Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:32

Φώτη θα τα παραγγείλουμε μαζί για να βρούμε καλή τιμή και το σετάρισμα το αναλαμβάνεις εσύ θα rootαρουμε με την μία. Εγώ βάζω τους καφέδες και το φαγητό... Σου χρωστάω κιόλας... :)


Χαχαχααχ λες; Εγώ σκέφτομαι να περιμένω το SG4.Μια χαρά είμαι με το 4S ακόμα. Θα αρχίσω να διαβάσω να πάω προετοιμασμένος ....;)
root δεν θα θες να κάνεις λογικά αν το δεις....Εγώ έτσι όπως το έχω δει σε φίλο,με καλύπτει δεν θέλω κάτι άλλο.. Αν αργότερα με πιάσει η διαστροφή να δοκιμάζω τότε θα το κάνω κι αυτό..:)

Δε χρωστάς τίποτα..;)

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:34

Δεν εχει βρεθει τροπος να γινει κατι τετοιο στο S3...(μονο ενα προγραμμα που μετεφερε τα δεδομενα απο καποια παιχνιδια στην εξωτερικη SD αλλα ειναι εξαιρετικα ασταθες)

#828   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:35

Εχμ εχουν γραφτει ορισμενες ανακριβειες...
Το κινητο εχει 16gb εσωτερικη μνημη για εφαρμογες... αμα γεμισει ΔΕΝ μπορεις να τις περασεις στην εξωτερικη SD και φυσικα ΔΕΝ γινεται κατι τετοιο αυτοματα
Η εξωτερικη ειναι ΜΟΝΟ για mp3,φωτογραφιες,ταινιες και χαρτες GPS
Με αλλα λογια με 8-9 παιχνιδια της Gameloft ΔΕΝ χωραει παραπανω πραγματα
Σε ΚΑΝΕΝΑ galaxy ΟΥΤΕ στο S2 δεν μπορουσες να εγκαταστησεις εφαρμογες στην εξωτερικη SD
Αυτα για partition κτλ δεν ξερω που τα ειδατε αλλα δεν υπαρχουν στο S3


το app2sd δεν το κανει αυτο? Απλα προειδοποιουσε πως δεν θα επαιζαν ολα τα widgets. κ αν εχεις rooted συσκευη βαζεις το int2ext κ "βλεπει" το κινητο σαν εσωτερικη μνημη την καρτα μνημης,κ σαν sd card την εσωτερικη μνημη!

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 24/10/2012 - 23:36


#829   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:35

Και 16GB εφαρμογές είναι υπέρ-αρκετά.. Υπερ υπερ αρκετά...
ΤΑ υπόλοιπα τα βάζεις σε sd.

Αναρτημένη εικόνα


#830   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:39

το app2sd δεν το κανει αυτο? Απλα προειδοποιουσε πως δεν θα επαιζαν ολα τα widgets. κ αν εχεις rooted συσκευη βαζεις το int2ext κ "βλεπει" το κινητο σαν εσωτερικη μνημη την καρτα μνημης,κ σαν sd card την εσωτερικη μνημη!


Δεν δουλευει τιποτα στο S3
Γενικα σε κινητο με ICS δεν δουλευουν αυτα...
Καποτε γινοταν επισημα και απο το ιδιο το android...σου εδινε την δυνατοτηα απο την εκδοση 2.2 και μετα να μεταφερεις εφαρμογες στην εξωτερικη SD
Απο την εκδοση 4.0 και μετα η google δεν το επιτρεπει...για λογους σταθεροτητας και ταχυτητας....αλλωστε και το επισημο κινητο της το Galaxy Nexus δεν εχει SD
Tο αναφερει και σε αυτο το ελληνικο FAQ

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 24/10/2012 - 23:40


#831   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:41

Δεν δουλευει τιποτα στο S3
Γενικα σε κινητο με ICS δεν δουλευουν αυτα...
Καποτε γινοταν επισημα και απο το ιδιο το android...σου εδινε την δυνατοτηα απο την εκδοση 2.2 και μετα να μεταφερεις εφαρμογες στην εξωτερικη SD
Απο την εκδοση 4.0 και μετα η google δεν το επιτρεπει...για λογους σταθεροτητας και ταχυτητας....αλλωστε και το επισημο κινητο της το Galaxy Nexus δεν εχει SD


Eμενα μια φορα που το ειχα δοκιμασει νομιζω δουλεψε αλλα ηθελε αναγκαστικα partition στην sd!Μετα εβαλα το int2ext κ δεν ξανασχοληθηκα.. το nexus δεν εχει sd??δεν το ηξερα!

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 24/10/2012 - 23:42


#832   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:42

Χαχαχααχ λες; Εγώ σκέφτομαι να περιμένω το SG4.Μια χαρά είμαι με το 4S ακόμα. Θα αρχίσω να διαβάσω να πάω προετοιμασμένος ....;)
root δεν θα θες να κάνεις λογικά αν το δεις....Εγώ έτσι όπως το έχω δει σε φίλο,με καλύπτει δεν θέλω κάτι άλλο.. Αν αργότερα με πιάσει η διαστροφή να δοκιμάζω τότε θα το κάνω κι αυτό..:)

Δε χρωστάς τίποτα..;)


Σοβαρά σκέφτομαι έαν υπάρξουν σοβαρές πληροφορίες για gs4 το αργότερο Φλεβάρη μάλλον θα περιμένω αλλά εάν είναι για Μάιο Ιούνιο παίρνω το s3 τώρα κρατάω και το 4αρι και όταν βγει το s4 τα πουλάω και τα δύο και το αγοράζω... Και το 5αρι να ήθελα να πάρω την ίδια διάφορα έπρεπε να δώσω... Αλλά ΔΕΝ υέλω... :)

#833   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:44

Εγω φιλε στο neo v με ics μια χαρα μετεφερα και εφαρμογες και παιχνιδια στην sd χωρις πολλα πολλα...στις ρυθμισειςπηγαινες εφαρμογες και ειχε μεταφορα στην sd...τι λες εσυ και που τα ακουσες δεν κερω αλλα τα εβλεπα με τα ματια μου και τα εκανα με τα χερια μου

#834   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:44

Eμενα μια φορα που το ειχα δοκιμασει νομιζω δουλεψε αλλα ηθελε αναγκαστικα partition στην sd!Μετα εβαλα το int2ext κ δεν ξανασχοληθηκα.. το nexus δεν εχει sd??δεν το ηξερα!


Σε ποιο κινητο σου δουλεψε? Να φανταστω ειχες φτιαξει ext4 partition? Εισαι σιγουρος οτι εγραφε εκει? Εχεις κανενα link απο το XDA?

#835   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:49

Σε ποιο κινητο σου δουλεψε? Να φανταστω ειχες φτιαξει ext4 partition? Εισαι σιγουρος οτι εγραφε εκει? Εχεις κανενα link απο το XDA?


σε s3!μιλαω για την εφαρμογη απο το play store. η αλλη απο xda δουλευει 100%! εδω ειναι για s3 συγκεκριμενα http://forum.xda-dev...d.php?t=1772234

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 24/10/2012 - 23:51


#836   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/10/2012 - 23:54

Το Galaxy S III έχει 16GB για τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους, όχι το μηδενικό χώρο 128MB που είχε π.χ. το HTC Desire. Αλλά και για τους χρήστες προηγούμενων μοντέλων της Samsung: Σε κανένα Galaxy δε γινόταν ποτέ μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική SDCard. Στην εσωτερική του τηλεφώνου ναι. Όχι όμως σε microsd εξωτερική.
Αυτό που γινόταν, δηλαδή η μεταφορά από εμάς τους ίδιους κομματιών των δεδομένων της εφαρμογής σε εξωτερική κάρτα, γίνεται ακόμα. Ας πούμε οι χάρτες από το aura ή το navigon που είναι μεγάλοι. Οι φωτογραφίες από καμία βάση δεδομένων, κ.ο.κ. Αυτά ακόμα τα έχω στην εξωτερική κάρτα, μαζί με τις ταινίες μου και τη μουσική μου. Το ότι ένωσαν τα partitions /data και /sdcard που υπήρχαν στα προηγούμενα μοντέλα δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Απλά αντί για 2 χώρους που είχαν τα galaxy s1 και s2, τώρα στο s3 ο χώρος έγινε ένας. Επίσης, εφαρμογές που βρίσκεις με ονόματα όπως app2sd είναι παντελώς άχρηστες, και ήταν πάντα άχρηστες για τα κινητά της Samsung (από την έκδοση 2.2 και μετά).
Με λίγα λόγια: Δε γίνεται μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική κάρτα sd, παρά μόνο κάποιων φακέλων με δεδομένα. Αλλά δε χρειάζεται να γίνει. 16 GB είναι αρκετα και με το παραπάνω.
Το μοναδικο μείον είναι ότι πρέπει να κρατάς backup συχνα των φακέλων των εφαρμογών σε περίπτωση που χρειαστει επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Aν είσαι root, μπορείς να κάνεις μια μπακάλικη μεταφορά χρησιμοποιώντας τη unix εντολή mount --bind που κάνει αυτό εδώ το πρόγραμμα. Χρησιμοποίησέ το ΜΟΝΟ αν ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις.
Συγκεκριμένα για τα παιχνίδια της Gameloft που είναι τεράστια, και πάλι μόνο για όσους είναι root, έχει βγει στο Play store η εφαρμογή GL to SD. Ένα video tutorial στο youtube εδώ

Τωρα αν εσεις δινετε συμβουλες και λετε στον κοσμο οτι θα παρει μια καρτουλα 32GB και με ενα απλο root και μια εφαρμογουλα απο το store θα εχει 48gb για εφαρμογες ΟΚ παω πασο...

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 24/10/2012 - 23:58


#837   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:12

Το Galaxy S III έχει 16GB για τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους, όχι το μηδενικό χώρο 128MB που είχε π.χ. το HTC Desire. Αλλά και για τους χρήστες προηγούμενων μοντέλων της Samsung: Σε κανένα Galaxy δε γινόταν ποτέ μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική SDCard. Στην εσωτερική του τηλεφώνου ναι. Όχι όμως σε microsd εξωτερική.
Αυτό που γινόταν, δηλαδή η μεταφορά από εμάς τους ίδιους κομματιών των δεδομένων της εφαρμογής σε εξωτερική κάρτα, γίνεται ακόμα. Ας πούμε οι χάρτες από το aura ή το navigon που είναι μεγάλοι. Οι φωτογραφίες από καμία βάση δεδομένων, κ.ο.κ. Αυτά ακόμα τα έχω στην εξωτερική κάρτα, μαζί με τις ταινίες μου και τη μουσική μου. Το ότι ένωσαν τα partitions /data και /sdcard που υπήρχαν στα προηγούμενα μοντέλα δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Απλά αντί για 2 χώρους που είχαν τα galaxy s1 και s2, τώρα στο s3 ο χώρος έγινε ένας. Επίσης, εφαρμογές που βρίσκεις με ονόματα όπως app2sd είναι παντελώς άχρηστες, και ήταν πάντα άχρηστες για τα κινητά της Samsung (από την έκδοση 2.2 και μετά).
Με λίγα λόγια: Δε γίνεται μεταφορά εφαρμογών σε εξωτερική κάρτα sd, παρά μόνο κάποιων φακέλων με δεδομένα. Αλλά δε χρειάζεται να γίνει. 16 GB είναι αρκετα και με το παραπάνω.
Το μοναδικο μείον είναι ότι πρέπει να κρατάς backup συχνα των φακέλων των εφαρμογών σε περίπτωση που χρειαστει επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Aν είσαι root, μπορείς να κάνεις μια μπακάλικη μεταφορά χρησιμοποιώντας τη unix εντολή mount --bind που κάνει αυτό εδώ το πρόγραμμα. Χρησιμοποίησέ το ΜΟΝΟ αν ξέρεις πολύ καλά τι κάνεις.
Συγκεκριμένα για τα παιχνίδια της Gameloft που είναι τεράστια, και πάλι μόνο για όσους είναι root, έχει βγει στο Play store η εφαρμογή GL to SD. Ένα video tutorial στο youtube εδώ

Τωρα αν εσεις δινετε συμβουλες και λετε στον κοσμο οτι θα παρει μια καρτουλα 32GB και με ενα απλο root και μια εφαρμογουλα απο το store θα εχει 48gb για εφαρμογες ΟΚ παω πασο...


εγω απ οτι καταλαβα αυτο που κανουν τετοιου τυπου εφαρμογες ειναι να μην μεταφερουν την εφαρμογη,αλλα τους φακελους με τα περιεχομενα που εχουν τα περισσοτερα mb. πχ αν κατεβασεις ενα προγραμμα μεγαλο τυπου navigon, θα εχεις την εφαρμογη στην εσωτερικη μνημη κ τους χαρτες που θα ειναι 500mb στην sd. κατι τετοιο πρεπει να κανουν

#838   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:38

Εχει βγει S3 με 64gb εσωτερικη μνημη και 2gb ram τετραπυρηνο(δεν αναφερομαι στο αμερικανικο το διπυρηνο με τα 2gb ram) αλλα δεν εχει ερθει Ευρωπη..ακομη τουλαχιστον..Αλλα και να το φερουν τα διαφορα σκρουτζομαγαζα,δεν θα το καλυπτει η εγγυηση..Εγω προσωπικα,αν η τιμη θα ηταν προσιτη,θα το ρισκαρα..

#839   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:50

http://www.youtube.com/watch?v=TJkb36L4G60&feature=player_embedded

Ωριστε και το link:http://www.sammobile...has-multi-view/

Τελευταία επεξεργασία από: Reload, 25/10/2012 - 00:53


#840   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:52

Γιατί να μην το καλύπτει η εγγύηση;Δεν είναι διεθνής;

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες