Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τιμές iPhone 5 στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 01:33

Καταλαβαινω οτι ειναι ακριβο και θα ειναι δυσκολο για πολλους να το αγορασουν.
Τα πραγματα ειναι απλα, μενεις με το 4S.
Καλο ειναι για οσους δεν εχουν την οικονομικη ανεση, σε αυτες τις δυσκολες χρονιες και εξυπνο απο μερους τους,
να πηγαινουν ενα μοντελο πισω ωστε να κανουν την δουλεια τους και να γουσταρουν με πολυ λιγοτερα χρηματα.
Για οσους θελουν να αγοραζουν συσκευη ''κουτας'' να αλλαξουν λειτουργικο δλδ. να πανε σε αλλη μαρκα/συσκευη
που και ετσι μια χαρα θα κανουν αυτο που θελουν, απλα διαφορετικα.
Για να σταματησει η γκρινια, νομιζω οτι αυτες ειναι οι λυσεις ...........να ξερουμε τι θελουμε αλλα και το ποσο αντεχει η τσεπη μας.
Και ξαναλεω, ναι ειναι ακριβο και του χρονου θα ειναι ακομα περισσοτερο, οποτε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   xmix

xmix

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 02:53

Μπορεί να θεωρείται φυσιολογική η άνοδος της τιμής με βάση την τιμή διάθεσης στις γειτονικές χώρες (ενω στην Αμερική μένουν οι ίδιες τιμές πάντα ) με βάση ομως τον εργασιακό μεσαίωνα που ζούμε στην Ελλάδα μιλάμε για απώλεια αίσθησης με την πραγματικότητα...

Μια χαρά είναι κ το 4αρακι...τζιτζιλονι!!! :P

#78   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/10/2012 - 07:24

4άρι και ξερό ψωμί.

#79   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:28

Εγώ πάντως από αυτά που έχω δει το 4 έχει πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής από το 5. Εγώ έχω το 4s και θα μείνω με αυτό. Αν δεν αλλάξει πολιτική η apple στο θέμα αλουμινίου δεν πρόκειται να αλλάξω. Εξάλλου το 4s με καλύπτει στα πάντα!


Πουλησα εδω και 3μηνες το 4s σε καλη τιμη και περιμενα ποτε θα κυκλοφορισει.Το έφερα απο Αγγλια το ειχα κανει προπαραγγελια απο της 14/9 αλλα λογο μικρη καθυστέρησης των 40λεπτων μου έβγαλε παραλαβή 2-3εβδομαδες αντι να το παρω απο τις 21/9 που κυκλοφορισε.Σε αυτή την περιπτωση ήμουνα τυχερός στην ατυχία μου ,εμενα Παντως δεν ειχε ουτε ενα χτυπημα ηταν ολα στην εντέλεια .Αν παρεις στα χερια σου το 5αρι θα καταλάβεις μεγάλη διαφορα οτι κρατάς κατι διαφορετικό απο αυτα που μας ειχε συνηθίσει η apple.Το βάρος ,η οθόνη ποιο μεγάλη οτι ειναι ποιο λεπτό το οποιο το καταλαβαίνεις αμεσως στα χερια σου και η διαφορα στη ταχύτητα στο ιντερνετ που το καταλαβαίνεις αφού αρχίσεις να το δουλεύεις.

#80   masteras

masteras

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/10/2012 - 08:38

5άρι και ξερό ψωμί. Οποιος μπορει, το παίρνει. τωρα αν αξιζει αν το αλλο....

το θεμα ειναι , οτι παρα ειναι ακριβό

Τελευταία επεξεργασία από: masteras, 19/10/2012 - 08:39


#81   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/10/2012 - 11:01

Πολύ ακριβό!!70 ευρώ πάνω απο το προηγούμενο!!

#82   Ace

Ace

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Twitter:@IliastheaAceee
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 11:16

Παντως ρε παιδια...αμα το θελεις πολυ θα το παρεις...φανταστειτε οτι ειμαι μαθητης(που σημαινει οτι δν εχω καποιο τρελο εισοδημα)και παλι επειδη εχω κολημα, θελω κανω upgrade απο το 3GS που εχω..
Και ναι εχετε δικιο...ειναι ακριβο....ναι αργει...αλλα φανταστητε οταν θα το παρετε στα χερια σας ^_^ Εγω πηρα μεταχειρισμενο το 3gs οποτε σαν καινουργιο θα ειναι μια πολυ ομορφη εμπειρια! Οποτε ας το χονεψουμε!

#83   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/10/2012 - 11:59

New Design


Καλά, εδώ ήταν που έκλαψα στα γέλια

#84   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:18

Οσο και να μην μπορεις να το καταλαβεις, ναι, ειναι New Design.
Για την ακριβεια ειναι μια διαφορετικη συσκευη απο ολες τις προηγουμενες

#85   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:26

Οποιος το πιάσει στα χέρια του καταλαβαίνει οτι τα υλικά είναι εντελώς άλλα . Φυσικά και είναι νέο ντιζάιν . Η οικογενειακή εμφάνιση των iphone δέν σημαίνει οτι σταματάει η εξέλιξη !!!

#86   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:27

New design ηταν οταν κυκλοφορησε το 4αρι, σε σχεση με το 3G/3GS που υπηρχε.. Αυτο σιγουρα ειναι διαφορετικο απο το προηγουμενο iphone, εχει αρκετα καλυτερα χαρακτηριστικα, σιγουρα πιο γρηγορο, σιγουρα καλυτερη καμερα, ισως να ειναι κατασκευασμενο απο καλυτερα υλικα (αυτο παιζεται βεβαια με τοσα που ακουμε), πιο ελαφρυ, πιο...μακρυ, απλα βρε παιδια δεν εχετε καταλαβει οτι οι περισσοτεροι δεν το κατακρινουμε, απλα δεν ηταν το τοσο διαφορετικο κ τοσο καλυτερο απ´οσο περιμεναμε πριν το δουμε. Αυτο σε καμια περιπτωση δεν σημαινει οτι δεν ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη..

#87   trololos

trololos

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:33

Ρε παιδία αφού το είπε και ο Phil Schiller στο promo video του iphone 5.

COMPLETELY REDESIGNED!

:lol:

#88   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:39

Καλά, εδώ ήταν που έκλαψα στα γέλια

Με το 4G δε γέλασες ως χαρακτηριστικό στην Ελληνική αγορά;:D
Με την περισσότερη χωρητικότητα μπαταρίας;
Με το "νέο¨ χαρακτηριστικό του Lightning που η καινοτομία του είναι αξεπέραστη πραγματικά.

Μερικοί απλά παίρνουν το νέο iPhone, επειδή έτσι "πρέπει".
Δεν ξέρουν καν τι παραπάνω προσφέρει ή τι χαρακτηριστικά έχει. #FACT

Αναρτημένη εικόνα


#89   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:43

Με το 4G δε γέλασες ως χαρακτηριστικό στην Ελληνική αγορά; :D
Με την περισσότερη χωρητικότητα μπαταρίας;
Με το "νέο¨ χαρακτηριστικό του Lightning που η καινοτομία του είναι αξεπέραστη πραγματικά.

Μερικοί απλά παίρνουν το νέο iPhone, επειδή έτσι "πρέπει".
Δεν ξέρουν καν τι παραπάνω προσφέρει ή τι χαρακτηριστικά έχει. #FACT

Εσυ κατσε με το 4σαρακι σου
Μια χαρα συσκευη ειναι ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 19/10/2012 - 12:44


#90   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 19/10/2012 - 12:46

Καταλαβαινω οτι ειναι ακριβο και θα ειναι δυσκολο για πολλους να το αγορασουν.
Τα πραγματα ειναι απλα, μενεις με το 4S.
Καλο ειναι για οσους δεν εχουν την οικονομικη ανεση, σε αυτες τις δυσκολες χρονιες και εξυπνο απο μερους τους,
να πηγαινουν ενα μοντελο πισω ωστε να κανουν την δουλεια τους και να γουσταρουν με πολυ λιγοτερα χρηματα.
Για οσους θελουν να αγοραζουν συσκευη ''κουτας'' να αλλαξουν λειτουργικο δλδ. να πανε σε αλλη μαρκα/συσκευη
που και ετσι μια χαρα θα κανουν αυτο που θελουν, απλα διαφορετικα.
Για να σταματησει η γκρινια, νομιζω οτι αυτες ειναι οι λυσεις ...........να ξερουμε τι θελουμε αλλα και το ποσο αντεχει η τσεπη μας.
Και ξαναλεω, ναι ειναι ακριβο και του χρονου θα ειναι ακομα περισσοτερο, οποτε?


οχι ρε φιλε δεν παει ετσι ομως. Εγω φετος εκτος απροόπτου θελω να παρω και να δοκιμασω 2-3 συσκευες. Αυτο οχι γιατι μου τρεχουν λεφτα απο τα πατζάκια, εχω ήδη αρκετά να χάσω με τα μέτρα που βάζουν, βάζουν κοκ, αλλά γιατί γουστάρω να ασχολούμαι με τέτοια και δεν με πειράζει να τρώω τους μισθούς εκεί. Ο καθένας κάνει ότι γουστάρει στην τελική. Η σκεπτική σου καταλήγει στο συμπέρασμα πεσμένες πωλήσεις το 13 στην ευρώπη το iphone5 και το 14 ακόμα περισσότερη χασούρα, αν συνεχίσουν μελλοντικά έτσι. Γιατί δεν είναι ότι και οι άλλοι λίγο έχουν τα αντίπαλα μοντέλα, ο φιλος απο πανω λεει για νοτε2, τετοια συσκευη αν πας να την παρεις απο τον παροχο θα σου πει 699 για την επιδότηση (μεχρι να περασει χρόνος/μήνες και να πέσει σε αλυσίδες ή συνεργαζόμενα καταστήματα η τιμή). Αρα θα χάσει η apple στη τελική και δεν είναι τα 50 ευρώ που κάνουν την διαφορά στα 700 ή τα 600 που θα δώσεις στη τελική. Ήδη πολλοί έχουν δείξει προτίμηση στα lumia (που προσωπικά αντιπαθώ, αλλά αυτά ειναι γούστα του καθένα), αν τους πετάξεις δηλαδή τον ανταγωνιστή σε λιγότερα λεφτά μερικοί θα το πάρουν. Το μαρκετινγκ είναι να βάζεις και τις τιμές σωστά για μερικές περιοχές. Με την κατάσταση αυτη τώρα στην μισή Ευρώπη δεν συμφέρει η αγορά. Συμφέρει στη Γαλλία, Ελβετία και μερικές χώρες που είπαν πριν. Ελλάδα, Ιταλία κλπ είναι για γέλια η κατάσταση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες