Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1096   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:09

Ρε παιδια αν δεν θέλετε να ασχοληθητε με custom Rom τότε απλα βάζετε την original android για το Galaxy S3 το κάνετε Root μετα βάζετε το Rom cleaner για να καθαρισετε τις περιττές εφαρμογες της Samsung βάζετε και έναν καλο Launcher και είστε άρχοντες. Απλα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1097   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:09

Παιδια ενα πραγμα...Πειτε μου υπαρχει καπως η δυνατοτητα σε s3 να εχω συγχρονισμενα με ipad και mac σελιδοδεικτες,επαφες,και γενικα το icloud...(ας αντικατασταθει και με κατι αλλο δεν εχω θεμα)
Αν ναι το αγοραζω αυριο κι ολας...


iCloud ξεχνά το... Τουλάχιστον δεν ξέρω κατι εγω. Apps για να παίρνεις πράγμα απο το iTunes και να τα βάζεις σε android υπάρχουν.

Αλλα νομίζω οτι η αγορά σου θα περιμένει, αυτο που θες δεν γίνεται τοσο εύκολα και απλα.

Μπορείς να μεταφέρεις επαφές και μουσική, σελιδοδείκτες δεν ξέρω...

#1098   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:10

Ρε παιδια αν δεν θέλετε να ασχοληθητε με custom Rom τότε απλα βάζετε την original android για το Galaxy S3 το κάνετε Root μετα βάζετε το Rom cleaner για να καθαρισετε τις περιττές εφαρμογες της Samsung βάζετε και έναν καλο Launcher και είστε άρχοντες. Απλα!

Τι εννοεις περιττες εφαρμογες;
Δηλαδη οι stock εφαρμογες που υπαρχουν μεσα τρεχουν συνεχως και επηρεαζουν την μνημη;

#1099   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:11

Τι εννοεις περιττες εφαρμογες;
Δηλαδη οι stock εφαρμογες που υπαρχουν μεσα τρεχουν συνεχως και επηρεαζουν την μνημη;


Ακριβώς!!!

#1100   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:12

Ακριβώς!!!

Ωχ... Αχ.. Και βαχ...

#1101   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:13

Rom cleaner προχθές την έκαναν και Update.

#1102   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:13

Άλλος ένας ικανοποιημενος με galaxy nexus.. το εχω κανα δίμηνο περίπου και δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου. απόλυτο value for money για μένα, το πήρα 299 απο πλαίσιο. Καλό και το iPhone αλλα επειδή χρειαζόμουν και 2η συσκευή είπα να το δοκιμάσω.. και καθως δεν ηθελα να δώσω πανω απο 400 ευρω για συσκευή το νεξους έκατσε κουτί. Μέχρι τώρα δεν μου εχει λαγκαρει καθόλου και μου φαίνεται σφαιρατο χωρίς να εχω και μεγαλη πειρα στα Android. Μόνο μειονέκτημα η περιορισμένη μνήμη στα 8gb..

#1103   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:14

iCloud ξεχνά το... Τουλάχιστον δεν ξέρω κατι εγω. Apps για να παίρνεις πράγμα απο το iTunes και να τα βάζεις σε android υπάρχουν.

Αλλα νομίζω οτι η αγορά σου θα περιμένει, αυτο που θες δεν γίνεται τοσο εύκολα και απλα.

Μπορείς να μεταφέρεις επαφές και μουσική, σελιδοδείκτες δεν ξέρω...


Βασικα θελω κατι ωστε να εχω ολους τους σελιδοδεικτες μου σε ολες τις συσκευες μου...για τις φωτογραφιες και τετοια ειδα οτι το dropbox το κανει...επαφες πες βαζω το gmail και το exchange στο ipad...

#1104   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:16

Άλλος ένας ικανοποιημενος με galaxy nexus.. το εχω κανα δίμηνο περίπου και δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου. απόλυτο value for money για μένα, το πήρα 299 απο πλαίσιο. Καλό και το iPhone αλλα επειδή χρειαζόμουν και 2η συσκευή είπα να το δοκιμάσω.. και καθως δεν ηθελα να δώσω πανω απο 400 ευρω για συσκευή το νεξους έκατσε κουτί. Μέχρι τώρα δεν μου εχει λαγκαρει καθόλου και μου φαίνεται σφαιρατο χωρίς να εχω και μεγαλη πειρα στα Android. Μόνο μειονέκτημα η περιορισμένη μνήμη στα 8gb..


16 εννοείς...

8 δεν εχει και να θες :P



#1105   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:17

Βασικα θελω κατι ωστε να εχω ολους τους σελιδοδεικτες μου σε ολες τις συσκευες μου...για τις φωτογραφιες και τετοια ειδα οτι το dropbox το κανει...επαφες πες βαζω το gmail και το exchange στο ipad...

Για τους σελιδοδεικτες ριξε μια ματια στο xmarks..
Το χρησιμοποιουσα για πολυ καιρο, εχει και εφαρμογη για iphone/ipad, φανταζομαι και στα android θα υπαρχει.

#1106   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:21

Βασικα θελω κατι ωστε να εχω ολους τους σελιδοδεικτες μου σε ολες τις συσκευες μου...για τις φωτογραφιες και τετοια ειδα οτι το dropbox το κανει...επαφες πες βαζω το gmail και το exchange στο ipad...


An μπορείς να τους βγάλεις απο το iTunes κάπως και να τους βάλεις στο chrome τελειώσες. Αλλα τελευταία φορα που είχα κοιτάξει δεν γινόταν αυτο. Βασικά μονο σε iCloud είδα πλέον οι σελιδοδείκτες, δεν ξέρω κάν αν μπορείς να τους δεις απο το backup στον υπολογιστη. Αν τους βάλεις μια φορα ή τους έχεις σε Firefox ή chrome τους βάζεις αυτόματα στο gaccount σου.

Μπορει να γίνεται αυτο που λέει ο σπυρος23. Εγω τέτοια app δεν τα ξέρω

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 31/10/2012 - 21:23


#1107   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:24

16 εννοείς...

8 δεν εχει και να θες :P

Ναι σορρυ 16 ήθελα να γραψω.. μειονέκτημα θεωρώ την μη επεκτασιμοτητα μεσω microsd..

#1108   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:27

Ε δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Σφαίρατο, αλλα χωρίς sd και ράδιο.... Σαν iPhone και έλεγαν τι θυμίζει :P

#1109   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:40

Εγω δεν ξερω ειχα πειστει τοσο καιρο και τις τελευταιες μερες ολο για κολληματα και λαγκαρισματα ακουω, οτι δεν ειναι αρκετη 1GB ram στο S3 και οτι καλυτερα να πας στο μινι-tablet Note, οτι με αυτη την μνημη και τα χαρακτηριστικα σε λιγο καιρο κ επομενες εκδοσεις θα ειναι ταφος, οτι τρεχουν οι stock εφαρμογες συνεχεια και πρεπει να τις διαγραψεις, οτι πρεπει να ψαχτεις αρκετα με custom roms και εγω δεν ξερω τι αλλο για να τρεχει καλα και να αντεχει η μπαταρια, και γενικα διαφορα αλλα πραγματα..
Δεν θελω να φυγω απο το 4αρι -εστω κ αν το εχω βαρεθει τοσο καιρο και θελω μια αλλαγη- που τρεχει απροβληματιστα 2 χρονια και μπορει να εχει και τα στραβα του iOS (περα απο τα πολλα καλα που εχει τα οποια και αναγνωριζω) αλλα δεν περιμενω να παρω μια καινουργια συσκευη και να δω κολληματα και λαγκαρισματα, η με την εξελιξη του android σε λιγους μηνες να μην μπορει να το τρεξει με την 1GB ram η δεν ξερω εγω τι αλλο..

Το ισχυει τελικα απο ολα αυτα και τι οχι; Η καποια ειναι στην υπερβολη τους;

#1110   boca

boca

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:cupra89

Δημοσίευση 31/10/2012 - 21:46

Ε δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Σφαίρατο, αλλα χωρίς sd και ράδιο.... Σαν iPhone και έλεγαν τι θυμίζει :P

Το χωρίς sd το συνηθισα ηδη.. Για τις εφαρμογές και τη μουσικουλα μου μου φτάνουν τα 16.. ταινία εξάλλου πότε δεν θα έβλεπα σε κινητό!! το ράδιο πότε δεν ήταν πρόβλημα για μενα.. Έχω και το mw600 έτσι κι αλλιώς από παλαιότερα οπότε ενταξει.. Γενικα είμαι πολύ ευχαριστημενος! Σπύρο πανε τσίμπα ενα νεξους ρε συ, δεν χρειάζεται να δώσεις μια περιουσία για κινητο! :-P xexexe

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (1)