτερη.

Οπως και να εχει, καλες αγορες.


τα 70 ευρω ειναι για να καλυψουν το κοστος απο τα iphone που κοπηκαν στο quaklity control και αυτα που αντικατασταθηκαν.

#126   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/10/2012 - 22:59

560 Ε ΛΕΥΚΟ 16 GB ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΙΛΟΤΟΣ


θα του πεις να μου φερει και μενα ενα? :D

#127   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 21/10/2012 - 23:07

Εγώ είμαι απο τους τυχερούς εχώ τρεις επιδοτήσεις και θα το παρω δωρεάν, το πρόβλημα είναι λευκό η μαύρο;




λευκο

560 Ε ΛΕΥΚΟ 16 GB ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΙΛΟΤΟΣ



και γω θα ηθελά

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#128   akarthis

akarthis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:akarthis

Δημοσίευση 21/10/2012 - 23:43

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι κραζετε την Apple
Αυτη τα πουλαει οσο και πριν δυο χρονια(βλεπε US)
Tωρα αν εδω φτανουν σε αλλες τιμες ειναι ''αλλου παπα ιστορια''

Θεωρεις οτι η apple απλα πουλαει το προιον της και δεν ασχολειται με την τελικη τιμη? Εχεις αδικο φιλε μου. Καθε εταιρεια εχει πολιτικες για minimum τιμες, οπως και για maximum.

Αυτο, χωρις να θεωρω οτι φταιει η apple. Εφοσον πιανει τους στοχους της, καλα κανει. Εμεις τι κανουμε? Μαλλον αγοραζουμε απο εξωτερικο.

#129   itaxionline

itaxionline

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Twitter:@iTaxi_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 19:23

Στο Χονγκ ΚΟΝΓΚ και ηταν στη λιστα για 20 μερες για το 5αρι,αυριο μου ειπε οτι θα το παρει στα χερια του αλλα θα γυρισει στις 20 Νοεμβριου Ελλαδα πιθανον μεχρι τοτε θα εχει ερθει και εδω,αλλα πολυ πιο ακριβο απο οτι εκει!Αναμενουμε λοιπον.

Τελευταία επεξεργασία από: itaxionline, 22/10/2012 - 19:24


#130   Todis1989

Todis1989

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/10/2012 - 16:39

Kαλησπέρα παιδιά και γνωρίζω εξ'αρχής οτι είμαι εντελώς of-topic, απλα δε βρηκα αντοίστιχο θέμα και ειπα να ρωτησω εδω.Προσφάτα(τη Πέμπτη συγκεκριμένα), φίλος αγόρασε i-pod στη τιμή των 60 ευρώ, αλλα οπως και εγω δεν εχει ιδέα για το πως χρησημοποιείται. Έβαλε δυο τραγούδια και μέτα του ειπε οτι πρεπει να κατεβασει i-tunes. Αυτο σημαινει οτι πρεπει για να περασει καθε τραγουδι να πληρωνει; Δε μπορει να το δουλεψει με τη παραδοσιακη αντιγραφη-επικολληση; Τα φώτα σας παρακαλώ.

Και πάλι συγνώμη

#131   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/10/2012 - 16:58

Kαλησπέρα παιδιά και γνωρίζω εξ'αρχής οτι είμαι εντελώς of-topic, απλα δε βρηκα αντοίστιχο θέμα και ειπα να ρωτησω εδω.Προσφάτα(τη Πέμπτη συγκεκριμένα), φίλος αγόρασε i-pod στη τιμή των 60 ευρώ, αλλα οπως και εγω δεν εχει ιδέα για το πως χρησημοποιείται. Έβαλε δυο τραγούδια και μέτα του ειπε οτι πρεπει να κατεβασει i-tunes. Αυτο σημαινει οτι πρεπει για να περασει καθε τραγουδι να πληρωνει; Δε μπορει να το δουλεψει με τη παραδοσιακη αντιγραφη-επικολληση; Τα φώτα σας παρακαλώ.

Και πάλι συγνώμη

Κατεβαζει το itunes και απο αυτο προσθετει-αφαιρει τραγουδια στην συσκευη.
Οτι τραγουδια θελει ειτε κατεβαζει απο itunes store η εισαγει τα τραγουδια του μεσα σε αυτο και κανει συγχρονισμο για να περασουν και στο ipod.

#132   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/10/2012 - 17:07

αυτη η διαφορα το καπελο δλδ στην ελλαδα θελω καποιος επισημα να μας πει το γιατι...δλδ ελεος πιια...μαθανε οτι μαμιομαστε πλακοσαν και οι γυφτοι που λενε.739 για το 16αρι ειναι τρελο ποσο οταν ο κατωτατος μισθος ειναι 586 ευρω.δεν λεω οτι ειναι για ολους ,ουτε ομως ειναι κ ειδος πολυτελειας.εδω στην ελλαδα τα θελουν ολα οι παροχοι..και να μην το υπερεπιδοτουν που ουτως η αλλως η apple τους καλυπτει το 70%...και να το δινουν πιο ακριβα.υπαρχει καποιος ελεγχος;υπαρχει καποια επισημη δικαιολογια;κατι ρε παιδια;δεν γινεται εμεις να κανουμε μειωση σε ολα και αυτη να αυξανουν τιμολογιακες χρεωσεις και πωληση κινητων...προτιμω να δωσω στο χαμογελο του παιδιου η' σε καποια οικογενεια παρα να δωσω στην βοντα και στην καθε βοντα.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#133   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 17:09

ωραία να μην το πάρει τότε όποιος δε μπορεί και να κρατήσει τα λεφτουδάκι του μιας και είναι ο κατώτατος μισθός, τόσο χαμηλά και έχουμε και κρίση.

Στη Ferrari γιατί δεν κάνετε παράπονα και αγοράζεται τα Opel και τα BMW;

Τρελαθήκαμε τελείως μου φαίνεται...

#134   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/10/2012 - 17:14

ωραία να μην το πάρει τότε όποιος δε μπορεί και να κρατήσει τα λεφτουδάκι του μιας και είναι ο κατώτατος μισθός, τόσο χαμηλά και έχουμε και κρίση.

Στη Ferrari γιατί δεν κάνετε παράπονα και αγοράζεται τα Opel και τα BMW;

Τρελαθήκαμε τελείως μου φαίνεται...


researcher την πινεις φιλε μου;;;
ποια ferrari μας λες;;τι συγκρινεις;ειναι λογικο να το χτυπανε εδω τοσο ψηλα;και να μην το υπερεπιδοτουν;για σκεψου λιγο.λεφτα υπαρχουν.το θεμα ειναι οτι δεν μου αρεσει να μου πιανουν το λοκο ρε φιλε!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#135   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 28/10/2012 - 17:15

ωραία να μην το πάρει τότε όποιος δε μπορεί και να κρατήσει τα λεφτουδάκι του μιας και είναι ο κατώτατος μισθός, τόσο χαμηλά και έχουμε και κρίση.

Στη Ferrari γιατί δεν κάνετε παράπονα και αγοράζεται τα Opel και τα BMW;

Τρελαθήκαμε τελείως μου φαίνεται...

Ας σταματησει πια αυτη η καραμελα με την Ferrari!!Τι συγκρινουμε τωρα????Η Ferrari στα ΠΑΝΤΑ ειναι παραααα πολυ μπροστα απο ενα opel!Η apple σε τι ειναι μπροστα σε σχεση με μια αλλη μαρκα που να δικαιολογει την διαφορα στην τιμη??
XS Max 256 Gb Space Gray

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες