Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

κολλαει στο ξεκλειδωμα...


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   thimios8663

thimios8663

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2009 - 17:58

Παιδια καλησπερα..Εχω το iphone 3G 8GB , πριν μερικες μερες εκανα το update στην εκδοση 3.1.2 και δεν εχω κανει jailbreak (στην προηγουμενη εκδοση το ειχα jailbroken..δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο απλως το αναφερω..).Η αληθεια ειναι πως εχω δει σημαντικη βελτιωση στη μπαταρια και στην ταχυτητα γενικοτερα νομιζω στο μενου.Το προβλημα μου ομως ειναι πως κολλαει αρκετα την στιγμη που συρω την μπαρα για να ξεκλειδωσει..Οταν λεω πολυ εννοω απο 1 εως 3-4 δευτερολεπτα.Μερικες φορες βεβαια ξεκλειδωνει αμεσως,αλλα αυτες ειναι λιγες..Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο?Καποια πιθανη λυση?Ευχαριστω πολυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 21/11/2009 - 18:15

Παιδια καλησπερα..Εχω το iphone 3G 8GB , πριν μερικες μερες εκανα το update στην εκδοση 3.1.2 και δεν εχω κανει jailbreak (στην προηγουμενη εκδοση το ειχα jailbroken..δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο απλως το αναφερω..).Η αληθεια ειναι πως εχω δει σημαντικη βελτιωση στη μπαταρια και στην ταχυτητα γενικοτερα νομιζω στο μενου.Το προβλημα μου ομως ειναι πως κολλαει αρκετα την στιγμη που συρω την μπαρα για να ξεκλειδωσει..Οταν λεω πολυ εννοω απο 1 εως 3-4 δευτερολεπτα.Μερικες φορες βεβαια ξεκλειδωνει αμεσως,αλλα αυτες ειναι λιγες..Εχει συμβει σε καποιον κατι παρομοιο?Καποια πιθανη λυση?Ευχαριστω πολυ!


Από την στιγμή που δεν το έχεις πειράξει με Jailbreak, δεν μπορούμε να σου πούμε πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί δεν υπάρχει παρέμβαση από μη εξουσιοδοτημένο υλικό!

Άρα είναι καθαρά πρόβλημα της συσκευής
Μήπως έχεις περάσει αρκετές εφαρμογές και το iphoe αργεί μέχρι να τις φορτώσει??
Μπορείς πάντα να κάνεις ένα restore για να δεις αν διορθωθεί το πρόβλημα!


Σημ: Αν θεωρείς πως όντως έχει μεγάλο πρόβλημα θα πρέπει να το δείξεις σε κάποιον τεχνικό ή να απευθυνθείς στο Support της Apple.

Φιλικά πάντα ;)

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 21/11/2009 - 18:16





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες