Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 22/10/2012 - 11:40

Τι ονοματα ειναι αυτα για τις εκδοσεις στο android...Jelly bean,Ice cream sandwich...To γυρισανε στα φαγητα? :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2012 - 11:45

Τι ονοματα ειναι αυτα για τις εκδοσεις στο android...Jelly bean,Ice cream sandwich...To γυρισανε στα φαγητα? :P

Ναι Τολη.. Χτες τις διαβαζα κ εγω και ειναι ολες απο φαγητα-γλυκα..
Παγωμενο γιαουρτι, εκλαιρ, ντονατς, κεικ, παγωτο κτλ..

#423   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:04

εγω το πηρα απο birdphone και ολα ηταν αψογα το κουτι με ζελατινα σφραγισμενο ο φορτιστης οκ και βιβλιαρακι μεσα στο κουτι ελληνικα.γερμανικο 460ε και εξυπηρετηση τελεια.την τεταρτη μεσημερι το παραγγειλα και πεμπτη πρωι πρωι το ειχα.φοβερο και για μενα αξιζε που εκανα την αλλαγη απο iphone4 σε siii.


Σφραγισμενο γερμανικο και ειχε μεσα βιβλιαρακι στα Ελληνικα??Παραξενο..

#424   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:05

σπυρο οσο αναφορα τα update ειναι κτ αναλογο με τΑ iphone και την εβδομαδα κατασκευης,ετσι και στα android υπαρχει αριθμος μοντελου καταστευης το οποιο απλα αλλαζει για να υπαρχει δυνατοτητα να δεις ποτε φτιαχτηκε...αν ερθουν στην ελλαδα για παραδειγμα τα σ3 με αριθμο akdmpl1312 και εξαντληθουν και φερουν μετα δευτερη παρτιδα με serial bkdmp23412 οταν δοθουν τα update πρωτα το παιρνουν οι συσκευες που ηρθαν πρωτες και μετα απο λιγο καιρο και οι υπολοιπες παρτιδες με τα αντιστοιχα σεραιλ. βεβαια η διανομη γινεται ανα χωρα...αν δοθει πρωτα το update π.χ στην γερμανια και το κινητο το πηρες εισαγωμενο απο γερμανια,αναλογα παντα ποιας παρτιδας ηταν,ειναι πολυ πιθανον να σου ερθει το update πολυ γρηγοροτερα απο καποιον που εχει ελλινικη συσκευη...επισης δεν δινεται ποτε beta.

#425   robostav

robostav

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:06

Εχω το 3g ακομα και αν και ειναι αρχαιο μια χαρα κανω τη δουλεια μου. Ελεγα οτι στανταρ θα παρω το 5αρι τωρα για να το εχω αλλα 5 χρονια, αλλα εχω μπει σε σκεψεις... Κυριως επειδη κυριως η οθονη με ενδιαφερει να βλεπω κανα επεισοδιακι (full hd απο εδω και στο εξης) στο λεωφορειο και να εχω καλη αναλυση στο browsing. Επισης πολυ δουλεια με mail. Επειδη ψιλοβαριεμαι τη διαδικασια αλλαγης των video σε mp4, στο android τρεχουν τα παντα? ή θα μου φαει τη ζωη να τα παιξει? επισης λετε να τα βγαλει περα το s3 για κανα 3αρι χρονια?

#426   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:09

3αρι χρονια θα σε βγαλει σιγουρα! απο update μη περιμενεις και πολλα...θα παρει 2 Update ακομα...αλλα μεχρι εκει!! μετα μονο με custom roms θα παιζεις...ειναι η πολιτικη της google 2 χρονια νομιζω στα updates!

#427   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:11

Εχω το 3g ακομα και αν και ειναι αρχαιο μια χαρα κανω τη δουλεια μου. Ελεγα οτι στανταρ θα παρω το 5αρι τωρα για να το εχω αλλα 5 χρονια, αλλα εχω μπει σε σκεψεις... Κυριως επειδη κυριως η οθονη με ενδιαφερει να βλεπω κανα επεισοδιακι (full hd απο εδω και στο εξης) στο λεωφορειο και να εχω καλη αναλυση στο browsing. Επισης πολυ δουλεια με mail. Επειδη ψιλοβαριεμαι τη διαδικασια αλλαγης των video σε mp4, στο android τρεχουν τα παντα? ή θα μου φαει τη ζωη να τα παιξει? επισης λετε να τα βγαλει περα το s3 για κανα 3αρι χρονια?

Γιατι οχι.. Ειναι πολυ δυνατη επιλογη δεν νομιζω οτι δεν θα αντεξει 3 χρονια..
Τωρα για τα βιντεο μπορεις να κατεβασεις και καποιος player απο το appstore (avplayer, ttplayer, gplayer κτλ) και να μην χρειαζεται να μετατρεψεις τπτ σε mp4.
Σιγουρο ειναι παντως οτι θα σου φανει μεγαλη η διαφορα η αλλαγη απο το 3G στο 5αρι.. Αλλα και το S3.. Διαφορετικα τα πραγματα βεβαια αλλα η διαφορα μεγαλη.

#428   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:12

το s3 με τιποτα 3χρονια με 1gb μνημη ουτε για πλακα αφου σε εδιαφερει πολυ να σερφαρεις και το email παρε το note 2 που εχει και μεγαλη οθονη για βιντεο και ειδικα με το airview θα το καταευχαριστηθεις οταν βλεπεις ταινίες. κατα αλλα τα android γενικα παιζουν χωρισ προβλημα κατευθειαν τις ταινιες και τους υποτιτλους χωρις επεξεργασια

#429   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:17

σπυρο οσο αναφορα τα update ειναι κτ αναλογο με τΑ iphone και την εβδομαδα κατασκευης,ετσι και στα android υπαρχει αριθμος μοντελου καταστευης το οποιο απλα αλλαζει για να υπαρχει δυνατοτητα να δεις ποτε φτιαχτηκε...αν ερθουν στην ελλαδα για παραδειγμα τα σ3 με αριθμο akdmpl1312 και εξαντληθουν και φερουν μετα δευτερη παρτιδα με serial bkdmp23412 οταν δοθουν τα update πρωτα το παιρνουν οι συσκευες που ηρθαν πρωτες και μετα απο λιγο καιρο και οι υπολοιπες παρτιδες με τα αντιστοιχα σεραιλ. βεβαια η διανομη γινεται ανα χωρα...αν δοθει πρωτα το update π.χ στην γερμανια και το κινητο το πηρες εισαγωμενο απο γερμανια,αναλογα παντα ποιας παρτιδας ηταν,ειναι πολυ πιθανον να σου ερθει το update πολυ γρηγοροτερα απο καποιον που εχει ελλινικη συσκευη...επισης δεν δινεται ποτε beta.

Να σου πω που καταλαβα, ψεματα θα σου πω... :-P
Δηλαδη οταν παραδειγμα κυκλοφορησει μια νεα εκδοση, γιατι να μην μπορουν ολες να αναβαθμιστουν οποτε θελει ο ιδιοκτητης τους κ να μπαινουν σε σειρα αναμονης;
Επισης οι αναβαθμισεις πως γινονται, απο την συσκευη κ τον υπολογιστη, η μονο υπολογιστη;

το s3 με τιποτα 3χρονια με 1gb μνημη ουτε για πλακα αφου σε εδιαφερει πολυ να σερφαρεις και το email παρε το note 2 που εχει και μεγαλη οθονη για βιντεο και ειδικα με το airview θα το καταευχαριστηθεις οταν βλεπεις ταινίες. κατα αλλα τα android γενικα παιζουν χωρισ προβλημα κατευθειαν τις ταινιες και τους υποτιτλους χωρις επεξεργασια

Γιατι ρε συ να μην κρατησει η συσκευη 3 χρονια αν ο αλλος ειναι απλος χρηστης που δεν ζηταει κ πολλα;
Το note γνωμη μου ειναι οτι θα του φανει τεραστια η διαφορα απο το iphone.. Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω, ουτε καν το σκεφτομαι..

#430   robostav

robostav

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:18

Καλα δεν με καιει αυτο, εδω εχω την 3.1.3 τοσο καιρο! Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην βγαζει προβληματα, δεν ψηνομαι να δινω λεφτα για κινητο καθε χρονο, και να μην μου ζαλιζει των ερωτα συνεχεια. Δεν εχω προβλημα να κατσω ενα μηνα να διαβαζω για να το κανω οπως θελω, αλλα μετα να το αφησω στην ησυχια του να κανει αυτα που θελω. Π.χ. Αν θελει να το καθαριζω απο ads ή ιους ή δεν ξερω εγω τι , καλυτερα να χτυπησω το 5 (δεν με ενδιαφερει αν γρατζουνιεται ή αν βγαζει μωβ στις φωτο του ηλιου ή αν ακουγεται κλακ κλακ οταν το κουνας) για να ξερω οτι θα αντεξει ενα σεβαστο διαστημα. Αλλα αν ειναι να μπορω να παρω ενα ΑΝΤΑΞΙΟ κινητο 300€ λιγοτερα...

#431   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:22

μα ναι μπορει να ειναι ο αλλος απλος χρηστης αλλα εγραψε γιατι το θελει για να βλεπει ταινιες να στελνει εμαιλ και να σερφαρει η καλυτερη συσκευη για αυτα τα τρια αντικειμενικα στο android ειναι αυτη. δεν θα βγαλει τρια χρονια γιατι εχει λιγη μνημη για το λειτουργικο που ειναι αχορταγο καμια σχεση που ακομα και το 3gs με 250 τρεχει ομαλα σχετικα εκτος αν μπεις στο τρυπακι να βαζεις costum rom και τετοια οπου βελτιωνεται η κατασταση βγαζοντας τα απειρα πραγματα που βαζουν οι κατασκευαστες χωρις λόγο

#432   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:25

Καλα δεν με καιει αυτο, εδω εχω την 3.1.3 τοσο καιρο! Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην βγαζει προβληματα, δεν ψηνομαι να δινω λεφτα για κινητο καθε χρονο, και να μην μου ζαλιζει των ερωτα συνεχεια. Δεν εχω προβλημα να κατσω ενα μηνα να διαβαζω για να το κανω οπως θελω, αλλα μετα να το αφησω στην ησυχια του να κανει αυτα που θελω. Π.χ. Αν θελει να το καθαριζω απο ads ή ιους ή δεν ξερω εγω τι , καλυτερα να χτυπησω το 5 (δεν με ενδιαφερει αν γρατζουνιεται ή αν βγαζει μωβ στις φωτο του ηλιου ή αν ακουγεται κλακ κλακ οταν το κουνας) για να ξερω οτι θα αντεξει ενα σεβαστο διαστημα. Αλλα αν ειναι να μπορω να παρω ενα ΑΝΤΑΞΙΟ κινητο 300€ λιγοτερα...

Ειναι διλημμα ετσι οπως το λες..
Εγω στην θεση σου, με αυτα που καταλαβα οτι ζητας και αν ειχα την ανεση, θα επαιρνα μαλλον το 5αρι..
Σε αντιθετη περιπτωση αν δεν ειχα τοσο ανεση οικονομικη θα κοιτουσα μεταχειρισμενο-σφραγισμενο-η σε προσφορα 4S.
Αν ηθελα κατι εντελως διαφορετικο απλα, τοτε σιγουρα θα πηγαινα στο S3. Μην ξεχναμε οτι υπαρχει μια διαφορα σχεδον 300 ευρω αναμεσα στις τιμες που μπορεις να βρεις τα δυο μοντελα (S3 κ 5)

μα ναι μπορει να ειναι ο αλλος απλος χρηστης αλλα εγραψε γιατι το θελει για να βλεπει ταινιες να στελνει εμαιλ και να σερφαρει η καλυτερη συσκευη για αυτα τα τρια αντικειμενικα στο android ειναι αυτη. δεν θα βγαλει τρια χρονια γιατι εχει λιγη μνημη για το λειτουργικο που ειναι αχορταγο καμια σχεση που ακομα και το 3gs με 250 τρεχει ομαλα σχετικα εκτος αν μπεις στο τρυπακι να βαζεις costum rom και τετοια οπου βελτιωνεται η κατασταση βγαζοντας τα απειρα πραγματα που βαζουν οι κατασκευαστες χωρις λόγο

Αρχιζει κ με φοβιζεις μπορω να πω......... :-p
Δεν πιστευω να θελω καθε χρονο καινουργια συσκευη γιατι αυτη δεν θα παλευεται κ θα σερνεται ε;;

#433   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:26

Τι ονοματα ειναι αυτα για τις εκδοσεις στο android...Jelly bean,Ice cream sandwich...To γυρισανε στα φαγητα? :P

Ναι Τολη.. Χτες τις διαβαζα κ εγω και ειναι ολες απο φαγητα-γλυκα..
Παγωμενο γιαουρτι, εκλαιρ, ντονατς, κεικ, παγωτο κτλ..


Η Google δίνει τα ονόματα στις εκδόσεις Android από τα γλυκά που υπάρχουν στην καντίνα που βρίσκετε στα κεντρικά τις Google.Στις 29 οκτωβρίου που θα παρουσιαστεί το καινουργιο nexus θα παρουσιάσει και την καινουργια εκδοση 4.2 Key Lime Pie το οποίο εκτός απο έκδοση για Android είναι και ένα απο τα πιο ωραία αμερικάνικα γλυκά :)

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 22/10/2012 - 12:27


#434   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:29

Καλα δεν με καιει αυτο, εδω εχω την 3.1.3 τοσο καιρο! Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην βγαζει προβληματα, δεν ψηνομαι να δινω λεφτα για κινητο καθε χρονο, και να μην μου ζαλιζει των ερωτα συνεχεια. Δεν εχω προβλημα να κατσω ενα μηνα να διαβαζω για να το κανω οπως θελω, αλλα μετα να το αφησω στην ησυχια του να κανει αυτα που θελω. Π.χ. Αν θελει να το καθαριζω απο ads ή ιους ή δεν ξερω εγω τι , καλυτερα να χτυπησω το 5 (δεν με ενδιαφερει αν γρατζουνιεται ή αν βγαζει μωβ στις φωτο του ηλιου ή αν ακουγεται κλακ κλακ οταν το κουνας) για να ξερω οτι θα αντεξει ενα σεβαστο διαστημα. Αλλα αν ειναι να μπορω να παρω ενα ΑΝΤΑΞΙΟ κινητο 300€ λιγοτερα...

φιλε μου αυτα ειναι πραγματα του android που πρεπει να συμβιβαστείς οπως κανεις στο ios σε αλλα πραγματα αυτα τα προβληματα με τις διαφημισεις ειδικα θα τα εχεις πχ δεν ξερω γιατι αλλα η google αφηνει τους προγραμματιστες να σου στελνουν διαφημισεις συνεχεια ειδικα στις τζαμπα ακομα και οταν ειναι κλειστες και ειναι λιγο εκνευριστικες να παρει ελπιζω να αλλαξει η πολιτικη της γιατι σβηνω πολλες ωραίες εφαρμογές για αυτο και μονο τον λογο χαρακτηριστικο παραδειγμα ο εκατομμυριούχος τελειο παιχνιδακι αλλα σου τρωει την μπαταρια χωρις λογο γιατι σου στελνει πολλες διαφημίσεις

#435   robostav

robostav

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 12:29



Γιατι ρε συ να μην κρατησει η συσκευη 3 χρονια αν ο αλλος ειναι απλος χρηστης που δεν ζηταει κ πολλα;
Το note γνωμη μου ειναι οτι θα του φανει τεραστια η διαφορα απο το iphone.. Τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω, ουτε καν το σκεφτομαι..


Ειχα ακουσει (και δει απο πολλους φιλους μου) για htc/samsung που ζεσταινονται και κολλανε σε σημειο service, σπανε για πλακα κλπ.
Το 3g εχει φαει τις σαβουρες τις ζωης του, η πλατη εχει ενα ραγισμα 5cm, εχει πεσει σε νερο και το εσωσα μονος μου(επρεπε να αλλαξω μπαταρια ομως) , και παρολα αυτα η οθονη ειναι κομπλε (εκτος απο λιγη υγρασια που καπως εχει αφησει στιγμα, πρεπει να το δεις απο κουφη γωνια ομως) . Οποτε κατι αναλογο θα ηθελα απο κινητο. Οχι οτι σκεφτομαι να το ξαναβουτηξω πουθενα... Ουτε να το κοπαναω ολη μερα, απλα να μην ειναι ΥΠΕΡευαισθητο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (2), Google (1)