Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:46

LTE υποστηριζει?


οχι

"Φτιαγμένο από την LG, θα χρησιμοποιεί Android 4.2 και θα φέρει οθόνη 4.7-inch 1280 x 768 IPS 320 ppi, CPU 1.5GHz quad-core Snapdragon S4 Pro, GPU Adreno 320, κάμερα 8 megapixel και 1.3 megapixel εμπρόσθια, εκδόσεις των 8GB και 16GB, 2GB RAM, μπαταρία 2.100mAh, βάρος 139 γραμμάρια, ασύρματη φόρτιση Wireless Charging Orb και NFC ενώ θα είναι συμβατό με δίκτυα GSM/HSPA+, ενώ δεν θα διαθέτει LTE. H κάμερα θα διαθέτει μια καινούργια επιλογή, Photo Sphere, με την οποία θα μπορεί ο χρήστης να παίρνει πανοραμικές φωτογραφίες προς κάθε κατεύθυνση. Η διαθεσιμότητα του θα ξεκινήσει από τις 13 Νοεμβρίου μέσω του Play Store σε ΗΠΑ, UK, Καναδά, Γερμανία, Γαλλία, Ισπανία και Αυστραλία προς 299 δολάρια για την έκδοση με τα 8GB και προς 349 δολάρια για αυτήν με τα 16GB. Τέλος Νοεμβρίου το κινητό θα είναι διαθέσιμο στις υπόλοιπες περιοχές."

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 29/10/2012 - 20:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 21:29

Να αναφέρω εδώ ακόμα ένα αρνητικό δυστυχώς του S3. Στον ήλιο και αν έχει την φωτεινότητα στο auto δεν βλέπεις τίποτα.......
Once You Go Mac You Never Go Back

#978   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2012 - 21:32

Να αναφέρω εδώ ακόμα ένα αρνητικό δυστυχώς του S3. Στον ήλιο και αν έχει την φωτεινότητα στο auto δεν βλέπεις τίποτα.......

Ναι αυτο συμβαίνει λογω της amoled οθόνης :( Βάλτο στο 100% φωτεινοτητα όπου είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα :)

#979   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 21:35

Ναι αυτο συμβαίνει λογω της amoled οθόνης :( Βάλτο στο 100% φωτεινοτητα όπου είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα :)


Και την μπαταρία μετά να τελειώνει γρήγορα... :(
Once You Go Mac You Never Go Back

#980   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/10/2012 - 21:38

Ψάχνεσαι Δημήτρη...:D
iPhone 5 comes closer..???

Αναρτημένη εικόνα


#981   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2012 - 21:40

Και την μπαταρία μετά να τελειώνει γρήγορα... :(

Ε και συ με τίποτα δεν εισαι happy?Τς Τς Τς :P
Μπορείς οταν εισαι έξω να βάζεις την φωτεινοτητα στο 100% κ τις υπόλοιπες ώρες στο αυτόματο :) ετσι και αλλιώς αλλάζει εύκολα - απο το notification bar ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Evangelia, 29/10/2012 - 21:41


#982   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2012 - 22:00

Με το iOS τι θέματα υπάρχουν ? γιατί εγώ στο iPad και στο iPhone όλα δουλεύουν ρολόι.παντως θα ήθελα την λειτουργία που χωρίσει στην μέση την οθόνη στο iPad μιλάμε στον τροπο multitasking του note 2 βγάζω το καπέλο στην Samsung.

Με το iOS λιγο περιεργα τα πραγματα και δεν το βλεπουν ολοι ετσι.. Αλλα μιλαω για την (μη) εξελιξη του και καποια πραγματα τελοσπαντων που θα μπορουσαν σιγα σιγα να αλλαζουν.
Τελευταια (iOS6) βλεπουμε και αρκετα εως πολλα bugs, κατι που δεν μας ειχε συνηθισει, τουλαχιστον οσο θυμαμαι εγω.
Σιγουρα αν γινοταν κατι και με το iOS λοιπον να εβλεπα και εγω αλλα και πολλοι αλλοι με διαφορετικο ματι και το iphone 5, που τωρα φαινεται κατι απ´τα ιδια και μαλλον αδιαφορο στα ματια μας.

το πηρες και εσυ Σπυρο?
αντε καλοδουλευτο,απο αλλο πλανητη ειναι και δεν εννοω οι δυνατοτητες του αλλα η φιλοσοφια του android οπου στο s3 αποδιδει καρπους.
θελει να το συνηθισεις ομως.
εγω ηδη αρχισα να επεμβαινω στο συστημα και να αλλαζω ηχους που δεν μου αρεσουν.
ηδη το κλειδωμα ,ξεκλειδωμα πηρε αυτον τον ηχο https://dl.dropbox.c...443647/lock.ogg

Οχι Αγγελε ακομα, εντος των ημερων απ´οτι το κοβω!! ;-)
Αλλος ενας λοιπον που εκανε την αλλαγη και ειναι ικανοποιημενος;; Αραγε υπαρχει καποιος που να μην ειναι και να το μετανιωσε..??

εν τελει το πηρα και γω (sgs3)
περιμενα πως και πως το iphone αλλα μολις εμαθα την τιμη
στα αληθεια ξενερωσα...

Καλοδουλευτο λοιπον, να το χαρεις φιλε μου..
Εντυπωσεις;

#983   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 29/10/2012 - 22:30

Παιδιά το nexus το καινούργιο κόβει κολους μιλάμε αν φτάσει Ελλάδα στα 350 με 400 εντάξει πιστεύω ότι το iPhone 5 θα τα βρει σκούρα πραγματικά θα γίνει best seller ακόμα και η ποιότητα κατασκευής είναι στα επίπεδα iPhone έχω πάθει πλάκα μιλάμε ποιότητα κατασκευης καθαρό android καλή κάμερα οθόνη ίδιας ποιότητας με την retina με φυσικά χρώματα αλλά και υψηλή ανάλυση ειλικρινά απλά respect google ήμουν έτοιμος την Παρασκευή να χτυπισω το iPhone 5 αλλά ακόμα και αν βάλουμε την τιμή στην άκρη το κινητο είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό

#984   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 22:40

Ψάχνεσαι Δημήτρη...:D
iPhone 5 comes closer..???


He he. Σκέψεις πολλές.
Κακά τα ψέματα το iphone είναι πιο user friendly.
Το 4αρι που είχα σε scroll ήταν πιο smooth με τον μονοπύρηνο στα 800.
Δεν λέω για άνοιγμα εφαρμογών.
Προς το παρών θα μείνω μαζί του και βλέπουμε...
Once You Go Mac You Never Go Back

#985   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2012 - 23:26

χαιρετε κυριοι ...

ας γραψω καποια πραγματα για τις πρωτες εντυπωσεις που εχω με το καινουργιο μου τηλεφωνο Galaxy S3 ..

για να μην γραφω ολοκληρη εκθεση θα γραψω τι βλεπω αρνητικο και τι θετικο ...


στα Θετικα του τηλεφωνου αλλα και γενικα του android >>>>>

1. το πρωτο που θελω να πω ειναι τα widgets.... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι ολα τα λεφτα να μπορεις να κανεις οτι θες στο κινητο σου και να βαζεις τα παντα ΟΠΩΣ τα θες εσυ .....

2.παρα πολυ καλη οθονη ..
τεραστια για τα δεδομενα ενος χρηστη iphone αλλα την συνηθιζεις γρηγορα και μετα το iphone σου φαινεται πολυ μικρο ...

3. εντελως ελευθερο κανει ολα αυτα που κανουμε εμεις μετα απο ενα JB κανονικα απο μονο του
4. τελεια φωτογραφικη μηχανη ...
5. πολυ καλο sync με google και dropbox
6. 50gb dropbox
7. παιζει τα παντα ανοιγει ολα τα αρχεια ολα απο μονο του χωρίς app
8. αμεσο φορτωμα εφαρμογης απο google play store στο κινητο
9. τα led με τις ειδοποιησεις ...
10. micro usb φθηνο παντου και πολλά
11. SD καρτα
12. SHARE SHARE SHARE σε ολους στα παντα με ολους τους τροπους //..


αρνητικα σε σχεση με το iphone //..

1. η απλοτητα του ios νομιζω μου λειπει πολυ ...
2. η ποιοτητα ειναι πολυ κατώτερη απο apple ακομη και εαν πιάνεις ενα ipod .. φαντασου με το 5
3. στο android γινεται χαμος απο εφαρμογες που τρεχουν απο πισω ολες μαζι και θελει ολοκληρη διαδικασία να τις κλείσεις
4. το iphone σου δινει την αισθηση οτι τα κανει ολα λιγο καλυτερα οι εφαρμογες πχ σαν να ειναι πιο ελαφριες ενα κλικ πιο γρηγορες ....
5. το ζοομ στο iphone δεν lagαρει ποτε αλλα στο samsung σαν να ειναι πιο βαρυ ..
6. το ηχειο δεν ακούγεται οσο στο iphone ..ειναι αρκετα πιο χαμηλο
7. στο store γινεται ο κακος χαμος σε σχεση με το πολυ καλο appsrore
8. δεν εχει με τον mac την επικοινωνια που εχει το iphone (και πως θα μπορουσε αλλωστε )
9. νοιωθεις κάποιες φορες οτι ολα αυτα που κανει με τα PnP και τα βιντεο οτι δεν χρειαζονται πραγματικα απλα ειναι για μοστρα ..
10. η μπαταρια στο iphone κραταγε παραπανω ....
11. οταν εισαι σε ηλιο δεν βλεπεις καλα..
12. αργει να κλεισει τις κλισεις ...


δεν ξερω τι θα κανω εαν παρω στα χερια μου ενα 5αρι ..

κατι μου λεει οτι ευκολα θα εδινα το S3 παρολο που σαν συσκευη τα σπαει ...

ειχα την αισθηση οτι σαν λειτουργικο το android ειναι πιο ευκολο και ελεγα σε πολλους φιλους να μην παρουν το iphone θα ειναι καλυτερα με ενα samsung ... τελικα εαν καποιος δεν το εχει με την τεχνολογια και δεν θελει να κανει πειραματα καλυτερα ειναι να μεινει στα μηλοτηλεφωνα ....


προσωπικα λεω να περιμένω να μπει και η jeallhbean τωρα τον Νοέμβριο γαιτι λενε οτι φτιαχνει πολλα πραγματα ...


το JB παντως σε ipne το βλεπω απαραιτητο ειδικα μετα απο αυτην την εμπειρια που γραφω τωρα με το Galaxy S3...

αυτα και ελπιζω να μην σας κουρασα ...

Τελευταία επεξεργασία από: redcom7, 29/10/2012 - 23:30


#986   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2012 - 23:42

και γω μετα τον πρωτο ενθουσιασμο να πω οτι συμφωνω σε ολα με τον redcom7 .απλος να προσθεσω οτι στο 4s εβγαζα πολυ καλητερες φωτο και χωρις περιτες ρυθμισεις.

#987   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2012 - 23:45

και γω μετα τον πρωτο ενθουσιασμο να πω οτι συμφωνω σε ολα με τον redcom7 .απλος να προσθεσω οτι στο 4s εβγαζα πολυ καλητερες φωτο και χωρις περιτες ρυθμισεις.


εγω το εχω περιπου 4 μερες και στην αρχη επαθα πλακα .. μετα τα βλεπω ολα αυτα και λεω πραγματικα που χρειαζονται ????

#988   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 29/10/2012 - 23:49

εγω το εχω περιπου 4 μερες και στην αρχη επαθα πλακα .. μετα τα βλεπω ολα αυτα και λεω πραγματικα που χρειαζονται :huh:?

ετσι ακριβως εγω το εχω μηνα και κατι αλλα ....σε λιγο θα ειμαι παλη με το 4s μου και μετα βλεπω αν παω για 5.μου εληψε η απλοτητα του ios .το galaxy s3 σου δινει την εντυπωσει οτι εχει πολυ δυναμη(και εχει) αλλα δεν μπορει να την εκμεταλλευτει με το software απο το playstore .

Τελευταία επεξεργασία από: japan, 29/10/2012 - 23:50


#989   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:04

χαιρετε κυριοι ...

ας γραψω καποια πραγματα για τις πρωτες εντυπωσεις που εχω με το καινουργιο μου τηλεφωνο Galaxy S3 ..

για να μην γραφω ολοκληρη εκθεση θα γραψω τι βλεπω αρνητικο και τι θετικο ...


στα Θετικα του τηλεφωνου αλλα και γενικα του android >>>>>

1. το πρωτο που θελω να πω ειναι τα widgets.... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ειναι ολα τα λεφτα να μπορεις να κανεις οτι θες στο κινητο σου και να βαζεις τα παντα ΟΠΩΣ τα θες εσυ .....

2.παρα πολυ καλη οθονη ..
τεραστια για τα δεδομενα ενος χρηστη iphone αλλα την συνηθιζεις γρηγορα και μετα το iphone σου φαινεται πολυ μικρο ...

3. εντελως ελευθερο κανει ολα αυτα που κανουμε εμεις μετα απο ενα JB κανονικα απο μονο του
4. τελεια φωτογραφικη μηχανη ...
5. πολυ καλο sync με google και dropbox
6. 50gb dropbox
7. παιζει τα παντα ανοιγει ολα τα αρχεια ολα απο μονο του χωρίς app
8. αμεσο φορτωμα εφαρμογης απο google play store στο κινητο
9. τα led με τις ειδοποιησεις ...
10. micro usb φθηνο παντου και πολλά
11. SD καρτα
12. SHARE SHARE SHARE σε ολους στα παντα με ολους τους τροπους //..


αρνητικα σε σχεση με το iphone //..

1. η απλοτητα του ios νομιζω μου λειπει πολυ ...
2. η ποιοτητα ειναι πολυ κατώτερη απο apple ακομη και εαν πιάνεις ενα ipod .. φαντασου με το 5
3. στο android γινεται χαμος απο εφαρμογες που τρεχουν απο πισω ολες μαζι και θελει ολοκληρη διαδικασία να τις κλείσεις
4. το iphone σου δινει την αισθηση οτι τα κανει ολα λιγο καλυτερα οι εφαρμογες πχ σαν να ειναι πιο ελαφριες ενα κλικ πιο γρηγορες ....
5. το ζοομ στο iphone δεν lagαρει ποτε αλλα στο samsung σαν να ειναι πιο βαρυ ..
6. το ηχειο δεν ακούγεται οσο στο iphone ..ειναι αρκετα πιο χαμηλο
7. στο store γινεται ο κακος χαμος σε σχεση με το πολυ καλο appsrore
8. δεν εχει με τον mac την επικοινωνια που εχει το iphone (και πως θα μπορουσε αλλωστε )
9. νοιωθεις κάποιες φορες οτι ολα αυτα που κανει με τα PnP και τα βιντεο οτι δεν χρειαζονται πραγματικα απλα ειναι για μοστρα ..
10. η μπαταρια στο iphone κραταγε παραπανω ....
11. οταν εισαι σε ηλιο δεν βλεπεις καλα..
12. αργει να κλεισει τις κλισεις ...


δεν ξερω τι θα κανω εαν παρω στα χερια μου ενα 5αρι ..

κατι μου λεει οτι ευκολα θα εδινα το S3 παρολο που σαν συσκευη τα σπαει ...

ειχα την αισθηση οτι σαν λειτουργικο το android ειναι πιο ευκολο και ελεγα σε πολλους φιλους να μην παρουν το iphone θα ειναι καλυτερα με ενα samsung ... τελικα εαν καποιος δεν το εχει με την τεχνολογια και δεν θελει να κανει πειραματα καλυτερα ειναι να μεινει στα μηλοτηλεφωνα ....


προσωπικα λεω να περιμένω να μπει και η jeallhbean τωρα τον Νοέμβριο γαιτι λενε οτι φτιαχνει πολλα πραγματα ...


το JB παντως σε ipne το βλεπω απαραιτητο ειδικα μετα απο αυτην την εμπειρια που γραφω τωρα με το Galaxy S3...

αυτα και ελπιζω να μην σας κουρασα ...


Χωρίς jb είναι μισό τηλέφωνο...

#990   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:08

Χωρίς jb είναι μισό τηλέφωνο...

δλδ. τοσα χρονια ηταν μισο τλεφωνο και τωρα ολοκληρωνεται :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 27 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)