Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#841   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 25/10/2012 - 00:57

Μονο τα ευρωπαικα καλυπτονται με εγγυηση..Αυτο ειναι γιαπωνεζικο..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#842   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 25/10/2012 - 01:28

Εχει βγει S3 με 64gb εσωτερικη μνημη και 2gb ram τετραπυρηνο(δεν αναφερομαι στο αμερικανικο το διπυρηνο με τα 2gb ram) αλλα δεν εχει ερθει Ευρωπη..ακομη τουλαχιστον..Αλλα και να το φερουν τα διαφορα σκρουτζομαγαζα,δεν θα το καλυπτει η εγγυηση..Εγω προσωπικα,αν η τιμη θα ηταν προσιτη,θα το ρισκαρα..


Αυτο έλεγα και εγω!!!

Είναι το international Model το οποίο έχει κυκλοφορήσει Αγγλία και έχει και LTE!

Στην Γερμανία στο Amazon το έχουν 600€!

#843   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2012 - 12:21

αντε παιδια ποιος μπορει να μου πει κατι για θεματα.
εχω εγκαταστησει το rom toolkit μεσω του οποιου μπορω να εγκαταστησω θεματα.
1η ερωτηση / τρωνε μπαταρια τα θεματα(δηλαδη τρεχει κατι σαν το winterboard)?
2η ερωτηση / απο οτι βλεπω πρεπει τα θεματα να ειναι συμβατα με τις ρομ,εγω απλα εχω κανει αναβαθμιση στην jelly bean μεσω odin της γαλλικης μου εκδοσης.
μπαινουν ολα τα θεματα εκει?

#844   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:18

αντε παιδια ποιος μπορει να μου πει κατι για θεματα.
εχω εγκαταστησει το rom toolkit μεσω του οποιου μπορω να εγκαταστησω θεματα.
1η ερωτηση / τρωνε μπαταρια τα θεματα(δηλαδη τρεχει κατι σαν το winterboard)?
2η ερωτηση / απο οτι βλεπω πρεπει τα θεματα να ειναι συμβατα με τις ρομ,εγω απλα εχω κανει αναβαθμιση στην jelly bean μεσω odin της γαλλικης μου εκδοσης.
μπαινουν ολα τα θεματα εκει?


Βάλε ένα καινούργιο Launcher πχ Apex ή τον TSF Shell, είναι κάτι σαν springtomize και Winterboard μαζι!

Τους βρίσκεις στο Play store.

Πες μας εντυπώσεις!

#845   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 25/10/2012 - 14:31

Μπορείς ακόμη να βάλεις και τον SBP Shell είναι 3D!

#846   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 16:08

αντε παιδια ποιος μπορει να μου πει κατι για θεματα.
εχω εγκαταστησει το rom toolkit μεσω του οποιου μπορω να εγκαταστησω θεματα.
1η ερωτηση / τρωνε μπαταρια τα θεματα(δηλαδη τρεχει κατι σαν το winterboard)?
2η ερωτηση / απο οτι βλεπω πρεπει τα θεματα να ειναι συμβατα με τις ρομ,εγω απλα εχω κανει αναβαθμιση στην jelly bean μεσω odin της γαλλικης μου εκδοσης.
μπαινουν ολα τα θεματα εκει?


τα sbp shell/tsf shell θα σου αλλαξουν τελειως ομως την εμπειρια αντροιντ που ειχες. Ειναι αρκετα διαφορετικα απο το "μαμα" συστημα. Εγω θα προτεινα nova η apex launcher. αν αποφασισεις για shell το tsf μου φαινεται καλυτερο κ λιγοτερο βαρυ. Για θεμα εμενα μου αρεσει η το "alexander theme" http://forum.xda-dev...d.php?t=1863874 η το " motomoto00" http://forum.xda-dev...d.php?t=1844756. ειναι πολυ ομορφα κ τα δυο κ ελληνικα.τα θεματα ελαχιστη μπαταρια θα σου φανε. Τα shell ισως να τρωνε λιγο παραπανω. Ειδικα το sbp shell εχει παρα πολλα γραφικα.

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 25/10/2012 - 16:10


#847   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2012 - 16:47

Εχω προβλημα οταν κανω αναπαραγωγη βιντεο και παταω play μου σκοτεινιαζει την εικονα γιατι βαζει στην φωτεινοτητα το Αυτοματο ενω εγω εχω επιλεξει χειροκινητα την φωτεινοτητα. Μπορει καποιοσ να με βοηθησει?

#848   codmdantes

codmdantes

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:53

Εχω προβλημα οταν κανω αναπαραγωγη βιντεο και παταω play μου σκοτεινιαζει την εικονα γιατι βαζει στην φωτεινοτητα το Αυτοματο ενω εγω εχω επιλεξει χειροκινητα την φωτεινοτητα. Μπορει καποιοσ να με βοηθησει?


Αν μιλάς για τον μαμίσιο player, τότε όταν αναπαράγεις ένα βίντεο, πάτα το αριστερό "πλήκτρο" δίπλα από το home button (το κουμπί για το μενού). Θα σου εμφανίσει κάποιες επιλογές, και θα πατήσεις Ρυθμίσεις. Η πρώτη επιλογή είναι η φωτεινότητα βίντεο, και ρύθμισέ την όπου θες...
Αν είναι άλλος player, απλά σέρνεις το δάκτυλο προς τα πάνω από την δεξιά μεριά της οθόνης, και χειρίζεσαι την φωτεινότητα (από την αριστερή χειρίζεσαι το volume).
Πες μου πώς πήγε μετά (αν τα κατάφερες δηλαδή)...

#849   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:03

Λοιπόν μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Το κινητό αυτή την στιγμή το έχω με custom rom Omega V.30 και kernel siyah 1.7.

Πλέον είναι σταθερό αν και κάποιες στιγμές τραβάει και αυτό τα σκαλώματα του. Όχι κάτι το ιδιαίτερο βέβαια.

Πολύ παραμετροποιήσημο λειτουργικό και για όσους ψάχνονται μπορούν να κάνουν πάρα πολλά.

3 πράγματα που με έχουν ξενερώσει μέχρι στιγμής σε σχέση με το iPhone.

1.) Default keyboard τραγικό απλά...Πέρασα εχθές το Swiftkey 3 και κάπως έστρωσε το πράγμα αλλά δεν είναι σαν του iPhone και πάλι (μου κάνει εντύπωση πως δεν το έχει αναφέρει κανείς αυτό στα τόσα vs που έχω διαβάσει).

2.) Το Store του είναι πολύ πίσω όμως...Με αρκετή σαβούρα.

3.) Κατηγορούσα την Apple για το wifi direct που δεν έβαλε στο 5 και πρέπει να πάρω το apple tv για να κάνω screen share στην smart tv (LG) αλλά διαπίστωσα πως και η Samsung το υποστηρίζει σχεδόν μόνος στις δικές της τηλεοράσεις...
Once You Go Mac You Never Go Back

#850   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:14

καλως η κακως το s3 με τις τιμες που εχει μεσω ιντερνετ (και εννοειται με τα πολυ καλα χαρακτηριστικά του) ειναι πολυ δελεαστικο... δεν ξερω...αλλα αυτα τα 739 (βλεπε i5) δεν χωνευονται με τιποτα ρε γμτ.. :wacko:

#851   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:17

καλως η κακως το s3 με τις τιμες που εχει μεσω ιντερνετ (και εννοειται με τα πολυ καλα χαρακτηριστικά του) ειναι πολυ δελεαστικο... δεν ξερω...αλλα αυτα τα 739 (βλεπε i5) δεν χωνευονται με τιποτα ρε γμτ.. :wacko:


Ισχύει. Κι εγώ με αυτό τον γνώμονα το αγόρασα. Ήθελα 32GB iPhone διότι έχω μέσα την μουσική μου που έχω φτιάξει σε λίστες με εξώφυλλα και αποκλείεται να την αποχωριστώ.

Οπότε προσωπικά για το iPhone 5 θα ήθελα 850.

Τώρα με 480 (πήρα και μία micro sd 16GB, class 10) και τα έχω όλα σε μια πάρα μα πάρα πολύ καλή τιμή.

Ακόμα δεν ξέρω αν θα με κρατήσει φυσικά για να είμαι ειλικρινής.
Once You Go Mac You Never Go Back

#852   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:19

Xωρίς να με φάτε:

Καταρχήν ακόμη πιστεύω πως το εργοστασιακό S3, όπως το βγάζεις από το κουτί είναι κούκλα και κάνει πολλά.

Όμως σας το έλεγα πως το wifi direct είναι πρωτόκολλο επικοινωνίας και πρέπει να είναι εγκατεστημένο στην τηλεόραση. Οπότε γιατί να μην έχω apple tv και να προτιμήσω κάποια άλλη τεχνολογία;

#853   isks

isks

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:21

Ισχύει. Κι εγώ με αυτό τον γνώμονα το αγόρασα. Ήθελα 32GB iPhone διότι έχω μέσα την μουσική μου που έχω φτιάξει σε λίστες με εξώφυλλα και αποκλείεται να την αποχωριστώ.

Οπότε προσωπικά για το iPhone 5 θα ήθελα 850.

Τώρα με 480 (πήρα και μία micro sd 16GB, class 10) και τα έχω όλα σε μια πάρα μα πάρα πολύ καλή τιμή.

Ακόμα δεν ξέρω αν θα με κρατήσει φυσικά για να είμαι ειλικρινής.


φαινεται πολυ καλη επιλογη... αλλα τι εννοεις να σε κρατησει..και παλι σκεφτεσαι το 5αρι?

#854   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:26

φαινεται πολυ καλη επιλογη... αλλα τι εννοεις να σε κρατησει..και παλι σκεφτεσαι το 5αρι?


Δεν φταίει τόσο το Samsung, όσο ότι όλες οι συσκευές μου είναι Apple. iMac - Macbook pro - iPad και πριν συνεργαζόντουσαν όλα άψογα μεταξύ τους.

Αναγκάστηκα να κάνω εγκατάσταση linunx ώστε να μου βλέπει σωστά το κινητό ο Mac, διότι στην έκδοση 10.8.2 το βλέπει μόνο μέσω Wi-Fi.

Xωρίς να με φάτε:

Καταρχήν ακόμη πιστεύω πως το εργοστασιακό S3, όπως το βγάζεις από το κουτί είναι κούκλα και κάνει πολλά.

Όμως σας το έλεγα πως το wifi direct είναι πρωτόκολλο επικοινωνίας και πρέπει να είναι εγκατεστημένο στην τηλεόραση. Οπότε γιατί να μην έχω apple tv και να προτιμήσω κάποια άλλη τεχνολογία;


Ειλικρινά δεν το ήξερα και κατηγορούσα τσάμπα την Apple....Μέγα μ@λ@κι@ της Samsung....
Once You Go Mac You Never Go Back

#855   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:27

To καλό κατά κάποιους χρήστες iPhone είναι πως τώρα όλο πιο λίγοι θα έχουν iPhone μιας και έχει γίνει δυσβάσταχτο. Αυτό σε συνδυασμό με τη διακοπή των παχυλών επιδοτήσεων θα κάνει πολύ πιο "σπάνιο" το κινητάκι αυτό!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 29

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)