Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:34

οντως. την ειχα ποσταρει και γω κανα δυο σελιδες πριν...επισης δεν ειναι ελληνες οι developers. την εχουν παρει και προσθεσαν καποια πραγματα στα ελλινηκα...


επισης αν εισαι με class 2 sd καρτουλα δεν ειδες τπτ απο ταχυτητα...μια class 10 αγορασε αν μπορεις και θα πεταει....κακως αλλα οσο γρηγορο και να ειναι το κινητο με class 2 sd card θα κολλαει αν χρησημοποιεις κατιι που βρισκεται εκει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   robostav

robostav

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:36

Αυτα που λενε στα reviews για oversaturated χρωματα και μουνταδα σε video ειναι, θεωρειτε, υπερβολικα?

Βεβαια αν ειναι να δω hd ταινια σιγα μην κατσω να τη δω στο κινητο. Αλλα τωρα που αυξανεται η οικογενεια ποτε δεν ξερεις ποτε θα χρειαστεις... Επισης εχει δοκιμασει κανεις να τρεξει αρχεια απο τον υπολογιστη του στο κινητο μεσω media server?

Γινεται αυτο και στο iphone? βρηκα ενα προγραμματακι το ps3mediaserver και υποστηριζει λεει και android (ηταν ο πρωτος λογος που σκεφτηκα να αλλαξω os)

#483   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:40

για οποιον ξερει το lineage 2 που εγω παιζω ακομη,εχω δει ολα το game που ειναι 10gb να τρεχει σε smartphone 1,5 χρονο πριν! δεν ξερω πως το εκαναν ομως...αλλα με προβληματισε....η αληθεια ειναι οτι κολλαγε αλλα επεζε! δλδ στο νοτε2 φανταζομαι σημερα θα τρχει ευκολα...

#484   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:54

Για να συχρονίσουμε το Samsung Galaxy S3 με τo iTunes και να περάσουμε ημερολόγια-μηνύματα-επαφές-φωτογραφίες-βίντεο- τραγούδια από backup του iPhone η του iPad που έχουμε στο iTunes μπορούμε να το κάνουμε κατεβάζοντας το Easy Phone Sync για Windows PC η Mac και από το Play store για το Samsung Galaxy S3 από εδώ

Αναρτημένη εικόνα


Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 22/10/2012 - 15:54


#485   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 15:55

πολυ χρησιμο....θα το χρειαστουν καποια παιδια...

#486   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:06

2 ερωτήσεις γι αυτούς που είναι με το SG3..

Απο μπαταρία? Τα Custom ROM επηρεάζουν?

Επίσης για τη μουσική.. Η ποιότητα ήχου είναι καλή? Γιατι αναμφίβολα ένα απο τα μεγάλα ατού στο iPhone είναι η μουσική και η ποιόητα ήχου απο iPod.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#487   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:15

2 ερωτήσεις γι αυτούς που είναι με το SG3..

Απο μπαταρία? Τα Custom ROM επηρεάζουν?

Επίσης για τη μουσική.. Η ποιότητα ήχου είναι καλή? Γιατι αναμφίβολα ένα απο τα μεγάλα ατού στο iPhone είναι η μουσική και η ποιόητα ήχου απο iPod.


Οι custom roms στην πλειοψηφία τους προσφέρουν καλύτερη διάρκεια.

Στο δευτερο δεν μπορω μα απαντήσω καθώς από android έχω το razr αλλά ο ήχος δεν είναι αυτος που έχουμε στο iPhone, ίσως στο sg3 να είναι καλύτερος.

#488   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:16

εδώ και μισή ώρα (δυστυχώς) συνειδητοποιώ πως μία μετάβαση σε S3 περισσότερο μειονέκτημα θα ήταν παρά πλεονέκτημα. Εφόσον δε θέλω την κάθε συσκευή για κάτι εξεζητημένο, ώρα με την ώρα ανακαλύπτω πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιώ και ΔΕΝ υπάρχουν για Android. Επιπλέον, δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να κάτσω, να ψάξω καινούργιες, να αλλάξω εφαρμογές κ.λ.π. Ακόμη και να το έκανα πιο είναι το μεγάλο όφελος; Ερωτήματα:

1. διαβάζω πως δε μπορείς να στήσεις wifi direct μεταξύ S3 και Mac
2. Το lime pie θα τρέχει απροβλημάτιστα στο S3 ή θα έχουμε κολλήματα;
3. Εμαιλ του icloud δλδ researcher@me.com μπορώ να σετάρω στο android?
4. Διάβασα πως η Apple έχει μπλοκάρει το easy transfer και το συγχρονισμό με android, κάποιος να το διαψεύσει παρακαλώ.

#489   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:18

2 ερωτήσεις γι αυτούς που είναι με το SG3..

Απο μπαταρία? Τα Custom ROM επηρεάζουν?

Επίσης για τη μουσική.. Η ποιότητα ήχου είναι καλή? Γιατι αναμφίβολα ένα απο τα μεγάλα ατού στο iPhone είναι η μουσική και η ποιόητα ήχου απο iPod.


επηρεαζουν οι custom rom την μπαταρια...στην χειροτερη περιπτωση να παραμεινει ιδια....σχεδον σε ολες ομως υπαρχει αισθητη και σημαντικη βελτιωση της μπαταριας....συνηθως απο 12 ωρες μεχρι 36 ωρες βελτιωση. ανα λογως την χρηση. ειναι αποδεδειγμα και αποτελεσματα για τις τοπ ρομ που υπαρχουν για σ3 με δοκιμες απο 1000+ ατομα σε γνωστο φορουμ....

2 ερωτήσεις γι αυτούς που είναι με το SG3..

Απο μπαταρία? Τα Custom ROM επηρεάζουν?

Επίσης για τη μουσική.. Η ποιότητα ήχου είναι καλή? Γιατι αναμφίβολα ένα απο τα μεγάλα ατού στο iPhone είναι η μουσική και η ποιόητα ήχου απο iPod.



για τον ηχο ειναι ανακριβες η απαντηση...ισως η ποιοτητα να ειναι η ιδια απο θεμα συσκευης αλλα δεν νομιζω τα ακουστικα που υπαρχουν στο κουτι να ειναι σε καμια περιπτωση τοσο καλα οσο της apple.

#490   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:20

Οι custom roms στην πλειοψηφία τους προσφέρουν καλύτερη διάρκεια.

Στο δευτερο δεν μπορω μα απαντήσω καθώς από android έχω το razr αλλά ο ήχος δεν είναι αυτος που έχουμε στο iPhone, ίσως στο sg3 να είναι καλύτερος.

επηρεαζουν οι custom rom την μπαταρια...στην χειροτερη περιπτωση να παραμεινει ιδια....σχεδον σε ολες ομως υπαρχει αισθητη και σημαντικη βελτιωση της μπαταριας....συνηθως απο 12 ωρες μεχρι 36 ωρες βελτιωση. ανα λογως την χρηση. ειναι αποδεδειγμα και αποτελεσματα για τις τοπ ρομ που υπαρχουν για σ3 με δοκιμες απο 1000+ ατομα σε γνωστο φορουμ....
για τον ηχο ειναι ανακριβες η απαντηση...ισως η ποιοτητα να ειναι η ιδια απο θεμα συσκευης αλλα δεν νομιζω τα ακουστικα που υπαρχουν στο κουτι να ειναι σε καμια περιπτωση τοσο καλα οσο της apple.


Πολύ θετικό αυτό.. Thanks και στους δύο..

Για τα ακουστικά δε με νοιάζει, μιας και έχω άλλα, όσο απο συσκευή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#491   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:20

επηρεαζουν οι custom rom την μπαταρια...στην χειροτερη περιπτωση να παραμεινει ιδια....σχεδον σε ολες ομως υπαρχει αισθητη και σημαντικη βελτιωση της μπαταριας....συνηθως απο 12 ωρες μεχρι 36 ωρες βελτιωση. ανα λογως την χρηση. ειναι αποδεδειγμα και αποτελεσματα για τις τοπ ρομ που υπαρχουν για σ3 με δοκιμες απο 1000+ ατομα σε γνωστο φορουμ....



για τον ηχο ειναι ανακριβες η απαντηση...ισως η ποιοτητα να ειναι η ιδια απο θεμα συσκευης αλλα δεν νομιζω τα ακουστικα που υπαρχουν στο κουτι να ειναι σε καμια περιπτωση τοσο καλα οσο της apple.


Από τα λίγα που διαπίστωσα είναι πως τα ηχεία του S3 είναι χάλια μαύρα σε σχέση με του iPhone 5. Όλα ακούγονται φτηνά, ειδικά τα ringtones. Με hands free δε δοκίμασα.

#492   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:26

ναι τα μεγαλα υπερ το ρομ εκτος τον νεων feature που προσθετουν ειναι η μεγαλυτερη και καλητερη αυτονομια μπαταριας/μνηνης ram/cpu και η αναδιαταξη των partitons(δλδ ανασυγκροτημενα τα system files/libs/data κλπ για γρηγορετερη προσπελαση εγραφη η αναγνωση που ασφαλως μειωνουν το lag)

#493   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:27

Εντυπωσεις και διαφορες με την προηγουμενη..
Αν και ειμαστε ψιλοασχετοι εμεις, εσυ πες τα να ακουμε ;-)



Να σου απαντησω εγω σχετικα με την Jelly whatever.

Προκειται για ενα πολυ βελτιωμενο firmware, τοσο βελτιωμενο που το Galaxy θυμιζει σε σταθεροτητα το iPhone :P

#494   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:32

Ας μου πει κάποιος πιο να πάρω!!! S3 vs Note 2. Στείλτε pm! Βοήθεια!

#495   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 22/10/2012 - 16:33

εδώ και μισή ώρα (δυστυχώς) συνειδητοποιώ πως μία μετάβαση σε S3 περισσότερο μειονέκτημα θα ήταν παρά πλεονέκτημα. Εφόσον δε θέλω την κάθε συσκευή για κάτι εξεζητημένο, ώρα με την ώρα ανακαλύπτω πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιώ και ΔΕΝ υπάρχουν για Android. Επιπλέον, δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να κάτσω, να ψάξω καινούργιες, να αλλάξω εφαρμογές κ.λ.π. Ακόμη και να το έκανα πιο είναι το μεγάλο όφελος; Ερωτήματα:

1. διαβάζω πως δε μπορείς να στήσεις wifi direct μεταξύ S3 και Mac
2. Το lime pie θα τρέχει απροβλημάτιστα στο S3 ή θα έχουμε κολλήματα;
3. Εμαιλ του icloud δλδ researcher@me.com μπορώ να σετάρω στο android?
4. Διάβασα πως η Apple έχει μπλοκάρει το easy transfer και το συγχρονισμό με android, κάποιος να το διαψεύσει παρακαλώ.


1. Wifi direct, αν κατάλαβα την ερώτησή σου, μπορείς να κάνεις με την εφαρμογή airdroid
2. Δεν γνωρίζω
3. https://discussions....tart=0&tstart=0 σε εμένα δούλεψε
4. Δεν γνωρίζω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)