Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:35

Με το titanium back up μπορεις να γυρισεις ολες τις εφαρμογες σου,τις ρυθμισεις σου και τα save σου.
Το nandroid ειναι σαν ghost στο pc.
Θα σε γυρισει οπως ησουν τη συγκεκριμενη στιγμη που το πηρες. ics κλπ κλπ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:38

οκ. αυτο ειναι σε περιπτωση που γινει στραβη με την εγκατασταση του καινουριου firmware γυρνα εκει που ειμουν.
καταλαβα.
α ρε φιλε να μην εισουν Ηρακλειο να μου ελυνες πολλες αποριες.

#768   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:39

οκ. αυτο ειναι σε περιπτωση που γινει στραβη με την εγκατασταση του καινουριου firmware γυρνα εκει που ειμουν.
καταλαβα.
α ρε φιλε να μην εισουν Ηρακλειο να μου ελυνες πολλες αποριες.


Απ'οσο θυμαμαι μου χεις λυσει και συ αρκετες περι iphone ipad ..

#769   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:40

το ενα χερι νιβει τ αλλο, και τα 2 το idevice

#770   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:48

Όταν κρατάς back up με το titanium και επιχειρήσεις κάτι περίεργο, ρίξε τον φάκελο που έχει το Titanium στον υπολογιστή έτσι ώστε να τον έχεις αν γίνει καμια στραβη.

Μετα τον ξαναριχνεις στον κινητο, κανείς εγκατάσταση το titanium και ξανα περνάς τα αρχεία σου.

#771   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:51

Και κάτι άλλο παιδιά,μια πολύ καλή εφαρμογή..
Airdroid free στο market.
Συνδέεσαι ασυρματα με το pc και μεταφερεις οτι θελεις με ταχυτητα wifi.

#772   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:52

Δεν βλεπω την ωρα να γυρισω αθηνα να παραλαβω το note2....unboxing me thn mia bootup κατευθειαν custom rom/kernel καθαρισμα set up με τα app που θελω να το φερω στα μετρα μου και μετα να το χαιρομΙ συνεχεια....το custom rom kernel και το set up με τα app ειναι πορωση...αγαπω την ολη διαδικασια οσο δεν παει...pfff υπομονη....!

#773   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 16:59

Τελικά αποφάσισα πως αυτό που θέλω είναι ένα iPhone 5. Για μένα το S3 μπορεί να είναι ένα καλό κινητό, όμως είναι ήδη 6 μήνες έξω και επιπλέον δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από όσα θέλω απ'ότι το iPhone 5. Επιπλέον όταν βγει το jb, ξέρω πως δε θα λείπει τπτ πια. Η εμφάνιση είναι κάτι που πραγματικά με ενδιαφέρει μιας και δεν το φοράω ποτέ θήκη.

#774   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:02

με το δευτερο δηλαδη μπορουμε να εγκαταστησουμε και ρομ. flashαρει δηλ η εφαρμογη αυτη?


Angelo επηδεί βλέπω ότι έχεις πάρει φόρα δες αυτό το βίντεο γιατί αν αρχίσω μα γράφω τι μπορείς να κάνεις με το rom toolbox pro θα ξημερώσουμε.



#775   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:05

Τελικά αποφάσισα πως αυτό που θέλω είναι ένα iPhone 5. Για μένα το S3 μπορεί να είναι ένα καλό κινητό, όμως είναι ήδη 6 μήνες έξω και επιπλέον δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από όσα θέλω απ'ότι το iPhone 5. Επιπλέον όταν βγει το jb, ξέρω πως δε θα λείπει τπτ πια. Η εμφάνιση είναι κάτι που πραγματικά με ενδιαφέρει μιας και δεν το φοράω ποτέ θήκη.



Καλα ναι το οτι ειναι 6 μηνων το εχω αναφερει εγω συγκεκριμενα πολλες φορες και συνεχιζω να το τονιζω οταν θετουν ως ερωτημα s3 or note2. Εννοειται το5 ειναι πολυ καλο επισης αλλα απο τιμη εχουμε θεμα....

#776   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:10

Καλα ναι το οτι ειναι 6 μηνων το εχω αναφερει εγω συγκεκριμενα πολλες φορες και συνεχιζω να το τονιζω οταν θετουν ως ερωτημα s3 or note2. Εννοειται το5 ειναι πολυ καλο επισης αλλα απο τιμη εχουμε θεμα....


O jimmakos είπε πολύ σωστά πως δε μπορούσα να δώσω 840 για iPhone 5 από Ελλάδα...συμφωνώ. Όμως εγώ που το αγοράζω από Αγγλία 640Ευρώ το 16άρι που με καλύπτει, δηλαδή 180Ευρώ ακριβότερα από το S3, ok δε νομίζω πως είναι τεράστια διαφορά. και κυρίως με επηρέασε το θέμα των εφαρμογών.

#777   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:16

Τελικά αποφάσισα πως αυτό που θέλω είναι ένα iPhone 5. Για μένα το S3 μπορεί να είναι ένα καλό κινητό, όμως είναι ήδη 6 μήνες έξω και επιπλέον δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από όσα θέλω απ'ότι το iPhone 5. Επιπλέον όταν βγει το jb, ξέρω πως δε θα λείπει τπτ πια. Η εμφάνιση είναι κάτι που πραγματικά με ενδιαφέρει μιας και δεν το φοράω ποτέ θήκη.


Και για εμένα παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση και τα υλικά που υπάρχουν σε μια συσκευη και εννοείται τόσο το iPhone οσο και το razr μου δεν τα βάζω σε θήκη για κανένα λόγο.
Το sg3 είναι πραγματικά πολύ καλή συσκεύη αν είχε την εμφάνιση και τα υλικά του iPhone 5 (χωρίς το scafgate) ή του razr θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια μιάς και το android os έχει κάνει αρκετά βήματα εμπρός σε μικρό χρονικό διάστημα και πιστευω θα συνεχίσει έτσι.

Είναι πειρασμός αυτό το iPhone 5 (ούτε το μήλο που δάγκωσε η Εύα) αλλά πώς θα το έχεις χωρίς θήκη μετά από αυτο που έγινε με το πρώτο που είχες;

#778   kpol

kpol

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:28

Εχω κανει την αλλαγη αυτη περιπου 3 φορες μια μηλο μια ρομπο μια μηλο μια παλι ρομποτ και ουτο καθεξης ...
Ενα εχω να πω σαν απολυτη ταχυτητα και συγκριση δεν μπορει καποιος να βρει διαφορες που να κανουν κρα. μιλαμε για κλασματα...
Απο εκει και περα οθονη πιο μεγαλη το σ 3 αλλα η αφη ειναι χρονια πισω σχετικα παντα με 4ρι
απο μπαταριες μπορω να πω εδω και ενα χρονο που εχουν περασει απ οτα χερια μοθυ πανω απο 50 συσκευες ειναι οι ιδιες.
θεμα μεγεθους και ομορφιας δεν θα τοποθετηθω διοτι ειναι εντελως υποκειμενικα αυτα.
Απο εφαρμογες τωρα παλι δεν θα μιλησω γιατι ειναι το τι ζηταει καποιος.
το θεμα ειναι αλλο...
Σαν το 4ρι στο χερι παιδια....παρολο που ειμια κατοχος σ3 τωρα δεν υπαρχει καμμια σχεση σε αισθηση με το 4ρι τα iphone στο χερι εινια ακρως ερωτευσιμα και αυτο σε μενα μετραει...

#779   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:29

Εικικρηνα ακομα δεν καταλαβα τι ειναι ρουτ τι ειναι ρομ? πμ οποιος εχει ορεξη να εξηγησει!

#780   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2012 - 17:32

Και για εμένα παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση και τα υλικά που υπάρχουν σε μια συσκευη και εννοείται τόσο το iPhone οσο και το razr μου δεν τα βάζω σε θήκη για κανένα λόγο.
Το sg3 είναι πραγματικά πολύ καλή συσκεύη αν είχε την εμφάνιση και τα υλικά του iPhone 5 (χωρίς το scafgate) ή του razr θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια μιάς και το android os έχει κάνει αρκετά βήματα εμπρός σε μικρό χρονικό διάστημα και πιστευω θα συνεχίσει έτσι.

Είναι πειρασμός αυτό το iPhone 5 (ούτε το μήλο που δάγκωσε η Εύα) αλλά πώς θα το έχεις χωρίς θήκη μετά από αυτο που έγινε με το πρώτο που είχες;


Ξενέρωσα που δε μπορούσα να πάρω το S3. 460 Ευρώ τέτοιο κινητό; Τί συζητάμε;

ΤΟ viber, το what sup, το Evernote, το SKype όλα φαίνονται πολύ καλύτερα στο S3.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 30

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Facebook (1)