Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:19

δλδ. τοσα χρονια ηταν μισο τλεφωνο και τωρα ολοκληρωνεται :)


Όχι εγώ τόσα χρόνια είμαι μόνο jb... Εάν δεν υπάρχει jb δεν κουνιέμαι ούτε με γερανό...:)
Χωρίς θέματα, sbsettings, zephyr intelyscreenX κλπ τι να λέμε πάλι... Για τόσο απλά πράγματα τότε έχεις ολοκληρωμένο τηλέφωνο, χωρίς jb έχεις ένα απλό, αλλά βαρετό τηλέφωνο... Με μία λέξη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:19

Καλά το s3 τώρα θα πάρει jellybean και βγήκε ήδη η 4.2 που είναι φοβερή αλλά βλεπω να την περνει κάπου στοασχα χωρίς πλάκα και το κακό είναι ότι φέρνει πολλά ωραία πραγματάκια ειδικά στην φωτογραφική μηχανή στο google now και widget μέχρι και στην οθόνη κλείδωματος και ακόμα καλύτερα notifications και πολλά αλλά

#993   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:22

Χωρίς jb είναι μισό τηλέφωνο...

δλδ. τοσα χρονια ηταν μισο τλεφωνο και τωρα ολοκληρωνεται :)

Όχι εγώ τόσα χρόνια είμαι μόνο jb... Εάν δεν υπάρχει jb δεν κουνιέμαι ούτε με γερανό... :)
Χωρίς θέματα, sbsettings, zephyr intelyscreenX κλπ τι να λέμε πάλι... Για τόσο απλά πράγματα τότε έχεις ολοκληρωμένο τηλέφωνο, χωρίς jb έχεις ένα απλό, αλλά βαρετό τηλέφωνο... Με μία λέξη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ... :)

ωχ ρε συ, νομιζα οτι λες για jelly bean. χαχαχαχα, μπλεξαμε με τα jb

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 30/10/2012 - 00:25


#994   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:33

Όχι εγώ τόσα χρόνια είμαι μόνο jb... Εάν δεν υπάρχει jb δεν κουνιέμαι ούτε με γερανό...:)
Χωρίς θέματα, sbsettings, zephyr intelyscreenX κλπ τι να λέμε πάλι... Για τόσο απλά πράγματα τότε έχεις ολοκληρωμένο τηλέφωνο, χωρίς jb έχεις ένα απλό, αλλά βαρετό τηλέφωνο... Με μία λέξη ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...:)

Τοσα χρονια με jailbreak, αποφασιζω κ εγω στις 19 σεπτεμβρη να παω στο iOS6 (βρηκα και εγω εκδοση να κανω την δοκιμη..), χωρις jailbreak φυσικα σερι μεχρι τωρα.
Οπως τα λες, και λιγα λες μαλλον. Κατι παραπανω απο βαρετο τηλεφωνο...
Μπορει το jailbreak να εχει τα αρνητικα του, και μαλιστα καποια απο αυτα σχετικα σημαντικα, αλλα τα θετικα για μενα και τους περισσοτερους δηλαδη που κανουν jailbreak και το εχουν ψαξει, ειναι πολλα περισσοτερα..
Ουσιαστικα αν καποιος θελει να εχει ενα απλο σχετικα smartphone, να κανει την δουλεια του που λενε και τα βασικα, ειναι οκ το iOS και το iphone. Αλλα απο κει και περα το jailbreak ειναι αλλη φαση, αλλη συσκευη και πραγματικα μπορεις να κανεις οτι θελεις.

#995   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:41

Επειδη εχω δουλεψει και τα δυο, νομιζω οτι οποιος κανει jb στο iPhone δεν υπαρχει λογος να το αγοραζει, που ειναι και πανακριβο.
Μπορει ευκολα να παρει μια συσκευη με ανδροιδ και να κανει τα δικα του.
Η απλοτητα και η σταθεροτητα του iOS ειναι αυτη που κανει εμας τους επαγγελματιες να <<κολλαμε>> σε αυτο

#996   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:51

Επειδη εχω δουλεψει και τα δυο, νομιζω οτι οποιος κανει jb στο iPhone δεν υπαρχει λογος να το αγοραζει, που ειναι και πανακριβο.
Μπορει ευκολα να παρει μια συσκευη με ανδροιδ και να κανει τα δικα του.
Η απλοτητα και η σταθεροτητα του iOS ειναι αυτη που κανει εμας τους επαγγελματιες να <<κολλαμε>> σε αυτο

Μα ισως καποια στιγμη αυτο να τραβηξε και εμας σε αυτο. Οπως και αλλα πραγματα τον καθεναν γιατι οπως και να χει δεν κοιτας αποκλειστικα το λειτουργικο σε μια συσκευη.
Μαλλον εχεις δικιο ομως, και προσωπικα για αυτο θελω να κανω την αλλαγη να δω τι γινεται αλλου και πως εχουν τα πραγματα εκει.. Αν με καλυπτει θα μεινω εκει, δεν αποκλειω ομως την πιθανοτητα να γυρισω πισω στο iOS και να το δω ξανα με διαφορετικο τροπο απ´οτι το βλεπω τωρα. Παντα με jailbreak φυσικα, που προσφερει παρα πολλα πραγματα και αν ξερεις να το διαχειριστεις σωστα (και να μην αλλαζεις τα παντα και προσθετεις οτιδηποτε βρεθει μπροστα σου) το φερνει ο καθενας στα μετρα του.

#997   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:58

Αν αλλάξουν κάποια πράγματα στο ios (κάτι που εύχομαι) τότε το Jailbreak δεν θα είναι απαραίτητο για μένα.
Προς το παρόν μόνο έτσι, αλλιώς είναι κακό πράγμα η συνήθεια τόσο καιρό.

Αναρτημένη εικόνα


#998   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/10/2012 - 00:59

Πολυ αξιολογο κινητο ειναι και το sony xperia T το οποιοερχεται με αναλυση 1280χ768 αγγιζοντας την αναλυση nexus 4/sgs3/note2 με καμερα 13mpx και οθονη 4.3 ιντσες...αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι ο επεξεγαστης του που αν και δυπηρινος στα 1.5ghz (krait technology) περναει στα benchmarks σε ισχυ τον oxynos quad core 1.6ghz του note 2...
Weird!

#999   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:13

Αν αλλάξουν κάποια πράγματα στο ios (κάτι που εύχομαι) τότε το Jailbreak δεν θα είναι απαραίτητο για μένα.
Προς το παρόν μόνο έτσι, αλλιώς είναι κακό πράγμα η συνήθεια τόσο καιρό.

Δυσκολο, εως απιθανο.. Γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας και η φιλοσοφια του iOS και της apple.
Και νομιζω οτι και οι περισσοτεροι δεν θα ηθελαν κατι τετοιο, να αλλαξουν δηλαδη ριζικα καποια πραγματα, ειμαστε λιγοι σχετικα..
Μην ξεχνας ακομα οτι αναλογικα ειναι πολυ λιγοι αυτοι που κανουν jailbreak, και ακομα πιο λιγοι αυτοι που πραγματικα εκμεταλλευονται τις δυνατοτητες του, αφου το κανουν περισσοτερο για σπασμενες εφαρμογες η το πολυ κανενα sbsettings.

#1000   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:21

Αν αλλάξουν κάποια πράγματα στο ios (κάτι που εύχομαι) τότε το Jailbreak δεν θα είναι απαραίτητο για μένα.
Προς το παρόν μόνο έτσι, αλλιώς είναι κακό πράγμα η συνήθεια τόσο καιρό.


Εξαρτάται τι περιμένεις να αλλάξουν. Μεγάλες αλλαγές μη περιμένεις..

Ούτε να φτάσουν την ευκολία που σου προσφέρει το JB..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1001   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:24

Εγώ πιστεύω ότι θα δούμε σχετικά μεγάλες στο επόμενο major upgrade του ios. Πλέον επηρεάζονται από τον ανταγωνισμό, το έκαναν σε hardware ,θα το κάνουν και σε software.

Λέγοντας μεγάλες δεν εννοώ να βάλει installous ούτε να έχεις πρόσβαση στα αρχεία.

Αναρτημένη εικόνα


#1002   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:34

Ο ανταγωνισμός και η στασιμότητα εκεί οδηγεί. Γι αυτό και οι αλλαγές που ανακοινώθηκαν.

Αλλαγές και 'γω περιμένω πλέον, αλλά κρατάω μικρό καλάθι.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1003   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:35

Εγώ πιστεύω ότι θα δούμε σχετικά μεγάλες στο επόμενο major upgrade του ios. Πλέον επηρεάζονται από τον ανταγωνισμό, το έκαναν σε hardware ,θα το κάνουν και σε software.

Λέγοντας μεγάλες δεν εννοώ να βάλει installous ούτε να έχεις πρόσβαση στα αρχεία.

Ποτε δεν ξερεις.. Αλλα με βαση αυτα που εχουμε δει τοσα χρονια, μαλλον απιθανο..
Αν κοιταξεις τις εκδοσεις, iOS6 με iOS5 και τι διαφορες υπαρχουν, iOS5 με iOS4 κτλ, μπορει να εχουν προστεθει καποια πραγματα για καποιους σημαντικα, αλλα ολες οι αλλαγες που γινονται και οι προσθηκες ειναι με το σταγονομετρο.. Προσωπικα ολα αυτα δεν με κανουν να πιστευω οτι σε επομενη εκδοση μπορει να δουμε τρομερες αλλαγες..
Για αυτο τα κουβαδακια μου και σ´αλλη παραλια :P

#1004   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:39

Οτι και να βάλει με τιμή 350 το nexus 4 θα πρέπει να ρίξει την τιμή γιατί διαφορετικά με τόσο μεγάλη διάφορα από το nexus όσο καλό και σταθερό να είναι η διάφορα στην τιμή είναι παραπανω απο διπλάσια

Ποτε δεν ξερεις.. Αλλα με βαση αυτα που εχουμε δει τοσα χρονια, μαλλον απιθανο..
Αν κοιταξεις τις εκδοσεις, iOS6 με iOS5 και τι διαφορες υπαρχουν, iOS5 με iOS4 κτλ, μπορει να εχουν προστεθει καποια πραγματα για καποιους σημαντικα, αλλα ολες οι αλλαγες που γινονται και οι προσθηκες ειναι με το σταγονομετρο.. Προσωπικα ολα αυτα δεν με κανουν να πιστευω οτι σε επομενη εκδοση μπορει να δουμε τρομερες αλλαγες..
Για αυτο τα κουβαδακια μου και σ´αλλη παραλια :P

και στο android τώρα ποια που και τα δυο λειτουργικά είναι πλήρη με το σταγονόμετρο βγαίνουν τα νέα πράγματα γιατί πραγματικά είναι λίγα αυτά που έχουν μείνει να ζητήσεις από ένα κινητό

#1005   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/10/2012 - 01:42

Ποτε δεν ξερεις.. Αλλα με βαση αυτα που εχουμε δει τοσα χρονια, μαλλον απιθανο..
Αν κοιταξεις τις εκδοσεις, iOS6 με iOS5 και τι διαφορες υπαρχουν, iOS5 με iOS4 κτλ, μπορει να εχουν προστεθει καποια πραγματα για καποιους σημαντικα, αλλα ολες οι αλλαγες που γινονται και οι προσθηκες ειναι με το σταγονομετρο.. Προσωπικα ολα αυτα δεν με κανουν να πιστευω οτι σε επομενη εκδοση μπορει να δουμε τρομερες αλλαγες..
Για αυτο τα κουβαδακια μου και σ´αλλη παραλια :P


Σπύρο οι ανακατατάξεις προμηνύουν ριζικές αλλαγές. Θέλουν να αλλάξουν πράγματα.

Το θέμα είναι σε τι βαθμό θα το αφήσουν και θέλουν να γίνει αυτό. Για τη άλλη παραλία πότε τελικά?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 33

0 μέλη, 33 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες